Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, obecnie realizowany jest Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku. Jednak w tym programie nie ma mowy o obwodnicy Strzelna. Jednocześnie wskazane w nim inwestycje mają kosztować ponad 200 miliardów złotych, z czego państwo ma limit w wysokości 135 miliardów złotych. Tym samym nadal brakuje pieniędzy na już wcześnie zaplanowane drogi.
– Limit programu jest dalece niewystarczający na wywiązanie się ze wszystkich przyjętych zobowiązań – czytamy w piśmie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 29 maja 2019 roku.
Według ministerstwa, obwodnica Strzelna mogłaby zostać rozważona podczas prac nad kolejnym programem wieloletnim, jednak zależne byłoby to od posiadanych środków finansowych i priorytetów rozwoju w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury drogowej w Polsce.
– Ministerstwo Infrastruktury zdając sobie sprawę z dużych potrzeb na sieci dróg krajowych, prowadzi monitoring bieżących tych potrzeb. Powyższe pozwoli na określenie priorytetów inwestycyjnych na kolejne perspektywy finansowe UE, po określeniu warunków uzyskania przez konkretne zadania dofinansowania – napisała w piśmie do burmistrza Strzelna, Agnieszka Krupa, zastępca Dyrektora Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury. (PK)


















Właśnie ruszyły prace na budowie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.. Koszt prawie 400 milionow złotych, a długość aż 18 km.. I jakoś można..
To chyba głównie polityka… Bo aż takich korków tam nie ma…
Rob proponuję zacząć sie leczyc trolu internetowy. Pomyśleć zetakie idiotyzmy wypisujesz i dodatkowo jeszcze mozesz glosowac w tym kraju rece opadaja
no i w zasadzie koniec dyskusji w tym temacie…
Rozumu to Ty masz tyle co pchła ubranka na sobie a
głupota gdyby umiała latać to zawładnąłbyś całym kosmosem (wiesz co to kosmos?).
A jaki bystry jesteś?
Bystry jak woda w klozecie.
Jeszcze ronda nie ruszyły, pewnie ich też nie będzie. Za to stadnina jest. Trzeba dbać o swoje , to jest priorytet burmistrza.
Po tym co piszesz widać, że możesz tylko wołać – wio!!! Ale biedny ciemniaku poza Mogilnem nikt już koni do przemieszczania po drogach nie używa, stąd pewnie tyle u was wypadków na obwodnicy – nie wiecie do czego służy. Widać kaftan ci się obluzował i szalejesz. Pozdrawiam normalnych mogilnian, jesteście fajni.
Ulica Kościuszki i wiele innych, to ulice śmierci dla naszych pojazdów. O chodnikach nawet nie wspomnę, dzieci i starsi ludzie mogą nogi łamać.
No widzisz pouczasz kogoś, uczysz kultury a nie znasz zasad redagowania pism urzędowych. Typowe dla urzędowych strzelnioków. Otóż, pismo zawiera nagłówek? zawiera. Zawiera daty? zawiera. Zawiera znak sprawy? zawiera. Zawiera odbiorcę pisma? zawiera. Dopisek ręczny zaleca się, zamieścić właśnie w formie odrecznej, co Pani odpisująca uczyniła. Teraz zrozumieliście urażone kołtuny o co chodzi? Jak wy tę korespondencję chcecie prowadzić po swojemu to marny los wam wróżę. obyscie wniosek o kredyt złożyli do ministerstwa w poprawnej formie, a później nie pouczali urzędników. Bo zostaniecie z pustą kasą.
Pismo odręczne ma to do siebie, że nie musi być czytelne. To jest forma i możesz się na to obrażać lub pominąć ten fakt. Idź do lekarza i zwróć mu uwagę, że wypisując receptę nie ma dla Ciebie szacunku. Zrobisz to – jeżeli nie to polecam zdobyć się na odwagę i przy następnej wizycie zwróć? Pan Burmistrz nie odczytał ręcznych dopisków – to świadczy o czytającym a nie piszącym. Ja potrafię odczytać ten dokument w całości. A z drugiej strony może Pani w Ministerstwie uznała, że nie warto się wysilać? Ale tutaj to akurat przyganiał kocioł garnkowi.
Trzeba bylo wybrac Matczaka na jeszcze 3 kadencje to byscie mieli nawet autostrade na Ksiezyc haha
Niedługo wybory – idźcie zagłosować przeciwko PełO. Czas oderwać ich od koryta. Zagłosuj przeciwko PO.
A czy wraz z Burmistrzem podnoszą w rozmowach z Ministerstwem temat przekroczenia norm hałasu ??? Wymuszać postawienie ekranów to może otworzą się oczy na koszty
Do Pawła od lat rządzi Po.od prawie 4 PiS.ale w samorządach nadal procy i masz rację trzeba to zmienićwiczenie.zastanów się nad urządzenia jesienią
Zatem trzeba za to POdziękować Brejzie, Olszewskiemu, Rostowskiemu oraz Kłopotkowi i reszcie tego towarzystwa od kręcenia lodów. Ciekawe co na temat obwodnicy ma do powiedzenia niejaki Dariusz Kurzawa i jak to ma się do realizacji obietnic wyborczych?
Pan Dariusz Kurzawa jest z Psl
Dobrze mówisz.dlatego zachęcać trzeba ludzi aby na wybory chodzili
Jutro do Ciebie dzwonię i działamy z obwodnicą Strzelna. Skończmy z tym problemem. Tak dalej nie będzie. # 1 5