W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Gębicach odbyła się część oficjalna, podczas której zaproszeni goście mogli zapoznać się z chronologią powstawania Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Marcinkowie. Kolejnym punktem było uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie całego obiektu i zwiedzanie wnętrza budynku oraz zagospodarowanego terenu, na którym się znajduje.
Placówka przeznaczona jest dla 14 wychowanków. Głównym celem realizacji tego projektu przez Powiat Mogileński było przyczynienie się do wyeliminowania problemu zidentyfikowanego jako niewystarczająca dostępność do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w powiecie mogileńskim.
Adaptację budynku na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej przeprowadziła firma \”MUR-MAN\”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 145 990 złotych, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej na kwotę 539 910 złotych. (AS)



























































































































































Z doniesień prasowych wynika że stara władza powiatowa nie chce za bardzo ustąpić miejsca nowej miotle i robi wszystko żeby się załapać na następną kadencje (obiecują stołki,stanowiska i co mogą najlepszego nowym radnym za poparcie ich kandydatury w nowych strukturach powiatu ,wykorzystują nawet do tego władze wojewódzkie a nawet centralne bo ciężko się pozbyć władzy i pieniędzy).Uroczyste otwarcie zjazdu do Markowic czy szklanego domu w Marcinkowie to nie przypadek tylko czysta PROPAGANDA SUKCESU (przypomina mi to lata głębokiej komuny).Na koniec myślę że czas wielki na zmiany,zarządzanie tym powiatem dla niektórych osób powinno się skończyć ,PANOWIE TROCHĘ AMBICJI I HONORU – dosyć obiecanek ,kłamstw ,mydlenia oczu i arogancji dajcie popracować innym !!!!!
Czy ktoś może powie mi czy i gdzie jeśli w ogóle było jakiekolwiek ogłoszenie o prace w związku z otwarciem tej placówki ? Śledzę ten temat od kilku miesięcy i nigdzie nie widziałem żadnego naboru . Do jakiego stopnia to wszystko jest posunięte ze zwykły szary obywatel bez znajomosci nie ma nawet gdzie i po co złożyć swoich dokumentów ?
Apel do NOWYCH RADNYCH- Nie dajcie się ograć starym wygom z PSL=ZSL. Trzymajcie się razem – MY WYBORCY JASTEŚMY Z WAMI. PRECZ Z PSL !
Mam nadzieję że radni powiatowi ze Strzelna się zjednoczoną dla dobra naszego miasta. Rozliczymy jednego pana który ma wielkie opory.
W całej Polsce odchodzi się od domów dziecka, stawia na domy rodzinne a w Mogilnie odkryli że jest inaczej
Ludzie kochani skąd ta kosmiczna cena za ten domek? Chyba z kapelusza, ktoś tu nie zna się na matematyce, za tą sumę można byłoby wybudować blok wielorodzinny!!!
SZANOWNY PANIE A SŁYSZAŁ PAN O TYM ABY DO PRACY W ZAZ W PRZYJEZIERZU BYŁ JAKIŚ KONKURS I NABÓR ,BO W STRZELNIE RACZEJ NIKT NIE SŁYSZAŁ A JEDNAK KTOŚ TAM PRACUJE ,TYLKO JEST PYTANIE KTO ? I JAK ZOSTALI ZATRUDNIENI A WEŻMY SZKOŁE NA PARKOWEJ ZWANĄ TRÓJKA-TAM NIEKTÓRZY PRACOWALI W INOWROCŁAWIU I NAGLE OT TAK SOBIE WIDZISZ ICH W TRÓJCE-TAM JEST WIĘCEJ PRACOWNIKÓW NIŻ UCZNI -DLATEGO STRZELNO MIAŁO DOŚĆ PRZEKRĘTÓW STAREJ WŁADZY I PODJEŁO DECYZJE O ZMIANIE ALE CZY SŁUSZNĄ I SPRAWIEDLIWĄ TO WKRÓTCE POZNAMY PO UCZYNKACH
Czy ktos wie jakie koalicje radnych się zawiązały? Kto dąży by być starostą?
Podobno to już pewne że nasz kochany starosta Barczak zostaje brawo gratuluję
Piękne się prezentują jednoosobowe łóżka Dawid brawo. Dzięki Bogdan Sz.
A co Wy na to, że Pracownicy Pana Burmistrza Mogilna z SLD są w koalicji z PO? Śmiech na sali dla władzy wszystko się zrobi. Tyko pogratulować.
Starosta Barczak zostaje. To człowiek bez godności! Smutek i rozgoryczenie z powodu takiego rozstrzygnięcia.
W Mogilnie już się śmieją ze Strzelna!!!Chłopak
którego wybrano na radnego powiatowego ze Strzelna będzie wchodził w koalicję z PSL. Widać że przerosła
wygrana ,skoro będzie się swatał z kimś takim jak PSL
A jakie ty masz z nim relacje, skoro nazywasz go kochanym?!?!?! Buahahaha!!!
To kiedy będą ogłoszone wyniki tego wyboru starosty powiatu
PSL NIE MOŻE ZNOWU DOJŚĆ DO WŁADZY,DLATEGO ŻE PRZEZ 16 LAT MIAŁ NAS GDZIEŚ.NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ DLACZEGO Z NIM ROZMAWIAJĄ,I PRÓBUJĄ WCHODZIĆ W KOALICJĘ. PANIE JANKOWSKI STARTOWAŁ PAN Z LISTY PISIORÓW,DLATEGO ŻE NIE MIAŁ PAN INNEJ MOŻLIWOŚCI STARTU,MÓWIŁ PAN ŻE PSL NIE WOLNO ROZMAWIAĆ A CO TU MÓWIĆ O KOALICJI.PANIE JANKOWSKI OSZUKAŁ PAN SWOICH WYBORCÓW
I MOŻNA BY RZEC ŹE ZDRADZIŁ PAN NASZE MIASTO STRZELNO
jeszcze przed wyborami pisałem, że status quo zostanie w Mogilnie i powiecie zachowane; beton niestety jest obecnie nie do ruszenia;
PO NIE POS….A SIĘ PLATFORMA ZOBACZ ZA MAŁO MAJĄ LENIE LUDZI NAMAWIAJĄ KOMBINATORZY . ALE WAM G..Y NIE WYJDZIE BARA.Y
PZPR+ZSL = PSL = KOMUNA ! Jak długo jeszcze będziemy zależni od KOMUCHÓW !? WSTYD ! Mówiłem ,by nie zawierać ŻADNYCH UKŁADÓW ZE STARYMI KOMUCHAMI z PSLu , dbającymi wyłącznie o interes WŁASNY!!! Jako wyborca głosujący na Listę Prawicy jestem rozczarowany i zawiedziony !… Ale błąd można jeszcze NAPRAWIĆ ! Głosując na PRAWICĘ GŁOSOWAŁEM PRZECIW PSL = ZSL ! Tak zrobiło wielu WYBORCÓW !!! I już po miesiącu ROZCZAROWANIE WIELKIE !!!
Szef PSL oraz szef SLD mówili,że na żadnym szczeblu nie może być sojuszu-układu z PiS. A tu co? Wyborców ma się gdzieś.W Końskich szef powiatowy SLD już wyleciał za układ z PiS.
kto został dyrektorem placówki w Marcinkowie i kto tam będzie pracował?Jestem tym tematem zainteresowana,bo też szukam pracy.Mam skończoną resocjalizację i pedagogikę opiekuńczą
Wykształcenie nie było najważniejszym kryterium raczej… trzeba byc po prostu blisko pewnej partii….
Tu rządzi ZSL nie PiS. Kobieto weź zimny prysznic i otrzeźwiej. A 500 plus i wyprawką szkolną wzięłaś czy ktoś z rodziny bierze? Czy będziesz mogła iść wcześniej na emeryturę jeśli zechcesz to źle?
Wielka szkoda ze nie wiedziałam, ze jakiekolwiek stanowisko pracy będzie nowe. Bo chodząc do Starosty w sprawie pracy oraz do PUP długi czas, twierdzi pan ze pracy dla kobiet nie ma, szczególnie po 50 roku życia, żadnej pracy. A widząc na zdjęciu p. Dyrektor PUP czyżby pani tutaj zaoferowała bezrobotnym prace,ze pani tu się udziela swoją obecnością? Przecież córka ma prace w MOPS, z Bielic do Mogilna nie jest daleko,kobiety do Poznania dojeżdżają o 4 rano?jak pan kłamie p. Barczak. Większej obłudy nie widzialam.Zabral mi pan dużo zdrowia,nerwów i bezsilności. Ale karma wraca.
Na całe szczęście to już BYŁY starosta 😃