Automaty, których wartość rynkowa wyniosła ponad 200 tysięcy złotych trafiły już do magazynów Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Funkcjonariusze KAS systematycznie walczą z nielegalnym hazardem, który naraża Skarb Państwa na duże straty i jest jednym z ważnych ogniw finansowania przestępczości.
W ostatnich dniach mundurowi zabezpieczyli 18 nielegalnych automatów i urządzeń do gier hazardowych m.in. w Bydgoszczy, Izbicy Kujawskiej, Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu i Strzelnie.
We wszystkich skontrolowanych przypadkach hazard był urządzany bez wymaganego zezwolenia.
W Strzelnie oprócz trzech nielegalnych urządzeń, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali prawie 2 tysiące złotych gotówki na wypłaty dla graczy.
– Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu, można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl. Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grozi nie tylko grzywna czy kara pozbawienia wolności, ale także kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy. (I | fot. KAS)

















prawidłowo , tu kary muszą być potężne .Większość automatów jest pod „opieką” grup przestępczych. brawo
Ale, że w Strzelnie aż 3 to jestem pod wrażeniem. Pierwszy raz raz KAS wie więcej niż miejscowi. Do tej pory to było zabawne. Wszyscy łącznie z policją wiedzieli co się w danym lokalu dzieje a on sobie działał w najlepsze.
Ten w kominiarce prowadził eksperyment procesowy, ktorym dowiódł ze to gra hazardowa na pieniądze..i ze doszlo do uszczuplenia…itd
A w Mogilnie pod kamerami dziala taki proceder. I służby tego niewidzą. Dziwne
No właśnie! Czy w Mogilnie ktoś się wreszcie zainteresował lokalikiem na Hallera?Bo ja nic na ten temat nie słyszałem. Już jakiś czas temu zwracałem uwagę na to miejsce.Po wyglądzie sądząc,nie było to legalne miejsce rozrywki.
W tym chorym kraju zeby zagrac w pokera poza kasynem, na pieniądze trzeba..grac w minimum 10 osob, ustalic regulamin i dokonac zgloszenia do dyrektora wlasciwej izby skarbowej i..ministra wlasciwego ds finansow publicznych, trzeba „zabezpieczyc” miejsce gry przed dostepem niepelnoletnich, a pula nagrod nie moze przekroczyc 2400iles zlotych (50%przecietnego wynagrodzenia za aktualny lub poprzedni rok, nie pamietam)..
Wszystko co nie spelnia tych warunkow jest nielegalne i w teorii (?) scigane..
Kto bedzie wyprawial takie cyrki zeby pograc w pokera???
NO TO MAMY LAS VEGAS TYLKO PATRZEĆ JAK STRZELNO ROZKWITNIE