Firma Budopol z Bydgoszczy wraz z podwykonawcą firmą REBUD z Mogilna zakończyła budowę hali widowiskowo-sportowej w Mogilnie, a oficjalny odbiór techniczny przez gminę Mogilna ma nastąpić w najbliższy piątek, 18 maja.
Przypomnijmy, że koszt budowy hali to ponad 30 milionów złotych z czego około 30% ma pochodzić z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego. Obiekt sportowy w rejonie ulicy Niezłomnych/Grobla ma pomieścić 920 osób a wymiary boiska to 25 na 47 metrów. W samej hali będą mieścić się m.in. sale treningowe, sanitariaty, szatnie oraz punkt gastronomiczny. Natomiast przy obiekcie zbudowano parking na ponad 200 samochodów. W późniejszym czasie przewiduje się także dobudowę kręgielni oraz hotelu, co ma kosztować ponad 4 miliony złotych.
Jak się udało nam dowiedzieć przedstawiciele firmy Budopol z Bydgoszczy zaproponowali burmistrzowi Mogilna, aby na otwarcie hali zagrał zespół Golec uOrkiestra. Jednak ostateczna decyzja o wyborze gwiazdy i terminie otwarcia zapadnie w ciągu najbliższych dni. (PK | fot. REBUD)






















































































































































no trzeba przyznać że robi wrażenia:)!!!
SZKODA ZE NIKT NIE POMYSLAL O SILOWNI
zaj*bista hala teraz trzeba ją tylko wykorzystywać
piękny obiekt!!
i co Wy tam bydzieta robić na ty hali mogilnioki???
no to teraz tylko jakies koncerty organizować:D
Poco ta hala?Lepiej zrobcie droge na ul.Ogrodowej.
jestem w szoku 😀 widzialem we wakacje ze cos robia ale nie wiedzialem ze az tak sie postaraja 😀 Brawo
a silownia w hali tez bedzie?
postiw lepszy
PIEKNA LECHU PELEN SZACUN DLA CIEBIE!!!!!!!!!
to ile jestesmy w plecy i jak dlugo bedziemy to splacac ?
mam 14 lat i myślę że ta chala przetrwa długo jeśli ktos to uszanuje chciałbym aby na otwarcie powstał turniej w piłkę nożną do od lat 12 do 14 PROSZE !!
Gratulacje
piękna hala, uszanujcie to co zbudowaliście za ciężkie pieniądze.
No to jeszcze cierpliwie czekam na kręgielnie 🙂
Hala 1 liga w okolicy nikt takiej nie ma i na pewno będą nam zazdrościć.Niestety muszę dodać ,ze moim zdaniem za parę lat porośnie ona mchem.Ciekaw jestem co wymyśli zarządca hali aby ściągnąć tam ludzi aby ona na siebie zarabiała.Tylko nie mówcie mi ,że będzie siatkówka i przyjdzie masa ludzi lub koncerty no chyba ,że za darmo bo jak większość ludzi w CMG zarabia 1000 zł to gdzie zabierze rodzinę na koncert nawet gdyby bilet kosztował 10zł odo osoby.POZDRAWIAM. JAK ŻYĆ PANIE …
a po ch*j wam Orlik zasrany debilu?
A siłownia gdzie jest? Nie ma LIPY!!!
po co ci droga na ogrodowej.nie wszyscy tam mieszkaja a hale maja wszyscy.bardzo ladna hala.
ładny obiekt , widać że nasze miasto się rozwija , ale mam pytanko – czemu w strzelnie nic nie wychodzi ? tam się czas zatrzymał w miejscu
Brawa dla burmistrza za tak piękny obiekt
mozna i by zrobic mecz charytatywny np zaprosic siatkarki cenrosatalu bydgoszcz ja wiem to gwiazdy 1 liga jesli by nasz przegraly to nic najwazniejszy jest cel chore dzieci to taki mol pomysl do wladz miasta jesli fajny to wrto sie zasnanowic
Piękna hala i orlik. Czas na stadion Pogoni bo jest w opłakanym stanie.
a ja się pytam gdzie są ofert pracy???? nie ma, jak zwykle to w Mogilnie, hali nie było a stanowiska już obsadzone!!! tylko w MG jest taki bajzel…. szanowny PUP też sie nie pospisał, zero ofert pracy w tym temacie… szkoda gadać… w Mg ręka ręke myje wiadomo nie od dziś!!! by chociaż zrobili te śmieszne konkursiki dla formalności ;D
Zabrakło informacji ile kosztowała hala, jaka część tej kwoty dała gmina, a przede wszystkim ile będzie wynosił roczny koszt jej utrzymania i czy na pewno stać na to taką malutką, ubogą gminę jak Mogilno. Drugorzędną sprawa to kwesta wykorzystania tej hali, przecież w głównej mierze sportowej. Sokolanki spadły do III ligi, innych zespołów nie widać a z kultury to przy obecnym stanie finansów gminy to Bodzio Dance lub Grupa Operacyjna to max możliwości. Więc pytanie po co ta hala i przede wszystkiem dla kogo. Poza tym obiekt piękny, a że jak już ktoś napisał trybuny małe, wystarczyło popatrzeć ile osób uczęszcza na mecze Sokoła lub przyszło na elektroniczny weekend, to i tak są w zupełności wystarczające aż nadto.
jeżeli sala będzie tylko dla 3 ligowego sokoła to był to zbędny wydatek , burmistrz powinien pomyśleć o utworzeniu nowych sekcji sportowych np siatkówka męska , koszykówka , wtedy faktycznie sala się przyda
Pedaly lepiej by parkingi na miescie zrobili a nie. A czy bydło Mogilna to uszanuje? Nie no kolejna plama w CMG jak z basenem..
WTF? Wy tak na poważnie z ta (c)hal(ł)ą?
I odezwał się bezradny ……
@ zainteresowany
podbijam w 100% !!! taki wielki obiekt i 0 ofert pracy? czyżby wszystko już ustalone po znajomości? wstyd i hańba! może by tak jakiś wywiad z szanowym dyrektorem w tej sprawie?
Ci co ja pisze ci ,którzy piszą negatywnie nie są w stanie pojąć ba! nawet wyobrazić ile taka budowa wymaga pracy od dyrektora ds.Funduszy z Unii europejskiej.
PS Siatka jest po to żeby piłka nie wpadła na trybuny.
MIEJSCA PRACY NA HALI OBSTAWIONE SAMYMI PRZYDUPASAMI Z KLUBIKU \”POGOŃ MOGILNO\”
ładniejsza niż szopa w STRZELNIE
Tak! Lechu nie przejmuj się uwagami nt. hali. Masz już ten pomnik a za chwilę będzie obwodnica, drugi pomnik. I nie jest ważne, że w Mogilnie są korki a naprawa ulicy Hallera k.Polo spowodowała paraliż miasta. Najłatwiej trudnych tematów nie podejmować.
no nie wiem czy sport to zdrowie.
na otwarcie zaprosić zespół \”jarzębina\”
Wspaniały obiekt, brawo dla Pana Leszka. Powiedzmy sobie jasno , mamy świetnego burmistrza:}}}}
hala aż dech zapiera, ale co tam że przez nią gmina w długach, idźmy dale a co tam, teraz stadion \”narodowy\”, przepraszam \”powiatowy\”, uważam że ogromne pieniądze wyrzucone w błoto, za kilka lat jak ktoś już zauważył mchem zarośnie, też mi pomnik, jestem na nie i nie dlatego że mi się nie podoba hala, uważam że zupełnie w takiej dziurze jak Mogilno niepotrzebna, co zawody zorganizuje Mogilno jakie?, zatrudnienia nie skomentuję, po prostu kolesiostwo, zakrawające na korupcję
Hala przepiękna
Prace szły pełną parą widziałem często brawo, jednak kiedy będzie otwarcie bo i burmistrz i dyrektor osrir mówili niedawno że najwcześniej we wrześniu a tu hala już skończona.
Skoro jest i hala to czas na promowanie innych dyscyplin sportowych poza piłką nożną dla której jest przecież klub i milion sekcji.
Trzeba byłoby ruszyć koszykówkę która umiera w naszym mieście, także siatkówka męska oraz może jakiś boks/k1/mma chętni będą napewno.
Jedno co mnie martwi to jak będzie wykorzystana…bo hala ładna jest już przy dworcowej ale wogóle nie wykorzystana…
Pozazdrościć będzie można jeżeli będą nowe sekcje ( siatka męska kosz futsal itp ) w których będzie można trenować , bo wynająć tą hale pewnie będzie bardzo ciężko
(koment. |
. v
zgadzam
się
z tobą 😀
do O.N.A to prawda ze z kulturą to bieda a już nie mówiąc zeby w sobote gdzieś sie pobawić jak do mnie rodzinka przyjechała to musiałem na wioske jechać bo tam zawsze cośik się dzieje troche głopio i jak tu żyć !!!! trzeba czekać do swięto janek może coś odpierd..lą pozdrawiam
kolejna droga zabawka zupełnie niepotrzebna. interes zrobił ten co to wybudował. jeszcze sobie lotnisko wybudujcie żeby ryanair mógł was wozic do pracy
Kiedy jest otwarcie ?
Jaki zespół będzie ?
Ile wstęp?
Wie ktoś może?
Mówicie, że Mogilno to dziura ale jak coś nowego powstaje to wszyscy narzekają. Hala pięknie się prezentuje i oby była dobrze wykorzystana. Mam nadzieję, że powstaną sekcje sportowe, których brakuje: koszykówka i siatkówka mężczyzn.
Wszyscy szukają tylko tematu do narzekania, basen też sie Wam nie podoba ale gdyby go nie było to znowu wszyscy by narzekali, że miasto sie nie rozwija…
Hala jest spk
PROSZĘ W IMIENIU MIESZKAŃCÓW ABY NASTĘPNĄ ISTOTNĄ SPRAWĄ BYŁO POZYSKIWANIE INWESTORÓW ABY WRESZCIE SIĘ COŚ RUSZYŁO Z MIEJSCAMI PRACY (UCZCIWE ZATRUDNIANIE, A NIE ,,PO ZNAJOMOŚCI\”). DLACZEGO W MOGILNIE JEST TAK MAŁO ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH?
Teraz to juz mozna w ogole zamknac to umieralnie zwana jeszcze nieraz \”szpitalem\” ,bo i po co komu sluzba zdrowia,jak mamy taka boska hale!!
nowy obiekt nowe miejsca pracy… ciekawe tylko czy już z góry nie obsadzone \”przez garbatych\” brak jakichkolwiek inf.w UP o nowych stanowiskach……..
Człowieku,pracę to dostaną Dąbki,Abramy,Łuczaki itp.a ty możesz posprzątać w parku jak jesteś bez roboty.
Może ktoś podpowie jakie zespoły w sportach halowych będą w tak pięknym obiekcie występować w rozgrywkach ligowych.Zarząd Pogoni jest zadowolony że Sokolanki opuściły 2 ligę to więcej kasy z Gminy będzie dla Pogoni.A w razie niepowodzenia Pogoni to kto wówczas otrzyma więcej kasy z budżetu gminy???A tak na poważnie to dlaczego płacimy za bilety na mecze,jeżeli już raz zapłaciliśmy w postaci naszych podatków z gminy na utrzymanie klubu i trenujących w nim zawodników.
Hala piekna teraz potrzeba super zarzadcy chyba ze Lechu zasiadzie wtedy z zyczeniami aby piane dalej spijal .Obiekt przesadzony na Mogilno doklada ze swojej kieszeni ten kto madry po szkodzie.
Hala ok. Teraz tylko do roboty wyborco bo burmistrz musi to utrzymać za nasze podatki… No chyba, że minimum raz w tygodniu będzie tam wielka impreza, która zaroi na część kosztów utrzymania.. Czy bardzo się pomylę w szacunkach 200 000 zł na miesiąc utrzymania molocha – …….
Hala ma się nazywać \\\”Chemirol=Arena\\\” bo dostaną od firmy co roku 6 cyfrowąkase.
No pieknie widze ze nasze Miasteczko rozwija sie.
Dobrze by bylo powolac do zycia jakas drorzyne koszykarska,juz mialaby gdzie grac.Mam nadzieje ze znajdzie sie kilka AMBITnych osob ktore beda chciala sie poswiecic i z tej naszej mlodziezy wycisnac cos pozytywnego.Wszakrze warunki na to sa.a wiedz do dziela rodocy to my mozemy rozkrecic te \”bude\”
nie, lepiej siedzieć z du** przed telewizorem – tak to jest AMBITNE !!
kiedy powstanie jakaś strona internetowa?! nic nie wiadomo!!! co to za organizacja?!