VI edycji projektu pn. „Gęsina nie tylko na św. Marcina” towarzyszyły także projekty – „Moja Niepodległa” i „W dniu św. Marcina każdy rogale wcina”.
Do konkursu kulinarnego zgłoszonych zostało 11 dań z gęsiny. Wykonały je: Danuta Grządzielska (Marcinkowo), Romana Świtała (Padniewo), Arleta Bogusiewicz (Padniewo), Grażyna Drgas (Gębice), Aleksandra Stanek (Padniewko), Wiesława Kozłowska (Kwieciszewo), Urszula Grajek (Niestronno), Irena Eberle (Lubieszewo), Teresa Gałęzewska (Procyń), Lidia Górska (Dzierzążno), Małgorzata Małecka (Żabno). Dania oceniała komisja w składzie: Kinga Woroch, Sławomir Szpulecki, Maria Malczewska, Paulina Kaszczyńska. Za przyrządzenie dań każda z pań otrzymała podziękowania i upominek.
Poza konkursem gospodynie z Gębic przygotowały gęsi faszerowane jabłkami, jałowcem, cząbrem, rozmarynem i tymiankiem, a także czerninę z kluchami na pyrach i makaronem własnej produkcji. Do skosztowania były również gęsi faszerowane jabłkami z suszonymi morelami w konfiturze miodowej z koniakiem, kardamonem, cynamonem i tymiankiem. Dania te podawane były z buraczkami, żurawiną i czerwoną kapustą.
W ramach dzisiejszego spotkania przybyli otrzymali niepodległościowe kotyliony. Mogli również wysłuchać krótkiej opowieści o wypieku rogali marcińskich. Oprócz tego trzy osoby, które w wyjątkowy sposób opisały za co kochają Polskę zostały nagrodzone. Tego dnia wystąpiły także dzieci z Przedszkola „Bajka” w Gębicach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gębicach i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.
Organizatorem spotkania był Gminny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Mogilnie oraz Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Mogilnie, a współorganizatorami Gmina Mogilno i Powiat Mogileński. Gospodarzami dzisiejszych uroczystości było Koło Gospodyń Wiejskich w Gębicach. (AS)














































































































































Klopotek nie reklamuje już syfu? Gęsina ? Kuzwa ludzie kupią wszystko ! Palce lizać ?
Same \”kocie moczymordki\”, darmowe żarcie 😉
[komentarz niezgodny z regulaminem]
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Zdjęcie 45 ma swój urok!
Od kilku kadencji zadaje sobie jedno pytanie: – ilu byłoby kandydatów a w konsekwencji radnych, gdyby wybrańcy w ogóle nie otrzymywali diety, zero pieniążków, całkowicie społeczna, pełna poświęceń funkcja. No ilu? Może ktoś odpowie.