8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa – święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej. Dawniej funkcjonowało jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności, ustanowione w Polsce dekretem z dnia 8 maja 1945 roku.
Z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa Tomasz Barczak – przewodniczący Rady Powiatu Mogilskiego oraz Edyta Owsińska – wicestarosta mogileński złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Mogileńskiej. To ważny moment pamięci i hołdu dla wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.






















