Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
środa, 10 czerwca, 2026
16 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Edukacja

Nauczyciele rozpoczynają strajk

Redakcja przez Redakcja
08.04.2019
w Edukacja
0
A A
195
0
UDOSTĘPNIENIA
1
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Na terenie całego powiatu mogileńskiego uczniowie na pewno nie będą mieli problemów z dojazdem do szkół. Transport do i z placówek ma funkcjonować jak dotychczas. Inaczej będzie już z samymi lekcjami. Większość szkół poinformowała, że zajęcia do odwołania zostają zawieszone. W zamian w placówkach mają być czynne świetlice, w których uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę.

Obecnie większość szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa, Mogilno, Strzelno i Jeziora Wielkie poinformowało o przyłączeniu się do ogólnopolskiego strajku. Wiemy, że w gminie Mogilno i Strzelno nie będą strajkować przedszkola. Zatem przedszkolaki będą miały zapewnione normalne zajęcia.

Natomiast w placówkach powiatowych strajk zapowiedzieli nauczyciele Zespołu Szkół w Bielicach, gdzie zajęć nie będzie. Nie ma informacji co z lekcjami w Zespole Szkół w Mogilnie i Strzelnie.

W poniedziałek okaże się jakie szkoły i ilu nauczycieli protestuje. Tym samym dopiero wtedy będzie wiadomo, jak zostaną zorganizowane egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. (PK)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Dzień Europy w Strzelnie
Edukacja

Dzień Europy w Strzelnie

11.05.2026
Radni likwidują szkoły, a mieszkańcy chcą referendum
Edukacja

Radni likwidują szkoły, a mieszkańcy chcą referendum

30.12.2025
Radni zdecydują o likwidacji szkół
Edukacja

Radni zdecydują o likwidacji szkół

29.12.2025
Początek reorganizacji sieci szkół?
Edukacja

Początek reorganizacji sieci szkół?

18.12.2025
Inwestycja firm i samorządu
Edukacja

Inwestycja firm i samorządu

26.06.2025
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Pasażer z amfetaminą i ecstasy

Znieważył policjantów i lekarza

Komentarze 195

  1. Kk says:
    7 lat temu

    Proponuję wprowadzić naukę multimedialną przez internet w formie wideokonferencji, aby nauczyciele w ogóle nie musieli wychodzić z domu, bo 18 godzinny tydzien pracy to stanowczo za duzo !!!!! I do tego 4000 zl miesiecznie na rękę… a co tam… a tak powaznie, podkręcić im pensum do 30 godzin w tygodniu. Skończy się załatwianie prywaty po 13.00.

    Odpowiedz
  2. były nauczyciel says:
    7 lat temu

    Szok!Potępiam!

    Odpowiedz
  3. jan says:
    7 lat temu

    rynek ofert pracy jest pełen ogłoszeń proszę się przekwalifikować a zarobicie na pewno więcej za godne 8 godzin pracy

    Odpowiedz
  4. zs strzelno says:
    7 lat temu

    brak zajeć

    Odpowiedz
  5. Eugeniusz says:
    7 lat temu

    Nauczyciel powinien wykonywać swój zawód z powołania a nie patrzeć na pieniądze

    Odpowiedz
  6. Rodzic says:
    7 lat temu

    W d…się poprzewracalo..
    Pracują po 24 godziny tygodniowo, maja ponad 3 m-ce płatnego wolnego, nie mają żadnej odpowiedzialności, nie muszą nic się przygotowywać bo klepią 30 lat to samo i jeszcze im źle.. Niech idą do normalnej pracy i przekonaja się jak to jest pracować po 40 godzin z 20ma kilkoma dniami urlopu…
    Ze skończyli studia? A kto ich dziś nie skończył? Jak na kasie w sklepie płacą więcej to niech idą. Ilu którzy skończyli kosmonautykę lata w kosmos??? Wzięli dzieci za zakładników… Wstydu nie mają..
    I niech nie p…że dużo czasu poświęcają na sprawdzianu itd.. Przyjdź do szkoły na 8smą i wyjdź o 16tej to nie będziesz zabierał pracy do domu…

    Odpowiedz
  7. Wyborca says:
    7 lat temu

    Naczelnik Państwa Jarosław I Chromy postawił nauczycieli do szeregu: krowa +, świnia +, nauczyciele -…

    Odpowiedz
  8. xxx says:
    7 lat temu

    za mało kasy maja? 2 miesiące płatnego wolnego urolpu + ferie !! powinniście się wstydzić!

    Odpowiedz
  9. Zdzichu says:
    7 lat temu

    Jakie 24 godz tygodniowo. Obecnie pensum wynosi 18 godzin tygodniowo podczas gdy szary zjadacz chleba pracuje 40 godz. Skandal…

    Odpowiedz
  10. julek says:
    7 lat temu

    Cytat komentarza z innego portalu:
    \”Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu. Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach. Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca(podaję w netto): od 200zł – 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego można uwzględnić przywileje socjalne + \\\”13\\\” i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł – 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej\”

    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-szczegoly-porozumienia-rzadu-z-oswiatowa-solidarnoscia,nId,2926411#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    Odpowiedz
  11. Obserwuje says:
    7 lat temu

    Tak nauczyciele pracują z powołania ,pracują nie 18 godzin tygodniowo tylko 36 godzin tygodniowo też ale chcą pracować za należną za pracę pensję. A co mają pracować może za darmo chore ?..

    Odpowiedz
  12. rodzic says:
    7 lat temu

    W d…ch im się poprzewracało. Strajk. Proszę tylko niech pokażą, że mają na to czas żeby ciągnąć po dwa etaty. A co niektórzy jak by mogli to po pięć by wzięli. Zwykły piekarz, górnik, sprzedawca czy urzędnik nie ma czasu na dwa etaty. Niech pokażą swoje PIT-Y i bardzo łatwo można zobaczyć kto za to zapłaci. Przedsiębiorcy, którym podwyższą podatki, składki i inne….Nie podoba się w szkole niech idą do prywatnego przedsiębiorcy. Jak będzie dobrze pracować to i pensję będzie miał. Poziom nauczania i zaangażowani nauczycieli poniżej średniej a wmagania….na maxa….Do roboty grupa społeczna największych nygusów. i Tyle.

    Odpowiedz
  13. ccc says:
    7 lat temu

    Widzę w komentarzach same ataki na nauczycieli.Jak mają według Was taką łatwą i dobrze płatną pracę-to dalej robić uprawnienia pedagogiczne i na ich miejsca aplikować! A nie przepraszam,żeby zrobić takie uprawnienia trzeba mieć mgr.Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie?! Edukacja to jest podstawa każdego społeczeństwa! Jak się na tym oszczędza to nie ma przyszłości w tym narodzie! Na krowy i świnie jest kasa,a dla ludzi którzy wychowują i kształtują Wasze dzieci nie ma ?! Oczywiście,cały system edukacji w Polsce jest do reformy,bo nie nadąża ze rzeczywistością.Nauczyciele mentalnie jeszcze poprzednia epoka,a dzieci do szkoły przychodzą i się nudzą,bo przyzwyczajone tylko do ekranów telefonów/tabletów a tu trzeba się skupić na zwykłej książce i tablicy..

    Odpowiedz
  14. KK says:
    7 lat temu

    To po prostu kpina z zwykłych ludzi którzy muszą na etacie pracować 40 godzin, nie wspomnę już o tych którzy pracują u prywaciarza i żeby zarobić godne pieniądze muszą wypracować nadgodziny i do tego praca na zmianę. Jeżeli mają nawet 3 tys. na rękę za 18 godzin to za 40 godz. mieliby 6.600, więc kto zarabia tyle na rękę. Wyliczono że pracują 180 dni w roku

    Odpowiedz
  15. Mirek says:
    7 lat temu

    No tak 180 dni w roku ale po nie całe 4 godziny dziennie. Żyć nie umierać, a jak tak im źle to pracy jest dosyć niech się przekwalifikują.

    Odpowiedz
  16. John says:
    7 lat temu

    Zlikwidować kartę nauczyciela. Czy oni są jacyś lepsi od innych pracujących, że mają jakieś specjalne prawa i korzyści wynikające z karty nauczyciela. Zawód jak każdy inny a oni święte kr..y. 18 godzin tygodniowo, wakacje, ferie wolne i święta wolne. Kto ma taki luksus i jeszcze inni nie narzekają a oni ciągle bo jest ich dużo i myślą że mogą szantażować rząd bo bez nich wszystko padnie. Spokojnie nie wy to przyjdą inni, na wasze miejsce jest wiele osób po studiach którzy chętnie wstąpią w tą uprzywilejowaną kastę

    Odpowiedz
  17. . says:
    7 lat temu

    POPIERAM ZNP

    Odpowiedz
  18. res says:
    7 lat temu

    Zlikwidować 500+ dla patoli – to jest największe draństwo.
    Oburza was żądanie podwyżek za pracę ? A łapówka wyborcza – dawanie kasy za nic 510+ was nie oburza ?
    Do roboty na swoje dzieciory

    Odpowiedz
  19. Str says:
    7 lat temu

    Przesada. Maja 3tys< na rękę wszystkie weekendy wolne, święta wolne, wakacje 2 miesiące płatne ferie płatne i jeszcze im złe. Paranoja

    Odpowiedz
  20. kolejny strajkujący says:
    7 lat temu

    cała budzetówka będzie strajkować, więc nauczyciele muszą trochę opuścić z tego tysiąca, zeby starczyło dla innych:).
    Jak widać z wpisów, społeczeństwo raczej nie popiera strajku nauczycieli. Owszem niech dostaną podwyżkę, ale niech nie będą tak pazerni.

    Odpowiedz
  21. Ojo says:
    7 lat temu

    Popieram strajk w stu procentach każdy ma prawo do lepszego życia, a argumenty co niektorych że maja zmienić pracę albo,że przecież mają tyle wolnego są mega chybione co niektorzy nie potrafia sobie dać rady z jednym dzieckiem a oni przez niemal caly rok musza użerac sie z 20 rozwydrzonych niejednokrotnie bachprów rozpuszczonych przez rodziców bo przecież bezstresowo wychowani i teraz wszsytkie te stresy przejmuja nauczyciele i broń boże żeby sie odzywali, bo przecież to jest ich misja a jak nie to niech zmienią pracę. Miałem nie komentować już nic bo w sumie po co sie kłócić z niedoukami i tempakami,ale nerwy mi puściły komentarze powinny być zablokowane bo nasze społeczeństwo nie jest przygotowane do merytorycznej dyskusji tylko do trolowania po sieci

    Odpowiedz
  22. Strajk says:
    7 lat temu

    500+na krowę,100+na świnie A kuroniowki w miejscu,tak ze bezrobotni też zastrajkujmy.

    Odpowiedz
  23. Student says:
    7 lat temu

    Brawo nauczyciele! Zasługujecie na wynagrodzenia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami i kompetencjami. Pięcioletnie studia i ciągła praca nad własnymi umiejętnościami, a potem takie żenujące wynagrodzenia… Z powodu takich, a nie innych płac już w tej chwili większość zdolnych młodych uważa, że na studiach nauczycielskich się \”zmarnuje\”. Progi na historię, filologie polską, nauczycielską matematykę, chemię czy fizykę są tak niskie, że dostać się na nie może prawie każdy. Pozwólmy odzyskać szacunek do zawodu nauczyciela!

    Odpowiedz
  24. Gg says:
    7 lat temu

    Człowieku! Nauczyciel to też człowiek mający rodzinę i płacący rachunki. Z powołania to może sobie nauczać ksiądz religii. Jednak im jakoś do głowy nie przyszło, żeby zrezygnować z uposażenia za pracę w szkole.

    Odpowiedz
  25. Jolka says:
    7 lat temu

    Ludzie, to co wypisujecie, to już przesada. Najpierw poczytajcie dogłębnie ile faktycznie pracuje nauczyciel, i żadne to 18 h. Nie macie zielonego pojęcia, a już dodatkowo na temat tego ile nauczyciel dodatkowych rzeczy zabiera do domu, i jakie koszty ponosi na własne kształcenie.

    Odpowiedz
  26. Aga says:
    7 lat temu

    Wasze komentarze naprawdę są dziwne.polak zawsze musi narzekać,sama nie jestem nauczycielem i mogłabym narzekać że oni mają dobrze a ja muszę pracować za bezcen 40 h,ale kogo to wina, większość z was tylko narzeka na nauczycieli i mówi że mają dobrze.nie chce się tego czytać ponieważ ludzie każdy z was mógł być nauczycielem i pracować tylko 18 h do kogo macie te pretensje , przecież każdy jest kowalem własnego losu.to że im zazdrościcie świadczy o waszym poziomie,zawsze możecie się przekwalifikować

    Odpowiedz
  27. Naw says:
    7 lat temu

    Ktoś komu tak żal że nauczyciele chcą więcej niech sam się ruszy i pójdzie do szkoly na tydzień pracy. Gwarantuje że szybko by uciekł. No tak patologie matki które mogły pójść do pracy po urodzeniu 4 dzieci mogą dostać i to jest ok. ? Rodzice zapomnieliscie o własnym wkładzie w wychowanie swoich dzieci coraz częściej są źle wychowani

    Odpowiedz
  28. Nikoś says:
    7 lat temu

    Rzygać się chce słysząc o tym strajku..za robotę niech się wezmą a nie ciągle im mało. Za Platformusow non stop dostawali kasę i ciągle im mało. A młodzieży nie potrafią przekazać wiedzy..

    Odpowiedz
  29. Marzena says:
    7 lat temu

    Nauczyciele to Święte Krowy jak w Indiach niech przepracuja jak ja 180 godzin i też mam wyższe magisterskie to pogadamy.Tylko większe pensje i większe jusz mam tego dosc

    Odpowiedz
  30. PODATNIK says:
    7 lat temu

    To MY PODATNICY CIĘŻKO PRACUJĄCY PO 40 , 60 z nawet 80 godzin tygodniowo UTRZYMUJEMY STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI . Trochę pokory z tymi żądaniami płacowymi ! Nie każdy nauczyciel to DOBRY NAUCZYCIEL . Czy inne zawody są szczególnie uprzywilejowane kartą zawodową ? Czy istnieje karta listonosza , budowlańca ,projektanta skomplikowanych budowli inżynierskich , karta chirurga , hutnika ,pilota? Każdy może zmienić miejsce pracy jeśli nie odpowiadają mu warunki płacowe. NIE MA PRZYMUSU BYCIA NAUCZYCIELEM !!! Wiem , że jest znaczna grupa NAUCZYCIELI z POWOŁANIA oddanych służbie NAUCZANIA ! Jest TEŻ GRUPA WYJĄTKOWO ROSZCZENIOWO-POLITYCZNA wykorzystująca obecnie młodzież i dzieci do siania zamętu POLITYCZNEGO ! Wprowadzić konkursy przy zatrudnianiu NAUCZYCIELI z możliwością przedłużania kontraktu zatrudnienia uzależnionego od wyników nauczania ! Wtedy strajku nie będzie ! DO ROBOTY !

    Odpowiedz
  31. mieszkanka says:
    7 lat temu

    Z jednej strony rozumiem nauczycieli,że chcą zarabiać więcej,jak zresztą każdy.Jednak nie rozumiem dlaczego przez tak ohydny szantaż,a kartą przetargową są dzieci .Czy nie jest paradoksem to,że dzięki dzieciom mają pracę i zarabiają,i to właśnie one są ich narzędziem do osiągnięcia celu.Nie tędy droga,przez to zyskaliście sobie dużo wrogów w społeczeństwie.Każda grupa zawodowa chce więcej zarabiać ale nie kosztem innych(w tym przypadku dzieci i rodziców).Z tego co wiem porozumienie jest już podpisane,a przyd**asy Broniarza,któremu zależy tylko na rozgrywce politycznej i dzieci ma w tzw.głębokim poważaniu niech się zastanowią co jest dla nich najważniejsze.

    Odpowiedz
  32. kuba says:
    7 lat temu

    aha! a jak strajkowały pielęgniarki to nikt nie mówił,że kartą przetargową są chorzy! a teraz biedne dzieci. jak rolnicy blokowali drogi niewinnym kierowcom to też nikt ich nie żałował i nie mówił żeby obstawili sejm bo tam zapadają decyzje a nie u kierowców czekających w korkach w ich samochodach.

    Odpowiedz
  33. Jojo says:
    7 lat temu

    Ja wszystko rozumiem, ale te nagodziny wypłacane w lipcu i sierpniu to kpina.Karta nauczyciela do likwidacji!!

    Odpowiedz
  34. Mika says:
    7 lat temu

    Ludzie.. Przecież wiadomo że żaden inteligentny człowiek nie popiera tego strajku. Strajk bronią inni nauczyciele. Jestem za tym żeby dać tej grupie społecznej podwyżkę nawet większą pod warunkiem że będą pracować we wakacje i ferie. Studia nie mają tu kompletnie znaczenia. Plecy plecami jak zawsze. Ale jeśli nauczyciele chcą kasy mimo że patrząc na ilość przerobionych dni mało nie mają to są bezczelni. I cierpią uczniowie więc niezły przykład dajecie. Wyobrażacie sobie jakby przez 5 dni strajkowali wszyscy pracownicy sklepów marketów itp? Toż to chaos by był. A czy oni są gorsi? Nie. Nawet po studiach czasem wyboru nie mają. To jest żenada. Ale jeszcze bardziej żenujący są ci tzw polaczki cebulaki którzy twierdzą że lepiej odebrać 500 plus na dzieci i dać nauczycielom-nie wiem co z was za zawistne gnidy bo nawet nie podejrzam że jacyś nauczyciele mogą tego chcieć-nawet dzieciom.odebrać? Może obracacie się w patologi że tyle jej widzicie…przykro mi. Wiele dzieci skorzystalo i jest pewniejsze siebie. Zdaje sobie sprawę że absolutnie nikt kto używa we właściwy sposób mózgu by tego nie napisał i tak nie twierdzi i wiem że tymi osobami są przede wszystkim żałośnicy którzy nie mogą się dorwać do tej kasy..-może to wy jestescie patologią? Także niech nauczyciele strajkuja ale cholera jasna nie mają zle. Chcą mieć lepiej za nic ale nie mają najmniejszego prawa ogłaszać że mają tak zle. No to czekam na hejt od nauczycieli i oczywiście zazdrosnych polaczkow którzy nie dostaja pieniędzy na dzieci 😉 matka się za was powinna wstydzić.

    Odpowiedz
  35. emeryt says:
    7 lat temu

    Kiedy,za PO-PSL—likwidowano szkoły,zwalniano nauczycieli,była cisza,bo \”właściwa\” opcja,teraz co????Jak mawiał \”bul\”,od żyrandola—–nauczyciele—weżcie kredyty i zmieńcie pracę jak Wam się coś nie podoba—to również \”urok\” demokracji—-tak trudno Wam to pojąć,zrozumieć??Podobno wykształceni,a samodzielnie nie myślą,tylko w \”gierki\” polityczne się wdają.A,może macie za dużo czasu wolnego,wakacji i to przeszkadza??Więc do roboty.

    Odpowiedz
  36. jan says:
    7 lat temu

    chroń nas Panie Boże od takich magistrów którzy piszą \”jusz: xD

    Odpowiedz
  37. Sarin11 says:
    7 lat temu

    Proponuję żeby strajkowali w lipcu lub sierpniu, nawet głodówka. Teraz jest dobry czas bo mogą strajkować w święta wielkanocne.lany poniedziałek w szkole.

    Odpowiedz
  38. Abc says:
    7 lat temu

    Niech oddadza 500plus i dać im podwyszki wiecznie mało za parę godzin dziennie soboty ferie świąteczne zimowe wakacje wolne ,zmienić prace i dobra.Nie jeden ze studium policealnym wielki nauczyciel.

    Odpowiedz
  39. Wektor says:
    7 lat temu

    przecierz jak tak ciezko pracujecie nikt was w szkole nie trzyma droga wolna niema ludzi nie zastapionych,a nie walic lekcje do domu na popoludnie i co maja powiedziec te dzieciaki i rodzice,trzeba zmienic sposob nauczania a nie odpieprzyc 45 min.lekcji i nazadawac do domu i potem wyzywac od debili.

    Odpowiedz
  40. OBI says:
    7 lat temu

    Dlaczego zawód nauczycielski przechodzi z pokolenia na pokolenie? Jeżeli tak źle ma mama, to po co tak źle ma mieć córka, czy syn?

    Odpowiedz
  41. N-el says:
    7 lat temu

    Prawie wszyscy, którzy tu piszą, prezentują typową, małomiasteczkową pisowską mowę nienawiści. Obrzydzenie mnie bierze. Gdzie ja żyję. Boże wróć naszej Ojczyźnie spokój.

    Odpowiedz
  42. xxx says:
    7 lat temu

    Zwracam się do tych co krytykują nauczycieli i sposób ich pracy ….to nie nauczyciele układali i narzucali podstawy programowe, to nie nauczyciele wprowadzili tyle materiału do opanowania. Mamy taki system nauki-encyklopedyczny ,że dzieci muszą uczyc się w domu…to nie Ameryka!!!

    Odpowiedz
  43. Mieszkanka says:
    7 lat temu

    Jak strajkowały pielęgniarki, to oddziały były obstawione personelem wystarczająco, żeby żaden pacjent nie ucierpiał. Tak więc od pielęgniarek wara.A jeżeli chodzi o podwyżki, to strajkowały, ale nie żądały takiej kwoty jak nauczyciele,a i tak dostały marne grosze.Jak nie jesteś chłopie w temacie ,to nie wypisuj bzdur.

    Odpowiedz
  44. 1-1 says:
    7 lat temu

    A w oknie szkoły wielki napis STRAJK ile czasu na wyk.poświęciliście? Żenada!

    Odpowiedz
  45. Rodzic says:
    7 lat temu

    Po co ktoś się ma przekwalifikowywac? Ja nie lubię zajmować się obcymi dzieciakami dlatego mnie ten zawod nie interesuje..
    Problemem polskiej szkoły jest to, ze pracuje w niej dużo miernot i nie ma narzędzi żeby leni i obibokow eliminować. Nauczyciel który nie ma żadnych sukcesów i nic nie robi ma taka sama pensje jak taki który ma w roku olimpijczyków..

    Odpowiedz
  46. MArtinek CMG says:
    7 lat temu

    Ja im dałbym podwyżki nierobom choler…ym ! 20 godzin w tygodniu odpękają , święta , wakacje 2 miechy i jeszcze mało mają !!! Państwo powinno nie pójść na żadne kompromisy nie podoba się strajkujcie i nie dawać nauczycielom wypłat wtedy sami wrócą uczyć dzieci ! a jak sie nie podoba im to powinni zapierdzielać po 10godzin lub 12 dziennie przy szypie bo do niczego innego się nie nadają wykształceni w jednym kierunku i nic poza tym ! Dzieciaczki tylko cierpią oraz rodzice ! ciąglę w dupach im mało jakby tonę piasku codziennie musieli szypami ładować na ciężarówki ! ZERO LITOŚci dla Nauczycieli ! zero podwyżek a jak sie nie podoba kopa w dupę i fizycznie zapierda…ać!!!

    Odpowiedz
  47. Ja says:
    7 lat temu

    Właśnie, jestem ciekaw za co jadą nauczyciele na te zagraniczne wycieczki? Oczywiście, że za nasze pieniądze. I to im nie przeszkadza. Następnie, wakacje są od tego, że dzieci mają odpocząć,a nie chodzić do szkoły. Strajk nie obowiązuje dzieci. One nie strajkują. no i kto słyszał o płatnym urlopie w wakacje? Oczywiście mówię tu o dwumiesięcznym i dwutygodniowym we ferie. I jeszcze mają mało?

    Odpowiedz
  48. Ja says:
    7 lat temu

    Niech lepiej nauczyciele wezmą się za dobre przekazywanie wiedzy. Bo niektórzy z naszych szkół nie potrafią tego robić. Dlatego przez nich dzieciaki nasze muszą brać korepetycje. Nie bronię tu tylko mojego dziecka, ale gdyby padły nazwiska nauczycieli to dopiero rozgorzał by tu temat.

    Odpowiedz
  49. Bunio says:
    7 lat temu

    Wycieczki są dla dzieci nie dla nauczycieli!to oni załatwiają tysiące spraw z tym związanych + jeszcze całodobowa (wielodobowa)opieka nad rozwydrzona bracią.od razu widać,że zorientowana inteligencja tu pisze!
    A niektóre dzieci nigdzie nie wyjadą jeśli nie ze szkołą! Brawo rodzice

    Odpowiedz
  50. OlaLa says:
    7 lat temu

    Podtrzymajmy ten wspaniały pomysł!Kreatywni rodzice mogliby wreszcie zapewnić własnym dzieciom atrakcje i się wykazać , a nie zrzucać wszystko na komputery i telefony.w szkole tylko nauka.tak powinno być. Pozwólmy się wykazać rodzicom.

    Odpowiedz
  51. Irka says:
    7 lat temu

    Ustalmy postulat! Niech w szkołach będzie tylko nauka, od wychowania są rodzice. Gratuluję pomysłu.Widać, że to głos rozsądku kochającego rodzica dbającego o nauczycieli i dzieci.Tak trzymać rodzice.

    Odpowiedz
  52. nauczyciel says:
    7 lat temu

    Podjęcie decyzji o strajku to duża odpowiedzialność.Bo jeśli w szkołach było tak że nauczyciela nie było kilka tygodni w pracy z uwagi na zwolnienie lek.To wiadomo, że
    wystąpiły ogromne zaległości programów.Zatem czy odpowiedziialnym jest strajk w takiej szkole?Ten nauczyciel powinien teraz odpracowywaç od rana do nocy,a nie teraz szumnie strajkowć.

    Odpowiedz
  53. OBI says:
    7 lat temu

    Szanowna Mamo.Brak znajomości przepisów podatkowych nie przemawia na Twoją korzyść,jeśli chodzi o zakres wiedzy.Istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowa i to jest zgodne z prawem.

    Odpowiedz
  54. Ola says:
    7 lat temu

    Ja muszę chodzić do pracy i pracuje za 2 tyś i nie myślę nawet o strajkowaniu, nauczyciele wykorzystują dzieci żeby jeszcze więcej kasy nabić ciągle im mało . U nas w Strzelnie to już dość gminę zadłużyli nygusy jedne.

    Odpowiedz
  55. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Brawo nauczyciele wspierajcie nadal starego komucha ,który gra Wami dla interesu własnego ! 12 tysięcy miesięcznie jemu wystarcza ! Wy jesteście gwarancją jego kasy ! Do tego Was potrzebuje! Gdzie WY i Broniarz byliście jak rządziła PO,? Ile dostaliście wtedy podwyżek WSTYD !

    Odpowiedz
  56. Pik says:
    7 lat temu

    Najlepsze jest to, że wielu komentujących bierze darmową kasę od państwa…czyli od nas, wszystkich uczciwie pracujących.Nauczyciel musi się uczyć i dokształcać całe życie. Nie za państwową kasę, tylko za swoją. Jeśli ludzie w tym kraju będą nieukami kończącymi edukację na podstawówce, to ten kraj nie ma racji bytu. Wykształceni uciekną za granicę, a tutaj zostanie jedynie patologia, tumany i emeryci. Już brakuje np.lekarzy. Na koniec dodam jeszcze… po niektórych wpisach widać, że analfabetyzm wtórny jest na wysokim poziomie.

    Odpowiedz
  57. BELFER says:
    7 lat temu

    NIE ROZUMIEM JEDNEGO, TERAZ ZACHCIEWA SIĘ IM STRAJKÓW,P.BRONIARZ SIĘ NAGLE OBUDZIŁ,20 LAT TEMU JAK WPROWADZANO TAMTĄ REFORMĘ NIKT NIE WALCZYŁ O LUDZI, KTÓRZY TRACILI ETAT, NIE WALCZONO Z TAMTYMI RZĄDAMI O PODWYŻKI.NAUCZYCIELE WIELE RZECZY ROBILI PO GODZINACH, ŁĄCZNIE Z DALEKOBIEŻNYMI WYCIECZKAMI, TAK NAKAZYWAŁ HONOR.
    TERAZ ROZGRYWA SIĘ WALKA POLITYCZNA DO KTÓREJ POSŁUŻONO SIĘ DZIEĆMI.NIECH ZWYCIĘŻY ROZSĄDEK!!!!

    Odpowiedz
  58. gosc says:
    7 lat temu

    W STRZELNIE STRAJKUJĄ AUTOBUSY JEŻDZĄ PO DZIECI ALE CHYBA PRZEDSZKOLAKI A AUTOBUS Z PEKAESU TO CHYBA NIE JEŻDZI TO CO ROBI OSOBA KTÓRA JEŻDZI Z TYM KIEROWCĄ -OJ CHYBA TEŻ PÓJDĘ DO BURMISTRZA O PRACE OPIEKUNKI W AUTOBUSIE BO CZYŻ NIE CHCIELIBYŚCIE DOSTAWAĆ KASY ZA GODZINKĘ JAZDY .

    Odpowiedz
  59. Anabel says:
    7 lat temu

    To trzeba było zostać nauczycielem i się kształcić, jak tak żal d… ściska!Jeszcze nic straconego, proszę się kształcić, 5- letnie magisterskie, ze dwie, trzy podyplomówki i co najmniej kilka kursów kwalifikacyjnych, to potem możemy rozmawiać wielmożna pani pełna jadu, pozdrawiam.

    Odpowiedz
  60. hm says:
    7 lat temu

    kiedy prawie 40 lat temu obnizali pensum z mojej strony byl radykalny sprzeciw. Moim zdaniem ilosc godzin lekcyjnych i pozalekcyjnych trzeba bylo podwyzszyc. Dzis zdania nie zmieniam. Wykladnia ile kto ma \”na reke\” nie interesuje spoleczenstwa, dzis raczej patrza jaka jest srednia za godzine. A ta jest wyjatkowo wysoka. Nigdy nauczyciele nie beda miec poparcia spolecznego (oczywiscie poza bezposrednio zaangazowana rodzina). Tak nalezy zorganizowac czas przebywania nauczyciela na terenie placowki, aby zdazyl zrobic wszystko. 30 godzin przy tablicy i 5 godzin na zajecia pozalekcyjne i przygotowanie do lekcji. Pozostale 5 godzin na prace inne typu wycieczki i szkolenia. Oczywiscie z normalnie liczonym urlopem (wedlug zyczenia moga to byc swieta). Wowczas mozna naliczac wyjatkowo wysokie pensje.Zycze powodzenia. Bede krzyczec … nauczyciele, jestem z wami!

    Odpowiedz
  61. julek says:
    7 lat temu

    Anabel ja byłem nauczycielem… Pokończyłem te podyplomówki i 5 letnie studia magisterskie. I ty mi nie mów, że to ciężkie studia były. Może poza kilkoma przedmiotami jak teoria wychowania czy historia wychowania z Jundziłem nic ciężkiego i nie do ogarnięcia tam nie było. Zresztą to i tak zawsze zależy do tego, na jakiego wykładowcę się trafi. Natomiast większość obecnych nauczycieli nie ma wykształcenia stricte pedagogicznego. Nauczają ludzie, którzy pokończyli matematykę, biologię czy historię na studiach niepedagogicznych. Później porobili jakieś tam podyplomówki i inne śmiechu warte kursy i nauczają. Ciężkie studia to koleżanko są z fizyki atomowej, robotyki, elektrotechniki, informatyki czy choćby medycyny. Tam ludzie codziennie uczą się do 2 / 3 nad ranem i na 08:00 idą na zajęcia. I ja będąc nauczycielem skończyłem takie właśnie, kolejne w swoim życiu studia (zaoczne, które z dziennymi i tak się nie równają ale nie tak lajtowe jak wszystkie pedagogiki). Więc nie mydl ludziom oczu, jak to ciężko było, bo nie było. I teraz w pracy nauczyciela też nie jest. To prosty i niewymagający nie wiadomo czego zawód. Najlepiej opłacany w sferze budżetowej w przeliczeniu na godzinę pracy w roku. Z wielkimi profitami w postaci wakacji, ferii, wolnych świąt i karty nauczyciela, która daje przywileje i do niczego nie zobowiązuje…… Wystarczy trochę predyspozycji. Ja odszedłem i bynajmniej nie ze względu na pieniądze. Uprzedzając twoje pytanie napiszę, że najzwyczajniej, chciałem robić coś swojego i to robię. Jestem szczęśliwy, nie zarabiam nie wiadomo czego ale za to jestem panem dla samego siebie. A teraz podaj koleżanko dochód ze swojego PIT za 2018 i ilość przepracowanych w roku godzin łącznie z tymi, które wypracowałaś tak ciężko w domu.

    Odpowiedz
  62. Wer says:
    7 lat temu

    Jeśli ktoś pisze tutaj o jakiejś walce politycznej to jest zwykłym trollem, lub partia rządząca wyprała mu mózg. Kto toczy walkę polityczna od kilku lat to wy już dobrze wiecie. Dostaliscie darmową kasę i jesteście tacy mądrzy.Teraz każdy kto upomni się o swoje jest wrogiem narodu. Bolszewizm w czystej postaci… Zresztą wtedy też pogardzano wyksztalconymi, a wywyższano ciemna masę.

    Odpowiedz
  63. Pik says:
    7 lat temu

    Ty mówisz o odpowiedzialności? Nauczyciel jest odpowiedzialny, ponieważ kształci dzieci i młodzież.Jest odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo przez pół dnia. To nauczyciel w przedszkolu, szkole czy internacie bierze odpowiedzialność za wasze dzieci. Nikt inny. Po drugie,powiem to co mówicie do nauczycieli. Jeżeli nie podoba wam się praca pielęgniarki to do Biedronki na kasę. Tam jest przecież raj. Każdy sam wybiera zawód i wie co się z nim wiąże.Nikt nikogo nie zmuszał, żeby został pielęgniarką, kasjerką czy kierowcą. Ten kraj już spadł na psy. Tylko nagonka jednych na drugich. Gdzie ta wasza solidarność? Już dawno umarła.

    Odpowiedz
  64. Justa says:
    7 lat temu

    To się zamień, tylko czy dasz radę? To się okaże szybko, daję tydzień.

    Odpowiedz
  65. sadam says:
    7 lat temu

    co taki nauczyciel potrafi poza swoim niby zawodem? NIC! nigdzie indziej do roboty go nie wezmą bo się nienadaje. Banda nieudaczników życiowych z kursami katechety, wuefu, małego chemika i kursu przyspieszonego mnożenia.
    D O R O B O T Y !

    Odpowiedz
  66. (A) says:
    7 lat temu

    Ludzie ogarnijcie się.Czy zwykły sprzedawca za kasą w supetmarkecie czy może sprzątaczka w szkole a może piekarz czy mechanik są w jakimś sensie gorsi niż Wy nauczyciele!!!Jeżeli tak uważnie to wydaje mi sie ze to już dyskryminacja,a szacunek należy się każdemu nie tylko wam!!Pokażcie swoim uczniom o co na prawdę mają walczyć nie tylko o pełne portfele ale takze o prawo do nauki która Wy macie obowiazek im przekazywać
    art.4 ustawy o systemie oświaty

    Odpowiedz
  67. Zen says:
    7 lat temu

    A inne zawody to nie misja? lekarze, policjanci, strażacy, księża i inni… cóż, nic dodać…to może wszyscy niech za darmo pracują? a panie w sklepach?to też misja!może znieśmy płatne posady! super pomysł!rodzice pokażcie jako pierwsi jak umiecie(swoim dzieciom dajcie choć raz dobry przykład) pracować za darmo!dla dzieci!przecież już tyle dodatków macie to nie problem prawda?

    Odpowiedz
  68. Waldek says:
    7 lat temu

    Nauczyciele, głowy do góry i do przodu! Jesteśmy z Wami! Wiele środowisk i mądrych ludzi, dzieci i młodzieży jest z Wami, każdy kto chce znać prawdę ma dostęp do takich źródeł!wystarczy włączy wiarygodne programy!Nie przejmujcie się takimi wpisami, bo to tylko wizytówka tych rodziców, rozgoryczonych,niespełnionych i pełnych zawiści,większość ma zapewne dzieci z problemami, do których sami doprowadzili! Nie dajcie się! nareszcie pokazaliście siłę!Szacun!

    Odpowiedz
  69. rodzic says:
    7 lat temu

    Tak samo moja droga to że się ma dzieci nie świadczy o tym, że jest się dobrym rodzicem, pokory życzę.

    Odpowiedz
  70. Mieszkanka says:
    7 lat temu

    Szanowna pani nauczycielko.Widzę, że lubisz chwalić się swoim wykształceniem. Czyżby przerost formy nad treścią. To ja teraz tobie powiem pani nauczycielko.Jestem pielęgniarką z wykształceniem wyższym, ze specjalizacją i licznymi kursami .Często mówicie, że się chcecie zamienić na inną pracę- zapraszam do zanieczyszczonych pampersów,ropiejących odleżyn i częstego kontaktu z cierpieniem i śmiercią. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i ja sxanuje swoich pacjentów mimo wszelkich trudności, bo wiedziałam na co się piszę. Więc i wy szanujcie dzieci,bo dzięki nim zarabiacie pieniądze.

    Odpowiedz
  71. gość says:
    7 lat temu

    Nauczyciele walczą o większą kasę dla siebie, czy o coś jeszcze? Bo widząc różne, płomienne hasła zastanawiam się, czy coś mi umknęło?

    Odpowiedz
  72. gość says:
    7 lat temu

    do strajku powinny dołączyć wszystkie najmniej zarabiające grupy zawodowe, np. pielęgniarki.

    Odpowiedz
  73. Rodzic says:
    7 lat temu

    Strajk nauczycieli przed egzaminami i maturą to skrajny egoizm i całkowite zaprzeczenie tego, co nauczyciele mówią o swojej pracy, że jest to misja, odpowiedzialnośc za uczniów- nie ma żadnej odpowiedzialności gdy zostawia się uczniów w kluczowym czasie z nieprzerobionym programem, bez powtórek przed egzaminem. Ktoś z was myśli o tych dzieciakach, co one czują zostawione przez was same sobie? Idą dwa roczniki do szkół średnich wynik egzaminu ma wielkie znaczenie, czy wiecie jak wielu młodym ludziom rzucacie w tym momencie kłodę pod nogi? inni ludzie też są wykształceni a jakoś się z tym nie obnoszą bo tego wymaga ich praca. Ten wasz strajk wielu ludziom zabrał resztę szacunku dla was.

    Odpowiedz
  74. Ja says:
    7 lat temu

    Niech strajkują w wakacje! Może wtedy coś wywalcza.

    Odpowiedz
  75. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Jedyna grupa zawodowa uprzywilejowana KARTĄ NAUCZYCIELA przez generała w ciemnych okularach przy okazji wprowadzenia STANU WOJENNEGO !!! Do dziś skwapliwie bezrefleksyjnie korzysta z przywileju nadanego przez człowieka ,który na dekadę zniewolił cały NARÓD ! Wtedy w 1981 r. zabrakło nauczycielom odwagi by strajkować przeciw komunie w obronie bohaterów , dzięki którym mogą dziś strajkować ! !!! Zabrakło też nauczycielom odwagi za rządów PO gdy zlikwidowano w POLSCE 2500 szkół ,zwalniano nauczycieli a o podwyżkach musieli zapomnieć ! DZIŚ ODWAGA STANIAŁA !

    Odpowiedz
  76. Zizi says:
    7 lat temu

    Zachęcam do edukacji i pracy w szkole, koniecznie jako nauczyciele, na żadne inne argumenty dla was szkoda czasu, to utopia, bo i tak nic do was nie dotrze. Nie zwlekajcie!

    Odpowiedz
  77. mgr says:
    7 lat temu

    Witam wszystkich. Jestem nauczycielem i strajkuję. Szczerze to nie wierzę w żadne podwyżki. I wcale ich się nie spodziewam. Strajkuję przeciw postawie rządu wobec nas- nauczycieli. Przeciw pogardzie i poniżaniu. Ale nie tylko nauczycieli -również innych grup.
    Pracuję zgodnie z pensum, potrzebami szkoły i poleceniami przełożonych. Ale jeśli miałbym pracować w wakacje to nie miałbym nic przeciwko. Mogę to robić bo uwielbiam tę pracę. Uwielbiam pracę z młodzieżą.

    Odpowiedz
  78. uczeń says:
    7 lat temu

    Każdy z nas chodził do szkoły i znamy temat od podszewki, więc nikt nam nie będzie wciskał kitu, że nauczyciele pracują tygodniowo 45 godzin i urlopu mają 26 dni w roku. Świat solidaryzuje się z nauczycielami, bo uwierzył w ich kłamstwa.
    18 godzinny tydzień pracy, to pół etatu za 2500 zł, każdy by tak chciał.

    Odpowiedz
  79. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Panie magistrze-sprzeczność logiczna! Jeśli uwielbia się pracę to się pracuje ! NIE STRAJKUJE ! Nie porzuca się młodzieży , której nauczanie jest pańskim obowiązkiem opłacanym przez ciężko pracujących po 40 ,60 , a nawet 70 godzin tygodniowo PODATNIKÓW ! POprzednia władza PO, która zlikwidowała 2500 szkół w POLSCE, zwolniła kilka tysięcy nauczycieli a o podwyżkach kazała zapomnieć jakoś panu nie przeszkadzała!? Zabrakło wtedy odwagi na strajk ? Nie musi pan być nauczycielem ! W korporacji też potrzebni są fachowcy nawet od wfu. Tylko tu w korporacji o strajku Pan zapomnij ! To możliwe jest w socjalistycznej POLSKIEJ OŚWIACIE GWARANTUJACEJ WAM DOZGONNĄ POSADKĘ I CIEPŁY ETACIK niezależny od stopnia przekazanej wiedzy ,w której dziś dawny kacyk PZPR Broniarz jest dla was moralnym autorytetem !!! WSTYD !Najwyższy czas na wprowadzenie konkursów przy zatrudnianiu nauczycieli do pracy w szkołach na określony czasowy kontrakt z możliwością jego przedłużenia uzależnionego od wyniku nauczania~!! DO ROBOTY NIM SKOŃCZY SIĘ CIERPLIWOŚĆ PODATNIKÓW was utrzymujących!!

    Odpowiedz
  80. nicK says:
    7 lat temu

    Hej! Nie tego Was uczyłem przez ostatnie trzydzieści lat. Owszem – mieliście być krytyczni, oryginalni, odważni w sądach, niekonformistyczni – ale nie uczyłem złośliwości czy zawiści, której tu tak wiele. Jad i nienawiść pochodzi od Was, a że jesteście słabi i w większości nie pracujecie nad sobą, to właśnie widać… Czepiacie się, że działam odtwórczo, a przecież to jakby mieć pretensję do kierowcy o to, że tylko kierownicą kręci i narzeka. Wypominacie czas mojej pracy – ale to i Was z zazwyczaj kiepskiego i opornego materiału Polskie Normy każą mi kształtować gotowego na spotkanie z rzeczywistością człowieka z tej wielkiej szarej masy wrzuconej w tryby systemu oświaty. A że jako rodzice, bracia czy siostry w tym taśmowym procesie mi nie pomagacie, to nie dziwcie się, że i moje dzieło pojawia się jedyne w swoim rodzaju – w wielu miejscach ułomne, a mimo to piękne. Piękne miłością do człowieka, którą widzą tylko naiwni. Wy pewnie nie uważaliście na moich zajęciach. A może to ja uznałem, że ‘z pomocą nauczyciela’ dacie sobie w dalszym życiu radę. Sorry, jeśli macie o to żal – jak widać jednak się co do Was pomyliłem. Pewnie będę musiał utwardzić stanowisko… Wyobraźcie sobie, że od kilku lat normalni inaczej wymyślili dla mnie nauczanie obwoźne z wizytami w paru szkołach – nie mówcie więc na serio, że osiemnaście lekcji to mało, bo w żadnej placówce, mając uprawnienia do nauczania czterech przedmiotów, nie mam szans na pełny etat (moje koleżanki i koledzy to jednak aktywna konkurencja o szerokim spektrum zachowań wrednalnych). PITy nie kłamią; robicie to Wy twierdząc, że rocznie mam więcej niż pięćdziesiąt k brutto. I wyobraźcie sobie – nie udzielam korepetycji i to nie dlatego, że nie miałbym wzięcia – przeciwnie – rzucam kwotę, po czym w oczach widzę albo zażenowanie (jeśli wylosuję zero), albo panikę (kiedy podaję realną cenę zajęć), a wtedy dziewięcioro z dziesięciorga potencjalnych klientów czmycha. I dalej: Czyżbym to jednak ja tkwił w błędzie, wypominając wady naszych przesłodkich milusińskich? Oj, chyba nie, bo te aniołki są już z drugiego pokolenia zaborczych i cynicznych bezstresowców, którym z zasady sojusz pedagożek i psycholożek rożków nie przycina. Co prawda ci nasi młodsi również drążą temat i domagają się wyjaśnień, dlaczego nauczyciel uważa się za lepszego, ale im to można wybaczyć z racji ich nieskalanej prostoduszności i dziecięctwa. Dorosłemu jednak odpowiedzieć wypada ludową mądrością: Obyś cudze dzieci uczył! Ty – właśnie Ty! Bo Ty ze swoją wiedzą, doświadczeniem, mistrzostwem, elokwencją, cierpliwością, komunikatywnością i inteligencją jesteś przecież lepszy od wszystkich! – w tworzeniu nieprzemyślanych czy, kolokwialnie ujmując, głupawych wpisów również – ale, wracając do rzeczy, myślę, że wystarczyłoby kilka lekcji w tak zwanych klasach integracyjnych (to też co najmniej odważny, ba brawurowy, by nie rzec szaleńczy, wymysł naszego pozbawionego środków i zaplecza powszechnego szkolnictwa) i każdy z pytających o drogę by pobłądził. I z tym zapytaniem: Co autor miał w końcu na myśli? wszystkich Was zostawiam.
    Udanego strajku – tego życzą sobie frajerzy – zatem się zgadza 🙂

    Odpowiedz
  81. Iza says:
    7 lat temu

    Dziękujemy!nareszcie mądry rodzic!byłoby cudownie gdybyście tak zrobili!tak jest!dzieci w domach nie na egzaminach!brawo brawo

    Odpowiedz
  82. Jolo says:
    7 lat temu

    Niech dzieci dziękują że mają nauczycieli,bo bez nich byliby naprawdę biedni, co obrazują komentarze rodziców bez grama obiektywizmu,za to pełni nienawiści(a do kościółka pewnie pierwsi biegają). Nikt inny tak jak rodzic nie kształtuje postawy dzieci, wszyscy o tym wiedzą.Biedne dzieci.

    Odpowiedz
  83. Adi says:
    7 lat temu

    Dobre! Rodzice, nie rozśmieszajcie reszty świata, my też mamy dzieci i nam wstyd za Was!!!!Temat od podszewki? To dopiero żart:))))Od podszewki to może znacie,ale mowę głupoty, zazdrości i nienawiści.

    Odpowiedz
  84. julek says:
    7 lat temu

    I oczywiście żadnych konkretów. Nauczyciele piszą, że żal, że nie rozumiemy. Ale argumentów za tym, że należy się więcej za mniej żaden nie podał. Bo się należy i już. Czy się stoi czy się leży….

    Odpowiedz
  85. rodzic says:
    7 lat temu

    Dziwne jest to że tylu rodziców ma nagle co z dziećmi zrobić na czas strajku i nie chodzą do szkół czy przedszkoli, ale jak chore to puszczają bo przecież nie można wtedy w domu z nimi zostać. Jak rodzice popierają to się będzie przeciągać. Powodzenia

    Odpowiedz
  86. mgr says:
    7 lat temu

    Witam. Właśnie w pańskiej wypowiedzi jest sprzeczność. Właśnie nie o kasę tu chodzi a pan bez zrozumienia tekstu pisanego tak jak większość rzuca argumenty które do mojej wypowiedzi mają się nijak. W tym problem. Następnie jest pan przeciw strajkowi bo jest pan przeciw nauczycielom. Tak nie można. Choć poziom pana retoryki jest bardzo znamienny. Broniarz nie ma tu nic do rzeczy. Strajkuję bo mam powody o których już wcześniej pisałem. A młodzież która \”niby\” opuściłem daje mi wyraz że robię dobrze pisząc i mówiąc o tym nie tak jak pan zza szkiełka a osobiście. To dodaje tylko sił, że następne pokolenie już nie będzie takie jak większość tego pokolenia.

    Odpowiedz
  87. Gość says:
    7 lat temu

    Nie no lepiej zrobić sobie czwórkę dzieci,brać 500+ a później emeryturę bo się należy i nic nie robić..Mało tego zamiast uczyć dzieci kultury i szacunku do innych,bo tego powinni uczyć rodzice to jeszcze pretensje do całego świata albo nauczycieli,że zwracają dziecku uwagę jak się źle zachowa..to Wy rodzice macie tego dzieci uczyć a nie my nauczyciele..My możemy Wam pomóc i przekazać Waszym dzieciom wiedzę..Kiedyś nauczyciela się szanowało,miał on poważanie,uczono nas,że nauczyciel ma zawsze rację a uczniowie oprócz praw mieli też obowiązki..teraz za to mają tylko prawa a obowiązków żadnych..ale to tylko i wyłącznie wina rodziców,którzy uczą dzieci buty i roszczeniowości..pozdrawiam strajkujących!jestem z Wami całym sercem i nie zazdroszczę pracy w tych czasach i z taką postawą ludzi wokół

    Odpowiedz
  88. zainteresowany says:
    7 lat temu

    właśnie się dowiedziałem, że burmistrz
    Mogilna zapłaci nauczycielom za czas strajku. Chciałbym się dowidzieć z jakiej puli będą te pieniądze. Proponuję wszystkim pracownikom obsługi i administracji strajkować nic nie będziecie robić jak nauczycieli a zapłacą wam.A wszyscy wiemy że duża liczba nauczycieli to żony, córki i inni członkowie rodzin pracowników urzędu.Skoro decydowali się na strajk to wiedzieli o konsekwencjach. Ludzie trochę uczciwości, i i honoru.

    Odpowiedz
  89. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Panie magistrze konkretnie : dlaczego Pan strajkuje ? O jakie poniżanie Panu chodzi ? Która władza Pana poniża? Szkolna , gminna ,powiatowa czy rządowa ? Czy poprzednia władza nie poniżała Pana nie dając żadnych podwyżek.? Ośmiesza się Pan ! Jako pedagog nie powinien Pan szukać wsparcia u MŁODZIEŻY w sporze waszej grupy zawodowej z władzą! To Pana obowiązek by Młodych nie wciągać w ten spór ! PODATNICY płacą Panu za nauczanie nie za politykę! Jeśli Panu ta praca nie odpowiada można ją zmienić ! To proste i logiczne ! Nie ma przymusy być nauczycielem ! Tak robi tysiące POLAKÓW dobrze wykształconych magistrów inżynierów itp. Do roboty ! Można też założyć własny biznes ! Tu jednak trzeba mieć pomysł i odwagę ! To nie to samo co ciepła posadka i etacik zafundowany przez PODATNIKÓW ,którzy nie mają czasu na strajkowanie !!! Do roboty !

    Odpowiedz
  90. Strzelno says:
    7 lat temu

    Jakie szkoły w Strzelnie strajkują ??????.

    Odpowiedz
  91. Kuba says:
    7 lat temu

    Brawo ZNP! Precz z łamistrajkami!

    Odpowiedz
  92. Do Wszystkich says:
    7 lat temu

    I znowu naród skłócony. Gdy niedawno strajkowali rolnicy wielu ich \”hejtowało\”. Teraz \”hejtują\” nauczycieli. Za chwilę \”shejtują\” kolejnych odważnych strajkujących. Każdy zawód jest potrzebny, każdy ma swoje plusy i minusy. A może o to chodzi, żeby wszystkich prowokować i skłócać, bo to jest rządzącym na rękę,bo takim narodem łatwo się steruje.

    Odpowiedz
  93. Lenie says:
    7 lat temu

    Lenie pośle dzieci do prywatnej.

    Odpowiedz
  94. mgr says:
    7 lat temu

    Drogi panie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne???? Woli pan prowadzić demagogię niż dyskusję. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wykonywanej pracy. Nie szukam poparcia wśród uczniów ani nigdy nie prowadziłem uczniów w kierunku polityki. To pana słowa które kompletnie nie wynikają z moich słów. Uwielbiam pracę z młodzieżą i dlatego mojej pracy nie zmieniam. Ale z pańskich słów wynika że pracy z dziećmi na poziomie wychowania będzie jeszcze więcej niż jest. Myli pan wątki dyskusji. Gubi pan myśl przewodnią moich słów. Próbuje pan coś napisać uprawiając przy tym populizm. Czekając na poklask innych komentujących. Jednak pisząc że ja się osmieszam dyskredytuje pan własną osobę jako partnera w dyskusji. Nie zmieni to jednak ani mojego ani pańskiego poglądu tej sytuacji. Ma pan prawo do własnego zdania i mimo wszystko szanuje to. Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  95. szkołY SPOŁECZNE ZAPRASZAJĄ says:
    7 lat temu

    [komentarz niezgodny z regulaminem]

    Odpowiedz
  96. szkoły niepubliczne says:
    7 lat temu

    [komentarz niezgodny z regulaminem]

    Odpowiedz
  97. Obserwator says:
    7 lat temu

    Wstydzcie się, przystępując do strajku powinniście się liczyć z tym, że rodzice będa się burzyć i ta strona jest jedynym miejscem gdzie mogą sie wyżalić, a wy nauczyciele \” z powołania\” odszczekujecie się gorzej niż te niby nie wychowane dzieci. Nie podoba wam się krytyka, ale sami do niej doprowadziliście i z każdym dniem będzie gorzej.

    Odpowiedz
  98. belfer says:
    7 lat temu

    proponuje tym wszystkim hejterom którzy myślą że pedagodzy pracują tylko 18 h i jest to lekka i przyjemna praca zrobić taki eksperyment. Zabrać swoim pociechom tablety kompy telefony i wszelki takie gadżety i usiąść z nimi przez około 3 h sam na sam i spróbować porozmawiać z nimi na różne tematy ( historia polski , matematyka, wos. biologia itp. itd) Pro co wiecie z różnych dziedzin życia w końcu każdy jest specjalista. Będziecie mieć dużo łatwiej w końcu pracujecie sam na sam lub z zaledwie kilkoma osobami no i są to Wasze ukochane dzieci. Jednakże bądźcie w tym wszystkim stanowczy i jeżeli dziecko będzie się poddawać lub reagować nie chęcią nie pozwólcie żeby odeszło lub przestało pracować z Wami 🙂 Macie dużo łatwiej praca z własnymi dziećmi które znacie i sami wychowywaliście i sami jesteście bardzo mądrzy w końcu pokończyliście różne szkoły. Sprawdźcie im race domowe , przygotujcie się z nimi do prac klasowych itp, itd. Moja żona jest nauczycielka i oto jej plan dnia.8-15 praca ,15-16 obiad i kawa 16-22,23 sprawdzanie kart pracy, klasówek, przygotowywanie się do zajęć itp, itd. W weekendy podobnie praca ok 8 h dziennie oczywiście za darmo. Tusz do drukarki kupiony za swoje i papier również. Proponuje wszystkim zrobić taki mały eksperyment. I mam pytanko czy któryś z Was zabiera prace do domu w takim wymiarze i tyle pracuje za darmo za najniższa krajową? ostatnia wypłata mojej żony 2015 zł już nie wspomnę o tym że jest cały czas dyspozycyjna bo przecież rodzic w ndz dzwoni żeby się o coś zapytać:) chciałbym aby praca nauczyciela wynosiła 40 h w tyg od 8-16

    Odpowiedz
  99. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Dlaczego Pan strajkuje ? Nadal nie rozumiem ? Uwielbia Pan pracę z młodzieżą a mimo to strajkuje . Zadałem proste pytanie? Odpowiedź pokrętna! Chcę Panu uświadomić ,że to moje POKOLENIE wywalczyło prawo do strajku !!! Ostrożnie z wypowiadaniem się na temat \”tego pokolenia\”! Trochę pokory i szacunku oraz wiedzy o pokoleniu walczącym z komuną narażającym zdrowie i życie by dziś mógł Pan ( z powodu dziejącej się Panu \”krzywdy \”strajkować)i to pod przywództwem Broniarza członka przestępczej organizacji partyjnej PZPR ! Gratuluję braku wiedzy o najnowszej historii POLSKI ! Warto ją uzupełnić dla siebie i młodzieży! Pozdrawiam Pana magistra !

    Odpowiedz
  100. KL says:
    7 lat temu

    witam! miałem nie pisać ale nie wytrzymałem. jak strajkowali policjanci na naszym tu forum huczało- nic nie robią, kasę chcą, jak się nie podoba to niech się przekwalifikują albo na kasę do biedry. a oni nie po to się uczyli, kończyli szkoły, kursy żeby teraz się przekwalifikować . chcą być dla bezpieczeństwa obywateli ale nie za tą kasę. gdy strajkowali górnicy,hutnicy to tez większość pisała że jak im nie pasuje to mogą sobie poszukać pracy gdzie indziej. gdy strajkowały pielęgniarki to hasła szły typu- siedzą , piją kawki , jak im się nie podoba to niech się przekwalifikują! mam kuzynkę pielęgniarkę-pamiętam jak czuła się dotknięta tymi hasłami. nie po to sie uczyła,liceum medyczne, jakieś dokształcania, a przecież ona chce być przy chorych, dbać o nich, pomagać im. a tu takie słowa. tak jest za każdym razem jak ktoś strajkuje. ( a zauważyliście ,że za każdym razem jest wspomniane o uczeniu się, kończeniu szkół, dokształceniu się? i tu pojawiają się nauczyciele) dalej- pani pielęgniarka pisze,że jakby nauczyciele popracowali tak jak ona z chorymi, z brudnymi pampersami etc. to widzieliby dopiero co to praca. myślę ,że jak Pani się skarży na te pampersy i inne niedogodności to można by napisać -nie pasuje przekwalifikować się. ale myślę ,że lubi mimo wszystko tę pracę i czuje Pani do niej powołanie. żeby tylko lepiej płacili to by było super. no i tak właśnie wydaje mi się ,że jest z nauczycielami. już nikt nie pamięta że gdyby nie ta nauka i oni to nie bylibyśmy tymi kim obecnie jesteśmy-policjantami, pielęgniarkami, księgowymi, bankowcami, inżynierami itd. nie potrafilibyśmy nawet przeczytać co tu jest napisane i wpisać własnego komentarza. nasze mogileńskie środowisko bardzo łatwo doradza(szyderczo) o zmianach jak nie pasuje obecna posadka. ale łatwo się obraża,że takie uwagi dotyczą ich. ktoś tu fajnie napisał o posiedzeniu przez parę godzin z własnymi dziećmi. spróbowałem. nie wyszło, nie nadajemy już na tej samej fali. po 15min. już usłyszałem parę haseł po których odechciało mi się. może odpuśćmy sobie już te zjadliwe komentarze, uszanujmy ich trud, przypomnijmy sobie jak to było kiedys w szkole , jak się z ulubiona nauczycielka dyskutowało, jak żal było opuszczać mury szkoły. pomyślmy o tym ,że tak na prawdę wiele im zawdzięczamy. ale co tam , zrobicie jak chcecie. pojedziecie znowu po nich, pewnie i po mnie, ale ich popieram, a jak wy nie popieracie, to chociaż tego im nie okazujcie .mówienie ,że nic nie robią jest nieprawdą. robią wiele czego dowodem jesteście chociażby Wy. a żal ,że coś w życiu nie wyszło, to nie do nich tylko do siebie. powiecie,że mało zarabiacie, to ich wina? zawsze możecie się przekwalifikować i zostać … kim chcecie. zostawcie ich walkę w spokoju, sami o takie podwyżki też walczyliście a reszta na was psy wieszała. było wam przykro , im teraz pewnie też jest. i zablokujcie już możliwość komentowania, może starczy? to do CMG24. (się rozpisałem, przepraszam)

    Odpowiedz
  101. Magi says:
    7 lat temu

    Drodzy nauczyciele, nie czytajcie tych bzdur wypisywanych przez nieszczęśliwych,zazdrosnych rodziców,pełnych zawiści,siadających w pierwszych ławeczkach w kościele, uczących swoje tego,co doskonale pokazują ich dzieci w szkołach, szkoda Waszego czasu, ich nienawiść jest tak ogromna,a głupota nieograniczona,że żadna siła tu nie pomoże.Szkoda tłumaczeń, szkoda emocji, oni niczego nie chcą rozumieć ani wiedzieć.To tak jak w szkole, jedni są w stanie wchłonąć wiedzę, inni nie. Wstyd rodzice, wstyd!

    Odpowiedz
  102. dk says:
    7 lat temu

    Brawo nauczyciele tak trzymać!nie poddawajcie się!

    Odpowiedz
  103. Dr.Mercedes says:
    7 lat temu

    Robią 72h. W miesiącu maja 2,5 miesiąca wolnego za 2700 na rękę i jeszcze mało.zapraszam do pracy u prywaciarza 200h za 1880.zasłanianie sie dziećmi jest obludne. Dlaczego strajk będzie przerwany a okres świąteczny.

    Odpowiedz
  104. ciekawski says:
    7 lat temu

    A tak właściwie to czego wy nauczyciele chcecie? 1000 zł podwyżki? Dla każdego może? Tylko o kasę chodzi? Z jakiej racji macie mieć tak wysokie podwyżki? Dlaczego się tak bardzo wywyższacie ponad inne grupy pracownicze? Bo musieliście się kształcic? Serio? Smiech… Studia pedagogiczne w porównaniu do np finansów są niczym.. Tacy wykształceni, inteligentni a w głupie dyskusje się tu wdają, aż oczy bolą od tych waszych aroganckich komentarzy. Trochę pokory.

    Odpowiedz
  105. Rodzic says:
    7 lat temu

    Nie płacić im ani grosza dosyć zarabiają za nic w czasie zajęć siedzą w gminie na sesjach niektórzy . Niech każdy nauczyciel przestawi w gazecie kwitki ile zarabia miesięcznie i o co oni walczą. Mają 4 miesiące wolne w roku i to jeszcze mało

    Odpowiedz
  106. Filip says:
    7 lat temu

    Nauczyciel taki z powołania w mojej szkole jako rodzic dziecka na palcach policzyć jednej reki można. W tamtym roku afera z Nauczycielami we wsi Wylatowo w tym roku strajk gdyby malo zarabiali to by sie nie bili o fotel dyrektora.

    Odpowiedz
  107. mgr says:
    7 lat temu

    Witam Pana ponownie. Krótko. W stanie wojennym byłem internowany i bardzo proszę nie pisać że nie mam wiedzy tamtych czasów oraz historii. Pan tyko próbuje zdyskredytować moja osobę. I niestety nic pan nie wnosi w dyskusji.

    Odpowiedz
  108. Strajki says:
    7 lat temu

    Masz rację \”kl\”. Wszyscy powinni pomyśleć i się zjednoczyć, a nie pluć na siebie siebie jadem. Łatwo krytykować, tam gdzie nas nie ma. I dobrze się rozpisałeś.

    Odpowiedz
  109. Strajkująca z Bielic says:
    7 lat temu

    Starosta Nowacki nie musi się tym zajmować. Od oświaty w starostwie jest wicestarosta Marian Mikołajczak, który odwiedził nas w poniedziałek w pierwszych godzinach strajku. Wiem, że przed nami był w swojej macierzystej placówce w Zespole Szkół w Strzelnie. Przekazał nam swoje wsparcie i zapewnił o solidaryzowaniu się z nami. Jako nauczyciel z długoletnim stażem zna sytuację tej grupy zawodowej.

    Odpowiedz
  110. WF. says:
    7 lat temu

    Taki sobie nauczyciel WF ( nie sprawdza klasówek itd.) i ma dostawac 7 tysiecy przy 18 godzinach pracy – zamknie szkołe bo stajkuje – I PEWNIE MAMY MU KLASKAĆ…. ABY WALCZYŁ I ZAMKNĄŁ SZKOŁE NA 2 LUB TRZY TYGODNIE … POLSKA – NAPRAWDE POLSKA .

    BRONIARZE PL SZOKUJĄ !!!!.

    Odpowiedz
  111. em says:
    7 lat temu

    A moja babcia ma 1000 zł emerytury i musi sobie radzić sama. Ciekawe, czy emeryci też będą strajkować o godne życie?

    Odpowiedz
  112. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Nie zgadzam się by wice starosta utrzymywany z pieniędzy PODATNIKÓW jeździł po szkołach i udzielał wsparcia strajkującym utrzymywanym również z NASZYCH PODATKÓW nauczycielom ! To jawne działanie antyrządowe ! Nie do takich celów został Pan z woli WYBORCÓW radnym powiatu a następnie w wyniku politycznego powiatowego \” układu-kontraktu\” wice starostą !

    Odpowiedz
  113. gość says:
    7 lat temu

    Tak się składa, że w radzie miejskiej w Strzelnie zasiadało kilku nauczycieli, w oświadczeniach majątkowych za 2013 r. ich zarobki wynosiły 70 tys. zł, 79 tys. zł, itd., to było 6 lat temu, to ile teraz zarabiają? Naprawdę, biedacy z pensją 5 – 6 tys. miesięcznie. Można sprawdzić w BIP Strzelno.

    Odpowiedz
  114. gość says:
    7 lat temu

    wspierający strajk mieszkańcy Poznania i Opola to pewnie sami nauczyciele i ich rodziny. Jeśli w Mogilnie jest ponad 100 nauczycieli, to w Poznaniu jest ich kilka tysięcy. To już tłum.

    Odpowiedz
  115. NEMO123 says:
    7 lat temu

    Hhhhhhmmm…… Jak tak to czytam, to mi wychodzi, że nauczyciel to najcięższy zawód świata. Niby \”w żadnym zawodzie człowiek nie jet tak ważny jak w zawodzie nauczyciela\” np. dla lekarza nie jest tak ważny, dla ratownika, dla strażaka…naród jak się nie zgadza i nie popiera to hejtuje…..gdyby nie nauczyciele to by z nas nigdy nic nie wyrosło….są przeciążeni pracą, która pochłania wszystkie siły – 18 godzin w tygodniu, pewnie dlatego mają tyle wolnego…. naród jest głupszy niż sto lat temu i to nie jest wina nauczycieli… a państwo policyjne tworzy się nie stosując odpowiedni aparat państwowy, ustanawiając takie a nie inne prawo, tylko robi się odpowiednio wyżej wynagradzając policjanta niż nauczyciela. I to piszą nauczyciele…. I to mnie przeraża…

    Odpowiedz
  116. Zofia says:
    7 lat temu

    Kochani przyjaciele PEDAGODZY nie przesadzajcie,od dwóch lat jestem emerytka i znam sytuacje w oświacie. Pracowałam z dziećmi 37 lat i nigdy nie postąpiła bym w taki sposób.Pamiętajcie młodzież ten to będzie pamiętać. Proszę zastanówcie się.

    Odpowiedz
  117. gość says:
    7 lat temu

    to zaiste, fascynująca lektura, można się dowiedzieć, ile faktycznie zarabiają nauczyciele, bez oglądania ich PIT-ów, przeważnie w każdej gminie, jest choć jeden radny nauczyciel, nowi radni składali oświadczenia majątkowe w XII 2018 r.I tak np. radny- nauczyciel w Żninie podał, że zarobił 100 tys. zł, radny-nauczyciel powiatowy w Mogilnie, a właściwie już były nauczyciel, podał dochód z zatrudnienia w zespole szkół 90 tys. zł. Biedacy…

    Odpowiedz
  118. Gerard says:
    7 lat temu

    Szkoda, ze nie zyje juz Mrs. Thatcher. Moglaby poradzic naszemu premierowi jak obchodzic sie ze zwiazkami zawodowymi co szanarzuja rzad.

    Odpowiedz
  119. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Zostaliśmy podzieleni już przy okrągłym stole ! Tam tkwią korzenie dzisiejszego bezsensownego strajku . Dziś komuchy narzucają Wam scenariusz mający doprowadzić za wszelką cenę do obalenia rządu ,który od 3,5 roku stara się jak może by zmniejszyć różnice bytowe POLAKÓW i różnych grup zawodowych . Wasze sprawy płacowe również brane są pod uwagę ! Nie można tego robić w atmosferze szantażu i przymusu w czasie egzaminów szkolnych , nadchodzących matur i naboru na studia wyższe . Strajk jest działaniem przeciwko dzieciom i młodzieży , co jest typowe dla komuny , którą obecnie reprezentuje towarzysz Broniarz ze swoim kilkunastotysięcznym zarobkiem . Tak naprawdę Broniarzowi wcale nie chodzi o dobro i interes uczniów , Ich rodziców i nauczycieli , tylko idąc na pasku komunistycznej i totalnej opozycji próbuje zburzyć spokój w państwie a przy okazji załapać się na następną kadencję szefa ZNP. To jego osobisty interes i główny cel by przy Waszym udziale go osiągnąć ! Drodzy NAUCZYCIELE I RODZICE ocknijcie się z politycznej manipulacji prowokatora Broniarza ! Przecież zależy Wam na dobrej edukacji dzieci i młodzieży a nie na politycznej hucpie Broniarza ! Pieniądze lubią milczenie ! Tylko w warunkach ciszy i spokoju można osiągnąć porozumienie w sprawie godnego wynagrodzenia nauczycieli .BEZ towarzysza Broniarza !!! Towarzysz Broniarz to znany z historii koń trojański . Wiadomo co przyniósł Troi . KLĘSKĘ i ZGUBĘ ! Jak pokazuje tragiczna historia Naszej Ojczyzny bezrozumne działanie Polaków nieraz przyniosło klęskę . Najwyższy już czas na rozwagę i głęboką refleksję dla dobra wszystkich POLAKÓW ! !

    Odpowiedz
  120. Polka says:
    7 lat temu

    Ten jad tu wylewany, jest przerażający. Tak potrafią tylko pisowcy. Okazuje się, że w mogileńskim jest ich sporo, a mówi się, że tu komuchy rządzą. Gdyby tak było, sądzę, iż przeważająca większość wypowiedzi nie byłaby tak obraźliwa w stosunku do ludzi, którzy odważyli się zamanifestować niezadowolenie z sytuacji w oświacie, jaką zafundowała nam obecnie rządząca partia.

    Odpowiedz
  121. LL says:
    7 lat temu

    Wyjatkowa jak na cmg- mądra, bardzo mądra wypowiedz. Brawo.

    Odpowiedz
  122. Nr1 says:
    7 lat temu

    Chcę się zapytać nauczycieli,mówicie że strajk nie jest skierowany do uczniów,a co z wiedzą którą powinniście przekazać uczniom po egzaminach. Przez Was te konsekwencje waszego strajku odbiją się w późniejszym czasie.Więc się pytam to nie krzywda dla uczniów. STRAJKUJCIE w WAKACJE! Życzę Uczniom bardzo dobrych wyników.

    Odpowiedz
  123. Sarin11 says:
    7 lat temu

    Pamiętajcie nauczyciele o tym,że dzieci będą pamiętać.postawiliscie sprawę jasno-kasa ważniejsza od dziecka? KIJ MA DWA KOŃCE.Wszystko w temacie.Na lekcjach dzieci wam się za to odwdzięczą. PAMIETAJCIE.

    Odpowiedz
  124. xx says:
    7 lat temu

    Należy jednak mieć także na uwadze to, co przyznał kardynał, gdy wprowadzano nauczanie religii do szkoły, że za wykonywaną pracę należy się godziwa zapłata. I tak doszła księżom dodatkowa kasa. A teraz tak, jak w Złotoryi ksiądz podczas mszy obraża strajkujących nauczycieli.

    Odpowiedz
  125. znudzony says:
    7 lat temu

    W moim środowisku, nauczyciele postrzegani są jako dość zamożna grupa zawodowa. Moimi sąsiadami jest małżeństwo nauczycielskie, oboje uczą w szkole podstawowej, co roku wyjeżdżają na wakacje za granicę i 2 tygodnie nad polskim morzem, w spa, ponieważ, jak mówią, pogoda wtedy jest mniej ważna: baseny, animatorzy zajmujący się dziećmi itd. nie wspomnę o markowych ciuchach i luksusowych samochodach. Kolejna znajoma nauczycielka, nie otrzymała renty po mężu, ponieważ jej dochód przekroczył ponad 100% przeciętnego wynagrodzenia. Dlaczego nauczyciele nie mówią, ile dostają za nadgodziny? Ile mają dodatków? Ile samorządy dokładają do wynagrodzeń? Ilu nauczycieli zatrudnionych w szkołach specjalnych zarabia 5-6 tysięcy i więcej? nie zazdroszczę im tego, bo to ciężka praca, ale niech mówią prawdę.

    Odpowiedz
  126. obserwator says:
    7 lat temu

    600 tys. nauczycieli, to 600 tys. wyborców, PIS zdaje sobie sprawę, że nauczyciele nie będą na nich głosować, więc nie spełnią ich żądań, natomiast opozycja podjudza do strajku ( czy podjudzanie do czynów bezprawnych jest karalne?), bo dzięki nauczycielom mogą wygrać wybory.

    Odpowiedz
  127. sprawiedliwy says:
    7 lat temu

    Kolejny raz widzimy jaka niesprawiedliwość dzieje się na naszych oczach. A jeszcze nie tak dawno było takie oburzenie jak biedne dziewczyny z pasów tracące źródło utrzymania wzięły dzień urlopu. Ile wtedy pisaliście o braku odpowiedzialności przez te biedne dziewczyny. Nawet nie brakło nauczycieli aby je negatywnie oceniać. One bezpowrotnie straciły najniższą krajową, natomiast nauczyciele strajkują bo żądają najniższej razy trzy. Trochę pokory Strzelnianie zwlaszcza w oskarżeniach o odpowiedzialność. A karma kiedyś wróci…..

    Odpowiedz
  128. Ulka says:
    7 lat temu

    Poparcie dla nauczycieli jest ogromne w całej Polsce i chwała za to!Na szczęście są jeszcze światli, wyedukowani dobrze ludzie!Fundusz dla strajkujących jest tego żywym dowodem, liczne wypowiedzi również!A tym co tu jest nawypisywane nie warto się martwić, wiadomo kto tu pisze i jaki poziom reprezentuje.

    Odpowiedz
  129. 2 godziny obowiazk. przywrócić says:
    7 lat temu

    Skoro tak bardzo chcą poprzedniego ( gdzie nie było podwyzek przez 4 lata PO!!! To im to dać. Przywrócić godziny karciane 2 godz.w tygodniu obowiązkowo pracowali bez kasy za te godziny -PIs im to zlekwidował w tamtym roku – no ale juz tego nie pamietaja. Dają sie wyd…pczyc politycznie – przez PO i Broniarza- rozgrywani partyjnie miesiąc przed wyborami- a niby taka e-ntyligencja !!!!- a rozgrywani sa jak dzieci w przedszkolu przez Pana Bronka i reszte kom…u..chów

    Odpowiedz
  130. Polka says:
    7 lat temu

    Żal, żal mi Ciebie Podatniku!

    Odpowiedz
  131. Realista says:
    7 lat temu

    Rząd powinien ujawnić dane z PIT tych nauczycieli, którzy najgłośniej krzyczą. Wówczas wszystko byłoby jasne. Jak te głodowe pensje mają się do oświadczeń majątkowych radnych-nauczycieli, no jak? Czy ktoś z Państwa nauczycieli to nam wyjaśni ?

    Odpowiedz
  132. ge says:
    7 lat temu

    Po pierwsze szkoła niczego nie uczy, po drugie jest kilka rodzajów nauczycieli, ci którzy chca cie cos nauczyc i ci co stoją przy tablicy byle kasa się zgadzała. Szkoła uczy tylko głupich regułek nie, życia. Nie bądzcie kolejną cegłą w ścianie. Nie zabijajcie w swoich dzieciach kreatywności, i nie hodujcie kolejnego bydła.

    Odpowiedz
  133. PIT says:
    7 lat temu

    Dokładnie -pomóc ,współczuć naucz.- ale niech ujawnia PIT-y -zobaczymy to ich biede???

    Odpowiedz
  134. Dziadek says:
    7 lat temu

    Dziś wnuczek (8.l) pyta mnie : dziadku dlaczego nie mogę chodzić do szkoły ? Chciałbym się spotykać z moją klasą i Panią ! Co mam odpowiedzieć ? Nauczyciele ….co mam odpowiedzieć …? Myślę ,że cierpliwość rodziców za chwilę się skończy .. Nie igrajcie ! Nie jesteście nadzwyczajną kastą ! Jesteście NAUCZYCIELAMI moich wnuków ! Jesteście przede wszystkim PRACOWNIKAMI utrzymywanymi z pieniędzy podatników ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! Kto płaci za puste przejazdy autobusów szkolnych ?Kto liczy koszty waszego niedorzecznego – perfidnego protestu w czasie egzaminów ? Ani grosza za godziny strajkowe ! Tym strajkiem pokazujecie oblicze drugiej nadzwyczajnej kasty tym razem działającej kosztem DZIECI i MŁODZIEŻY ! KOMPLETNY BRAK POCZUCIA ODPOWIEDZIALNOŚCI dyskwalifikuje was jako nauczycieli ! Kto nie chce pracować z naszymi wnukami i dziećmi niech lepiej już zmieni zajęcie ! Nie ma ludzi niezastąpionych !

    Odpowiedz
  135. wyborca says:
    7 lat temu

    Ciekawa lektura oświadczeń majątkowych . BIP – MOGILNA ; BIP-STRZELNA ;BIP- JEZIOR WIELKICH ;BIP – DĄBROWY . Szuka w zakładce rada gminy ; oświadczenia majątkowe radnych ! Bardzo ciekawa lektura \”strajkujących \” nauczycieli- radnych z naszego wyboru ! BIP- Biuletyn Informacji Publicznej ! Wszystko jest jawne ! Bez obawy można PUBLIKOWAĆ PRAWDĘ O ZAROBKACH DZIŚ STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI -RADNYCH !Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej! Czy radny nauczyciel zarabiający rocznie np.;84tys ,czy radny o rocznym zarobku; ponad 70 tys. czy 71tys. czy 82tys. plus dieta radnego 16tys. czy 73tys.czy 67tys. to małe zarobki ? Oni też dziś mają powody do strajku ? Dlaczego strajkują kosztem dzieci i młodzieży?

    Odpowiedz
  136. Nauczyciel says:
    7 lat temu

    Myślę, że to pytanie do p. minister, bo jak Dziadek na pewno wie dobrze od 15 kwietnia są egzaminy w szkołach podstawowych i zgodnie z przepisami uczniowie klas 1-7 mają dzień wolny od zajęć. Tak więc drogi Dziadku napisz do \”pierwszego\” nauczyciela RP aby zajęła się Twoim wnukiem. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  137. Zocha says:
    7 lat temu

    Belfer, jeżeli twoja żona przygotowuje się codziennie przez tyle godzin do lekcji, to chroń nas Boże przed takimi nauczycielami. Co za ściemę uprawiasz z tymi godzinami pracy. Nauczyciele mają 4 MIESIĄCE W ROKU WAKACJI. Więc nawet gdyby poza swoim pensum (18 h/tygodniowo) poświęcili dodatkowe 4 godziny to rękawa sobie nie wyrwą. Przestać drogi belfrze robić zwykłym ludziom wodę z mózgu. Większość ludzi \”uczących\” w szkole powinna zmienić zawód bo chronicznie nie cierpią dzieci. Jest grupa porządnych, zaangażowanych pedagogów, którzy nie szantażują i nie biorą dzieci jako zakładników. Każdy ma prawo do protestu, Jednak ZNP i niektórzy niezbyt rozgarnięci nauczyciele jako jedyny postulat podnieśli wyższe wynagrodzenia. Więc Belfrze nie kłam, bo będziesz wyglądał jak Pinokio

    Odpowiedz
  138. Idi says:
    7 lat temu

    Każdy nauczycielem może zostać!Proszę bardzo.Nie musicie być tak zgorzkniali z tej zawiści. Alleluja pobożni chrześcijanie!Alleluja!A tę pobożność to widać na kilometr, to tego uczą w kościołach co niedzielę?Podobno zazdrość to grzech..może już nie jak to czytać, to już nie:)))Alleluja!

    Odpowiedz
  139. Dziadek. says:
    7 lat temu

    Drogi nauczycielu . Wnuk opowiadał mi dziś o minionym tygodniu – 8- 15 04. Z tego co wiem -nie raczyliście zająć się przez tydzień dziećmi . Ważniejsze są wasze sprawy ! Tego nie potrafiłem wytłumaczyć . Czekam na pedagogiczną podpowiedź ! Straciliście dużo w oczach dzieci i społeczeństwa !

    Odpowiedz
  140. Remi says:
    7 lat temu

    Szkoda, że nie wszyscy rodzice pamiętają, że od rodzica też się wymaga!I to jakaż ciąży nad nimi misja!Idea!A nasze podatki idą na 500+ i jakoś trzeba się z tym pogodzić, a ileż to naszych podatków idzie na te wszystkie dodatki, zapomogi i inne z gmin (a my doskonale wiemy ileż to tego dostajecie, jakie tego pożytkowanie również). Czas z tym skończyć.Rodzic ma też obowiązki i powinien dawać przykład dziecku. Każdy o tym wie.Zamiast urągać innym, weźcie zaopiekujcie się własnymi dziećmi.Opieka nie jest jednoznaczna z eksmitowaniem dzieciątka z komputerem lub telefonem do drugiego pokoju.

    Odpowiedz
  141. kasa says:
    7 lat temu

    Szkoda,że nie zauważyłaś pierwszej części tekstu odnośnie dochodów. Refleksji nigdy nie zawiele. I

    Odpowiedz
  142. Nauczyciel says:
    7 lat temu

    Drogi Dziadku. Przeczytaj swój pierwszy komentarz, piszesz że wnuk pyta Ciebie że nie może iść do szkoły a nie że nie mógł. Coś się zagubiłeś w tej sprawie. A jeżeli chodzi o poprzedni tydzień to z tego co wiem uczniowie chodzili do szkoły, były zajęcia opiekuńcze. Pisząc na Twój post poruszyłem problem jakim jest mówienie nieprawdy przez p. minister że dzieci nie chodzą do szkoły od dzisiaj jak napisałeś, bo winni są nauczyciele. Widzę, że nauczyciele mają u Ciebie minus, ale to nie upoważnia Ciebie do pisania o nieprawdzie, chyba, że jesteś obserwatorem TVP lub TVPINFO. Pozdrawiam i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt a Wnukowi niech Pan przekaże że na pewno Jego Pani jeżeli strajkuje to również w Jego sprawie. Pozdrawiem

    Odpowiedz
  143. Zibi says:
    7 lat temu

    Nauczyciele, to taka sama elita narodu, jak pani z biedronki. Pani z biedtonki, lepiej wykonuje swoją pracę, niż niejeden nauczyciel, swoją. Śmieszą mnie nauczycielki, które, będąc uczennicami, ledwo dawały sobie radę z nauką, a teraz uczą nasze dzieci. Pokończyły studia zaoczne i tylko dlatego je pokończyły, bo płaciły czesne. Nie ma co się oszukiwać, ale gro z tego ciała pedagogicznego, nigdy nie powinno uczyć

    Odpowiedz
  144. Zibi says:
    7 lat temu

    Jeśli uczysz, tak jak piszesz, to co Ty robisz w szkole? Czytając komentarze dziadka, człowiek od razu wie, o czym prawi, a u Ciebie, drogi nauczycielu, nie wiadomo o co lotto. Zamiast strajkować, powinieneś się doedukować, bo potem, nasze dzieci, będą takimi analfabetami, jak ich nauczyciel.

    Odpowiedz
  145. Zibi says:
    7 lat temu

    Po Twoim komantarzu wnioskiję, że Ty, do tych światłych i wyedukowanych, nie należysz

    Odpowiedz
  146. Kris says:
    7 lat temu

    no właśnie, jak w każdym zawodzie, to dlaczego bezmyślnie wylewacie pomyje na wszystkich nauczycieli?Prawda jest taka, że nie macie co robić rodzice, otrzymujecie wszystkie możliwe dodatki i w domach się kisicie, czekając aż rząd da więcej. A co!Dewiza \”Jak dają, to bierz\”!Lepiej nie pracować , tylko zajmować się wypisywaniem banialuk! Brawo!Dzieci się od Was uczą, widać to w szkołach!

    Odpowiedz
  147. Irek says:
    7 lat temu

    Nauczyciele, nie traćcie czasu na to forum, przecież tu piszą… (sami wiecie kto), odwdzięczycie się za to poparcie. Niech ta gawiedź sama się udusi we własnym sosie!i tak niczego nie chcą wiedzieć, byle hejtować, o to im chodzi.

    Odpowiedz
  148. Franciszek says:
    7 lat temu

    Kochani pedagodzy ,jeszcze nie widzicie ,ze jesteście tylko narzędziem do zawieruchy.Mysle ,ze wasza inteligencja i rozum da Wam to do myślenia.

    Odpowiedz
  149. krasicki says:
    7 lat temu

    proteścik, święta, majówka wakaacje znów będą waakaaacje, na pewno mam racje

    Odpowiedz
  150. SZKOŁA -A PO CO???? says:
    7 lat temu

    STRAJK, SWIETA , MAJOWKA POTEM ZNOWU STRAJK , SWIETO ,,BOZE CIAŁO \”.To juz nie tygodnie , to miesiace-mozna dojsc do wniosku, że szkoła nie jest konieczna w zyciu młodych ludzi. MOZE TO WŁASCIWY WNIOSEK …

    Odpowiedz
  151. Nauczyciel says:
    7 lat temu

    Ci co tak niby ciężko pracują na tych kasach w marketach zobaczyli co to za trudne zadanie uczenie dzieci. Siedzi sobie taki jeden z drugim na kasie i pika tymi kodami. Kasuje pieniążki i cała robota. Żeby podjąć taką pracę nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji. Co innego nauczyciel. Musi mieć studia, dokształcać się. Sklepowa od pikania kasą nie musi nic umieć. Siedzi i pika. Bierze za to też dobrą kasę.

    Odpowiedz
  152. Kasjer dużego marketu says:
    7 lat temu

    Nauczycielu – Ty i całe strajkujące ciało pedagogiczne bardzo ciężko pracujecie … ale na całkowitą utratę zaufania społecznego ! Z pogardą i butą strajkując potraktowaliście dzieci, młodzież , maturzystów oraz Ich rodziców . Teraz z pogardą wypowiadasz się o ciężko pracujących kasjerach .Tylko kasjer gdyby pomyślał o strajku i tak jak Ty nauczycielu ogłosił , że rozpoczyna strajk to w piątej minucie pożegnałby się z firmą ! Ty nauczycielu mentalnie żyjesz w PRLu. W żadnej prywatnej szkole( nie odważyłbyś się strajkować ! A gdybyś to zrobił podzieliłbyś los kasjera ! Za bramę ! Dla niejednego nauczyciela niebawem kasa w markecie będzie deską ratunku ! Strajkujcie dalej aż rodzice maturzystów poproszą was o odszkodowania finansowe za zmarnowany rok nauki! Kompromitujcie się dale1 . Teraz już tylko jesteście żałośni!

    Odpowiedz
  153. c-agro says:
    7 lat temu

    Nauczyciele proszą o pieniądze i o to żeby zdrowa pracująca część społeczeństwa nie na państwówce ale na własny rachunek i w prywatnych przedsiębiorstwach dołożyła im z ciężko zarobionych złotówek, bo to nam podniosą podatki żeby im dołożyć.

    Odpowiedz
  154. Kk says:
    7 lat temu

    Ludziska kochane, proszę Was opanujcie się. Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Nie można w ten sposób postępować. Nie ma ludzi niezastąpionych. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie można się non stop obrzucać gównem. Wszyscy chcemy zarabiać więcej, ale musi mieć to uzasadnienie w efektach pracy. Może i Pani na kasie nie musiała kończyć uniwersytetu, ale zapewniam, że na jej dochód w ciągu 12 M- cy pracy przypada o wiele więcej godzin pracy niż podstawowy wymiar godzin nauczyciela. proszę podać dochód i podzielić przez ilość przepracowanych godzin i wszystko jasne. Nauczycielu jest dużo trudnych kierunków jak medycyna, robotyka, pielęgniarstwo gdzie trzeba uczyć się i cały czas być na bieżąco. Męczy mnie osobiście takie bezsensowne porównywanie. Ktoś podaje kwotę, ale ja się pytam za co?Może tak zrobić kasy samoobsługowe i zlkiwdować zajęcia wf-u w szkołach no bo nauczyciel wychowania fizycznego to już przeżytek. Teraz w modzie jest trener osobisty podejście indywidualne najlepiej jeszcze z działalnością co by nie obciążać budżetu gminy. Panie ze sklepu nie musiały by się użerać z klientem przy kasie. Towar na półki i o 12-tej do domu. Pracując w księgowości też nie jest łatwo bo przepisy się zmieniają i czasami nie da się psa przez kota podzielić:) Reasumując każdy ma prawo do nauki lub nie, do zmiany pracy lub nie, do poszukiwania lepszej bytności lub nie. Szanujmy ludzi cokolwiek robią. I mam pytanie na koniec na jaką cholerę np. Biologia dla mechanika, przeciż w szkole podst. I średniej przerabia to samo – czy to nie są nadmuchane godziny?

    Odpowiedz
  155. Rodzic says:
    7 lat temu

    Powinno się kontrolować, czy nauczyciele nadal mogą wykonywać swój zawód, w końcu uczą nasze dzieci. Niejedna pani matematyczka z pidstawówki, oblała by test maturalny z tegoż przedmiotu. Klepie zadania, które zna już na pamięć i chce uczyć dzieci. Kiedyś jakomś cudem, nie rzadko za pieniądze, pokończyły szkoły i teraz udają wielkich wykształciuchów, a inteligencji nie mają za grosz, o kulturze nie wspomnę. Pazerne i nie liczą się z resztą społeczeństwa. Jest tylko ja i poza mną nikt inny. Jeśli na kasie może usiąść byle idiota, to zmień pracę, nie udawaj, że uczysz dzieci, tylko zasuwaj na kasę i pikaj sobie kodami

    Odpowiedz
  156. Rodzic says:
    7 lat temu

    Nierzadko, dziecko przychodzące ze szkoły, mówi, że pani jest głupia. Wtedy rodzic tłumaczy, że to nie prawda itd. Od dziś z czystym sumieniem, można zgodzić się z opinią dziecka i powiedzieć – tak, masz całkowitą rację

    Odpowiedz
  157. Taki nikt says:
    7 lat temu

    Jeśli zabierasz głos na forum, to chociaż się nie ośmieszaj i pisz poprawnie. My, ciemna masa, możemy popełniać błędy, ale nauczycielowi, nie wypada. Jak chcesz uczyć nasze dzieci, skoro sam nie potrafisz pisać, tworząc, Bóg wie jakie zdania.

    Odpowiedz
  158. strajk... says:
    7 lat temu

    Strajk trwa i będzie trwać w ramach kampanii wyborczej opozycji Po ,.PS itp., a dzieci??? wydaje się, że ….postawa….a kogo to obchodzi….

    Odpowiedz
  159. WOJCIECH says:
    7 lat temu

    250 zl.brutto zo 90 minut pracy odrzuciliscie.To wyjezdzac na zachod.Na zmywaku dostaniecie wiecej.My plebsy/tak o nas mowicie/nie chcemy Wam placic za marna prace.My plebsy jestesmy Waszymi pracodawcami

    Odpowiedz
  160. wikacy says:
    7 lat temu

    jak kasjer się pomyli to buli ze swoich, jak nauśmiciel się pomyli to nic się nie dzieje.. Myślą, że są elitą. żałośni. Oby nigdy już nieodbudowali niezasłużonego zaufania społecznego. Jest szansa aby teraz zabrać im te wszystkie przywileje. Mam nadzieje że Jarosław się nie ugnie.

    Odpowiedz
  161. stivi łonder says:
    7 lat temu

    .

    Odpowiedz
  162. Kasia says:
    7 lat temu

    Śmieszne, że ci,, inteligentni,, nauczyciele (oczywiście nie mam na myśli wszystkich) wyśmiewają z ludzi pracujących w supermarketach, jeśli naprawdę uważają, że to takie proste zadanie to niech przyjdą, rozladuja towar z dwóch ciężarówek, poukladaja je na sklepie, poprzenoszą ceny. Może wtedy zauważa, iż ta praca nie należy do lekkich tak jak oni uważają.

    Odpowiedz
  163. zyta says:
    7 lat temu

    Do roboty lenie śmierdzące, żerujecie na krzywdzie uczniów, obiboki pracujące 5 m.cy w roku. Wstyd i hańba, że uczniowie jako wasz chleb powszedni są narzędziem w waszych chorych rozgrywkach w tym nie uzasadnionym żebractwie za nic jak szarańcza bez honoru za grosz, wyścig szczurów na czele z Broniarzem!!!Do roboty!!!

    Odpowiedz
  164. :) says:
    7 lat temu

    Takich po Wsg w Inowrocławiu z wygórowanym mniemaniem o sobie wszędzie pełno:)

    Odpowiedz
  165. PIT says:
    7 lat temu

    TAK CZYTAM TE WSZYSTKIE KOMENTARZE I ZASTANAWIA MNIE JEDNO: DLACZEGO ŻADEN ALE TO ŻADEN Z NAUCZYCIELI NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO KWESTII OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH NAUCZYCIELI RADNYCH. JAKBY TYCH WPISÓW NIE BYŁO. CZYŻBY NIEWYGODNY TEMAT? NO TO PYTAM PONOWNIE. JAK KWOTY W OŚWIADCZENIACH MAJA SIĘ DO WASZYCH NARZEKAŃ I ŻADEN KOLOSALNYCH PODWYŻEK, NO JAK? ODPOWIE KTÓRYŚ UCIEMIĘŻONY BELFER? PROTEST W 100% POLITYCZNY!!!

    Odpowiedz
  166. gość says:
    7 lat temu

    Kaczyński do swojej piątki powinien doliczyć dodatkowy urlop dla nauczycieli. za mało mają wolnego, więc dodatkowy miesiąc w kwietniu, bo do wakacji daleko.

    Odpowiedz
  167. zaniepokojony says:
    7 lat temu

    nadchodzi fala strajków, czemu nie, jeśli można coś od rządu wytargować. Policjantom i pracownikom sądu się udało ( nie byli tak zachłanni, jak nauczyciele). Strajk zapowiadają pracownicy socjalni.

    Odpowiedz
  168. antycom. says:
    7 lat temu

    HEH,FRUSTRATY WYŁUDZACZE JUŻ POKAZALI SWOJE OBLICZE I,,MARKĘ,,NIEDOUCZONE DNO,WYDŁUŻCIE IM JESZCZE WAKACJE,WOLNE W WEEK.I ŚWIĘTA.A NAJLEPIEJ WYPOWIEDZENIA I DO ŁOPATY,TAM POCZUJĄ JAK WYGLĄDA PRACA SKORO IM SIĘ NIE CHCE W STOŁKI ZA BIURKIEM BĄKÓW PUSZCZAĆ I OBGRYZAĆ DŁUGOPISÓW.WOLNEGO MAJĄ DUŻO,NIECH DOROBIĄ KTO IM NIE KAŻE SKORO IM WIECZNIE MAŁO.

    Odpowiedz
  169. rodzic says:
    7 lat temu

    żadnemu ani grosza, kosztem naszych dzieci urządzili sobie cyrk!!!Nie potrafią teraz się ogarnąć i biorą zwolnienia bo za nie 80% wynagrodzenia się należy,za strajk mają zero za każdy dzień swojego nieróbstwa od ponad 2 tyg.strajk,święta,majówka i wakacje,stuknijcie się w puste głowy!!

    Odpowiedz
  170. Zajączek says:
    7 lat temu

    Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę nauczycielom, smacznego jajka i bogatego zajączka, żeby soeawił Wam prezent, abyście wreszcie, obudzili się przy kasach w marketach, żebyście nie musieli tak zasuwać w szkole, tylko pikać sobie kody na skanerach. Wreszcie odpoczniecie i zarobicie

    Odpowiedz
  171. WYBORCA says:
    7 lat temu

    Wykorzystajcie czas świąteczny na lekturą MAŁY KSIĄŻĘ ! Może to was oświeci . Zróbcie to zanim rękoma BRONIARZA I SHETYNY zburzycie spokój w NASZEJ OJCZYŹNIE ! Jednocześnie poprawicie mizerne dane dot. czytania książek przez nauczycielski stan (10% )!

    Odpowiedz
  172. Malcolm xd says:
    7 lat temu

    jaka praca, taka płaca , nic dodać nic ująć jeszcze bym im zabrał a nie dołożył.

    Odpowiedz
  173. Ol says:
    7 lat temu

    Ludzie opamiętajcie się , słownictwo z rynsztoka . Zza klawiatury łatwiej bo anonimowo, a w świēta do komunii pierwsi będziecie. Pan Kuba ma rację. Zapraszamy do zawodu nauczyciela i wychowawcy, do szkoły. Skąd w was tyle nienawiści ??? Wszystkim spokoju trzeba. Najlepsze życzenia świäteczne.

    Odpowiedz
  174. xx says:
    7 lat temu

    Jarosław sie nie ugnie, prze do przodu. Dlaczego? Bo ma kler za sobą. Dobrze , ze nie strajkują.

    Odpowiedz
  175. Rodzic says:
    7 lat temu

    Belfer pisze o lizaniu t….w, bo jego rodzice, tak załatwiali pozytywne oceny dla niego. Pisze to wsystko, z własnego doświadczenia. Właśnie dlatego, mamy taki poziom nauczania, bo belfry, zostali belframi poprzez lizanie t….w

    Odpowiedz
  176. xxx says:
    7 lat temu

    Popieram!W każdej szkole są tacy rodzice i jest ich zdecydowana większość!Święci rodzice nagle!Wstydzić się powinniście za to wymuszanie i upadlanie się dla tych niezasłużonych 5 czy 6!Często wasze dzieci nie wiedzą najprostszych rzeczy, a inni rodzice naprawdę o tym wiedzą, bo nasze dzieci wiedzą też co się dzieje na lekcjach!I to nie tylko zdanie nauczycieli, ale innych rodziców, bo my chcemy żeby dzieci coś miały w głowach, a nie tylko oceny!

    Odpowiedz
  177. Rodzice says:
    7 lat temu

    Oj zabolała rodziców prawda, oj zabolało!:)))a za takich mądrych się mają!Rodzic dla ocen zrobi wszystko, święta prawda! Nieważne co dziecko umie!A są w szkołach naprawdę przypadki takie,że hej! ale po co o tym pisać, żeby się ci sprawiedliwi rodzice udławili jadem?Jaka prawda wiedzą wszyscy, łącznie z ich i innymi dziećmi!

    Odpowiedz
  178. Malcolm xd says:
    7 lat temu

    Już w tej chwili idziecie w takie zakłamanie-nie macie nic na swoją obronę za ten wstyd, który żeście narobili, że teraz to na oceny zrzucacie hahaha ale skoro taki niski poziom i słabe stopnie mają wasi chlebodawcy czyli uczniowie,to tylko o was świadczy jak marnie nauczacie, że trzeba uciekać do internetu by za was po lekcjach w domu dzieci douczać. Cóż jaka praca taka płaca..

    Odpowiedz
  179. PIT says:
    7 lat temu

    A o oświadczeniach majątkowych radnych nauczycieli nadal ani słowa. Ale niewygodny temat, nie ma co.

    Odpowiedz
  180. eM says:
    7 lat temu

    najbardziej zabolało chyba nie to, że podwyżki nie znalazły się w piątce kaczyńskiego, ale że pieniądze będą na krowy i świnie, co uwidacznia w jakim poważaniu władza ma to grono, któremu na początku sprzyjałem, ale teraz widzę, że zwierzęta w pełni zasługują na te pieniądze…. impet strajkowy wygasa, a społeczeństwo już jest bardzo negatywnie nastawione na nauczycieli, co wskazuje na rychłą porażkę strajkujących; co do wypowiedzi Belfra, to niestety ukazał całą prawdę o rodzicach, którzy próbując pomóc swoim pociechom wyrządzają im ogromną krzywdę, kiedy okazuje się, ze szóstkowy uczeń z Mogilna, na studiach na przeciętnej uczelni okazuje się kompletnym głąbem, i wtedy jest lament…

    Odpowiedz
  181. rodzic says:
    7 lat temu

    Wykazałeś się błazeństwem, pomijam prośby rodziców. O oceny.Ale stałeś się. malutkim włączając wątek Kościoła
    w tak denną dyskusję na tejże stronie.Ćóż pokazałeś denny75709 poziom belferku.

    Odpowiedz
  182. PIT says:
    7 lat temu

    Hej nauczyciele pochwalcie się, ile mieliście na konto w tym roku 13-tej pensji. Będzie to odzwierciedleniem prawdziwych miesięcznych dochodów netto.

    Odpowiedz
  183. joker says:
    7 lat temu

    A jak sie ma strajk w szkołach prywatnych?

    Odpowiedz
  184. Nadzieja says:
    7 lat temu

    Brawo Padniewo,wreszczie małe zrozumienie powagi sytuacji,choć nie wszyscy to zrozumieli(wiadomo kto nadal nie pracuje)ale w większości dzieci się uczą.My rodzice jednak tego nie zapomnimy, to była ogromna nieodpowiedzialność.

    Odpowiedz
  185. Nauczyciel says:
    7 lat temu

    Strajkuję nie klasyfikuję. Jak minister od edukacji jest taka mądra, że teraz mają klastfikowac dyrektorzy albo starosta to ja złożę zawiadomienie do prokuratury. Lepiej, żeby nawet wszystkie te dzieci nie zdały w tym roku matury. Świat się nie zawali. A pieniądze dla nauczycieli muszą się znaleźć. Ja zarabiam niecałe 2200,00 netto. Muszę z czegoś żyć. To nienormalne, żeby wiejska baba z kasy w markecie miała więcej niż nauczyciel.

    Odpowiedz
  186. PODATNIK says:
    7 lat temu

    Nauczycielu- to oczywiste , że musisz z czegoś żyć ale to wcale nie oczywiste byś musiał być NAUCZYCIELEM i uczyć w szkole biorąc za zakładników dzieci i młodzież w targowaniu się o lepszą płacę !Zmień pracę np.droga wolna do korpo. ODWAGI – socjalizm się skończył…idź uczyć za strajk nie waz się żądać zapłaty W TEJ chwili Twój guru zawiesił strajk .Do ROBOTY !

    Odpowiedz
  187. księgowy says:
    7 lat temu

    Czy warto było wspierać kampanię wyborczą i polityczną towarzysza BRONIARZA??? A teraz kasa się zgadza ? Pogratulować naiwności i ujawnienia swego prawdziwego oblicza wykazanego także w kompromitujących występach artystycznych! Brak poczucia odpowiedzialności wobec UCZNIÓW oraz głupota dyskwalifikują was jako nauczycieli. Nie ma przymusu być nauczycielem. Można iść krowy pasać i śpiewać im głupawe piosenki na zielonej łączce !

    Odpowiedz
  188. rodzic says:
    7 lat temu

    Jakoś po chamskim potraktowaniu uczniów powróciliście ze zwieszonymi uszyskami i ogonami do szkółek tak wam niedobrze ,,baby wiejskie,,mają więcej niż wy a się trzymacie jak rzepy szkółek czarne owieczki bo prawda taka, że pracujecie zaledwie 5 miesięcy w roku, w żadnym z zawodów nie ma takiego leniuchowania a jak wiejskie baby na kasie to w takim razie wy DZIADY.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Nie zapomnę - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Ada88 - Plac do minigolfa otwarty

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk