Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
poniedziałek, 15 czerwca, 2026
14 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Mogło zginąć nawet 300 tys zł

Redakcja przez Redakcja
12.07.2011
w Społeczeństwo
0
A A
22
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Jak ustalił nasz portal, z najnowszych wyliczeń osób kontrolujących braki w kasie Urzędu Miejskiego w Mogilnie, kwota zaginionych pieniędzy sięga już 200 tysięcy złotych i może dojść nawet do 300 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że o kradzież pieniędzy podejrzana jest kasjerka Anna G., jednak w sprawę zamieszana może być również skarbnik gminy Emilia G., która oświadczyła burmistrzowi, że nie poinformowała go o podobnej sytuacji jaka miała miejsce w 2008 roku. O całej aferze finansowej informowaliśmy jako pierwsi tutaj.

Sprawę badają mogileńscy kryminalni pod nadzorem Prokuratury. (PK)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Zderzenie na krzyżówce

Mieszkaniec o hałasie w MPGK

Komentarze 22

  1. Obiektywny says:
    15 lat temu

    Skandal i parodia! W dzisiejszych czasach i to jeszcze w Urzędzie Gminy?! Anna G. wykorzystała tylko beznadziejny system ochrony tych pieniędzy i wcale jej się nie dziwię. Razem z nią powinni być natychmiast zwolnieni WSZYSCY!, którzy sprawowali jakikolwiek nadzór nad tymi pieniędzmi. W cywilizowanych państwach z urzędów państwowych nie może zniknąć nawet jedno euro, dając na przykład zachodnich sąsiadów, a gdzie tu taka kwota?! Istna KPINA!

    Odpowiedz
  2. śledczy says:
    15 lat temu

    … przecież sama Ania tego nie wzięła !? Nie wiadomo jak tej sprawie \”łeb ukręcić\” … Bo przecież każdy (prawie) chce żyć … Z całą niemal pewnością można spostrzec , że ktoś był kierownikiem tej operacji … Emilkę znam i mogę powiedzieć o niej tylko pozytywy – myślę, że sprawa jest bardziej zawikłana …

    Odpowiedz
  3. nowy says:
    15 lat temu

    i moge sie zalozyc ze w innych gminach naszego powiatu jest to samo powinni sprawdzac kazda gmine pozdrawiam i prosze o kometarze

    Odpowiedz
  4. iwa says:
    15 lat temu

    A przez jaki czas można w naszym Urzędzie zrobić obrót gotówką w kasie na taką kwotę? W sensie wpływów do kasy…. ile to trwa? To co w takim razie robi Główna Księgowa Urzędu (czy jak inaczej nazywa się to stanowisko w publicznym urzędzie)???? Skoro jest taka sieczka w kasie to GK musi o tym wiedzieć – na jakiej podstawie zamyka miesiące i lata? Nie widzi tych braków?

    Odpowiedz
  5. B..... says:
    15 lat temu

    …

    Odpowiedz
  6. gregory says:
    15 lat temu

    Nic dodać , nic ująć..
    Jedźcie , byle daleko i nie wracajcie ,może zwolni się parę miejsc dla normalnie pracujących ludzi , z przygotowaniem i nie tkwiących w lokalnych układach .
    Dość już mam patrzenia na niektóre twarze.
    A może już niektórym pora na emerytury ?
    Niektóre persony , to raczej wg zachowania i traktowania podległych pracowników (nawet przy petentach ), nadają się bardziej na dawniejszy folwark PGR-owski niż do normalnej pracy ,no i ten tytoniowy odór ..To w urzędach wolno palić w swoich gabinetach ?
    Może zluzują trochę miejsc dla młodych , ale z kompetencjami ,nie z układów.

    Odpowiedz
  7. rudy says:
    15 lat temu

    \”Nowy\” masz rację, tak jest też w inych gminach. W ubiegłym roku np. w Strzelnie nijaka pani Henia kasująca za mieszkania gminne w Bronisławiu też \”pożyczała\” sobie pieniądze, fałszowała stsowne kwity i co ??? Cicho sza !!!
    Policję i prokuraturę nie zawiadomiono (chociaż był taki obowiązek), bo po co narażać się na pytania o nadzór nad tym interesem.

    Odpowiedz
  8. stanq says:
    15 lat temu

    co to te 200-300tys przy zadluzeniu gminy siegajacym… no wlasnie ile jestesmy w plecy na dzien dzisiejszy ?

    Odpowiedz
  9. Obi says:
    15 lat temu

    Aby poszukać osoby odpowiedzialne za kasę wystarczy wejść na stronę UMiG i poznać strukturę organizacyjną.Widzę,ze cały wydzial finansowy podlega pod skarbnika.Ponadto tam mozna poznać stanowiska i imiona i nazwiska osób tam pracujących.Pytam,jak mogło ujść uwadze brak takiej kwoty.Co z codziennym zatwierdzaniem raportow kasowych.Czyzby RIO nigdy nie dokonywała analizy ustalonego obiegu dokumentów.?????? Jakie proste pytania,a co z ich realizacją?

    Odpowiedz
  10. hghg says:
    15 lat temu

    policja nie miała źródła info w urzędzie ponieważ realizowała ważne czynności operacyjne związane z likwidowaniem przestępczości zorganizowanych nietrzeźwych rowerzystów w miejscowości dąbrówka, prokuratura do zamknięcia, burmistrz dawał się okradać to nic ale że superreporteży z PAŁUK nic nie wiedziel?!

    Odpowiedz
  11. Tomek says:
    15 lat temu

    Forever, to trzeba dawać cynk do tvn24; Prosto z Polski czy Uwaga. Przekretem na taka kasę i zamiataniem tego pod dywan napewno sie zainteresują . Ja juz wysyłam linki do artykułu i namiary. Bede wysyłał do skutku.

    Odpowiedz
  12. --- says:
    15 lat temu

    Zawsze fascynują mnie takie takie fora każdy może pisać co mu się podoba i niekoniecznie prawdę. Jakiś osioł (rudy) pisze że w Strzelnie nie doniesiono w podobnym przypadku do prokuratury, kłamie, bo skąd ma wiedzieć, ale co z tego każdy może tu pisać takie bzdury. Doniesienie zostało złożone, a to już do prokuratury trzeba by się zwrócić dlaczego umorzyła postępowanie.

    Odpowiedz
  13. pola says:
    15 lat temu

    Do Tomek:Masz swieta racje TOMEK!!!Trzeba ostrzec przed ta zlodziejką całą Polske.Ale spojżcie na przypadek tego Marcina który zmarł miała byc afera lekarz zwolniony sąd i co???sprawa ucichła on pracuje wszystko jest po staremu i tutaj też tak pewnie będzie wybielone.ALE Z JAKIEJ RACJI WYBIELONE KU*WA???WYSYLAMY DO UWAGI TVN24 BYDGOSZCZY GDZIE SIE DA TAKI APEL MOZE COS TO DA:)

    Odpowiedz
  14. bogini says:
    15 lat temu

    Żałosne .

    Odpowiedz
  15. Dubynin says:
    15 lat temu

    Ale jesteś poinformowany co do sytuacji w Strzelnie, sierściuchu polityczny.

    Odpowiedz
  16. Obserwator says:
    15 lat temu

    Dziwię się tylko jednemu, że pani skarbnik gminy nie ma odwagi oddać się do dyspozycji burmistrza – krótko mówiąc podać się do dymisji. Swoją droga, jak można tak spaprać sobie karierę skarbnika.

    Odpowiedz
  17. aaa14 says:
    15 lat temu

    dalej Aniu na co czekasz, powinnaś sypać pokolei, przeciez sama tego nie robiłaś, to jest wiadome, dlaczego tylko ty masz odpowiadać a oni sie bęą śmiac i i tak na Ciebie donosić, no czekamy na prwde niech sie wszystkim oczy otworzą, niech nie myslą że sie wywiną!!! nie daj sie Aniu

    Odpowiedz
  18. Obi says:
    15 lat temu

    Ameryki nie odkryłaś tym swoim wpisem.W moich komentarzach od poczatku jest napisane o tym,że w programach finansowo-ksiegowych poszczególne osoby mają scisle określone uprawnienia i tylko niektore maja dostęp do wszystkich funkcji.Do tego zawsze kto z uprawnionych wnosi poprawki,to wówczas zapisuje się jego symbol.Wszystko do tego się zapisuje i tylko administrator programu może to usunąć,ale na pewno nie zaryzykuje,bo wówczas odpowiedzialność spada na niego.Jeśli to robi na czyjąś prosbę,to ewentualnie po pisemnym wniosku i dwóch akceptach osób odpowiedzialnych-za wydział o drugi akcept,to naczelnego.Do tego cały wydział w podglądzie widzi co się dzieje na poszczególnych kontach.Nie jest możliwe,aby żadna z osób wydziału FK nie zobaczyła stanu konta.Jeśli nie,to kto wydał decyzję o blokadzie podglądu dla inspektorów i podinspektorow tego działu i w jakim celu i kiedy?.Do tego,jak można wydawać decyzje płatnicze,jeśli codziennie nie spojrzę na stan kasy i rachunków bankowych?To są podstawowe sprawy dotyczące właściwym zarządzaniem finansami.Pytam ciągle o wyniki kontroli RIO.Myślę,że w tym temacie będą wypowiadać sie biegli księgowi i informatycy.

    Odpowiedz
  19. Obi says:
    15 lat temu

    Ustawa o rachunkowości jest jedna i do tego MSR.Program FK nie moze odbiegać od tych zasad.Dlatego piszę,że RIO pierwsze co powinna sprawdzić,to politykę rachunkowości urzędu.Wiem,dużo wiem i znam programy.Do tego wiem.że kazdy szanujący się przełożony kontroluje dokumenty,a nie tylko cieszy się,że stawia pieczątki i parafuje.Dlatego przypominam,że nick Obi oznacza Osobę bardzo inteligentną,przez duże O.Zapamiętaj,że MSR oznacza Międzynarodowy Standart Rachunkowości.

    Odpowiedz
  20. nieździwiony says:
    15 lat temu

    Mnie już nic nie ździwi – kiedy w gminie Jeziora Wielkie wyszły na jaw nieprawidłowości finansowe(przekroczenie dozwolonego zadłużenia) RIO i inne instytucje nie potrafiły wskazać winnych. Bezkarność i nepotyzm idą w parze.Minęło kilka lat a schemat ciągle ma się dobrze: były wójt Jezior Wielkich już siedzi na stołku u starosty Barczaka, bo należy do PSLu. Jakie ma kompetencje, by być ekspertem do spraw zdrowia?

    Odpowiedz
  21. osama says:
    15 lat temu

    zara ludzie ja mam 300 tys i zara wplace i bedzie po sprawie, bo jo bardzo panie anie kochom i nie moge bez niej żyć!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  22. Obi says:
    15 lat temu

    No i sprawa warta 300tys.się zakończy podobnie,jak na forum.Po prostu przycichnie,gdyż przykryje ją sterta nowych dokumentów,banalnych np o mandat wartości sto złotych.Bo to jest proste i jasne.Podobnie,jak nikt nie wspomina o śmierci młodego człowieka i nie wiadomo kto zawinił,moze on sam,bo poniósł najwyższa \”karę\”jaką jest śmierć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk