Inwestycje jakie znajdują się w projekcie budżetu gminy Mogilno na rok 2020:
1. Odpłatne przejęcie sieci wodociągowej (w tym sieci wodociągowej w Lubieszewie II rata 175 000 zł) – 275 000 zł
2. Przebudowa i rozbudowa ul. Grobla, przebudowa skrzyżowania ul. Niezłomnych z ul. Grobla i ul. Polną oraz przebudowa kanalizacji deszczowej, sieci telekomunikacyjnej i elektroenergetycznej w Mogilnie – 2 300 000 zł
3. Budowa drogi gminnej stanowiącej ul. Polną w Mogilnie – 2 730 000 zł
4. Remont ulicy Reja w Mogilnie – dokumentacja – 30 000 zł
5. Budowa drogi gminnej Padniewko – Wyrobki – Mogilno (ul. Wybudowanie) wraz z doprojektowaniem końcowego odcinka (przebiegającego przez przejęty od PKP teren) – 108 240 zł
6. Kontynuacja budowy chodnika na ul. Wolności (FS Gębice) 0 24 498 zł
7. Budowa drogi na działce nr 99/8 (FS Padniewko) – 35 000 zł
8. Pomoc finansowa dla Powiatu Mogileńskiego na dofinansowanie zadania „Przebudowa skrzyżowania zwykłego na rondo drogi powiatowej nr 2426C Mogilno – Strzelce z drogą gminną (z obwodnicą Mogilna) łącznie z doświetleniem miejsc przejść dla pieszych w obszarze ronda” – 328 000 zł
9. Dotacja dla zakładu budżetowego z przeznaczeniem na realizację zadań inwestycyjnych – 250 000 zł
10. Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0 (zakup infrastruktury technicznej, e-administracja, System Informacji Przestrzennej) – 49 231,18 zł
11. Rozbudowa o halę sportową wraz z zapleczem socjalnym istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie – 4 507 994,87 zł
12. Rozbudowa i modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn – 35 000 zł
13. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mogilnie – 22 300 650,88 zł
14. Montaż lamp w sołectwie (Sucharzewo i Wszedzień 3) – FS Wszedzień – 14 000 zł
15. Budowa i rozbudowa placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Mogilno – 213 551,85 zł
16. Spłata wykupionych wierzytelności Budowa hali widowiskowo-sportowej w Mogilnie – 1 437 240 zł
W przyszłorocznym budżecie z działu promocji zaplanowano kwotę 25 000 złotych na zakup pakietów promocyjnych dla dzieci urodzonych w mogileńskim szpitalu i dodatkowo 80 000 złotych na zadanie „Wyprawka dla mogileńskiego Bobaska”. Nowością jest także dofinansowanie I Gali MMA w Mogilnie, tu środki mają pochodzić z działu promocji.
Łącznie na inwestycje w 2020 roku wydane ma zostać 34 638 406,78 zł. Budżet ma wynosić 129 781 201,39 złotych, natomiast gminne wydatki wyniosą 136 900 899,59 zł. Deficyt budżetowy wynoszący 7 119 698,20 złotych zostanie sfinansowany środkami pochodzącymi z pożyczki z NFOŚiGW w kwocie 4 569 698,20 zł i kredytu 2 550 000 zł. Warto zauważyć, że fundusz sołecki wyniesie 753 362,23 zł, a osiedlowy 88 000 zł. (PK)
Projekt budżetu – PDF
Fundusz osiedlowy – PDF
Fundusz sołecki – PDF

















Dlaczego w Mogilnie nie ma budżetu obywatelskiego?
Mamy zrzutkę zrobić? Lepiej niech nasi radni-bezradni zrzekną się darmowej kasy za nicnierobienie ?
A co ze schroniskiem???
A co z chodnikiem Stawiska Chabsko? W tym roku już nie, pomimo, że było w budżecie 2019. Na 2020 też nie widać tego w rozpisce…
Kończę szkole zdaje maturę i spierdzielam z tej nory jaką jest Mogilno i powiat. Bieda bieda i jeszcze raz bieda. Za 1600 zł na rękę nie będę robil bo tyle płacą pseudo biznesmeni z tego miasta i okolic. Wystarczy minąć granice naszego województwa obojętnie którą i perspektywy o niebo lepsze
A co z Magazynem GS ?
A po co chodnik? Przecież Pogoń Mogilno tam nie biega .
A ja co będę miał z tego nic mnie nie zostanie
I jak zwykle koncert życzeń: każdy chce, najlepiej dywanik do swojej posesji plus oświetlenie, choć oczywistym jest, że nie wszędzie te punkty muszą być. Najlepiej co dwa metry lampa i zwolnienie z podatku. Tylko jeden z drugim nie myśli, że z czegoś na to wszystko trzeba brać. W każdej wiosce wnioskują o boiska sportowe, cuda, wianki a poźniej wszystko świeci pustkami. Ale takie mamy roszczeniowe społeczeństwo
A na co nam te para siłownie, jak ktoś będzie chciał sobie gibać sztangą to wystarczająco wolnych miejsc jest na hali sportowej.. wystarczy tylko ruszyć tyłek.bo na tych na dworze to tylko wiatr będzie hulał i rdza sie zadomowi.żeby gmina była choc troche nowoczesna to trzeba zainwestowac w infrastrukture, trzeba odnowic wizualnie ten zaścianek.. drogi chodniki ścieżki latarnie to jest podstawa …
A może w przyszłości zrobić wirtualną ankietę czego oczekuje mogileńska społeczność chyba ze sie władza nie liczy ze zdaniem mieszkancow
Ciekawi mnie ile z tego tortu przypadnie firmie Perfect i ile dodatkowo trzeba będzie dołożyć do tego biznesu.
Azbestowe rury nie ruszane są niegroźne więc nie siej fermentu.
zyga, Ty nie licz na to, że burmistrz zapyta co społeczeństwo oczekuje od władzy, że będzie jakiś budżet obywatelski, skoro nasz pan i władca nie liczy się z opiniami większości radnych, to będzie się liczył z zwykłym mieszkańcem? Napisałem „większości radnych”, bo ta mniejszość, czyli 10 osób ze wszystkim się zgadza co im burmistrz powie, a o dyskusji na komisjach czy sesji to nie ma mowy. Cicho, sza!
Czy Pan burmistrz widział ostatnie prace dzieci, które brały udział w konkursie \”MARZY MI SIĘ..\”? Pewnie nie. Kilkanaście prac dotyczyło skateparku. Teraz dzieciaki jeżdżą gdzie się da , na szczęście jeszcze nikomu nic się nie stało.Ostatnio proponowałam im, żeby przenieśli się na drogę pod dom Pana burmistrza tam jest mały ruch i nawet są progi zwalniające, które mogą robić za małe rampy. Jak tak codzienne będą tam jeździć po kilka osób to może zrozumie Pan czego chcą dzieci i młodzież od kilku lat. Bo podpisy nie raz zbierano pod tym projektem.
Co Ty wiesz o azbeście? Ja sporo lat przepracowałem w Izopolu to wiem co to jest i jak jest groźny. Pojedź do Ogrodzieńca, Szczucina, Wierzbicy, Małkini i wiele innych miejsc gdzie azbest był używany to zobaczysz ilu ludzi od tego zmarło. Tego w książkach nie wyczytasz.
Piszcie piszcie żeby sobie ulżyć a to wasze pisanie o kant d…potrzaskać i tak nic nie da :)hahahaha Niech żyje Burmistrz 🙂