Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku burmistrz Leszek Duszyński mówił o programie wyprawek i pieniężnych dodatków dla rodziców dzieci urodzonych w nowym szpitalu w Mogilnie. Wówczas włodarz gminy zapowiadał, że każde dziecko urodzone w mogileńskim szpitalu otrzyma list powitalny i wyprawkę rzeczową, a rodzice na stale zamieszkali w gminie Mogilno dodatkowo jednorazowy zasiłek pieniężny w wysokości 1000 zł. Później kwota ta miała zostać zmniejszona o połowę. Teraz okazało się, że tego typu gratyfikacji pieniężnych nie będzie wcale.
Podczas komisji i sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni zgodnie poinformowali, że nie widzą uzasadnienia realizacji pieniężnej wyprawki dla dzieci narodzonych w nowym budynku szpitala.
– Takiej zgodny nie ma, panie burmistrzu. Prawda jest taka, że jest tyle innych sposobów, które moim zdaniem mogą tutaj zatrzymać ludzi, choćby lepsze warunki, czy kanalizacja, drogi, chodniki, oświetlenia, czy czyste powietrze – mówił radny Robert Przepiórka.
– Ja uważam, że nie stać nas w tym momencie na prezenty. Jeżeli mamy przeznaczone 25 000 zł na gadżety, tam jest fundusz promocyjny to, to powinno wystarczyć, panie burmistrzu, a te 80 000 zł faktycznie przeznaczyć na potrzebniejsze rzeczy – mówiła wiceprzewodnicząca Ewa Szarzyńska.
W związku z nieprzychylną decyzją radnych wszystkich klubów burmistrz zaproponował zdjęcie kwoty 80 000 zł na \”Wyprawkę dla mogileńskiego bobaska\”. Niewykluczone, że nowo narodzone dzieci otrzymają pakiety promocyjne na przykład w formie śliniaka i kocyka.
– Już teraz mogę państwa zapewnić, że jeżeli wszystkie komisje nie wyraziły zgody na realizację finansową zadania \”Wyprawka dla mogileńskiego bobaska\” ta kwota zostanie w styczniu zdjęta i oczywiście będę państwa zachęcał, żeby to była też wyprawka dla mogileńskiego bobaska w formie rzeczowej. Uważam, że warto się chwalić tym szpitalem. To jest ranga naszego miasta, naszej gminy, to są godziwe warunki do leczenia się. A moja idea polega tylko na tym, że są różne pomysły na zatrzymanie mieszkańców. Jeżeli gmina dołożyła się do budowy tego szpitala, jest w sercu Mogilna, w stolicy naszego powiatu taki przepiękny szpital, to tylko go promować. Między innymi przez to, bo to byłyby też wpływy dodatkowo dla osób, które tutaj na stałe zamieszkują. To byłyby też wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych. Ale ja rozumiem, że nie ma takiego przyzwolenia. Proszę państwa, przyjmuję to i to będzie okrojona forma tylko w formie wyprawki rzeczowej – mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)
















Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha to było do przewidzenia hahahaha wyprawki rzeczowej też nie powinno być… Ktory szpital daje śliniaki i kocyki? Żaden! Poza tym 500+ jest już na kazde dziecko, wiec niech z teg9 rodzoce kupia te wyprawki… masakra… no chyba, ze Slonce Mogilna chce dac ze swojej comiesiecznej wyplaty to prosze bardzo, ale od kasy mieszkancow WARA!
Proponuje raki i czekan..!
Żeby jak dorosną mogły sp…z tej dziury:d
Jak Barczak budował szpital to byli przeciwni ! A teraz to śmietankę zlizują ! Co za obłuda! ( burmistrz i starosta)
słońce mogilna, obiecanki cacanki, tylko mnie wybierzcie, haha, no i wybrali, no to mordki w kubeł, było to tak oczywiste, a plebs łyknął, jak świeże bułki, teraz tylko patrzcie jak się to robi !!!
burmistrz? Powinien mieć pensje sołtysa a nie prezesa prywatnej firmy. Może wtedy by coś zrobił dla wiosek. I ci bezradni przyklaskujący każdemu pierdnięciu. Widać system się rozłazi jak ćwiartka po żołądku. Raczej przedemerytalnej kadencji nie wróżę.
Chamstwo personelu osiąga apogeum nie mówiąc o warunkach. Szubin lub Gniezno wiodą prym jeśli chodzi o standardy. Radzę się zastanowić matkom i porównać dla świętego spokoju. Strzelno/Mogilno to hardcore.
Jedna pani też myślała,że w Gnieźnie to ginekolog urodzi za nią i się rozczarowała. A odważna matka to się nie boi niczego, bo instynkt macierzyński znieczuli każdy ból.
Może i w ekipie budowlanej WEGNER był jakiś Barczak, bo chyba nie piszesz nicku \”Oooo\” o tym Barczaku co dał pozwolenie na składowanie odpadów we Wszedniu? Tam to dopiero zgotował nam śmietankę, nie tylko w powietrzu i wodzie, ale także w kieszeni, bo za utylizację niestety zapłacimy my mieszkańcy.
\”A odważna matka to się nie boi niczego, bo instynkt macierzyński znieczuli każdy ból\”, czyli po co rodzić w normalnych warunkach skoro instynkt zrobi wszystko za kobietę i nic nie będzie się czuć. Przecież kobieta podczas porodu musi czuć, że rodzi, a nie, że na wakacjach jest. Znieczulenia, pomoc lekarza i położnych niepotrzebna. Zlikwidować porodówki! Rodzić w stodołach.
Czytam w dzisiejszym tygodniku o pomyśle sołtysa Zbytowa, żeby na miejscowym cmentarzu zrobić plac rekreacyjny dla mieszkańców. Dla mnie SZOK!!! deptać miejsce gdzie pochowani zostali kiedyś byli mieszkańcy Zbytowa. Puszki po piwie i inne śmieci zamiast leżeć na przystanku będą leżeć w miejscu który wymaga szacunku. A jak ktoś zbezcześci groby rodziny tego Pana, to poleci do swojego idola … na skargę.
Ty patrioto za dychę a raczej jesteś skłonny stać się nim za 1000 zł.Nic tylko podziwiać. Sam wyciągasz rękę po publiczne pieniądze nas wszystkich a krytykujesz burmistrza i radnych.Chcesz powiedzieć ,że będziesz miał dziecko jak dostaniesz 1000 zł. Albo chcesz mieć dziecko ,albo nie ,albo dojrzałeś do tego ,albo nie.Dziecko to nie pies czy zabawka.Przy takiej twojej mentalności to gmina by straciła 1000 zł.a dziecko by trafiło do domu dziecka.Ty zwyrodniały patrioto.Lepiej będzie dla wszystkich jak będziesz zakładał gumki.Materialisto.
Brawa dla Pana burmistrza i radnych.Tak trzymać i być odpowiedzialnym za rozdział pieniędzy podatników.Stop dla nierobów.
Jesteś ofiarą bujania. Pan Barczak wyborców obietnicą budowy szpitala bujał trzy kadencje,aż nie miał wyjścia ostatnio. Jednak cały ciężar spada na obecną władzę a pan Tomek swoim zwyczajem nadal buja, no i nowe tzw. znajomości.
Jak ktoś nie wie jak wpływa udzielanie socjalu ludziom, niech poczyta o sytuacji w Wenezueli.
Ale tak nie ma czasu czytać bo trzeba ukrytą prawdę zobaczyć hahahaha
Masz świętą racje. Można by rzec, jaki sołtys taki pomysł.Na głupotę nie ma lekarstwa,po prostu,tego się nie leczy ,z tym się umiera.
Taka to rozumne decyzja za burmistrz chce przekazać 1 milion na budowę nowego klubu dla Noteci to są te rozumne decyzje w naszej gminie
Możesz rozwinąć temat? nie slyszałem jeszcze o przekazaniu takiej kwoty na Noteć
Tym się zajmijcie radni i burmistrz bo inaczej prezentów w tym roku nie będzie.
Najbardziej winiem są osobą które te ziemie temu komuś wydzierzawiły a zezwolenia o możliwości składowania odpadów jeśli ta osoba była niekarana i wszystko się w KRS zgadzalao to jakie byly podstawy aby tej zgody nie wydac po za tym jest jeszcze WIOŚ, a jeśli chodzi o kontrole podejrzewam ze jak większość odbywaja się na zasadzie donosu. Po fakcie każdy jest najmądrzejszy i każdy twierdzi ze zrobił by to lepiej
Wyprawki a co z ludzmi chorymi i starszymi w gminie ? czy nie lepiej w Strzelnie zrobić szpital dla przewlekle chorych i dodadkowo Dom pomocy dla ludzi w podeszłym wieku ! , Pokolenie coraz starsze w naszej gminie a te fundusze gminne mozna wykorzystać w naszym srodowisku Dzieci rodziły sie i będą rodzić a osoby starsze potrzebuja opieki lekarzy i obsługi pielengniarek i opiekunów medycznych \’Drodzy radni nie bedziemy młodsi tylko coraz starsi pomyslmy o starszym pokoleniu naszej gminy