Każdego roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie przedstawia sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa sanitarnego. W 2018 roku, podobnie jak w 2017 roku dyrektor PSSE w Mogilnie, Urszula Piwek-Brejecka informowała o przypadkach odmowy poddania się obowiązkowym szczepieniom.
– Na dzień 31.12.2018 r. na liście uchylających się od szczepień było 39 rodziców, którzy nie poddali szczepieniem obowiązkowym 31 dzieci. W 2017 r. liczba ta była mniejsza i wynosiła 23 rodziców i 16 dzieci. W 2018 r. wysłano 40 wezwań do wykonania obowiązku szczepień z zagrożeniem skierowania sprawy na drogę egzekucji administracyjnej. Wystawiono również 16 tytułów wykonawczych i skierowano 16 wniosków do wojewody o wszczęcie egzekucji administracyjnej. W wyniku podejmowanych działań nadzorczych i egzekucyjnych zaszczepiono 11 dzieci, których rodzice wcześniej uchylali się od obowiązku ich zaszczepienia – czytamy w sprawozdaniu o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu mogileńskiego w 2018 roku.
Jak informowała również inspektor z PSSE w Mogilnie – lokalni przeciwnicy szczepień starają się sparaliżować jej urząd, wysyłając nawet do 90 zapytań w trybie do informacji publicznej. Ponadto zdaniem dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mogilnie fala złośliwości może uleć pogłębieniu z uwagi na dalsze interwencje wojewody na wniosek mogileńskiego sanepidu.
– Zawiązuje się lobby, stowarzyszenie antyszczepionkowe na terenie naszego powiatu. W mediach społecznościowych się afiszuje, organizuje spotkania i to jest bardzo niekorzystne zjawisko, ponieważ załamanie bariery szczepień może grozić powstaniem epidemii. Te zagrożenia są tuż, tuż. Odra niestety ciągle narasta. Idzie to od wschodu, ale nie tylko, bo od południa – od strony Czech. Mamy na swoim terenie również osoby z Ukrainy (…) Nie wiem jak to nazwać, to już mi po prostu zakrawa czasami na szamaństwo – mówiła Urszula Piwek-Brejecka.
Z przedstawionego sprawozdania wnika również, że w ciągu roku na terenie działania PSSE w Mogilnie zostały zgłoszone trzy przypadki łagodnych, niepożądanych odczynów poszczepiennych, które nie wymagały hospitalizacji u dwóch 1-rocznych dzieci i dziecka w 2. miesiącu życia. (AS)

















Jaka fala złośliwości ? Po prostu ludzie chcą informacji, na które ten fatalnie działający urząd nie potrafi udzielić żadnych konkretnych informacji. Dyrektor do wymiany i wziąć kogoś kto chce się uczyć i potrafi personelem zarządzać. Haha prace sparaliżować raczej oderwać od picia kawy i narzekania, że jak mało to się zarabia. Żałosny wpis.
https://vimeo.com/302348682
Dla korporacji farmaceutycznych nie liczy się zdrowie naszych dzieci, tylko kasa, kasa, kasa. Czas najwyższy, by świadomość ludzka w końcu wzięła górę
Tak uczona raka wszystko wiedząca a nie wie kto to jest szaman i myli pojecia. Czy za pani czasów tez nauczyciele strajkowali i sie nie naumiala pani szanowna.
moi drodzy, jeżeli rodzice nie chcą szczepić własnych pociech, a jedynym ich źródłem wiedzy jest internet (będący jednym wielkim ściekiem wszelkich informacji)to ich własny wybór, ale nie powinien pozostać bez konsekwencji, a mianowicie na początek warunkiem przyjęcia do żłobka czy przedszkola – karta szczepień, następnie do szkoły, również tak samo, w następnych latach kiedy dziecko dorośnie i zmądrzeje, w przeciwieństwie do swoich rodziców, samo może skorzystać ze szczepień jako osoba pełnoletnia; ktoś napisał, że żal dzieci, oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem, bo one w konsekwencji odpowiadają za głupotę swoich rodziców, którzy jak widać z wypowiedzi skończyli internetowo medycynę, broniąc tytuł u niejakiego Zięby; szkoda, że w obecnych czasach szare komórki są takim deficytowym towarem;
Skoro tych zacofanych ludzi stać na fanaberię to nie przyjmować do przedszkoli i szkół ich dzieci. Niech siedzą i sami sobie ich pilnują albo płacą komuś za opiekę.
Warunkiem przyjęcia do placówki publicznej powinien być komplet szczepień i tyle.
Przez kilkoro dzieci naraża się całą populację
Kolejna paranoja. Jakoś wszystkich nas szczepiono i jesteśmy zdrowi…Dzieci bez szczepień nie powinny być przyjmowane do przedszkoli i szkół. Nie chcę, żeby moje dziecko miało kontakt z tym, które potencjalnie może być nosicielem jakiegoś chorobska. Antyszczepionkowcy bojkotują firmy farmaceutyczne, ale nabijają im kabzę kupując różne suplementy i mleko w proszku. Samo zdrowie…
Jak nie zaszczepisz dziecka ibw wyniku tego zachoruje te same korporacje farmaceutyczne zarobią duuużo więcej na jego leczeniu niż te 30zł na szczepionce
Jakoś na zachodzie mumii jewropejskiej jest wybór co do szczepienia dzieci. Ale w judeopolonii oczywiście wszystko na przymus.
Droga Pani Urszulo Piwek-Brejecka. W mogilnie nie zawiązuje się żadne lobby antyszczepionkowe. STOP-NOP jest w Mogilnie od dawna i nie jest to żadna tajemnica! Często chodzę po Mogilnie w takiej białej koszulce. Co do słowa \”antyszczepionkowcy\”- proszę się douczyć co oznacza NOP! Wyjaśniam: NOP= Niepożądany Odczyn Poszczepienny! Rozumie to Pani? Szczepionki mają być BEZPIECZNE!! I proszę nie mylić słów NOP z antyszczepionką, bo takie rozumowanie stawia właśnie Panią na równi z szamanami. Jeśli nadal do Pani to nie trafia- proszę wybrać się na dowolne spotkanie z dziećmi, które takowe powikłania mają. Nie musi Pani daleko szukać- \”Niebieskie Serducho\”. Reasumując: szczepionki muszą być bezpieczne dla dzieci i bezwzględnie należy zminimalizować możliwość wystąpienia NOP. Rok temu przedstawialiśmy w Sejmie projekt \”termo-nadruku\” na ampułkach aby po przekroczeniu bezpiecznej temperatury magazynowania pasek termo zmienił kolor, co automatycznie powoduje, że \”zgrzaną\” ampułkę należy utylizować. Projekt nie przeszedł, bo LOBBY wymusiło na decydentach \”NIE\” choć wstępnie byli \”ZA\”! Pozdrawiam.
Ciekawe czy tak wnikliwie czyta Pan/Pani ulotki np nurofenu dla dzieci czy innych leków czy suplementów, które podaje Pan/Pani swojemu dziecku… Zapewne mają nie mnie opisanych możliwych skutków ubocznych niż szczepionki…
No patrz jakie boom to spowodowało, siedzcie w domu bo czyha zło.. te nieszczepieni, a teraz zapytam kto z dorosłych sie doszczepił i ma pewnosc ze jest w 100% chroniony. no raczki w góre-nie ma? a co Wam dzieci przeszkadzaja, kiedys było 3 szczepienia jako dziadkowie i dzisiaj ciesza sie zdrowiem, teraz mamy 70 dawek i popatrzcie na dzieci- chore, astmny,alergicy, raki, wysypki, paralize.. no skąd???
kazdy ma prawo wyboru, nikt nie karze wam chodzic do kosciola, to rece precz! wolnosc i poszanowanie człowieka, tak mamy na zachodzie , ale tu juz nie polska to prawie polin! Brawa dla swiadomych!
Nie system jest chory tylko ludzie są nieodpowiedzialni.
Jeżeli NOP nie dosięgnie góry to nic z tym nie zrobią każdy Polak to kolejna pozycja w tabeli ,ludzie w ogóle nie czytają ulotek więc szczepią czymś co nie ma jakichkolwiek badań co zawiera w środku a potem Ola Boga bo dziecko nerwowe bo ma wysypkę na całym ciele nie wiadomo skąd nie utulony płacz agresję itd nie wątpię że szczepienia ratowały ludzkość ale niech będą bezpieczne dla naszych maluszków!!!!
Nie mam zamiaru dyskutować. To nie jest bzdura o dna, proszę przeczytać oficjalny dokument badawczy z posiedzeń parlamentarnych i dokumenty wybitnych włoskich badaczy, tyle w temacie.
A czytałeś lekarzu ustawę? Art 17 ustawy o zzichz (to skórt, w razie problemów rozwinę)
Lekarz ma obowiązek nałożony przez ustawodawcę przeprowadzić badanie kwalifikacyjne i wykluczyć przeciwwskazania.
Rozumiem że jako lekarz robisz to tak?
Poproszę o infirmacje w jaki sposób? Jaki badania wykonujesz.
Podobno jedna z lekarek z Mogileńskiej przychodni pluje w twarz (dosłownie) kolegom po fachu.
Czyzby twoja kumpela???
Proszę Panią Dyrektor o zorganizowanie publicznej debaty na temat bezpieczeństwa szczepień i obowiązujacego prawa w tej materii. Ja się stawie i zadam konkretne pytania przedstawicielą inspekcji sanitarnej. Opinia publiczna podsumuje sama poziom debaty. W artykule w gazecie pomorskiej była mowa \”my edukujemy\” Ja zapraszam.
Witam; o ile dorosła osoba nie chce się zaszczepić to jej sprawa, ale o ile ta dorosła osoba nie chce poddać szczepieniom swych dzieci to jest barbarzyństwo. Naczytała się taka osoba w internecie jakiś tam wynalazków i uważa się za super fachowca od szczepień mało to jeszcze innym robi burze z mózgu. Takie osoby powinno się palić na stosie za głoszenie herezji. Dziękuję i pozdrawiam.
Ludzie!! Użyjcie mózgu! Coraz więcej NOP. Co za tym idzie? Fundacjia…. A kto więcej kasy z tego zabierze??? W TV tylko leki, fundacje i szczepienia.
Brawo dla tych co idą pod prąd.
Ojej, jakie straszne szczepionki… oj co w tych ulotkach jest a czego nie ma… oj oj… Autyzm, śmierć, Reptilianie…
Tylko dlaczego jak tylko dziecko raz zakaszle, to do apteki po pulneo? Jak to nie ma? Działania niepożądane? Bzdura, Zawsze mojemu dziecku pomagało. W sumie to najlepiej antybiotyk. Jak to nie dostanę bez recepty? Ledwo 37 temperatury – \”poproszę ibuprofen i paracetamol\” Byle jak najwincyj. Do tego jeszcze ze 3 suplementy diety. Bo w telewizji pani mówiła, że trzeba brać… Aha jeszcze witaminki. I pastę do zębów bez fluoru bo od niego wszyscy umrzemy. A może już umarliśmy?
P.S.: Jak wasze nieszczepione dzieci ciężko zachorują, będziecie im w stanie powiedzieć, że to przez waszą \”mądrość\”? Już były w Polsce przypadki śmierci na odrę nieszczepionych dzieci. Będziecie mogli z tym żyć?
Czytać umiesz. Jest napisane, że mają udokumentowana śmierć dziecka po szczepieniu.
Użyj mózgu.
Jasne… To wina szczepionek! Nie waszych słabych genów, nie błędów w waszym kodzie genetycznym czy urodzeniu dziecka grubo po 40stce… Tylko kilku mililitrów szczepionki…jasne:d
Zamiast oszukiwać sami siebie…pomyślcie.. No ale prawda i rzeczywistość bywają bolesne…
Potrafisz jeden z drugim czekać. To sprawdźcie sobie co to jest udokumentowany NOP.
A potem obrażajcie mnie w śpiączce dziecko za to że geny nie takie. Prostacy
Chyba po to jest żeby udzielać odpowiedzi.
Pożaliła się do gazety, że ma dużo roboty? No chyba za to ma płacone. A jak się nie wyrabia to znaczy, że trzeba zmienić pracę.
Jeszcze jedno.
Organizm ludzki wie kiedy zrobić selekcję.
Jesli uzna, że płód jest chory i nie wykształci się to odrzuci go automatycznie.
No chyba że zaczną się kombinację typy- MUSZĘ URODZIĆ !!! Wtedy bomba antybiotyków i innych wymyślnych przez ,,specjalistów,, leków. Kasa za receptę… Antybiotyk za kasę. A co! Chcę to ma!
Efekt gwarantowany.
Lub też Ci z grubym portfelem, nie konieczniem rozumem. Eeee, damy 5,6 w jednym bez kolejnych nakłuc. Bedzie dobrze…. Zapłacimy.
Tylko później Ci co tak mocno chcieli i Ci co świadomie podawali wszystko w jednym, płaczą że zostali oszukani nie mówiąc nikomu bo wiedzą że w pewnym stopni przyczynili się do kalectwa lub śmierci swojej pociechy.
A szczepienie w pierwszej dobie co powoduje?
Powoduje to, że rodzic nie wie jak zachowałoby się dziecko nie mając tej szczepionki… Płacz, cisza, bezdech, kolka, wymioty i jeszcze innych rzeczy, antybiotyk, recepta, specjalista, kasa, czas, dobre rady itp.
Pamiętajcie ludzie! Przymus to nic dobrego.
Lecz się z choroby, mając świadomość że jesteś chory. Szczepionki to profilaktyka nikomu nie potrzebna. A jeśli nawet zostaną wykryte takie choroby jak Odra itp to przecież mamy tylu soecjalistów, że poradzą sobie bez żadnych problemów. No przecież mamy tak mocno rozwiniętą służbę zdrowia, że pomogą nam w każdej sytuacji. Pozdrawiam Urszulę. Kobieto Ty sobie sama dołki kopiesz.
Sam użyj mózgu. Potrafię czytać i okazuje się, że ta sama osoba pisze najpierw o śmierci a potem o śpiączce. Założę się, że nic z tego nie jest prawdą. Każdy może sobie tu wypisywać co chce, żeby \”udokumentować\” swoje racje.
Huba, to że dziecko jest nieszczepione, to nie znaczy że będzie chorować. Może nie zachorować nigdy. Ale w kontakcie z patogenem, na który jest niezaszczepione może mieć problem, co zresztą okazało się niedawno, gdy zmarło dziecko niezaszczepione przeciwko odrze. Niestety przez unikanie szczepień odradzają się choroby, które u nas już właściwie były zapomniane.
Czy ktoś z dyskutujących może mi powiedzieć jaki jest procent dzieci, które po szczepieniach i bezpośrednio związane z nimi zachorowały lub zmarły w poprzednich latach? Chciałbym mieć pojęcie o skali problemu, skoro w 2018 roku przyszło na świat w Polsce 388 tys dzieci to ile z tych przyczyn, o których jest tutaj dyskusja zachorowało lub zmarło?
Tam jest błąd. Miało być śp.
Proszę posłuchać na temat szczepień dr Huberta Czerniaka i Jerzego Zięby POLECAM
Jeśli lekarz zaszczepił chore dziecko, ignorując przeciwwskazania, to nie szczepionka jest zła, tylko winny jest lekarz. Idąc tym tokiem rozumowania, wszystkie leki są złe, bo mogą uczulać, dawać działania niepożądane a nawet powodować w pewnych okolicznościach zgon.
Jeżeli dla kogoś autorytetem w sprawach medycyny i farmacji jest człowiek bez jakiegokolwiek wykształcenia w tym kierunku, w dodatku nie protestujący gdy nazywa się go \”doktorem\” Jerzy Zięba, to gratuluję. Polecam kupić sobie jego witaminę lewoskrętną, która później okazała się prawoskrętną (ot pomylił się) i leczyć się nią na nogi, bo na głowę już za późno.
Kup sobie witaminę c lewoskrętną a zobaczysz jakie będą efekty zamiast pisać głupoty
Czy jest może szczepionka na siwienie włosów czy trzeba je farbować np na czarno ?
NAWET PAPIERZ JEST PRZECIWNY SZCZEPIONKOM,BO WIE ŻE TO JEST ZŁE A JAK KOMUŚ PASUJE TO NIECH SZCZEPI DZIECKO CO DRUGI DZIEŃ
WIDAĆ BIEDAKU ŻE SZCZEPIONKA USZKODZIŁA CI MÓZG
Przypomniało mi się. Miałeś/aś mi wypunktować \”głupoty\”. Masz z tym jakieś trudności?
Kraje, które nie zmuszają nikogo do niczego, a jedynie rekomendują i refundują szczepienia: Austria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania.
Szczepienia obowiązkowe: Polska, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Włochy, Słowacja, Słowenia, Francja, Belgia, Grecja (ale od pierwszego miesiąca życia, a nie w pierwszej dobie po urodzeniu!!!). Pani inspektor, panie wojewodo co wy na to? Wyciągajcie właściwe wnioski!!!
W Anglii, od roku 2010, na zycenie rodzicow, zrezygnowalo 600,000 dzieci. Ta liczba ciagle rosnie. Rodzice w pierwszym rzedzie sprzeciwiaja sie szczepieniu MMR,.ktore sa wedlog pewnych badan podejzewane o powodowanie Autyzmu. Szczegolnie u chlopcow. Inne badania wskazuja brak takiego zwiazku. Dobrze jest jak wyboru dokonuja rodzice a nie minister zdrowia, powtarzajacy mantry swiatowej organizacji zdrowia. To na nich spadnie glowny ciezar w razie powiklan ze zdrowiem dziecka. Tabletki Tholydomide tez uwazane byly za calkiem bezpieczne, zanim zorientowano sie dawaly trwale kalectwo wielu tysiacom dzieci urodzonych matkom zazywajacym Tholydomide w czasie ciazy.
Żeby wybór byl po stronie rodziców. Bo w przypadku jakichkolwiek powikłań po szczepieniu to nie minister zdrowia ani też główny inspektor sanitarny, ani wojewoda ani pani piwek – brejecka nie będzie uczestniczyć w codziennym życiu tego dziecka, które jeszcze niedawno bylo zdrowe. A tez jesli chodzi o samo badanie przed szczepieniem to wygląda to bardzo słabo. Urzędasy precz od dzieci. Nie wszystkie kraje stosują przymus szczepień i co? Czy są tam jakieś epidemie, zarazy itp?! Chyba nie! Ale Polska i inne kraje tej części Europy muszą być rynkiem zbytu. Produkują to muszą sprzedać. Kasa i tylko kasa. Lobby to jest droga pani brejecko farmaceutyczne i dba o swoje interesy. Depcze po sejmowych korytarzach itp. A jak ktoś ma fobie na punkcie zarazków to już nic na to nie poradzę. Niech szczepi się nawet co dzień ale niech innych nie zmusza. Wolny wybór i tyle w temacie!!! \”Uwaga zarazki biegają o tak biegają\”
W USA, w niektorych stanach, przymus szczepien jest stosowany jako warunek przyjecia do prywatnych szkol katolickich. Plano, TX \” Prince of Peace\”. A wiec byc moze chodzi szczegolnie o szczepienie dzieci \”zagrozonych\” wzrastaniem w tym wyznaniu. A zatem kusi hipoteza, ze jesli jestes protestantem, muzumanem lub gwarantowanym ateista, szczepionki nie sa konieczne. Czyzby dlatego, ze charakteru tych dzieci nie potrzeba nakierowac?
Wpierw wywołujecie temat a jak ludzie piszą niewygodne rzeczy to admin ma zablokować możliwość komentowania. Żałosne.
Najwiecej szczepień jest w USA i tam właśnie najwiecęj dzieci choruje dziwny zbieg okoliczności i tego samego chcą u nas.Oni w dup.. mają zdrowie naszych dzieci czym wiecej chorują tym oni wiecęj zarabiają.Ludzie sa tak naiwni i ślepo im we wszystko wierzą.Przestańcie słuchać tych pseudo ekspertów w mass mediach
śpieszmy się kochać antyszczepionkowców- tak szybko odchodzą … i wara aby takie dziecko debilnych rodziców chodziło razem z moim do szkoły itp.
Pani Dominiko widać że pani poprostu udało się i dzieci zniosły szczepionki i te różne świństwa które znajdują się w szczepionkach jako skład a jak pani taka przemądrzała to prosze iść do lekarza który będzie wydawał zdolność dla pani dziecka na szczepienie aby podał składnik szczepionki i niech na piśmie da pani że gwarantuje że dziecku nic nie grozi po szczepieniu.POWODZENIA-A JAK PANI OTWORZY WŁASNĄ KLINIKE TO MOŻE PANI RZĄDZIĆ A NA RAZIE TO RODZICE PŁACĄ NA UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE I MAJĄ PRAWO DO LECZENIA
dotkliwe kary dla \”antyszczepionkowców\” i odizolowanie od społeczeństwa!!! popatrzcie pseudowykształceni internetowcy skąd się biorą u nas choroby zapomniane i groźne dla ogółu społeczeństwa? OD LUDZI CO SĄ NIESZCZEPIENI!!!
I co dzisiaj powiecie o szczepionkach po kilku latach? Po plandemii itp.itd.?