– (…) Gdybym poszedł z pewnymi informacjami do organów ścigania to z prawdopodobieństwem graniczącym nieomal z pewnością, mogę powiedzieć, że przynajmniej jeden mandat tutaj też byłby najprawdopodobniej wygaszony w radzie miejskiej. Bo na szczęście dla siebie udało mi się pewne rzeczy udokumentować (…) – mówi Przemysław Zowczak.
Jednocześnie zaapelował, aby w trakcie sesji zakończyć rozrachunki z przeszłością. Jednak w trakcie swojego wystąpienia na piątkowej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie nie zdradził o jakiego radnego chodzi i jakie są to informacje. (PK | fot. arch.)

















WIM ALE NIE POWIM OT TO CALA FILOZOFIA ZOWCZOKA ,ALE WYSTAPIL NA SESJI JAK DZIECKO.
§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118 eksterminacja, art. 118a udział w masowym zamachu – odpowiedzialność karna, art 120–124, art. 127 zamach stanu, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP, art. 130 szpiegostwo, art. 134 zamach na życie Prezydenta, art. 140 zamach terrorystyczny, art. 148 zabójstwo, art. 163 sprowadzenie zdarzenia niebezpiecznego, art. 166 piractwo, art. 189 pozbawienie człowieka wolności, art. 252 wzięcie zakładnika, lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1, kto zaniechał zawiadomienia, mając dostateczną podstawę do przypuszczenia, że wymieniony w § 1 organ wie o przygotowywanym, usiłowanym lub dokonanym czynie zabronionym; nie popełnia przestępstwa również ten, kto zapobiegł popełnieniu przygotowywanego lub usiłowanego czynu zabronionego określonego w § 1.
§ 3. Nie podlega karze, kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
WIM ALE NIE POWIM OT TO CALA FILOZOFIA ZOWCZOKA ,ALE WYSTAPIL NA SESJI JAK DZIECKO.JESZCZE CHCE MIEC SWOJE PIEC MINUT ,NIE MOZE CHLOP ODJESC OD POLITYKI, TERAZ REPREZENTANT ZOFIOWKI.NIECH ZALOZY KOMITET OBYWATELSKI.
Miki! Masz całkowitą rację! Panie Przemysławie, pan się nie boi, że pana organy ścigania wezmą za …. oskarżonego?
prawdopodobieństwo graniczące nieomal – co jest za bełkot.Nie ma Pan za grosz HONORU.Proszę się wycofać.
Rozumiem, że jest Pan w posiadaniu dowodów na popełnienie przestępstwa tak? Z tego co wiem, Pana obowiązkiem jest to zgłosić organom ścigania. Chciał Pan rządzić miastem w sposób \”wiem coś, ale nie powiem\”? Więc dobrze, że mieszkańcy Pana nie wybrali, bo pokazał Pan swoje oblicze. Wystąpił Pan z jakąś niby nowinką, z jakimiś dowodami i nic Pan z tym nie zrobi? Bardzo nieładnie. Ale dobrze wiedzieć, że Pan coś wie, być może organa ścigania same się do pana zgłoszą, a my mieszkańcy się o tym dowiemy. Na razie wiemy, że nie różni się Pan od pozostałych pseudo lokalnych polityków, którzy lubią babrać się we własnych gierkach i rozgrywkach, za nic mając dobro miasta i gminy.
Zapytuję się dlaczego ten Pan występował na mównicy w trakcie sesji .
To zakłamany ,obłudny i poplątany człowiek.
Panu się nie udało to może przy okazji kogoś utopić
To co pan robi jest żałosne . Pogrążaj się pan do końca ! Całe szczęście, że MIESZKAŃCY STRZELNA nie dali się nabrać na pańskie wyrafinowane metody \”aktorstwo \”-za wszelką cenę przy władzy! To so pan robi to szantaż.
normalnie drugi stan tymiński z czarną teczką 😀 to się uśmiałem
Panie Zowczak prosze ujawnic to co pan wie ,bo inaczej ci co na pana glosowali maja Prawo myslec ze brali udzial w wystepach szalenca ,dlatego prosze wyprowadzic swoich wyborcow z bledu .prosze zglosic sie do prokuratury .
załosny cwaniaczek
.. i pewnie tamten jest ojcem jego dzieci.
Zowczak ośmieszył te 1900 osób czy ileś tam co na niego głosowali, dobry koleś max, beka
zaczynam się wstydzić że mój głos dwukrotnie oddany został na pana
facet się skompromitował na maksa, duże dziecko
A jaki tam dla pana etacik w Mogilnie szykują, może jakiś nowy wydział utworza np. \”spraw bardzo ważnych i tajnych\” oczywiście co najmniej Dyrektor i dwie osobiste sekretarki
Zamieszczony powyżej materiał prasowy \”Ma dowody ale ich nie ujawni?!\” ma tyle wspólnego z prawdziwym przedstawieniem mojej wypowiedzi – co audycje \”Radia Erewań\” (nazwa fikcyjnego źródła nierzetelnych informacji). Na początku swojej wypowiedzi (podczas obrad rady) wyraźnie zastrzegłem, że odnoszę się w niej do wypowiedzi moich przedmówczyń (radnych I. Mochylowskiej i E. Walkowiak), w kontekście ich ataku na radną M. Harasimowicz-Zawodniak. Zaapelowałem aby zrezygnować z wzajemnych sporów i poinformowałem, iż gdybym w podobny sposób (tak jak moje przedmówczynie) odgrzebywał pewne sprawy – to byłby prawdopodobnie wygaszony przynajmniej jeden mandat radnego. Swoją wypowiedź zakończyłem prośbą i apelem, aby na tej właśnie sesji zakończyć rozrachunki z przeszłością. Moja wypowiedź była jedynie uzasadnioną reakcją na atak radnych I. Mochylowskiej i E. Walkowiak na radną M Harasimowicz-Zawodniak.
Szanowny panie. Pani Zawodniak niech broni sie sama. Jezeli tego nie potrafi to bardzo zle o niej swiadczy. Widac to nie miejsce dla niej skoro swego zdania nie potrafi bronic. Moze go nie ma…? By the way. Mimo wszystko nie powinien pan takich argumentow uzywac w dyskusji, gdzie ewidentnie wprowadza pan nerwowosc a nawet element strachu. Niektorzy wiec odbieraja to jako probe szantazu. Prosze sie wiec nie dziwic. Po trzecie. Jaka jest pana rola w odbywajacych sie sesjach? Czy chodzi pan tam wyciagac z opresji bezradne dzieci PO? Prosze ich do reszty nie osmieszac.
to po jakiego grzyba coś zaczyna mówić D..IL DO KWADRATU
BRAK SŁÓW
Maniek, zanim coś napiszesz to puknij sie w czółko! Jak byś znał się na budżecie to byś wiedział czy były środki unijne, czy nie . łatwiej jednak klepać i kłapać gębusią niż zgłębić tajniki budżetu Strzelna-nie dużej miejscowości(dwa razy mniejszej od Mogilna). A z tego co szło wyczytać, to było tych unijnych i marszałkowskich z innymi także źródłami ok 10 milionów plus drugie tyle środków własnych. Więc po co siejesz zamęt. Wybory skończone!
Skoro wie o przestępstwie i je zataja , to co robi prokuratura w Mogilnie ? Przepraszam bardzo . Ale to też jest przestępstwo . Co to za organy ścigania i sprawiedliwości ? Jakieś żarty ? Jeśli Mogileńska nie ruszy tematu , to robię donos na Prokuraturę w Mogilnie do organów nadrzędnych .
Ile zarobiłeś na specjalnie wymyślonym stołku, nie można było lepiej tych pieniędzy wykorzystać? Przecież to jest skandal. Jest wielu ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nadają się lepiej i nie sieją fermentu.
Przepraszam bardzo..a kim jest p.Zowczak?? Raz czytam.o nim w Mogilnie..za chwile…w Strzelnie…to jaks intergminy dzialacz??
Uwielbiam takie wpisy/odpowiedzi stworzone na zasadzie \”jesteśmy zakładnuikami miejsca w którym żyjemy/mieszkamy itd\”. Chciałbym mieć nadzieję Szanowny internauto abc , że w żaden sposób twoje poglądy na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych nie odzwierciedlają dotychczasowych poczynań radnych i burmistrza, chociaż z perspektywy ostatnich 6 lat widzę , że jednak tak jest. Nic prostszego jak załamać ręce i ględzić dookoła \”że nic się nie da zrobić\”, a ten burmistrz to tak się stara i tak bardzo by chciał – heroldowie burmistrza chyba cały czas są na dopalaczach. Nie trzeba mi przypominać, że wybory się skończyły, bo ani słowem do nich nie nawiązuję. Sądząc z wystąpień pań radnych z PSL-u na piątkowej sesjji , to jeszcze chyba one pozostają w aurze wyborczej.Twoją odpowiedź internauto abc traktuję, jako zwyczajną zgodę na bierność i bylejakość jaka powszechna jest w gremiach strzeleńskiego ratusza. Ci państwo nie potrafią nawet utrzymać tego co w Strzelnie jest i to jest nasmutniejsze. Ale wiadomo – realia budżetowe są takie jakie są – nic się nie da zrobić. Możemy jedynie podwyższyć podatki miastu i obniżyć je na wsi. Wszak rolnikom żyje się najgorzej. Ta unia też im daje tak mało i mało – całe szczęście że burmistrz zwalnia od podatku – wszak w rolnictwie klęska goni klęskę. Gratuluję myślenia – niewątpliwie na miarę PSL-u – wiecznego koalicjanta u koryta!!!
Skoro kilka tysięcy internautów przeczytało, że \”Zowczak wiedział, ale nie powiedział\” to znaczy, że prokuratura też wie i powinna go wezwać do złożenia zeznań.
Jesteś bardzo zazdrosny o te \”dwie sekretarki\”? I słusznie.Bo Pan P.Z. jest jednym z przystojniejszych Panów.
-jaką funkcję wyborczą pełniła w okręgu nr. 4 w szkole nr.2? Jest to zgodne z prawem wyborczym?