Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie prowadzi postępowanie w sprawie nielegalnie zrzuconych odpadów komunalnych. Na chwilę obecną nie wiadomo kto tego dokonał. Wstępnie oszacowano, że śmieci jest około 200 ton. Teren, na który przywieziono odpady należy do Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Policjanci prowadzą postępowanie z artykułu 183, czyli nieodpowiedniego postępowania z odpadami.
W śmieciach, które zwieziono do Bronisławia znajdują się dane osobowe mieszkańców Węgrowa i Siedlec. Można tam także znaleźć nr 5 z 2020 roku „Tygodnika Siedleckiego”, który ukazał się na przełomie stycznia i lutego.
Jak informują lokalne media z Kruszwicy – podobne zdarzenie miało miejsce ostatniej nocy w Polanowicach. (PK)


![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/ce53d491f89c31dd1b10075615e1abad-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/53515a497f1b7d5b42aa8d320b958541-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/94ae897834e469bdccb0be4f1232ecb6-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/dfe197e01c035761d426f0da8dce2563-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/22bcbb359ac0b4598e651dfe2149a1d4-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/c98be3ed3b4301e706ed159b418310a7-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/232c9eda343267e152d70d2e113d54e5-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/b8079467d58be3d10125aca7d86141fc-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/d18b671fd4655392fbb9dfe45771e908-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/a6901d91bb0764d663c14e26e052c4e2-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/9a7f9f37bbf45378fdc1b5d18d4a8477-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/4b67d9b96e2604eff932413c4f529261-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/b2f3833c180a646f01d0e8d080e175b4-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/72877d91c6b2caf1299efcc90b9f01fc-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/1c5c3c4dceb754d65eb2d1162d6db2ff-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/c4bc23e0f051cf402324baa993384b9a-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/b762b4eeafecd4956f11fadb379ae348-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/b3975af925c24581f4833e8961572376-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/657324552ee05ae6651820af892af93f-750x533.jpg)
![Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/5a5423a4fd42cd087b67fa641daf245d-750x533.jpg)




































No to Panowie policjanci mogą się wykazać. Skoro zrzut nastąpił ostatniej nocy to migusiem wszystkie drogi wokół objechać i z wszystkich możliwych kamer, nawet tych prywatnych uzyskać nagrania. Niech śmieci posprzątają śmieci, btw 200 ton mi to nie wygląda.
Po pierwsze tam niema 200 ton ciekawe czy przy rozładunku podali kod BDO ha haha
do kuzwy nedzy a czy to ważne ile ton,znalezć winnych niech usuną śmieci i dotkliwie ich ukarać.
Jestem ciekawe kiedy gmina się weznie za te śmieci w gozdawie na terenie byłego gospodarstwa .Pan M.R. non stop przywozi tam śmieci i je zakopuje. przykrywajonc stosem śmieci z demontażu aut.
No cóż…
Tak to jest jak nie ma bramy, a nieruchomość leży sobie w samym środku pola i prowadzi do niej droga z płyt betonowych..
Zdaje się, ze kamery są na wiatrakach, które są blisko tej przepompowni…
Moze cos placa za info??Wyznacza nagrode hehe.Dokladnie tam napewno niema 200ton max 70
Wuja Ty to jesteś gość….
Napewno tu nie ma 200 ton, zresztą na największą tzw. \”łódkę\” wchodzi 40 ton
40 ton to może ważyć co najwyżej cały zestaw przynajmniej oficjalnie
Do ilu potrafisz liczyć ? Zrób coś pożytecznego np. puknij się w głowę . Ekspercie od transporu drogowego
Zdzichu, aktywisto forumowy, może swoją energię spożytkujesz w sposób bardziej treściwy: weź szype, toczke i jedziesz z koksem…pokaż że można;
co za durne komentarze. Niech tam będzie 10, a nie 200 ton. O problem chodzi, a nie o szacowanie masy.
jeszcze chwila i na Gozdawie po byłym skupie złomu pana R tez bedzie tragedia jak nie wywioza tych opon i sterty plastikowych smieci po samochodach.moze nasza władza zainteresuje sie tym.
Zdzichu to jest gwiazda CMG
Od kiedy w Bronisławiu jest oczyszczalnia scieków? Mysle ze smieci trafiły do smiecia który i tak truje srodowisko w znacznie wiekrzym stopniu.
Ty głupi jesteś z natury czy głupiałeś wraz z wiekiem?
Ale pojęcie \”ekolog\” doskonale pasuje..masz takie samo pojęcie jak te gamonie…
takie same smieci leżą w miejscowosci Suszewo gm.orchowo dawne obory PGR-ów