Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
środa, 10 czerwca, 2026
16 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

MOGILNO: 18 zł i 36 zł za śmieci

Redakcja przez Redakcja
24.04.2019
w Społeczeństwo
0
A A
90
fot. PK
MOGILNO: 18 zł i 36 zł za śmieci
MOGILNO: 18 zł i 36 zł za śmieci
MOGILNO: 18 zł i 36 zł za śmieci
0
UDOSTĘPNIENIA
1
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W środę, 24 kwietnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Mogilnie, podczas której radni musieli zmierzyć się z tematem podwyżek za śmieci. Dyskusje w sprawie planowanych podwyżek odbywały się już podczas wcześniejszych spotkań i komisji.

Jedną z poruszanych kwestii była liczba osób zgłoszonych do systemu gospodarowania odpadami. Z danych urzędu na koniec 2018 roku wynika, że 20965 osób ma uiszczać opłaty za wywóz odpadów komunalnych. Natomiast według danych GUS na koniec 2017 roku liczba ludności wynosiła 24768 osób.

– Część ludzi wyjechała rzeczywiście, studenci wyjechali, w piątek wracają – przez trzy dni też produkują śmieci. Ale nikt mi nie powie, że 4000 ludzi wyemigrowało, nie ma ich, a na to miejsce nikt nie przybył. Przybyło co najmniej 2000 ludzi, mieszkają, wynajmują pomieszczenia, prywatny właściciel nie zgłasza tego. Dużo Ukraińców jest, też produkują śmieci, nikt tego nie zgłasza – mówił radny Przemysław Majcherkiewicz.

Radni zwracali uwagę, aby system gospodarowania odpadami komunalnymi został uszczelniony. Chodzi tutaj o zmniejszenie różnicy pomiędzy liczbą osób zgłoszonych a faktycznie zamieszkujących na terenie gminy. Wskazywano również tendencję wzrostu ilości śmieci przy czym, zmniejsza się odbiór od firm prywatnych. W kontekście tego tematu burmistrz przytoczył przykład jednego z przedsiębiorców, który uważa, że wynajmuje on 14 obywatelom Ukrainy pomieszczenia hotelowe, a nie mieszkalne. Z tymi twierdzeniami nie zgadza się Urząd Miejski w Mogilnie, który chce \”opodatkować\” przybyłych zza wschodniej granicy.

– Nikt nie powiedział o jakiś konsultacjach z mieszkańcami. Właśnie bardzo dużo głosów dochodzi, że ta stawka, która jest – szczególnie emeryci ucierpią na tym – mówiła radna Maria Malczewska.

Według przewodniczącego Pawła Molendy system opłat nigdy nie będzie sprawiedliwy i któraś z grup społecznych będzie w nim poszkodowana. Radny winą za podwyżki obarcza funkcjonujące przepisy prawa, a także wzrost opłat za przyjmowanie śmieci w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Inowrocławiu.

Dotychczas do wywozu odpadów dopłacała gmina z własnego budżetu, jednak było to niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Jednocześnie do kalkulacji doliczono także blisko 170 000 zł za obsługę systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Burmistrz Leszek Duszyński podkreślał przy tym, że brak podniesienia opłaty wiązałby się z dalszym wydatkowaniem pieniędzy z budżetu gminy. Utrzymująca się w dalszym ciągu taka sytuacja doprowadziłaby do paraliżu inwestycyjnego. Gmina nie mogłaby przy tym realizować wielu zaplanowanych inwestycji, gdyż zabrakłoby na nie pieniędzy.

– Ja nie mogę sobie pozwolić jako burmistrz Mogilna na to, że będziemy mieli deficyt, że staniemy się gminą, gdzie możne za kilka lat wejść komisarz. My musimy dbać o te finanse. Ja jestem strażnikiem finansów publicznych i muszę być taki – mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Uwagi do sposobu wyliczenia i podwyżki w trakcie sesji przedstawiła także m.in. radna Małgorzata Źrałka, Ewa Szarzyński i Karol Nawrot.

– Bez względu na to jakie argumenty padają ze strony władzy wykonawczej, jakie jeszcze padną – ja na pewno za podwyżką śmieci nie zagłosuję, nie ma takiej opcji (…) Kiedy powstawała spółka komunalna słyszeliśmy o lepszym zarządzaniu, no nie da się ukryć, że niektórym na pewno żyje się lepiej; efektywniejszej gospodarce finansowej, o możliwościach jakie daje kodeks spółek handlowych, \”Vacie\”, leasingu, konkurowanie na rynku, jeżeli jakaś gałąź działalności przynosiła straty miała być pokrywana z innej (…) Zgadzam się z tym i wiem, że zaraz pewnie znowu to padnie, że zgodnie z prawem gmina nie może dopłacać do wywozu odpadów, a opłaty muszą się w pełni bilansować. Szanowni państwo, ja przypominam, że w naszej gminie posiadamy specjalistów od odpowiedniego, podkreślam zgodnego z prawem, przesuwania środków i szczególnie jeżeli chodzi o kwotę 3 milionów złotych. Tak jak powiedziałem, ja podwyżki śmieci nie poprę – mówił wiceprzewodniczący Karol Nawrot.

Obradom dzisiejszej sesji przysłuchiwało się także dwóch pracowników Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mogilnie. Jak wcześniej wspominał włodarz gminy – gdyby spółka komunalna nie świadczyła usługi odbioru odpadów, wówczas pracownicy musieliby liczyć się z przyszłymi zwolnieniami.

Za nowymi stawkami zagłosowali: Alina Dobersztyn, Łukasz Drzazgowski, Teresa Kujawa, Ewa Kwit, Paweł Molenda, Robert Przepiórka, Stanisław Radtke, Stanisław Redmann, Małgorzata Staniek, Grzegorz Stochliński.

Przeciw podwyżce opowiedzieli się: Katarzyna Barczak, Łukasz Gapiński, Barbara Lech, Przemysław Majcherkiewicz, Maria Malczewska, Karol Nawrot, Zbigniew Spólnik, Ewa Szarzyńska, Małgorzata Źrałka.

Od głosowania wstrzymała się: Zofia Gąsior.

Zgodnie z podjętą uchwałą nowe stawki będą obowiązywały od 1 maja 2019 roku, jednak ze względu na brak możliwości wcześniejszego poinformowania o tym fakcie mieszkańców, wyższe opłaty będą przez nich wnoszone od 1 czerwca 2019 roku. Różnicę pomiędzy poprzednią stawką a dzisiaj uchwaloną za maj zapłaci gmina. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Plac do minigolfa otwarty
Mogilno

Plac do minigolfa otwarty

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Co zastąpi "Mieszkanie+"?

Pijany nie wyjechał ze stacji

Komentarze 90

  1. Dek says:
    7 lat temu

    Paranoja. Uchwalili to niech oni za nasnplaca…

    Odpowiedz
  2. Obywatel says:
    7 lat temu

    To skandal że większość radnych nie zaglosowala
    Uwaga za przetargiem który był napisany pod komunalke.
    Panie Burmistrzu takiego przetargu w nowozytnej Europie jeszcze nie bylo:
    To prawda że Mogilno było pod zaborami 144 lata.
    Będziesz Pan rozliczony już za 4 lata i radni z tzw przewodniczacym rady.
    Nalozyliscie dodatkowy podatek i czekam kiedy rada sobie dolozy bo teraz macie z czego

    Odpowiedz
  3. Tata says:
    7 lat temu

    Leszek. Straszenie komisarzem? Takie teksty to Ty sobie na swoim klubie rzucaj, tam może to trafi. Jak to zwykłeś mawiać: demagogia.

    Odpowiedz
  4. ABC says:
    7 lat temu

    Tata, całkowicie się z Tobą zgadzam. Lechu myśli, że ma przed sobą idiotów. Co to za argumenty i uzasadnienia. Żenada.

    Odpowiedz
  5. Kujawiak says:
    7 lat temu

    A radna Teresa Kujawa jaki ma interes głosując ZA podwyżką? Przecież jako właścicielka kamienicy powinna walczyć o jak najniższą stawkę? A tu taka niespodzianka.

    Odpowiedz
  6. Juras says:
    7 lat temu

    Panie Xxx! Odpowiedź jest prosta, jak konstrukcja cepa. Cep jest prostym narzędziem do omłotów zboża, jakbyś Xxx nie wiedział. Stąd nie będę komentował bardzo merytorycznego wystąpienia Pana Nawrota. Xxx pytasz skąd wziąć pieniądze? To proste! Trzeba po prostu zastopować dziecięce marzenia pana Leszka D. o Mogilnie, jako centrum szkolenia sportowców nie tylko Wielkopolski, Kujaw ale i Polski.

    Odpowiedz
  7. loga says:
    7 lat temu

    Duszynski zarabia dużo i radni to niech płacą ,za wszystkich jak nieumią policzyć kosztów realnych ,bonas niestać . A najlepszym ratunkiem to referendum i nowe wybory ,bo BURMISTRZ sobie kpiny robi z wyborców

    Odpowiedz
  8. Nemo says:
    7 lat temu

    Burmistrz podwyżkom przebił dwukrotnie podwyżki nauczycieli 65,22%.

    Odpowiedz
  9. Obywatel says:
    7 lat temu

    Jakie inwestycje? D..ku tu nie chodzi o inwestycje tylko chodzi o ogranie spoleczenstwa.
    Dla Twojej wiadomosci placimy najwiecej za smieci mając tzw swój mpgk.
    A inwestycje to robimy z podatków a nie za \”górkę \” z śmieci

    Odpowiedz
  10. Mieszkaniec Ja says:
    7 lat temu

    Szczekajcie, szczekajcie już po wszystkim trzeba było myśleć przy urnie wyborczej. A teraz możecie sobie płakać . A radny M… już dawno się ułożył z burmistrzem za pewne udogodnienia.

    Odpowiedz
  11. Tata says:
    7 lat temu

    Warty uwagi jest brak wypowiedzi radnych odburmistrzowskich. Żadnej dyskusji. Żadnego wyrażenia zdania. Cisza. Poza antyukraińskim wystąpieniem radnego specjalisty od kładzenia SKRów, żadnego głosu. Zakaz wypowiedzi. I obawa wypowiedzi. Kto nie ma zdania – nie ma czego wyrażać.
    Podkreślam jak na początku: warty uwagi, a nie zadziwiający.

    Odpowiedz
  12. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Tylko przed wyborami potrafią pięknie gadać,drozdzowki i kawę nie za swoje rozdawać, a głupi ciemny lud leci i głosuje, to jest jak jest,

    Odpowiedz
  13. Ona says:
    7 lat temu

    Zgadzam się z podwyżka nie ma problemu. Tylko pytam co w sytuacji, gdzie w małym bloku gdzie zamieszkuje 10 rodzin, tylko dwie sumiennie segreguje śmieci, a reszta wrzuca co się da do kosza, poprostu wszystko! A wszyscy płacą za segregowane! Pytam jak rozwiązać taki problem?
    Bo to jest ogromny problem na terenie całej gminy, gdzie w jednym budynku mieszka kilka rodzin!

    Odpowiedz
  14. Obserwator says:
    7 lat temu

    Przypomnę tylko jeden z komentarzy pewnego Pana z Bydgoszczy,który czytałem przed wyborami,gdzie radni gm.Mogilno odwiedzali wioski wokół Mogilna!…krótko i na temat-KPINY I DRWINY Z MIESZKANCÓW….Trzeba było wcześniej puknąć się w główke-na kogo głosujesz!

    Odpowiedz
  15. OBI says:
    7 lat temu

    A JEDNAK W STRZELNIE TANIEJ,może dlatego,że nie wywozi własna firma.Tam stawka wynosi 14,00 zł od osoby.

    Odpowiedz
  16. Anty says:
    7 lat temu

    Tak wzorem Inowrocławia zaskarżyć podwyżkę do sądu. Tam się udało. Druga sprawa chyba jest w ustawie górna stawka od rodziny wielodzietnej i jest to niecałe sto zł(chociaż mogę się mylić). Niestety ale znowu zapłacą uczciwi którzy zgłosili faktyczny stan osób w swojej posesji.

    Odpowiedz
  17. Ja says:
    7 lat temu

    Jest super, jest super. Proponuje, tych którzy głosowali na imć Leszka nich zapłacą 36 za segregowane i 72 za nie. Taki dobry gospodarz ze nawet 100 od osoby warto by oddać. I to tygodniowo. I napewno obniży tez sobie wynagrodzenie i dyrektorowi mpgk, bo w tym gnieździe oś trzeba to robić. Ha ha ha. Głosujcie dalej lemingi.

    Odpowiedz
  18. Pisior says:
    7 lat temu

    Dziękuję Panie Redman

    Odpowiedz
  19. Joker says:
    7 lat temu

    Oderwani od rzeczywistości.

    Odpowiedz
  20. Kola says:
    7 lat temu

    Panie Pisior. Stasiu Redman moim zdaniem by nie zagłosował za podwyżką, ale pamiętaj, że startować MUSIAŁ od burmistrza, no i w robocie miałby przechlapane, gdyby sprzeciwił się decyzji. Radni burmistrzowscy nie podejmują decyzji. Oni głosują. Nie decydują. Nie wolno im. Szkoda Stasia.

    Odpowiedz
  21. Zenek says:
    7 lat temu

    Czy w podwyżkę wliczona jest już dola/dodatek dla zastępcy burmistrza czy będzie doliczany osobno – bo chlopina w godzinach pracy musi po tylu różnych etatach tłuc się tym swoim BMW, ze aż żal serce ściska.

    Odpowiedz
  22. mkrn says:
    7 lat temu

    Załatwili sobie kolejny nowy pojazd do przewożenia odpadów na leasing, nie ma kasy?-Niech ludzie płacą!

    Odpowiedz
  23. yyyyyyy says:
    7 lat temu

    Uchwaliliście to teraz płaćcie!!!Ja nie zapłacę! Myślicie że za waszą niegospodarność mają płacić mieszkańcy? Kieszenie napchane a teraz kasy brakuje? Jeszcze dwa pytania. Dlaczego firma zabierająca odpady segregowane wrzuca je do śmieciarki razem z niesegregowanymi? Drugie pytanie, czy pracownicy nie uczyli się dodawania i odejmowania? Nie potrafią liczyć? Wystawione jest 5 worków z plastikiem a zostawiają 4 lub 3 gdzie powinni dać 5. Tak jest bardzo często. Nie dosyć że ograniczyli do 5 worków to jeszcze nie zostawiają tyle ile powinni. W co mamy pakować, w reklamówki?!Każecie segregować a potem wrzucają segregowane razem z niesegregowanymi. Mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy ….

    Odpowiedz
  24. blabla says:
    7 lat temu

    To teraz tak, w Gnieźnie np. też podnieśli…. ALE ALE Szanowni Państwo wygląda to tak:
    -14,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
    -20,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

    a nie kurka wodna takie kwoty!!!
    Do sądu z tą sprawą , robią z nami co chcą drodzy Państwo…

    Odpowiedz
  25. blabla says:
    7 lat temu

    Temat artykułu brzmieć powinien:\”Robimy teatr w Mogilnie: 18zł i 36zł za śmieci\” Pozdrawiam

    Odpowiedz
  26. Wojtek says:
    7 lat temu

    Panie Nawrot czy nie jest czas na referendum.Pedagodzy poszli na L-4 a jakim cudem głosowała pani pedagog za podwyźką

    Odpowiedz
  27. Ferdek kiepski says:
    7 lat temu

    Kto od czerwca zapłaci po nowemu ten frajer. Bądźmy solidarni-Wszystkich nas nie zamkną. Może wymienią sobie olej w głowach albo pokażą czarno na białym jak komunalka funkcjonuje finansowo.
    A mieszanie wszystkiego w śmieciarce jak leci to skandal.

    Odpowiedz
  28. mlepeta says:
    7 lat temu

    Nie rozumiem jak można \”wstrzymać się\” od głosu w tak ważnej dla mieszkańców sprawie Pani Gąsior? Od czego Pani tam jest? Od decyzji \”nie wiem\”? Poza tym: jakie były opinie komisji finansowej i społecznej? Widzę, że decyzja była podyktowana emocjami i nie podparta żadnymi analizami ekonomiczno-finansowymi. Takich Mamy przedstawicieli. Me, be, kukuryku. Żenada.

    Odpowiedz
  29. Kij says:
    7 lat temu

    Redaktorze byłeś na sesji i robiłeś zdjęcia . Dlaczego wstawiłeś zdjęcie cieszących się włodarzy ale z ZUPEŁNIE INNEJ SESJI?? Mam pytanie jestes tak nieudolny czy to świadoma manipulacja?
    Sprawa druga dziwi mnie wypowiedź radnego Makcherkiewicza. Przeciez to Pan pierwszy dopytywał kiedy będą podwyżki bo wiadomo, że są nieuniknione.

    Odpowiedz
  30. Łolo says:
    7 lat temu

    Ale to pytanie należy zadać radnej Pani Źrałce, ktora pracowała nad regulaminem.

    Odpowiedz
  31. Piotr says:
    7 lat temu

    Chcieliście te same twarze, to macie. Wstyd i hańba dla mieszkańców, którzy głosowali na tych radnych.

    Odpowiedz
  32. Ja says:
    7 lat temu

    podwyżki są nieuniknione, wszystko drożeje i mówi sie trudno ale… ciekawszą sprawą jest odbiór śmieci segregowanych, a dokładniej ilości odbieranych worków w sytuacji gdzie są różne liczby osób w gospodarstwie domowym.
    Chodzi o to, że gospodarstwo domowe, jednoosobowe dostaje taka samą ilość worków do segregacji za 18 zł, co gospodarstwo domowe 4 osobowe, które w tym momencie dostaje taką samą ilość za 72 zł. Kto to wymyślił, jak opłata to od osoby, jak dać worki do segregacji to na gospodarstwo. Tym niech się ktoś zajmie. W tej sytuacji, gdy jednososobowe gospodarstwo wykorzysta 5 worków, proporcjonalnie 4-osobowe powinno wykorzystać 20 w cenie 72 zl miesięcznie, ale nie można… Oj źle sie bawicie Panowie…

    Odpowiedz
  33. skorpion says:
    7 lat temu

    Cały sprzęt Komunalki jest w leasingu,stąd te kwoty za wywóz śmieci.Najlepiej niech mieszkańcy za wszystko zapłacą.Przecież szkło,plastik można sprzedać,ale to trzeba trochę ruszyć głową.A tak…zero sprzętu własnego(noooo,poza starym jelczem).Wszystko wywieżć do Inowrocławia i kłopot z głowy.

    Odpowiedz
  34. Śmieciarz says:
    7 lat temu

    W naszej gminie posiadamy specjalistów od odpowiedniego przesuwania środków zwłaszcza jeśli chodzi o 3 mln hehe dobry tekst. Będę pamiętał kto jak głosował.Jestem wściekły że dałem się oszukać osobie na którą głosowałem.

    Odpowiedz
  35. Cezar says:
    7 lat temu

    Paweł i Ty Brutusie przeciwko nam?!? Oj powinni Cię wy….. z PSL ! Za te cienkie posadki dla córek dałeś się sprzedać! ? Przecież macie z czego żyć!?

    Odpowiedz
  36. Obywatel says:
    7 lat temu

    Pan Molenda to jest byly \” przewoniczacy \”

    Odpowiedz
  37. Mogilno says:
    7 lat temu

    Karol Nawrot mój człowiek na burmistrza Mogilno człowiek który stanie murem za zwykłym czlowiekiem

    Odpowiedz
  38. wyborca says:
    7 lat temu

    A nasza radna p. Gąsior dziwnie zachowała się podczas głosowania. Dlaczego się wstrzymała od głosu??

    Odpowiedz
  39. obserwator says:
    7 lat temu

    ZA!!! Głosowali ludzie na poziomie Stanisława R !!! A może pan radny poczęstował ich herbatką z pokrzywy ? Od razu widać inteligencję i rozum ( radni przeciw ) Panie działaczka GĄSIOR – Bez komentarza .

    Odpowiedz
  40. Franio says:
    7 lat temu

    A wystarczyło unieważnić przetarg i dogadać się z własną spółką MPGK aby obniżyć trochę cenę usługi. A przede wszystkim uszczelnić system, bo nie może być tak, że ok. 2000 mieszkańców miasta i gminy miga się od płacenia za śmieci. Osiedla blokowiska też są winne. Wczoraj rozmawiałem z mieszkańcami bloków przy ul. Dworcowa-Hallera-Kościuszki. Oświadczyli mi, że nawet 50% śmieci nie jest segregowanych, mimo, że mieszkańcy zdeklarowali segregację, a więc powinni płacić dwa razy tyle a nie 11,50 zł. I tu jest pole do popisu panowie Duszyński i Molenda.

    Odpowiedz
  41. Haha says:
    7 lat temu

    Mała uwaga do niektórych radnych. Uchwałę można ewentualnie uchylić a nie \\\\\\\”upierd…lić\\\\\\\” !

    Odpowiedz
  42. mieszkanka strzelec says:
    7 lat temu

    ja mam pytanie do dyrektora MPGK kiedy będzie naprawiona dziura od studni w miejscowości Strzelce , w którą wpadli Pana pracownicy autem? Może portal cmg24 zainteresuje się tą sprawą. Dziura jest juz ponad miesiąc ogrodzona płotkiem. Dodam że jest to przy Szkole Podstawowej więc o tragedię nie trudno.

    Odpowiedz
  43. miro says:
    7 lat temu

    o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem, który delikatnie mówiąc jest podejrzany.
    Proszę o to radnych, którym na sercu leży dobro mieszkańców. Dostaliście mandat zaufania więc w moralnym obowiązku jest sprawdzić co się na tej płaszczyźnie wydarzyło???????????????????

    Odpowiedz
  44. iwo says:
    7 lat temu

    Działacze PSL-u kiedy oczyścicie swoje szeregi z aroganckich ignorantów i lizusów takich jak Molenda?A co do podwyżki,przecież potrzeba kasy dla np.takich \”pracusiów\”jak \”vice 2750\”teraz na pewno będzie mógł zmienić ksywkę na \”vice 5500\”.\”Bo mu się należy\” za\”ciężką pracę\”jaką jest \”zasiadanie\”w Radach Nadzorczych tzn. \”pierdzenie w stołek\”.A co do megalomana Duszyńskiego, to wie że jest to jego ostatnia kadencja,(mam nadzieję że skrócona przez referendum)czego mu z całego serca życzę.Śmieci nie będę segregował.

    Odpowiedz
  45. Ooo says:
    7 lat temu

    Nawrot i inni proponowali podwyzke ale o 1 zł mniejszą. Też mi cudowny i wymarzony kandydat. Mniej bicia piany a wiecej meretorycznych wypowiedzi panie radny Nawrot

    Odpowiedz
  46. MOGILNO says:
    7 lat temu

    NIE ZGADZAM SIE NA PODNIESIENIE OPŁAT ZA ŚMIECI, A RADNYM KTÓRZY GŁOSOWALI ZZA GRATULUJĘ BEZRADNOŚCI I OMINIĘCIA POWAŻNEJ SPRAWY DLA MIESZKAŃCÓW, JAKI PIĘKNY USMIECH PANIE BURMISTRZU NA PANA TWARZY WIDAĆ JAK MOCNO CIESZY SIĘ PAN Z PODWYŻKI DLA MIESZKAŃCÓW PANA STAĆ NA TO A INNYCH

    Odpowiedz
  47. OBI says:
    7 lat temu

    Czyli,jaki jest koszt bezpośredni działalności związany z problemem śmieciowym,oraz ile % zarządu MPGK narzuca się na ten rodzaj działalności w tej jednostce? Myślę,że tyle będzie odpowiedzi, ilu jest radnych.Uważam,że nawet Pani Gąsior nie wstrzyma się od komentarza.Tyle zarzutów miała pod adresem innych radnych z poprzedniej kadencji,to teraz udzieli mojej osobie niezwykle wyczerpującej odpowiedzi.Przecież bilans musi być podpisany na dzień 31-03-2019 roku, to chyba radni obecnej kadencji się już zapoznali.

    Odpowiedz
  48. Oświadczenia says:
    7 lat temu

    Dobrze, że pan Wielkopolanin jest radnym i składa oświadczenie. Zobaczymy jaką ma emeryturę, po pracy w urzędzie.

    Odpowiedz
  49. zorro says:
    7 lat temu

    Rzeczywiście uśmiech jest zniewalający. Ja chciałbym wrócić
    do podania przez Łukasz Drzagowskiego konkluzji na temat wzrostu cen. doszedłeś do wniosku ,że śmieci przybywa przez politykę prospołeczna rządu pis. Można wywnioskować ,że biedni wrzucają śmieci a wcześniej tego nie robili bo nic nie kupowali. Nawet wybierali ze śmietnika i śmieci ubywało. Życzę twojej koalicji proeuropejskiej jak najszybszego powrotu do władzy.

    oj nieładnie

    pozdrawiam

    Odpowiedz
  50. Z domu says:
    7 lat temu

    Tyle,.że uśmiech z INNEJ SESJI! radzę zobaczyć nagranie z sesji

    Odpowiedz
  51. Adam says:
    7 lat temu

    Z tego co wiem to kamienica pani K..awy została zabrana przez komornika i sprzedana jaka kamienica taki właściciel 40lat nie było remontu

    Odpowiedz
  52. Rolnik says:
    7 lat temu

    kto pracował nad regulaminem śmieci bo z pałuk pamiętam że pani źrałka i kto jeszcze był?

    Odpowiedz
  53. ropuch says:
    7 lat temu

    Doczepiono się przewodniczącego Molędy,że głosował za podwyżką ceny śmieci(jakby to on był głównym sprawcą)natomiast ja czytam,że bezkrytycznie głosowało całe towarzystwo WSPÓLNOTY tj. A Dobersztyn,Ł Drzazgowski,T Kujawa,E Kwit,St Redman,St Radke,M Staniek,G Stochliński,a z PiS R Przepiórka.Pytanie to nikomu nie przeszkadza,ci to są cacy?

    Odpowiedz
  54. Rolnik says:
    7 lat temu

    Bo wtedy ci narzekający odnośnie worków i tym podobnych będą mogli do tych radnych zgłaszać uwagi.

    Odpowiedz
  55. cmg says:
    7 lat temu

    Mam pytanie . Gdzie teraz gmina wywozi śmieci? Tyle co wiem , to do Inowrocławia . Dlaczego , bo nie mamy swojego z prawdziwego zdarzenia wysypiska . Ale za to bieżnię .I tu jest geneneracja kosztów.

    Odpowiedz
  56. Robin says:
    7 lat temu

    Wybraliście tròjce św.to teraz macie! Panowie w spòleczkach naginają! To taki test ròżnych zachowań dla mieszkancòw powiatu CMG.

    Odpowiedz
  57. Tadku DROGI says:
    7 lat temu

    Masz słabą pamięć albo bazujesz tylko na wyrywkowych informacjach z cmg. To radny majcherkiewicz dopytywał pierwszy kiedy można spodziewać się podwyżek za śmieci bo są nieuniknione. Ok podwyżek może nie być ale jakich inwrstycji nie robić skoro będzię trzeba dołożyć? Na pytanie ani radny Nawrot ani radny Majcherkiewicz nie odpowiedział. Nie przedstawił tez zadnego innego rozwiązania. Szkoda, że pan Nawrot tak nie bił piany jak podnosił nam podatek ostatnio, bo przeciez to on głosował za podwyzką

    Odpowiedz
  58. mogilno says:
    7 lat temu

    Co sie dziwic za podwyżkami zagłosowali prywatni ich stać a co z szarą strefą jesli pracuje za najniższą krajową bedzie sie zastanawiać czy kupic buty dziecku za 35 zł czy trampki kpiny robia sobie z ludzi którzy co u niektórych pracuja za grosze to może podwyżke dadza zeby wyrównać dofinansowanie komunalki

    Odpowiedz
  59. burmistrzowie says:
    7 lat temu

    może radni wybrali sobie nowego bożka? wszystko co sobie w tym dzbanie wymyśli reszta uważa za świętość.

    Odpowiedz
  60. Mogiilnianka says:
    7 lat temu

    Już toczy się postępowanie przeciwko osobie szkalującej panią Kujawe Po tragicznej smierci prezydenta Gdańska są procedury chroniące osoby publiczne .Szkoda wchodzić w polemikę z takimi komentarzami niedouczonych byłych uczniów . Pozdrawiam nasza kochana panią wychowawczynie. Nie wiem czy czyta ten portal poniżej poziomu inteligentnego człowieka Ale życzliwi jej doniosa

    Odpowiedz
  61. obserwator says:
    7 lat temu

    A może tak trochę ponarzekać na rząd,który podnosi opłaty tzw. marszałkowskie od 30zł aż do 270. Z czegoś muszą wziąć na 5 Kaczyńskiego. Lud się cieszy ,że dostaje a nie wie,że oddaje.

    Odpowiedz
  62. Olo..... says:
    7 lat temu

    Czytając komentarze, to pan Molenda zdradził swoje ugrupowanie,miało być głosowanie na 16zł,a on głosował za 18zł.Przypadek?

    Odpowiedz
  63. kedaR says:
    7 lat temu

    » Brawo p.Karolu ! (Radek | 25-04-2019, 21:55:26)
    W tej całej żenującej sprawie jest dla mnie jeden pozytywny fakt ,utwierdziłem się w przekonaniu że głosując na burmistrza ,popierając wraz z rodziną p.Nawrota zrobiłem bardzo dobrze. Panie Karolu naprawdę proponuję rozważyć pomysł zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady ,ktoś musi to zainicjować a my mieszkańcy pomożemy ,dość z tą arogancją władzy i ustawianymi przetargami !Ciekawe co burmistrz obiecał zrobić w okręgu wyborczym Przewodniczącego Rady ?Panie Radku jaki rozum taka mowa :)Brawo Burmistrz Duszyński 🙂

    Odpowiedz
  64. Aaa says:
    7 lat temu

    Jeśli pracujesz w szarej strefie, w dodatku za najniższą krajową to przy obecnym rynku jesteś idiotą. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  65. Joker says:
    7 lat temu

    Skoro metoda liczenia na podstawie meldunku/zamieszkania nie działa to po prostu niech lesiu i kolesiu z mpgk przejdą się od domu do domu,policzą ilu nas jest i po problemie.To my im płacimy za ich robotę -tyle mogą chociaż zrobić.I będzie znowu 14pln albo mniej.

    Odpowiedz
  66. keno says:
    7 lat temu

    Nie płaci prawie cztery tysiące!!!

    Odpowiedz
  67. onufry says:
    7 lat temu

    Panie i Panowie radni ceny uchwalone, ale w dalszym ciągu nie znamy informacji jak będzie przebiegać kontrola nad prawidłowym ewidencjonowanie osób za które są odprowadzone opłaty.Czas na uchwałę która zobowiąże burmistrza do ustalenia takich zasad które będą przestrzegane i możliwe do weryfikacji.Różnica ok.4 tyś mieszkańców nie płacących jest skandaliczna tym bardziej że na terenie gminy wynajmuje mieszkania bardzo dusza ilość osób, które przyjechały do pracy.
    Proszę podać do wiadomości jak rozliczane są firmy oraz umieścić na stronach urzędu które z nich płacą.
    Panie Burmistrzu kontrolę zgodności osób mieszkających w poszczególnych gospodarstwach domowych powinna w trybie pilnym skontrolować Straż Miejska.

    Każdy z nas produkuje odpady za które musimy płacić, ale
    opłaty będą sprawiedliwe tylko jak każdy będzie płacił za to co wyprodukuje.

    Odpowiedz
  68. tolo says:
    7 lat temu

    Można ustalić – Przykład Toruń duże miasto 11 zł segregowane i 14 zł od 1 os. Lechu ty trzymasz zdiabłem od latania po bierzni ,a z wyborców się śmiejesz .Radnych opętał obiecankami ze niemają swojego zdania jak dzieci ,kiedy i jak głosować . Głosowanie bez wyliczeń kosztów jest nieważne. Obywatele są pracodawcami i żądają wyliczenia za co płacą . Przyjmijmy ze 3 poj. śmieciarko zgniatarkina na całą gminę to wystarczy , 1 wyjazd z zebraniem śmieci do jnowrocławia to koszt okło 600 zł x3 poj. = 1800zł dz x20 dni = 36000tys mies. x 12 mies, = 432000tys zł + inne koszty manipulacyjne to razem okło 550000tys zł rocznie jeżeli się pomyliłem to proszę liczyć A wysypiska powinny być utrzymywane różnych stowarżyszeń iFundacji Państwa a nie wykorzystwać Obywateli emerytów ,rencistów , bezrobotnych ,zasiłkami , jednych zywicieli rodzin za minimalną wypłatę .Burmisztrz zarbia krocie z tej kasty to niech 10 krocie mu radni uchwlą i w budżecie nie bedzie brakowało . BO TAKI BURMISZTRZ TO NA POTĘPINIE I NA SMIECI pozrawam

    Odpowiedz
  69. Joł says:
    7 lat temu

    Jakie nawrot ma poparcie pokazały wybory. Przegrał. Na całe szczęście

    Odpowiedz
  70. Waldek says:
    7 lat temu

    Szanowny Joł! 3110 głosów jakie miał Nawrot w wieku 32 lat faktycznie świadczy o jego,, niewielkim\” poparciu. Ale wy Tam u burmistrza musicie chodzić z pełnymi gaciami.

    Odpowiedz
  71. OBI says:
    7 lat temu

    Czyżby żaden z radnych nie znał kosztów działalności konta śmieci.Na 20 głosujących żaden nie przedstawił nam czytelnikom CMG kosztów, czyli rączka w górę za czymś czego nie znam?Pytam, co składa się na koszty tej działalności?

    Odpowiedz
  72. xx says:
    7 lat temu

    Lepiej byłby rządził Ojciec Rydzyk. Potrafi prowadzić taka działalność opłacalną, ze nikt w Polsce mu nie dorówna.Śmieciami by potrafił zarządzić.

    Odpowiedz
  73. oko says:
    7 lat temu

    Odsyłam wszystkich dyskutantów do zdjęcia w Pałukach,zdjęcia wygłodzonych i spragnionych podwyżki\”lobbystów\” pracowników MPGK przywiezionych przez prezesa.Miłych wrażeń.Nagroda dla fotografa Pałuk.Wysłać na konkurs międzynarodowy.

    Odpowiedz
  74. Ludowiec says:
    7 lat temu

    Nie mogę zrozumieć decyzji przewodniczącego rady miejskiej P. Molendy jeśli chodzi o głosowanie dot. cen za wywóz śmieci. Tak się nie robi kolego prezesie gminny PSL. Z tego co wiem od innych radnych, to na klubie ustalono, że będzie stawka 16 zł lub odrzucenie uchwały. Pan prezes w ten sposób nadal dziękuje burmistrzowi i obozowi burmistrza za to że głosowali za jego wyborem na przewodniczącego rady? Jak długo jeszcze kolego Pawle? Wstyd.

    Odpowiedz
  75. OBI says:
    7 lat temu

    Chociaż Ciocia Józia już nie żyje i powiedzenie poszło dalej \” i do doskonałości\”, jednak w tym przypadku zgadzam się z Panem.Emerytura jest za długoletnią pracę i każdy miał możliwość sobie ją wypracować,ponieważ Konstytucja PRL gwarantowała każdemu prawo do pracy.
    Gdyby Pan uznał,że przedstawiono radnym koszty gospodarki \”śmieciowej\” w podziale rodzajowym,to proszę je umieścić w komentarzach,bo ten temat może zainteresować tych, którzy płacą.

    Odpowiedz
  76. Antyludowiec says:
    7 lat temu

    Polityka pana Nawrota. Nie bo nie.

    Odpowiedz
  77. Ekologiczny says:
    7 lat temu

    Cała ta polityka śmieciowa, jest o du.ę potrzaskać. Jeśli ktoś, ogranicza ilość plastików, folii w gospodarstwie domowym, ponadto kompostuje odpady zielone, to dlaczego ma płacić tyle samo, co ktoś, kto wszystko ładuje do wora i wystawia do zabrania? Powinno się płacić od ilości śmieci, a nie od osoby. Warto też, zastanowić się nad wprowadzeniem automatów do skupu butelek i wprowadzic kaucję za butelki, która będzie zwracana po oddaniu ich do automatów, tak jak to jest u naszych zachodnich sąsiadów

    Odpowiedz
  78. PSL says:
    7 lat temu

    To jest kabaret a nie sesja . Gęsiorka zagubiona- nierozumie \’połowa radnych zdrajcy nirozumieją swoich wyborców nie znają wyliczeń kosztów i głosują.Burmisztrz się śmieje jego nato stać- potrzebuje takich przydupasów. Będzie wiencej w budżecie dla swoich i gospodarki komunalnej na premje, a-pozostli niech płacą. To jest metoda Lecha wszyscy wini a on działa jak szarlatan . Ci co z tej kasy dużo zarbiją to powinni 2-3-4 razy więcej płacić do tego budżetu bo więcej kupują , a pozostałym nieraz brakuje na opłaty i życie .A radni tego nie rozumieją ze uchwalają\’najwyższe ceny w powiecie tylko myślą o sobie dowidzenia samoluby !!!

    Odpowiedz
  79. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    Fiu, widzisz, ja doskonale rozumiem, że nie ma potrzeby osobistego kontaktu ze mną, aby czegoś się dowiedzieć np. jak internauta „Oświadczenia”, który nie może doczekać się info na temat wysokości mojej emerytury. I jak widzisz, niesłusznie oskarżasz mnie, że cyt. „zaglądam w portfele innych” – to raczej inni zaglądają w moją kieszeń i mój portfel. Życzę miłej majówki.

    Odpowiedz
  80. Fiu says:
    7 lat temu

    Odsłuchuje nagranie z sesji drugi raz! Stwierdzam fakty, nie oskarżam. Szkoda, że nie było tak restrykcyjnego podejścia za czasów pana . Oczywiescie z pana strony. No ale punkt WIDZENIA ZALEŻY OD……

    Odpowiedz
  81. edzio says:
    7 lat temu

    Każdy z tych zaRadnych ma potomstwo i rodzinę,a stołków w gminie mało,to trzeba się\”zasłużyć\”\”Budowniczemu Piramid\”

    Odpowiedz
  82. zawiedziona says:
    7 lat temu

    Jak dobrze,że głosowanie było jawne. Teraz widać komu wazelina jest najbardziej potrzebna.

    Odpowiedz
  83. polska gminna says:
    7 lat temu

    Dlaczego podatnicy naszej gminy nie mogą się dowiedzieć na temat spraw finansowych w zakresie kosztów i zysków spółki MPGK. Mamy radnych, którzy nie są zainteresowani działalnością tej spółki, może nie wszyscy. Pan radny Wielkopolanin nie miał dostepu do wszystkich materiałów w tym temacie. Wiadomo było, że na siłe starano sie, żęby jedynym podmiotem wyznaczonym do zbierania śmieci w naszej gminie byó MPGK – pytanie dlaczego?. Wiele wyjasniaja publikacje w miejscowych mediach opublikowanych w 2013 roku.

    Odpowiedz
  84. Ziutek says:
    7 lat temu

    Czyżby zdjęcie zamieszczone w zwiastunie tego artykułu o opłatach za wywóz śmieci pochodziło z tej sesji rady miejskiej, podczas której ustalano te opłaty? Burmistrzowie tacy zadowoleni i pani skarbnik też.

    Odpowiedz
  85. Wiedza says:
    7 lat temu

    Nic nie wynika z tego co pan pisze. Moim zdaniem świadczy to tylko o nieporadności pana jako radnego.

    Odpowiedz
  86. Wiedza says:
    7 lat temu

    Tak jak wcześniej ktoś napisał już. Nic nie wynika z pana pisania na cmg. Kompletnie nic

    Odpowiedz
  87. arczi says:
    7 lat temu

    drugi problem: gospodarstwa domowe gdzie liczba osob jest wieksza niz 1 nie produkuja wielokrotnosci tego co gospodarstwo domowe singla. czytaj proste mnozenie oplaty przez ilosc osob w gospodarstwie jest niesprawiedliwe dla domostw z 2 i wiecej osob,

    Odpowiedz
  88. arczi says:
    7 lat temu

    trzecia sprawa: ludzie ciagle wywoza smieci do lasu, pytanie czemu skoro czy chcesz czy nie musisz placic ps 1. ostatnio z ciekawosci podszedlem i po adresie z jednego kartonu wynikalo ze jakis dupek woli pakowac smieci w samochod i wywozic z sójczego wzgórza do lasu niz wynieść do kontenera przed blokiem, ps 2. wyzej wymieniony dupek zamawial odzywki sportowe

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Nie zapomnę - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Ada88 - Plac do minigolfa otwarty

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk