Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
17 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Miliony na ratowanie gminnego budżetu

Redakcja przez Redakcja
08.05.2019
w Społeczeństwo
0
A A
56
0
UDOSTĘPNIENIA
1
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

We wtorek, 7 maja podczas obrad sesji 12 radnych jednogłośnie wyraziło zgodę na zaciągnięcie przez gminę pożyczki z budżetu państwa na kwotę 13 761 353,73 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

Przypomnijmy, że na początku roku Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy wezwało gminę Strzelno do opracowania i uchwalenia programu postępowania naprawczego. 14 marca przygotowany program naprawczy został przyjęty przez radnych, a niespełna miesiąc później uzyskał pozytywną opinię składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy.

– W pozytywnie zaopiniowanym programie postępowania naprawczego Gminy Strzelno zawarto szereg przedsięwzięć, których realizacja ma przyczynić się do uzyskania oszczędności. Analiza wykazała jednak, że zapewnienie płynności finansowej Gminy wymaga pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Zgodnie z założeniami programu postępowania naprawczego pożyczkę planuje się zaciągnąć w 2019 roku. W środę, 8 maja miał zostać złożony stosowny wniosek o udzielnie wielomilionowej pożyczki z budżetu państwa. Według założeń 12 660 260,89 zł ma zostać przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetu, a 1 101 092,84 zł gmina planuje przeznaczyć na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Źródłem spłaty pożyczki mają być dochody własne budżetu gminy w latach 2022-2034.

Stronami umowy pożyczki będzie gmina Strzelno reprezentowana przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego i Ministerstwo Finansów. Formą zabezpieczenia uzyskanej pożyczki ma być wystawienie weksli własnych in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Wielomilionowa pożyczka ma przyczynić się do realizacji i podejmowania kolejnych działań, które w dłuższej perspektywie przełożą się na polepszenie sytuacji ekonomicznej gminy. Ponadto według założeń, wpłynie również na odsunięcie zagrożeń realizacji zadań publicznych. (AS)

\"Prognoza\"/

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

XVI Regionalne Targi Rolne

Problem w uzyskaniu dotacji

Komentarze 56

  1. Xxx says:
    7 lat temu

    Znaczy się… Biorą kredyt, by splacic kredyt?

    Odpowiedz
  2. arczi says:
    7 lat temu

    w miedzy czasie mogilno ma 80.000.000,00+ dlugow i wszystko jest wporzadku 😀

    Odpowiedz
  3. Aaa says:
    7 lat temu

    Biorą jeden duży kredyt, aby spłacić kredyty z parabankow, których jest wiele.

    Odpowiedz
  4. Dr.Mercedes says:
    7 lat temu

    Kto Was uczy liczyć???.wziąść kolejny kredyt ażeby w du…py było ciepło? Obywatele i tak zapłacą A wy bawicie się dalej….
    Weźcie przykład z Dąbrowy i zacznijcie jeździć po świecie ludzie i tak zapłacą.

    Odpowiedz
  5. On says:
    7 lat temu

    Zostaliśmy oszukani,bo to co teraz obserwuje to definitywnie widać, że te wszystkie opowiastki w stylu \” nasza mała ojczyzna \”to nic innego jak tylko skok na stołek.
    Komisarz byłby lepszym rozwiązaniem,ale teraz ci siedzący na stołkach nie dopuszczą do tego.

    Odpowiedz
  6. Gugu says:
    7 lat temu

    A spodziewales się po naszym burmistrzu wyrazów uznania dla sprawy, ludzi, którzy nie są mu już do niczego potrzebni? Ja się nie spodziewałem. Szlachetność i wielkość polega przede wszystkim na bezinteresownosci. Najpiękniejszym a za razem najtragiczniejszym w swoim obrazie było wystąpienie na tej sesji 95 letniej seniorki, spoleczniczki z Jeziorek, kiedy stojąc przed tymi śmiesznym radnymi i ciężkimi samorzadowcami powiedziała na czym polega działalność na tym gruncie. 60 lat społecznej działalności. Za darmo. Ani złotówki. Żadnych profitów. Nawet z tego co powiedziała nie pobierala żadnych pieniędzy z tytułu delegacji. Jeżeli gdzieś w jakiejkolwiek sprawie jeździła to ZA SWOJE! Aż nie pasowała do tego \”towarzystwa\” przed którym przemawiala. W momencie tych wielkich oszczędności i zaciskania pasa w naszej gminie to było bezcenne wystąpienie. Nieźle musiało wejść w pięty tym samorządowym strzelenskim \”spolecznikom\”.

    Odpowiedz
  7. rudy says:
    7 lat temu

    Kreował się na nowego Mesjasza, zbawcę Strzelna. I co ?
    I wyszło, że to raczej nowy lokalny Balcerowicz, którego \”uzdrowienie\” polskiej gospodarki odbija się czkawką do dnia dzisiejszego, zwłaszcza dla zwykłych, uczciwych obywateli a w kabzę obrośli różnego rodzaju złodzieje i aferzyści. Z Balcerowiczem łączą naszego burmistrza te same poglądy polityczne. Postaw na PO, to obudzisz się z ręką w szambie. Należy z historii brać nauczkę.

    Odpowiedz
  8. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Radni, którzy doprowadzili do ruiny gminne finanse dziś w roli uzdrawiaczy \”fachowców\” od ich naprawiania !TO JAKAŚ KPINA !!!! Pieszak ,Cieślik , Szarzyński , Dubicki , wcześniej Mikołajczak, Zawodniak , Repulak, Pułkownik to plejada głównych \”architektów\” tej katastrofy ! Dziś Bogu Ducha winne czterolatki nie zdają sobie sprawy , że Ich kosztem Ich Rodzice zostali zmuszeni do spłacania zadłużenia ,do którego doprowadziła \”tzw. elyta władzy\”od trzech-czterech kadencji zarządzająca pieniędzmi PODATNIKÓW! Niestet sami tę \”elytę\” sobie zafundowaliśmy!!!!To Przykre !Rok 2034 koniec spłaty zadłużenia ….GRATULUJĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA i oczekuję na honorowe zdanie mandatów RADNEGO !!!…JEŚLI MACIE HONOR !!!

    Odpowiedz
  9. Jacek says:
    7 lat temu

    Proponuje rozpocząć akcje zbierania podpisów w celu odwołania tych radnych którzy przyczynili sie do takiej katastrofalnej sytuacji finansów naszej gminy . Może za pomocą fb lub poprzez media ? Sam czuje sie oszukany bo w ostatnich wyborach głosowałem na pana Pieszaka a nie wiedziałem że on i inni przyczynili sie do tego stanu naszej gminy wielokrotnie na spotkaniach zapewniał że nie ma tragedii a tu pożyczka którą bedą musiały spłacać nasze dzieci . Myśle , że podobnie myślących do mnie jest w naszej gminie dużo wiecej , tak robić nie można musi być jakaś odpowiedzialność .

    Odpowiedz
  10. mimi says:
    7 lat temu

    a wy mysleliscie ze nowy burmistrz i rada splaca ze swoich 19 baniek ?? podjeli bardzo dobra decyzje aby skonsolidowac zadluzenia

    Odpowiedz
  11. Oni says:
    7 lat temu

    Pieszak nie miał większości w radzie,więc na litość boską DAJCIE spokój. Wybierajcie dalej PSL,i takich burmistrzów,to nasza gmina będzie mlekiem i miodem płynącą. Tacy ludzie jak Pan Koprowski,którym nie chodzi o to żeby dostać jak najlepszy stołek czy zbierać profity,to są ludzie odpowiedni.

    Odpowiedz
  12. Hejka says:
    7 lat temu

    Pytanie ? Jaki zastaw gmina zadłużona po uszy Przedstawiła , Mieszkańców ? Radni z imienia i nazwiska podpisali się że będą spłacać kredyt ? Balcerowicz miał czym handlować , fabryki huty stocznie , tysiące hektarów ziemi i co zrobił ? Kuroniówka zapomogi emigracja młodzieży za życiem , komisarz rządowy i prokurator

    Odpowiedz
  13. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Pieszak był przewodniczącym Rady Miasta ! Pieszak miał obowiązek wobec wszystkich WYBORCÓW bić na ALARM ! Nie podjął żadnych działań , żadnych skutecznych spotkań z MIESZKAŃCAMI-WYBORCAMI by dużo wcześniej przedstawić dramatyczną sytuację finansową gminy! Miał też do dyspozycji radnych opozycji , którzy również nigdy nie zainicjowali spotkań z WYBORCAMI ! Opozycji wystarczało głosowanie przeciw koalicji Matczaka . To za mało. Tym dziś się usprawiedliwiają ! Dziś ci sami radni winni katastrofy finansowej gminy ochoczo głosują za zaciągnięciem kredytu na pokrycie zadłużenia ,za które są WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ! To skandal ! Trzeba zrobić wszystko by pozbyć się pasożytów żyjących na rachunek PODATNIKÓW! Dlaczego przewodniczący poprzedniej kadencji Pieszak nie podjął żadnych działań w imieniu WYBORCÓW ? Wtedy trzeba by było się narazić powiatowemu układowi politycznemu i powiatowej podległości zawodowej ! Wybrało się wygodnictwo ! W podobnej sytuacji znajdował się radny Cieślik,Repulak, Mikołajczak -podległy zawodowo byłemu staroście ! Wygodnictwo i własny interes był przed dobrem WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW – WYBORCÓW ! Dziś wielu z tych \”ekonomicznych specjalistów\” na barki PODATNIKÓW bez naszej zgody wrzuca ogromny ciężar , który będą dźwigać nasze dzieci i wnuki do 2034 roku ! TO SKANDAL ! Mamy prawo pozbyć się wszystkich odpowiedzialnych za tę katastrofę !Pieszak za \”tę robotę \” pobierał od PODATNIKÓW MIESIĘCZNĄ znaczną wypłatę widniejącą na zeznaniu podatkowym! To kpina !Skoro nas obciążają -zmuszają do kredytu my PODATNICY musimy ich zmusić do znaczącego obniżenia diet radnych o 80% !Kto za?…policzmy głosy WYBORCY!

    Odpowiedz
  14. OBI says:
    7 lat temu

    Jeżeli to jest pożyczka z budżetu państwa i faktycznie urzędujący Burmistrz Strzelna ja uzyska, to chwała mu za to.Przecież odsetki, to zaledwie 3% w stosunku rocznym.Już samo uzyskanie takowej pożyczki, to wielki plus dla Burmistrza,ale ktoś, kto nie ma pojęcia o zarządzaniu, to nie wie, że stare długi,co się przejadło, należy spłacić. Te krytyczne głosy, niech odpowiedzą, która gmina nie jest zadłużona?

    Odpowiedz
  15. księgowy says:
    7 lat temu

    Dieta Pieszaka-Przewodniczącego Rady Miasta Strzelna w/g oświadczenia majątkowego z 04. 2016 roku to 1324 zł miesięcznie = 15888 zł za rok 2015 !!! Warto spokojnie przyglądać się jak gminne finanse zmierzają do katastrofy finansowej i jeszcze brać za to wynagrodzenie a dziś mieć czelność zadłużać PODATNIKÓW za swoją indolencję , wygodnictwo i konformizm !

    Odpowiedz
  16. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Kto wie? Jakaś dziwna cisza zapanowała ? Czy to prawda ,że za strajkujący nauczyciele otrzymali pełne wynagrodzenie?

    Odpowiedz
  17. ZR says:
    7 lat temu

    Ani ja, ani moja rodzina nic nie ,,przejaďła\” więc nie godzimy się na wyłudzenie naszych pieniędzy! Jeżeli Ty się obżarłeś, to płać!!!

    Odpowiedz
  18. OBI says:
    7 lat temu

    Widzę,że Wasza wiedza kończy się tylko na żądaniach, a nawet nie wiecie o tym, że Burmistrz jest tylko reprezentantem miasta i gminy, oraz wykonawcą uchwał Rady Miejskiej.Gdybyście chociaż poczytali uchwały, to byście wiedzieli, kto i za co odpowiada.

    Odpowiedz
  19. ludź says:
    7 lat temu

    To że teraz trzeba tak zrobić to czyja wina? Odpowiedź jest banalnie prosta! WYBORCÓW!!! Kto głosował na poprzednika niech się walnie w pierś. No może bardziej w głowę!!

    Odpowiedz
  20. Hejka says:
    7 lat temu

    Obi paragrafy , zarządzenia , wszystkie niuanse prawa samorządowego znasz ? Ciekaw jestem ile lat na mój koszt podatnika żyjesz bez odpowiedzialności za decyzje a twoje mądrości życiowe stosuj we własnym życiu ,

    Odpowiedz
  21. księgowy says:
    7 lat temu

    OBI – nie pouczaj innych. Jesteś cienias! Pieszak w poprzedniej kadencji był wybrany przez większość radnych na Przewodniczącego Rady Miasta !!!Miał obowiązek działać w imieniu wszystkich WYBORCÓW ! Nie wmawiaj mi, że sam go wybrałem ! Przede wszystkim nigdy nie zagłosuję za komuchem przefarbowanym dziś na demokratę z SLD!! Tym samym Pieszak nigdy nie podjął żadnych działań by nie dopuścić do katastrofy finansowej gminy ! Za to ponosi znaczącą odpowiedzialność !

    Odpowiedz
  22. Ty says:
    7 lat temu

    Obi ale jesteś teoretykiem,rzeczywistość jest inna.

    Odpowiedz
  23. MIESZKANKA says:
    7 lat temu

    Brawo dla Gminny i dla WŁADZY SUPER GROMADA DO NISZCZENIA GMINNY oraz MIESZKAŃCÓW!BRAWO DLA GMINNY ORAZ WŁADZY!!!!

    Odpowiedz
  24. Ewelinka says:
    7 lat temu

    Gmine zadluzyl i zniszczyl Pan z Jaworowa. Nie wiem co maja w glowie ci co nalatuja na nowego burmistrza i rade a wiem co maja… Ze sie socjal w gminie skonczyl

    Odpowiedz
  25. gosc do ludz says:
    7 lat temu

    Za poprzednim Burmistrzem głosowali wszyscy pracownicy Urzędu ale przedewszystkim interwencyjni ,bo wiedzieli że nowy Burmistrz zlikwiduje Urząd pracy pod jego drzwiami i za to brawo dla nowego Burmistrza bo kto to słyszał żeby ludzie pracowali po godzinie lub 2/3 a wypłaty brali jak ci co naprawdę ciężko pracują-weżmy panie autobusowe -pracują rano godzine a potem z dwie a wypłatki biorą za 8 godz.w Strzelnie są panie którym brakuje do emerytury 2 lata więc tym paniom niech pan Burmistrz pomoże i zatrudni od nowego roku jako opiekunki w autobusie a młode znajdą prace .

    Odpowiedz
  26. Eroo says:
    7 lat temu

    Będąc w U.M słyszałem jak Pan burmistrz odnosi się do pracowników wstyd za takie teksty aż mnie ciarki przechodzą do tej pory

    Odpowiedz
  27. Hejka says:
    7 lat temu

    OBI zakłamany i bezczelny jesteś ! Zawsze blisko \”władzy\” nie zapomnij przekręcić palcem !

    Odpowiedz
  28. Hejka says:
    7 lat temu

    OBI pajacu , rodzinne długi zapisane w testamencie mogę przejąć i spłacać lub odrzucić , mam wybór , Gmina stawia mnie i moją rodzinę przed faktem dokonanym i oczekuje jeszcze poklasku ?

    Odpowiedz
  29. Gm says:
    7 lat temu

    W gminie teraz zostaną jako pracownicy dupowłazy, osoby bez swojego zdania i bezosobowe. Wszyscy ci którzy mają własne zdanie i szacunek do swojej osoby odeszli lub niebawem odejdą. Szanujący się człowiek nie pozwoli sobie na takie traktowanie,bezczelne i prostackie.

    Odpowiedz
  30. OBI says:
    7 lat temu

    Pożytki i długi mogą być bez testamentu i dziedziczysz je ustawowo. Oczywiście można się zrzec.To samo możesz zrobić i wyprowadzić się ze Strzelna i nic na Ciebie nie ciąży.Może jeszcze nie zrozumiesz,to napiszę prosto.Jak opuścisz Strzelno i udasz się do krainy \”dobrobytu\”, to żaden Burmistrz Strzelna nie będzie Cię ścigał, abyś spłacał pożyczki Strzelna, a miasto to będzie miało o jednego \”pobudzonego\” mniej.

    Odpowiedz
  31. PS says:
    7 lat temu

    OBI zadbaj o siebie, bo coś złego dzieje się z Twoją psychiką.

    Odpowiedz
  32. J23 says:
    7 lat temu

    Sztuka nie jest zaciągnąć kredyt, sztuka jest go spłacić. Uważam że ten kredyt to gwóźdź do trumny dla gminy. Ciekawi mnie skąd władza weźmie wolne 100,000 zł miesięcznie na ratę skoro kasa jest pusta. Owszem z podwyżek, tylko jak wygląda sciagalnosc długów w gminie. Uważam osobiście że max 3 lata i gmina pójdzie pod młotek.

    Odpowiedz
  33. Radny RM Strzelno says:
    7 lat temu

    Szanowni Państwo
    Z wielką uwagą i zrozumieniem przeczytałem Państwa posty. Zawieraja wiele trafnych spostrzezeń, refleksji, ale również krytycznych uwag pod kontem władz Strzelna. Jako radny RM chcę w kilku zdaniach podać teze z uzasadnieniem o słuszności wprowadzenia postępowania naprawczego, oraz zaciagniecia długoterminowej pożyczki z budżetu państwa. Budżet Gminy Strzelno po wyborach samorządowych był w bardzo złej kondycji. Zobowiazania wobec firm wykonujacych usługi dla Gminy, zadłużenie wobec Skarbu Państwa(subwencje), całkowicie \”rozjechały\” system płatnosci podatków, oraz czynszów mieszkań komunalnych, oraz wiele, wiele innych czynników spowodowało, że Gmina stanęła na skraju bankructwa, z wizją zarządzania komisarycznego. Dlatego tez jedynym na ten czas rozwiązaniem było wprowadzenie postępowania naprawczego. Rygorystyczne przestrzeganie ptogramu naprawczego, oraz żelazna dyscyplina finansowa, stała sie kierunkową drogą do zaistnienia normalnosci.. Zaciagnięcie kredytu z budżetu Państwa pozwoli Burmistrzowi i Radzie na zaspokojenie roszczeń wierzycieli, oraz podejmowanie decyzji zmierzających do normalizacji funkcjonowania Gminy. Rozumiem Państwa frustracje i roszczenia do poprzedniej władzy. W mojej ocenie jednak na dzień dzisiejszy vendetta nie ma żadnego, ani w literze prawa, ani normalnego logicznego uzasadnienie. Patrząc w przeszłość nie zbudujemy przyszłości. Jestem przedsiębiorca, ekonomicznie patrzę na możliwości naszej Gminy. Długi ktokolwiek by nie zaciągnął to następcy, tzw. prawni spadkobiercy muszą spłacać. W stosunku do Gminnych długów nie można zastosować \”zrzeczenia się spuścizny\”. Musimy też brać pod uwagę, że przez wiele, wiele lat część społeczeństwa naszej Gminy, żyła z róznego rodzaju \”wsparć finansowych\” serwowanych przez poprzednią władzę gminną. To rozdawnictwo i bezkarność finansowa w obowiązku płacenia podatków i czynszów dostawiła kropkę nad \”i\” do zapaści finansowej Gminy.
    Reasumując, w mojej ocenie zaciagniecie nisko-oprocentowanego kredytu z budżetu państwa to jedyna i słuszna decyzja w możności realizacji celów odnowy Strzelna i całej Gminy.
    Serdecznie zapraszam Mieszkańców Gminy do dyskusji, rozmów, bo dzięki Waszym propozycjom, sugestiom my radni możemy tworzyć wspólne dobro jakim jest nasza Gmina Strzelno.
    Radny RM w Strzelnie
    Remigiusz Koprowski

    Mając na uwadze realizację mojego programu wyborczego podaję do publicznej wiadomosci rozliczenie diety radnego za okres 6- miesięcy
    Listopad 2018 kwota diety 231,22 PLN
    1. Wyjazdy, mat biurowe inne wydatki związane z praca radnego 40% podstawy diety radnego – 92 PLN

    Grudzień 2018 kwota diety 630,76 PLN
    1. Wydatki radnego 40% diety – 252,00 PLN
    2. ZSZ Strzelno wsparcie finansowe Studniówka – 300,00-PLN

    Styczeń 2019 kwota diety 630,76 PLN
    1. Wydatki radnego 40% diety 252,00 PLN
    2. Pomoc finansowa dla Pogorzeców – 650,00 PLN

    Luty 2019 kwota diety 630,76 PLN
    1. Wydatki radnego 40% diety 252,00PLN
    2. PTTK Strzelno wsparcie finansowe 300,00 PLN

    Marzec 2019 kwota diety 630,76 PLN
    1. Wydatki Radnego 40% diety 252,00 PLN
    2. FANTOM dla OSP Strzelno 200,00PLN
    3. Festiwal Piosenki Dziecięcej SP nr 1 – 300,00 PLN
    4. Uczniowski Klub Sportowy Olimp – 300,00PLN
    5. Roztańczone Dzieciaki konkurs SP nr 1 – 200,00PLN

    Kwiecień 2019 kwota diety 630,76 PLN
    1. Wydatki radnego 40% diety – 252,00PLN
    2. Paczka dla potrzebujacych – 36,38PLN
    3. Wsparcie finansowe Wielkanocne dla osób najbardziej potrzebujących – uzgodnienie z MGOPS Strzelno – 600,00 PLN

    Łączna kwota wydatków – 4.238.38 PLN
    Łączna kwota pobranych diet – 3.385,02
    Różnica – 853,36

    Odpowiedz
  34. On says:
    7 lat temu

    Mam nadzieję Panie Koprowski,że będzie Pan przyglądał się pracy Pana burmistrza i w razie jakiś nieprawidłowości zastosuje Pan i rada odpowiednie środki. Nie pozwólcie SOBĄ manipulować.

    Odpowiedz
  35. Ona says:
    7 lat temu

    Cała rada jest winna za to, co się stało z naszą gminą. A PSL-owskie gwiazdy tym bardziej.
    Jedna pani radna to 100% celebrytka.
    Przy następnych wyborach pamiętajcie kogo wybieracie

    Odpowiedz
  36. OBI says:
    7 lat temu

    To wszystko co Pan napisał w swoim komentarzu, zostało już napisane 09-05-2019, tylko bardziej skrótowo,ale bardzo zrozumiale.Pan to tylko rozwinął, może tak trzeba, abyście lepiej zrozumieli w Strzelnie.Przecież nowy Burmistrz Strzelna z okruchów cudownie nie rozmnoży chleba, ale szanując okruchy i zbierając do wspólnego kosza można je napełnić.Wszyscy myśleli, że nowa władza z pustego,nawet gorzej, bo poniżej dna,napełni to wszystko w jednej chwili.Do pracy Rodacy,nie tylko kierunek do opieki społecznej!

    Odpowiedz
  37. OBI says:
    7 lat temu

    Jeżeli już masz tak szczerych radnych, to może ujawnią ilu podatników prowadzących działalność gospodarczą w regionie działania Burmistrz Strzelna w ostatnich latach były zwolnionych od podatków od nieruchomości i transportowych.Może o tym wie również ten Pan \”od finansów\” i stad zmowa milczenia i tak trzeba było wybrać.Tu najlepiej wiedzą radni,którzy prowadzą przedsiębiorstwa, a nie pozostali radni wykonujący zawód nauczyciela.

    Odpowiedz
  38. gosc says:
    7 lat temu

    pan KOPROWSKI przewodniczącym a pan Pieszak do dymisji

    Odpowiedz
  39. Radny RM R. Koprowski says:
    7 lat temu

    Szanowni Państwo. Myśle ,ze to nic nadzwyczajnego ,ze osoba publiczna jakim jest radny informuje i wyjaśnia słuszność decyzji jakich był współautorem.Tym bardziej ,ze na takim forum każdy uczestnik może wyrazić swoje zdanie, opinię bez podpisu, nie narazając sie na dziwne spojrzenia, czy też komentarze na ulicy, czy w markecie.
    Krótko odpowiem w ramach mojej wiedzy i kompetencji na poruszane przez Państwa tematy.
    Radni zostawi wybrani przez Społeczeństwo w wolnych demokratycznych wyborach i…i właśnie Ci radni z pośród siebie również z zachowaniem zasad demokracji wybrali przewodniczących komisji stałych przy Radzie Miejskiej. Dlatego tez każdy mieszkaniec powinien to uszanować, nie znaczy ,że sie zgadzać, taka jest demokracja. Z mojego doświadczenia wiem ,ze najczęściej sa niezadowolone z wyborów te osoby które na nich nie były… a madrości mówią… \”nieobecni nie maja głosu\” . Dlatego tez bądź uczestnikiem decyzyjnym – idź na wybory. Dla przypomnienia jestem przewodniczącym komisji rewizyjnej, której głównym zadaniem jest kontrola prawidłowosci wykonywania przez Burmistrza uchwał RM, oraz kontrola jednostek podległych pod Burmistrza, również, a nawet w szczególnosci kontrola pobieranych i wydawanych pieniędzy. Mogę zapewnić ,ze na bieżąco prowadzony jest kontroling w/w działań i jednostek. Politykę kadrowa kreuje w UM Burmistrz, gdyż On jest pracodawcą. Proszę sobie wyobrazić ,ze zatrudniacje w domu ogrodnika, a on Wam ścina wszystkie róże które tak pięknie zakwitły… i co z takim osobnikiem robicie??? Tak wiele razy juz było pisane w róznych publikacjach o programie naprawczym i kredycie, jednakże z Państwa wpisów wynika ,ze potrzebna była informacja od osoby- radnego który podpisując się odpowiada za treść wpisu. Nie mam takiej wiedzy , czy w poprzednich latach przedsiębiorcy mieli umarzany podatek. Mogę odpowiedzieć tylko za siebie, od 1994 roku prowadzę działalnośc gospodarcza na terenie Gminy Strzelno, nie miałem nigdy umorzonego podatku, sporadycznie odsetki.Zwolnienia z pracy w szkołach, urzędzie. Proszę wziąść pod uwagę to ,że by wprowadzić radykalne reformy to również potrzebne sa radykalne decyzje, także w zatrudnieniu. Taka moja prywatna dygresja, było źle gdy wataha udajacych ,ze pracuja przemierzała ulice Strzelna i… i teraz też jest źle gdy tej watahy juz nie ma. Nie można zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko. W mojej ocenie przy obecnym niedoborze ludzi do pracy to jesli ktoś ma chęc do pracy i faktycznie pracuje, nie bedzie miał problemu z zatrudnieniem. Powtórzę również to co mówiłem na jednej z sesji RM – w każdym zawodzie obowiazuje zasada KONKURENCYJNOŚCI. Nie mozna zastawiać sie tytułami, przywilejami, rynek pracy to żywy organizm i sam dopasowuje sie do potrzeb.Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście, czy też w \”małej\” grupie porozmawiac ze mna na tematy dotyczace spraw Strzelna i Gminy to zapraszam do mnie do firmy po uprzednim ustaleniu terminu spotkania.

    Odpowiedz
  40. nnn says:
    7 lat temu

    PROGRAM NAPRAWCZY JUŻ DZIAŁA…….PRĄD W HALI PRZY GIMNAZJUM WYŁĄCZONY. TYLKO TAK DALEJ BĘDZIE CIEMNOGRÓD

    Odpowiedz
  41. maciej says:
    7 lat temu

    W wolnych chwilach sugeruję zajrzeć do słownika, bo jakość Pańskich wypocin chluby intelektowi nie przynosi. Niech się Pan nie kreuje na polityka, bo to żałosne.

    Odpowiedz
  42. Os. Piastowskie says:
    7 lat temu

    Kiedy referendum o odejściu z pow. Mogilenskiego! Tylko nauczycielom z Cieslikiem na czele jest dobrze!(obcy człowiek)-Os. Piastowskie,wspólnota mieszkaniowa!!!, pzdr

    Odpowiedz
  43. Paweł Jankowski says:
    7 lat temu

    Szanowny Panie Radny. Nie można publicznie porównywać ludzi do watahy, która w słowniku odnosi się do wilków.

    Odpowiedz
  44. Cecyl says:
    7 lat temu

    Taki obecnie widać słownik obowiązuje wśród wybranych… Zapominają jednak, że nic nie jest dane na zawsze. JAK TAM NOWA HALA W CHŁODNI BURMISTRZU???? HAHAHAHAHA

    Odpowiedz
  45. Radny RM R. Koprowski says:
    7 lat temu

    Szanowni Państwo. Jak już wspominałem, mogę prowadzić polemikę tylko i wyłącznie w temacie zagadnień dotyczących Miasta i Gminy Strzelno
    NIE ODPOWIADAM NA ZACZEPKI I PROWOKACJE
    W temacie hali chłodni- Każda firma ma własny terminowy koncept zwiazany z rozwojem, z rozbudową. Burmistrz i Radni nie mają na to żadnego wpływu. Chcę również podkreślić- jeśli wygra przetarg i złoży akces gotowosci budowy to procedury związane ze wszystkimi zezwoleniami trwają ustawowo znaczny okres czasu.
    Post dotyczący okradania pracowników przez przedsiębiorców jest z podtekstem politycznym, ja nikogo nie okradłem, może mnie Pan/Pani przeprosić. Nie jestem politykiem i nigdy nie kreowałem sie na taką osobowość, jestem radnym gminnym który chce dostrzegać pozytywne wartości z Was, Państwa płynące i w miarę mozliwości radnego wdrażać ku rozwojowi naszego regionu.
    Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby też pojawiły sie posty z sugestiami, propzycjami na lepsze dziś i jutro naszego Strzelna i całej Gminy. Jest to temat do szerokiej dyskusji, która na pewno wniosłaby pozytywne działanie społeczne. Przepraszam, za błędy , jeśli są bardzo rażące, aczkolwiek myślę ,że nie zaniżam średniej pozostałych postów.
    Zapraszam również do dyskusji na fb.

    Odpowiedz
  46. wybory says:
    7 lat temu

    Proszą o rzeczowe i sensowne uzasadnienie twojej wściekłości. Na szczęście masz tylko jeden maluczki głosik . Idź głosować na komuchów :towarzysza Milera, Cimoszewicza , Rossatiego ,Biedronia ,tw.Boniego . Różę Thun, nowoczesną i innych KODziarzy i awanturnicze lewactwo !!!!!

    Odpowiedz
  47. Mówi się Pan Radny says:
    7 lat temu

    Szanowni Panowie ładni, w zachwytach nad własnymi osobami proponuję jednak zachować pewien umiar i minimum przyzwoitości. Jak narazie nic jeszcze Panowie ładni nie osiągneliście i zapomnieliście, że od osądów waszej pracy są wyborcy, a nie wasze doskonałe mniemanie o sobie. Czytając wpisy poniżej mam wrażenie, że jedyne co was cechuje to poczucie humoru, niskich lotów to humor ale jednak jest. Dalej robi się coraz straszniej. Czy wy Panowie ładni naprawdę macie o mieszkańcach i wyborcach tak niskie mniemanie? Teraz zastanówmy się czy ktoś kto w rozmowach żąda tytułować go per Pan Radny i strofuje rozmówców – cechuje się kulturą osobistą i ogładą polityczną? To jest ta pokora i szacunek dla grupy nieradnych? A teraz pożartujmy. W Strzelnie stosuje się nowy jezyk włodarzy ładnych w UM a większość już wie jaki to poziom języka. Po mieście krążą już legendy, więc mamy kulturę i nową jakość polityczną…taką wysokich lotów w butonierce. W Strzelnie kulturalnie rozmawia się o byłych pracownikach i wcale nie używa się wulgaryzmów. A teraz z innej beczki. Strzelno to już Dolina Krzemowa że Panowie Ładni zapraszają kogoś na rozmowy do firm? Panie Radny w której siedzibie firmy mam się z Panem Radnym umówić? Jeżeli mam jakiś wybór to wybiorę tę mniej odrapaną. Rozumiem, żeby rozmawiać z oponentami potrzebują Panowie ładni własnego podwórka by poczuć się pewniej czy mieć przewagę nad rozmówcami? Tylko pytam. Otóż niech Panowie ładni zrozumieją, że to nie Panowie ładni będziecie zapraszał i umawiali kogoś do siebie i nie Panowie ładni będziecie wyznaczali godziny. Niebawem to Panowie ładni przyjdziecie do nas, byśmy oddali nasze głosy na Panow ładnych i dla tych głosów znajdą Panowie ladni czas wolny. Miejmy nadzieję, że wtedy będziecie Panowie ładni skromniejsi i pokorniejsi. Ja mam ogólnie taką propozycję by wszyscy odpowiedzialni Panowie ładni przestali pisać dyrdymaly tylko zaczęli od własnego podwórka, a kiedy już je ogarniecie i nauczycie się kultury języka wtedy nazwiemy was Panami Radnymi i nie będziecie musieli tego żądać, bo to bardzo źle o Panach ładnych świadczy. Przestańcie się Panowie ładni nagrywać na sesjach, przestańcie się wzajemnie ośmieszać, udawać zatroskanych bo i tak wspólnie gracie i swoje być albo nie być, nawet kosztem miasta. Co najważniejsze przestańcie nazywać się profesjonalistami, bo to co teraz robicie to czysta amatorka. Zgodzicie się Panowie ładni ze mną czy was to przerasta intelektualnie? Tylko pytam.

    Odpowiedz
  48. Myśliwy says:
    7 lat temu

    Jeden pełowoec już dożynał watahy, drugi radny cieszy się że przepędzono watahy, jakiemuś aktywiście znów watahy uciekały i chowały się po kątach podczas wizyt kontrolnych, inne watahy dorwały się do lokalnej polityki. Ach te watahy – tylko gdzie te wilki? Strzygą owieczki.

    Odpowiedz
  49. GMINNA WATAHA says:
    7 lat temu

    Jeszcze kilka wejść na forum a POznamy prawdziwe oblicze radnego koprowskiego ! Nazwanie ludzi sprzątających gminę watahą to POGARDA DLA TYCH LUDZI I CZŁOWIEKA. NIECH TO PAN POWIE GŁOŚNO SWOJEJ ZAŁODZE !….A WŁAŚCIWIE JUŻ PAN TO ZROBIŁ! ILE TRZEBA MIEĆ POGARDY W SOBIE DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA , który zgodnie z prawem został zatrudniony ?! Zapożyczył pan tę POgardę od kolegi z PO Sikorskiegi – jeszcze tylko krok by dorżnąć WATAHĘ ! Gratuluję empatii do WYBORCÓW z w watahy ! ZAPAMIĘTAMY !

    Odpowiedz
  50. OBI says:
    7 lat temu

    Szanowny obywatelu.Ja natomiast Twój komentarz \”ludzie sprzątający gminę\” rozumiem,że chodzi o tych co już wysprzątali kasę miasta na zaspokojenie tylko swoich potrzeb.I co Ty na to?

    Odpowiedz
  51. Filip says:
    7 lat temu

    Chyba się coś panu panie radny pokiełbasiło i to ostro. Jakie watahy??? Czujesz się pan już aż tak mocny? Halo! Ziemia! Halo! Ziemia do radnego Koprowskiego! Wyleciałeś pan poza orbitę przyzwoitości. Halo, tu Ziemia! Mimo, że nie byłem nigdy w grupie pracowników interwencyjnych i to nie w moim kierunku te pańskie \”watahy\” poleciały to czuję ogromne zażenowanie tym pańskim niskich lotów wywodem. Zejdź pan na Ziemię i schowaj się pan do tej swojej hali, bo wstyd mi za takiego RADNEGO!

    Odpowiedz
  52. DP OBI says:
    7 lat temu

    A KTOŚ MÓWIŁ ŻE BURMISTRZ TYCH ZE STODÓŁ ZATRUDNI NA AUTOBUSY I WIECIE CO ŻE JEŻELI OBIECAŁ IM PRACE TO MOŻE I TAK ZROBI.

    Odpowiedz
  53. Norek says:
    7 lat temu

    Szanowni państwo, czy wiecie, że gmina musi się liczyć z kosztami na rzecz zakupów procentowych dla burmistrza i pani zawodniak. Jako że celebryta nie wypada pić taniego piwa czas co wieczór na dobre whiskey z szanowny kolega. Następnego dnia pokazuje się wśród nowej elyty na targach rolnych pani zawodniak. Tylko pani pamięta że chlanie w miejscu publicznym to lekka przesada, a ponoć odstawila pani piwko na rzecz mocniejszych trunków. Ratujcie gminę i picie denat

    Odpowiedz
  54. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    A JA POWIEM ŻE PAN RADNY NIKOGO NIE OBRAZIŁ MÓWIĄC TE SŁOWO,BO TO PRAWDA ŻE CI LUDZIE SZLI KAŻDEGO DNIA I PATRZĄC KIEDY BĘDZIE CZAS NA JEDZENIE I TO TAKIE WŁAŚNIE POLOWANIE PODOBNE DO WILKÓW,DLATEGO PAN RADNY MA RACJE,BO CZYŻ NIE BYŁO TAK ŻE TYLKO PATRZELIŚCIE GDZIE SIĘ UKRYĆ ŻEBY NIC NIE ROBIĆ ALE ZAROBIĆ

    Odpowiedz
  55. nick says:
    7 lat temu

    Koprowski niemoże być przewodniczącym rady bo koledze Burmisztrzowi odrazu by dawał podwyżki pensji ,nieważne zaco ,kosztem długów i pożyczki obywateli,a u siebie we własnej firmie to działa odwrotnie, to jest Watah 1. Niezroumiłe ze pożyczka Rządowa dla samorządu i około 3,7 miljona odsetk , 1,1 milj,..na spłate wcześniejszych kredytów a pozostałe 12,6 milj…będiemy spłacać latmi .Jak Burmistrza i tej rady morze już niebyć, i to się nazywa plan naprawczy. A kto z tej kasty korzysta ??? Brał P radny udział na spotkaniu i promowaniu książki w strzelnie z R. Sikorskim i Burmisztrzem i te watahy zostły panu w głowie . Gratulacje dla wyborców takiego radnego

    Odpowiedz
  56. Alibaba says:
    7 lat temu

    Pytanie do pracowników zatrudnionych do prac w mieście za czasów p. Matczka. Jakie przestępstwo popelniliście i z jakiego paragrafu, podejmując pracę, która wam zaproponowano legalnie? Pomijam kwestię czy wykonywlaiscie ja dobrze czy tak na odbebnienie. Bo w komantarzu nazwano Was leniwą watahą snują a się po mieście. Dlaczego nie reagujecie? Za efekty waszej pracy powinni być rozliczeni wasi przełożeni i zlecający zadania. Pan radny mieniacy się doskonałym przedsiębiorca powinien wiedzieć, że nawet dobry pracownik bez nadzoru i rozliczenia zadań będzie się snuł, prawda? No i co z tą watahą – da się to stwierdzenie wybronic czy wali Pan tak dla zasady? Może wyjaśni nam radny co w ki tekście wpisu znaczyło dla radnego słowo wataha, bo pańskim obroncom słabo to wychodzi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk