Przypomnijmy, że w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku burmistrz Leszek Duszyński obiecywał mieszkańcom ponowne otwarcie wypożyczalni sprzętu pływającego w Mogilnie. Niestety pomimo szumnych zapowiedzi inwestycja ta nie została zrealizowana. Jak się okazało, w tym roku takie usługi będzie świadczyła prywatna osoba, która ulokowała w miejscu dawnej barki pływający pomost.
– Już wkrótce na Jeziorze Mogileńskim zostanie otwarta wypożyczalnia kajaków, rowerów i innego sprzętu wodnego. Inwestycję tę realizuje prywatny inwestor, przy współpracy z gminą Mogilno. Początkowo taki obiekt miał powstać niedaleko Harcówki, ale z uwagi na zaangażowanie znacznych środków przez podmiot prywatny zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Nie było sensu tworzenia dwóch wypożyczalni na jednym jeziorze – wyjaśnia burmistrz Leszek Duszyński.
W miejscu dawnej barki umieszczony został pomost pływający o długości 25 metrów i szerokości 1,5 metra, a całość oświetlać będą lampki solarne. Wypożyczalnia ma nazywać się „Przystań Moniuszki”, a do dyspozycji miłośników pływania ma być dostępnych 8 kajaków, 6 rowerów wodnych, 2 motorówki spacerowe o silniku elektrycznym i 1 żaglówka. (PK | fot. Facebook.com/Przystań-Moniuszki)

















Wreszcie jakąś atrakcja w tym grajdole
Fajny pomysł.Szkoda tylko,że ten pomost nie ma barierek zabezpieczających.
jak będzie kontrolowana trzeźwość na wodzie? czy w mogilnie będzie patrol wodny czy hulaj dusza?
I już po łowieniu ryb
To teraz wiadomo dalszego L.Duszyński zwlekał z ponownym uruchomieniem wypożyczalni.
jezioro jest dla wszystkich .nie tylko dla wetkarzy .
Brawo – w końcu jakis plus w tym grajdole!!! Szacun dla prywatnego inwestora a Duszyński niech nie mowi ze nie bylo sensu na tworzenie dwóch wypożyczalni bo i tak y nie otworzył… tylko takie biadolenie jego…
Brawo dla pomysłu
Może te wszystkie łodki cumować w jednym miejacu a nie gdzie popadnie wbija się stal i buduje złomkładki. Normalnie samowola
Już widzę kłótnie wędkarzy z januszami którzy wpłynęli im w zestawy. Jak tak można?. Powinniście zrobić ankietę a nie samo Wolka!!. Teraz prywaciaż niech płaci odszkodowanie wedkarzą i właścicielowi Pzw
Nasz Maryjan lubi takie ekstremalne sporty to może wybierze ze swoją Madzią jezioro mogileńskie na miejscu
Fajny pomysł w tym największym syfie metr wody i dwa metry gu wn a. ale atrakcja zwłaszcza po wczorajszej burzy kiedy to ścieki wywaliły do jeziora ze wszystkich możliwych miejsc to będzie atrakcja jak ryby zdechną i wypłyną. Kiedy to się skończy : piana na rzeczce koło PZU, dekle kanalizy na ul. kościuszki wywaliły kolejny raz. Tylko desperaci popłyną tymi kajakami.
POMYSL SUPER TYLKO TERAZ STRACH BĘDZIE WEJŚĆ NA POMOST NIESTETY BRAK BARIEREK ZABEZPIECZAJĄCYCH TO DUZY MINUS CHWILA NIEUWAGI I MOŻE DOJŚĆ DO TRAGEDII … , PRZEJDĘ SIĘ OSOBIŚCIE JAK JUZ Otworzą i zglosze.WLASCIELOWI NIEDOPATRZENIE JEGO
świetny pomysł, jedyna wada to barierki ochronne n pomoście, bo może dojść do tragedii, a to wycie o wędkarzach, o mule, to zwykli zazdrośnicy i obłudnicy, super pomysł, popieram
Pomysł super …Tylko żeby to nie była kolejna prowizorka.Jak robić to porządnie…brak barierek, drzwiczki drewniane już krzywo osadzone a co potem…lampki z ogródka…zróbcie to jak należy albo wcale bo będzie wstyd….miasto powiatowe , mogileński łazienki …a taka kładka…
No to sa szczyty jak patrze na ten pomost.Gdzie jest balustrada gdzie porecze jak maja ludzie byc bespieczni. Brawo kto takie cos otworzyl. Rower wodny?? Kajak?? po tym szambie? wystarczy otworzyc wlaz od szamba i powplywac haha
Niech wkoncu starosta coś pomoże wkoncu jest z Mogilna, a nie nic nie robi jak całe PO
Powiem tak, pomysł super, tylko ma jedną zasadniczą wadę – jezioro, a w zasadzie ściek. Pływanie i wdychanie tego smrodu uważam za wątpliwą przyjemność, nie wspominając sytuacji gdy ktoś wpadnie w to szambo.