W środę, 28 listopada odbyła się druga sesja Rady Gminy w Jeziorach Wielkich, podczas której wybrani zostali przewodniczący i członkowie poszczególnych komisji.
Komisja Rewizyjna
Marcin Czaplicki – przewodniczący
Cezary Cichocki – zastępca przewodniczącego
Aneta Winiecka – sekretarz
Elżbieta Krzewina
Marek Wysocki
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Halina Płachcińska – przewodnicząca
Jerzy Burzyński – zastępca przewodniczącej
Joanna Jędraszczak
Jolanta Toda
Aneta Barczak
Komisja Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa
Aneta Barczak – przewodnicząca
Paweł Glanc – zastępca przewodniczącej
Jerzy Kamelski
Joanna Jędraszczak
Marek Wysocki
Komisja Ochrony Środowiska, Zdrowia i Pomocy Społecznej
Joanna Jędraszczak – przewodnicząca
Jolanta Toda – zastępca przewodniczącej
Wanda Krzesińska
Jerzy Burzyński
Anna Winiecka
Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
Jolanta Toda – przewodnicząca
Hanna Płachcinaska – zastępca przewodniczącej
Agnieszka Kowalska
Marcin Czaplicki
Lidia Sucharska
(PK)
















1 Wynagrodzenie wójta.
2 Wynagrodzenie a może dieta Przewodniczącego Rady Gminy.
3 Dieta radnego za każdą sesję gminy.
4 Dieta przewodniczącego komisji oraz dieta członków komisji za każde posiedzenie komisji.
5 Inne diety,delegacje ewentualnie fundusz reprezentacyjny.
I jeszcze jedna sprawa.
Jak wygląda sytuacja radnego zatrudnionego w zakładzie pracy?
Czy owy radny przebywając na sesji,komisji rady ma w zakładzie pracy wynagrodzenie za dzień nieobecności w pracy czy tylko jest to dzień nieobecny usprawiedliwiony?
Bycie radnym czy praca czy służba dla miasta powiatu czy obywatela naszej społeczności .Tak niektórzy radni jeszcze nie dawno szukali cięć wydatków na bieżnie bo drogo na chodnik w szkole nr 3 bo nie opłaca się jeszcze parę innych spraw ,a teraz sięga się po kasę miasta do burmistrza o laptopy które za kilka lat wylądują w koszu .Bo w Strzelnie mają czy gdzieś tam .A można na przykład ufundować dzienniki elektroniczne dla naszych szkół bo warto bo inni mają i parę innych potrzeb bo warto .A radni może będą bliżej wyborcy w końcu to MYŚMY ich wybrali.
Zobaczymy teraz czy wójt zatrudni Pana Leszczyńskiego jako dyr. komunalki.