Kontakt z tą osobą miała między innymi wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Agnieszka Kłopotek, która wraz z mężem – byłym posłem Eugeniuszem Kłopotkiem zostaną poddani kwarantannie.
– W czwartek 18 czerwca wieczorem otrzymaliśmy informację o zakażeniu koronawirusem jednego z pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Od piątku 19 czerwca wykonane zostały 63 testy na obecność koronawirusa u pracowników Urzędu Marszałkowskiego, z czego 16 zleciła stacja sanitarno-epidemiologiczna, a za 47 kolejnych zapłacił urząd. Z przeprowadzonych testów jeden wynik jest dodatni, a dwa kolejne wyniki są niepewne, więc za kilka dni zostaną powtórzone. Aktualnie 21 pracowników urzędu przebywa na kwarantannie, a pozostałe, którym zrobiono badania na obecność COVID, pracują zdalnie. Od wtorku do piątku, w ciągu czterech dni, wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, zostaną poddani testowi na obecność COVID. Dla przykładu: pracownik, któremu w środę zostanie wykonany test, wraca do domu i do końca tygodnia pracuje zdalnie, itd. do piątku. Na weekend, jak co tydzień, zaplanowano dezynfekcję urzędu, tzw. zamgławianie pomieszczeń środkami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. Utrzymujemy wszystkie obostrzenia, które od marca obowiązują w Urzędzie Marszałkowskim. Dodatkowo wprowadziliśmy obowiązek noszenia masek ochronnych lub przyłbicy na terenie całego urzędu (dotąd urząd podzielony był na strefy i maskę/przyłbicę należało nosić przemieszczając się między strefami). Przypomnijmy też, że część pracowników od marca pracuje zdalnie, by ograniczyć kontakty w biurach i na korytarzach. Od poniedziałku, przez kolejne minimum dwa tygodnie, pracownicy będą pracować zdalnie w systemie rotacyjnym, by ograniczyć ich kontakt do niezbędnego minimum – informuje Marek Smoczyk, sekretarz województwa. (AS)
















Dawno nie było mnie na tym portalu, ale widzę , że nawet tu straszą grypką i przeziębieniem…
Kłopotek i Kurzawa tak zasłużeni dla regionu . ..