Dramat na polu uprawnym w Rzadkwinie, rozegrał się w miniony piątek, 4 kwietnia o godzinie 18:25. Według policyjnych ustaleń, kierujący ciągnikiem Ursus 26-latek jechał na pole celem wyciągnięcia kolegi, który podczas prac polowych ugrzązł ciągnikiem w ziemi. Wcześniej mężczyzna zabrał ze sobą stalową linę holowniczą. Podczas jazdy polną drogą jeden koniec ułożonej w zwój liny wysunął się z kabiny ciągnika i wkręcił w lewe koło. Zaciągnięta w ten sposób lina zacisnęła się drugim końcem na lewej nodze kierowcy, powodując oderwanie stopy na wysokości stawu skokowego. Ranny mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 0,84 promila alkoholu w organizmie.
Okoliczności zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Strzelnie. (za KPP Mogilno)
Pokaż Lina urwała stopę mężczyźnie na większej mapie

















To że był pod wpływem jest oczywiście źle, ale tam pracuje się od rana do nocy, świątek, piątek i niedzielę, przeważnie na czarno, o warunkach i przepisach BHP lepiej nie wspominać. Przed laty w tej firmie był wypadek śmiertelny (człowiek pracujący bez umowy spadł z dachu), sprawę wyciszono. Gdzie są stosowne organy ? To jest kraj prawa ? Jak masz kasę i układy (najlepiej w łowiectwie), to możesz mieć ludzi za niewolników. Ciekawe jak wyjaśniono niedawny wypadek śmiertelny w jeszcze lepszej i bogatszej firmie w Wymysłowicach ?
można wiedzieć kto to:)0,84P to już coś tam jest ale to nie tyle żeby nie myśleć co robi
w tej firmie co się stał ten wypadek od początku istnienia istnieje przyzwolenie na prace na niesprawnych maszynach a jak jest jakaś kontrola policji na drodze to daje się w rękę pieniądze albo świniaka i sprawa ucicha znając życie to ten ciągnik pewnie nie ma hamulców i sprawnego oświetlenia i zaś niedziwne że są tam często wypadki tam stosuje się 0 zasad BHP
Widzę,że świniak jako łapówka lub kiełbasa wyborcza jest stosowana również w Wójcinie . Czas by służby odpowiedzialne za to bezprawie z tym skończyły . Ci ludzie myślą ,ze są bezkarni .
Tak zgadza się w tej Rzadkwinskiej firmie żaden ciagnik ani sprzed nie jest sprawny , trzeba pracowac po 16-18 godz to racja ze istny obóz pracy .Info dla poprzedniczki nie ważne kto jest osoba poszkodowana fakt jest taki że został kaleką i już tego nic nie zmnieni. Więc mam prosbe dla wszystkich ktorzy beda chcieli dodac jaki kolwiek komentarz aby zastanowili sie sie sami nad sobą niz zaczna kogoś obwiniac a poszkodowanemu niech zyczą wszybkiego powrotu do zdrowia
przyjdzie czas na gospodarstwo w Wójcinie, wszystko jest do czasu
w PGR w Glogowcu tez pijanstwo i szachrajstwo. jezdza nawaleni winami a maszyny i ciagniki nie nadaja sie nawet na zlom
Jeśli warunki są złe to się nie pracuje BEZROBOCIEM WSZYSTKIEGO NIE MOŻNA TŁUMACZYĆ- nie ma pracowników nie ma biznesu proste. Inspekcje nic nie pomogą to fikcja, młody chłopak zapłacił kalectwem.
a co się dzieje w tym Wójcinie ?
Sam raz kolego to super napisałeś Ludzie co firma ma na to że ludzie nie potrawią pracować na trzezwo a jeśli pijesz to wychodzą skutki pracy wiem jaki tak mają sprzęt itd ale to POLSKA czyli pracuj i pracuj a jeśli nie to Pa jak ta linka by tak twoje Auto lub ciebie złapała?ludzie myślimy a nie lalalla:)pozdr i co mogę powiedzieć mniej bólu dla Chłopaka no i kiedyś tam noge;)
nie tak powinno się stać , to nie jest to co nie powinno się wydarzyć. Wina jest tylko po samym poszkodowanym ;; nie trzeba chlać alkoholu , w czasie wykonywanej pracy.
Żal chłopaka,straszne kalectwo.Ciekawe,czy tym,którzy z nim pili (a pili) przyszło do głowy coś więcej,niż narzekać na \\\”obóz pracy\\\” ? Zagląda ktoś do sklepu,przed którym stoi traktor? W środku ,bywa,ze i przed , pan traktorzysta,nierzadko kilku, piją piwo.Wśród autorów wpisów jest pewnie paru swiadków takich scen.Wyżej podpisany niestety też.
Może w końcu jakaś instytucja zainteresuje się firmą pana N… Większość pracowników pracuje na czarno , nie wspomnę o jego sklepach syf bród i towar po terminie a sanepid jak go kontroluje po pan N.. Ładuje pełne reklamówki i wszystko gra to co się tam dzieje nadaję się do TV ZAPRASZAMY DO RZADKWINA NA KONTROLĘ
Syn wlasciciela wykupil caly zapas lamp do ciagnikow i walkow odbioru mocy nowych w sobote rano w Strzelnie tyle im brakowalo przy ciagnikach podobno pewnie miala byc inspekcja a traktor powinien byc na parking policyjny zholowany i zabezpieczony jako dowod w sprawie a nie u wlarciciela na placu zeby mozna bylo przy nim manipulowac normalnie rece opadaja gdzie jes prawo pytam sie!!!
Z Bronisławiu tez jeden pijaczek taki pracuje u bujanago, ten to dopiero niezle ciagnie, jest taki czerwony na mordce widac ze watroba wyrzuca mu ta te trucizne jaka jest alko…pan R… potrafi sie napic wyrzygac i za chwile znow pic…ja bym tak nie potrafil 😀
Co ma piernik do wiatraka??Co ma stan lamp w ciągniku do faktu ,że pijany traktorzysta nie widział ,co się dzieje?Chodzi o to ,żeby dołożyc panu N. , bo jest okazja?Gdyby policja odłowiła pijanych traktorzystów i lokalnych mistrzów kierownicy bezrobocie w okolicy wzrosłoby niepomiernie
W Bronisławiu w sklepie firmy z Rzadkwina panie sklepowe pozwalają na spożywanie alkocholu w sklepie
dajcie spokoj ,a czy to jest wina pana N.,ze ktoś kto ma 26lat pije w pracy,przeciez ten chłopak powinien być choć trochę odpowiedzialny …to nie chodzi o sprzet czy sprawny,chodzi o przychodzenie do pracy na trzeźwo a nie po PIJAKU…WINA jest tylko tego chłopaka a nie kogos innego
właściciel wogóle nie powinien dopuścić go do takiej maszyny nawet ja świateł nie i jest ogólnie jak niesprawna są jakieś zasady pracy restrykcyjne przez prawo ludie jak nie znacie się na pawie to nie piście głupot prosto
w stu procetach pan N.jest winny bo jako pracodawca dopuscil do pracy niesprawny sprzet ten ciagnik nie mial prawa opuscic terenu firmy i dodatkowo nie jest to pierszy wypadek w rzadkwinie wczesniej doszlo do smiertelnego wypadku.ten nieszczesny czlowiek musi wynajac dobrego adwokata bo bedzie kaleka na cale zycie.Polecam mec. Barczaka.
Ja pierd***e ale urwał.
Ten materiał nadaje się do telewizji Polsat do programu Państwo w Państwie albo Interwencja 😀
W Wójcinie też by się przydała PIP i sprawdziła warunki pracy u świętoszków .
w Bronisławiu sklepie piją:) racja pozdrawiam
ta cała firma Bujanego to jakaś lipa. Wiele osób pracuje na czarno. Przez ostatnie kilka lat tyle było tam wypadków że to jest szok. Niektórzy już nie żyją a niektórzy będą kalekami do końca życia. Tak nie może być. A pijaństwo ? Tam to prawie wszyscy piją, a kierownik nic sobie z tego nie robi. Nie chce żadnych rozgłosów tych spraw to przekupuje innych mięsem lub marnymi pieniędzami. Każdego dnia widzę pijanych ludzi tam. Ma on też sklep w Bronisławiu gdzie pracują Małgorzata K i Danuta W. Nie mogą sprzedawać alkoholu nieletnim i pijanym. A co ? A jednak to robią. Tak samo jak papierosy. A gdy przywiozą mięso do sklepu i całe się nie sprzeda to te popsute zamrażają i sprzedawają za jakiś czas mówiąc że to świeże. Tam na pewno przydałby się sanepid. Ten cały kierownik tyle miałby przez to kłopotów, że do końca życia by z nich nie wyszedł. Oni tylko trują ludzi i zaprowadzają do grobu.
ale się wysiliłeś, przecież ten mecenas jest teściem tego pana, a jak
Tam wszyscy w tej firmie piją bujany o tym dobrze wie bo alkohol kupują u niego w sklepie za jego pozwoleniem na zeszyt nie ktoś sie zainteresuje tą firmą
A W SKLEPIE W RZADKWINIE U PANA N… TEZ PIJĄ NAWET SKLEPOWE I NIKT NIC Z TYM NIE ROBI BO JAK STRAŻ PRZYJEDZIE TO SIE WSZYSCY CHOWAJA
dlaczego nikt panu n nic nie zrobi bo ma duzo pieniedzy i wszystkim la…po..wy i ma wszystko w nosie sprzet tragedia wszystko na zlom
Dopiero jak coś się stanie poważniejszego to użedasy ruszą d*pe
Jak w tym filmie Arizona z tego co piszecie, PIP to sobie można w PIP-e wsadzić i te wszystkie organy od stwierdzania, feudalizm w XXI w. Rozpić lud i za parobków nająć-komuna wam przeszkadzała to macie folwarki.
niech powołają państwową inspekcję rolnictwa. niech sprawdzaja wszystkie gospodarstwa. bambry takimi zlomami jezdzaja ze to sie w glowie nie miesci. przeciez kazdy sprzet, nawet stary mozna doprowadzic do porzadku zeby byl bezpieczny. ktos sie powinien za to wziasc.
Osobiście widziałam jak ludzie wracają z pracy od Niego to ledwo na nogach idą ,ale jeszcze do sklepu na zeszyt po FLASZKĘ oczywiscie za pozwoleniem Pana N… żal mi tych ludzi
TE JEGO MIESO TO TRAGEDIA STARE OBSLIZGLE I MY TO ZREMY A GDZIE JEST SANEPID
Pytam gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy ile ma tam,zdarzyć się jeszcze wypadków A Sanepid to też spi te Jego wszystkie sklepiki tragedia
Co za sieka w tej główce była,że po piwku wsiada się za kierownicę.Tak robi 70 procent społeczności polskiej
Nic mu nie zrobią ma układy a wy będziecie nadal na czarno zapindalać bo ma was za nic a jak nie pasuje to nastęny na twoje miejsce już czeka robol zadłużony w jego obskurnych skleikach bo musi dług odpracować
Szkoda młodego chłopaka do końca życia będzie kaleką bo Pan N ma tak stary sprzęt że to tylko na pol-złom
nie tylko tam piją w sklepie,u PANA P tesz piją i srzedają osobom nietrzeżwym co ledwo stoją na nogach jak nie masz kasy dostaniesz na zeszyt lub odpracujesz uniego przy sprzątaniu obok sklepu pan Z fajki też można kupić na sztuki
Przecież i w Rzadkwinie i w Bronisławiu są nie tylko sklepy pana N i w nich jest inna sytuacja??Lepszy towar?Pijaczków się pędzi??Chyba kpiny???!!!Co do sprzętu- w całej okolicy powszechne są niekompletne światła w traktorach oraz całkowity ich brak w przyczepach i sprzęcie.Jeśli przypadkiem są ,to się ich nie używa.Taki folklor.
A na marginesie – kiełbasa polska firmy z Rzadkwina nie ma sobie równych !!
TVN UWAGA ZAPRASZAMY
Rozpijanie chłopów pańszczyźnianych znane jest w historii i było celowe- dziwię się, że działacze partii ludowej pozwalają na takie praktyki
Tak właśnie działa rolnictwo pod ochroną mafii – PSL . Kiedyś mafia , to była mafia – dziś partia. Nie widać ? Po kuronia i na pole . Norma . Byle tylko głosy na partyjkę poszły przy wyborach. PIP !! Jaki PIP ? Nie ma umowy o pracę – nie ma PIP . A kiełbasy w sklepach własnej produkcji ? Tak jak w Janowcu ? Stary , wytarty i nudny numer. Tak samo głupi jak odrobek za długi w sklepie.
Niejekiemu panu C… zamieszkały w Bronisławiu tydzień wcześniej urwało palec w tej firmie i przyszyto mu go w Inowrocławiu ten człowiek pracował u pana N… na czarno sprawe wyciszono ludzie nie widzicie że ta firma dorabia sie na krzywdzie swoich pracowników czas skończyć panujący tam proceder a ta Ispekcja Pracy to jakaś kpina bo nic nie widzi.
moze ktos mi powie jakim cudem dziala ta rzeznia pana stanislawa krzysztofa wedlog jakich przepisow prawa. niema oczyszczalni sciekow, budynki nie spelniaja zadnych norm zwierzeta zabijane sa w nieludzkich warunkach o co tu chodzi czy my zyjemy na bialorusi?
Co ma stan techniczny ciągnika do tego konkretnego zdarzenia? Gdyby lina była jak się należy zwinięta i leżała w odpowiednim miejscu to nic by się nie stało! Ale po co? Przecież można wszystko w życiu robić byle jak – tak na odpier… się. Więc wsiadł wypity mistrzu na ciągnik, rzucił rozjeb… linę na podłogę i stało się – pretensje może mieć tylko do samego siebie. Przyczyną tego wypadku jest tylko i wyłącznie zero zdrowego rozsądku!
Zgadzam się z poprzednikiem- co ma stan techniczny traktorów do tego co się stało? Ciekawe komentarze 🙂
Nie broń TATUŚIA
Narzekacie ludzie na panujące w dzisiejszej Polsce warunki pracy, na traktowanie pracowników gorzej od bydła, na głodowe pensje, na pracę bez umowy, bez zabezpieczenia emerytalnego – to podziękujcie samym sobie : to Wy w wyborach głosowaliście na Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe, bo daliście się omanić propagandzie cudów i obietnic bez pokrycia. To za obecnych rządów każda kontrola np. Inspekcji Pracy, Weterynarii, Ochrony Środowiska, Sanepidu itp. musi być zapowiedziana i uzgodniona z kontrolowanym i nie dziwcie się wtedy, kiedy macie sól drogowa w kiełbasie i chlebie a stare mięso w wędlinach. Głosujcie dalej na \”lodziarzy\”, to zdechniecie z głodu na robotach w lagrze.
To że jest w naszym powiecie źle z warunkami pracy, podobnie jak w całym kraju, nie ulega żadnych wątpliwości, trzeba to to zmienić i racje ma np. Ignacy, trzeba przy urnach wyborczych podejmować mądre decyzje a era rządów PO i PSL w kraju i PSL, SL i PO w naszym powiecie musi się skończyć. Ale ja z innej beczki – jak jest przestrzegane i egzekwowane prawo na naszym lokalnym podwórku, inaczej jest traktowany bogaty i z układami (przeważnie łagodnie, albo po cichu sprawie ukręci się łeb) a inaczej zwykły biedny zjadacz chleba (przeważnie ostro i surowo). Przypomnijcie sobie kilka spraw: pewna gmina nie płaci składek ZUS, pewna firma produkowała zatruty pseudo denaturat (ofiary śmiertelne), w innej firmie pracownik spada z dachu i ponosi śmierć a teraz pracownikowi po kilkunastu godzinach pracy lina urywa nogę (jeżeli pił w pracy, to też obciąża pracodawcę, bo dopuścił go do pracy) i gdzie są nasze organy ścigania, policja, prokuratura, sądy ??? NEPOTYZM I UKŁADY ???
stan pojazdu moze nie miec bezposredniego zwiazku ale jest potwierdzeniem panujacych warunkow pracy w tym przedsiebiorstwie przestrzegania przepisow prawa pracy i innychpan N.zachowuje sie jak by prawo stanowil wiedza to pracownicy ktorzy tam pracuja badz pracowali.Nadszedl czas zeby skonczyc z tym sobiepanstwem tego pana ten wypadek przelal czare goryczy.Pytam sie ile jeszcze musi zdazyc sie wypadkow zeby odpowiednie sluzby zrobily porzadek a sluzb mamy nie malo!
INSPEKCJA PRACY ZANIM PRZYJEDZIE,TO DZWONI DO WŁAŚCICIELA I POWIADAMIA GO ,ŻE JUTRO O TEJ GODZINIE WJADĄ NO TO WŁAŚCICIEL ZOSTAWIA OSOBY CO MAJĄ ANGAŻ A RESZTA CO NA CZARNO WOLNY DZIEŃ A WIEM TO BO MIAŁEM Z TYM DO CZYNIENIA.POLSKA TO SKORUMPOWANY KRAJ.BIORĄ WSZYSCY .
To chyba jest artykuł o panu, który został poszkodowany, a nie o życiu prywatnym innych pracowników. Jeżeli ktoś \”nie może \” tak robić jak ten pan, którego opisujesz, to niech tak nie robi, proste. A jeżeli masz coś do tego pana, to powiedz mu to w oczy, a nie rąbiesz mu dupę w necie. Pozdro
Jak potrzebują pracy to pan N jest wtedy dobry ale jak już nie potrzebują to obgadują
Pan N pomaga wielu osobom nie tylko daje pracę ale również pomaga rolnikom jak nie mają to pomoże , ale o tym już się nie pamięta
Pan N jest dobrym gospodarzem i pomaga innym to już każdy tego nie widzi tylko go oskarżają. Krzysztof L. Wsiadał na ciągnik po pijaku nie raz go widziałem pod wpływem alkoholu –
Może by tak sprawdzić kto sprawdza badania techniczne tych ciągników ????
Pan N Ludzi ma za nic i nic bezinteresownie nie robi a ta jego praca za grosze za 12 h pracy dziekuje nas*am
na przykladzie tego wypadku jak i kometarzy na tym forum widac jaka jest frustracja spoleczna na to co sie dzieje w kraju jake sa nastroje spoleczne brak wiary w panstwo ktore ma zapewnicochrone swoich obywateli przed takimi dzialaniami w tym wypadku przed pracodawcom.
Rafil czy jak ci tam… Żal ci d*pe ściska? Od Głogówca to z daleka może maja stary sprzęt ale jakoś nikogo pijanego w traktorze to nie widziałam może tam u Ciebie tak jest ale nie tutaj!!!! I ten twój komentarz to jest zbędny!!!
Jak taki dobry ten pracodawca to niech mu proteze ufunduje i rente płaci. Chłopak nic nie dostanie a wszystkie postępowania urzędnicze i ubezpieczeniowe wytkną bycie pod wpływem alko.
Jak ten księciunio z Rzadkwina przestrzega prawa ( bo jest pewny swoich układów i możliwości) widać jaskrawo na przykładzie pałacu w Bronisławiu – imprezy się odbywają, (niektóre bardzo huczne bo nawalone towarzystwo dla zabawy strzela do znaków drogowych i w budynek przepompowni) a obiekt gastronomiczny nie odebrany przez Sanepid, nadzór budowlany itp. oraz nie zgłoszony w skarbówce. Warto wspomnieć również o ogrodzeniu całego terenu drutem kolczastym, co jest zabronione, między innymi, z uwagi na dzikie zwierzęta – co pan N. powinien doskonale (jako zapalony myśliwy) wiedzieć. I tu kłania się to wszystko co ludziska napisaliście w swoich komentarzach : są równi i równiejsi w tym kraju, gdzie tylko ryba nie bierze…
Pan Nowacki to człowiek pracy i sukcesu.