W czwartek, 6 czerwca w Przyjezierzu nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu powiatu mogileńskiego i inowrocławskiego. Otrzymali je: OSP Jeziora Wielkie, OSP Wójcin, OSP Parlin, OSP Strzelno, OSP Ostrowo, OSP Gębice, OSP Dąbrowa Biskupia, OSP Przybysław, OSP Stanomin, OSP Radojewice, OSP Wonorze, OSP Trląg, OSP Kołodziejewo, OSP Murzynko, OSP Gniewkowo, OSP Gąski, OSP Wróble, OSP Rusinowo, OSP Kruszwica, OSP Chełmce, OSP Jaksice, OSP Jacewo, OSP Piotrowice, OSP Gnojno, OSP Złotniki Kujawskie, OSP Witowice.
Zakup i przekazanie sprzętu było możliwe w ramach projektu finansowanego ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całe przedsięwzięcie obejmuje wyposażenie 429 jednostek OSP z województwa w 1222 jednostki sprzętowe. Są to ubrania specjalne, hełmy, pompy pływające, pompy szlamowe, pompy zanurzeniowe, pilarki do drewna, piły do betonu, piły ratownicze, agregaty prądotwórcze, aparaty ODO z czujnikiem, parawany, kamery, radiotelefony, drabiny i motopompy. Wartość całego projektu to blisko 3 mln złotych.
– Sukcesywnie doposażamy straże pożarne w niezbędny w ich pracy sprzęt. Rolą samorządu województwa jak również samorządów, które na co dzień współpracują ze strażakami, jest pomagać tym, którzy w sposób bezinteresowny służą potrzebującym, oferując swój czas, a często narażając zdrowie i życie – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera strażaków z regionu w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Do tej pory, na rzecz zarówno jednostek Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczono kwotę prawie 44 milionów złotych. Dzięki temu udało się zakupić ciężkie i średnie wozy bojowe, pojazdy specjalistyczne, wyposażyć jednostki straży w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji: motopomp, narzędzi hydraulicznych, zestawów ratownictwa medycznego, aparatów do ochrony dróg oddechowych, łodzi, sani do ratownictwa lodowego, wentylatorów oddymiających, agregatów prądotwórczych i drabin ratowniczych. (AS)
























































































Ja p……e zdj. 36 Beny z gangu Olsen
Wyrzucanie pieniędzy w błoto zeby kilku niespelnionych dużych chłopców sobie poświrowało w mundurkach, które można kupić na all…
Wspierać PROFESJONALISTÓW z PSP, po szkole pożarniczej a nie jakieś jednostki garazowe z 30 letnim startem czy żukiem..
Na poczatku miesiąca spłonęły zakłady IGLOTEX w Skórczu.. OSP ze Skórcza przyjechalo po…kilkudziesięciu minutach.. Z remizy do zakładów 1000 metrów…
Jest moc
Za 24godziny na Żninie w największe nawałnice oczywiście nic nie dostała jednostka z Dabrowy. Tak jak za wszedzień ciągle nic. Normalnie masakra
Ładnie się ubrał burmistrz Strzelna 😉
Fotka 36 to jest poniżanie Mieszkańców Strzelna .HAŃBA JAKO WŁODAŻ
Strzelnioki, zróbcie ściepę na gang dla tego, no burmistrza, przecież to żal patrzeć, biedaczek nie się w czym pokazać, świeci biedą, wszyscy ładnie a on nie ma w czym wystąpić, a do straży to on nie należy, coś takiego
On nie tylko ubiorem przypomina Bena ale takze głupkowatym wyrazem twarzy
Jestem przerażony brakiem kompetencji ze strony pana starosty.
W koalicji SLD i PO źle się dzieje bo,ile można oglądać nieudolną pracę starosty .
Lukam na fejsa i nie wierzę kolejny Beny z gangu Olsena narodził nam się w Mogilni(Święto Strażaka). Ja pitole …….
Gadacie, że Gang Olsena? Ten film byl chociaż śmieszny i bawił. Ze strzelenskim Olsen Banden może nie być tak wesoło. Beny i jego smutny gang jeszcze nie pokazali na co ich stać. wspomnicie moje słowa.
panie burmistrzu, na piknik się pan wybrałeś, zobacz ,tylko ty jesteś tak ubrany, wszyscy galowo, zapięci na ostatni guzik, a pan co , po prostu zlekceważył pan strażaków, i całe zdarzenie, nie osądzam, być może pana strój jest modny, ale trochę ogłady i poszanowania, nie na taką okoliczność, może warto byłoby poradzić się kogoś w tym kierunku, bo pan po prostu wszystko i wszystkich ma w du*ie, tak, taka jest prawda, dorwał się pan do koryta za pomocą sloganów i co ?, no nic, zero
Jacykow mówi, że generalnie kicha. A wystarczy do UM zatrudnić jakiegoś emeryta stylistę, jeden emeryt w tę, jeden wewte. Kilku jeszcze czeka na etaty, jeden więcej jeden mniej ale stylista musi być. Co za wiocha..
Krytyk zrozum,nie chodzi o wyśmiewanie tylko o podstawy dobrego smaku ,tak poprostu nie wypada.
LUDZIE CO Z WAS ZA OSŁY I CO WAM NIE PODOBA SIĘ W GARNITURZE BURMISTRZA ,BO CO? WY JESTEŚCIE ZACOFANI TO I BURMISTRZ MA BYĆ ZACOFANY I UBIERAĆ SIĘ JAK WY MU POWIECIE-LUDZIE TROCHE OGŁADY BO JAK NARAZIE TO JEDEN POWIELA DRUGIEGO BO ON MA TO I JA BĘDE MIAŁ .PAN BURMISTRZ WYGLĄDA SUPER I SERDECZNIE GRATULUJE GUSTU.
jest dobrze, bo zawsze można się ubrać w pasy i mokasyny. lub co gorsza przyjść w klapkach. zgadzam się że kompleksy i niepewność siebie znajduje odbicie w ubiorze. najpewniej ten pan to czuje się w zaciszu własnego gabinetu i to tylko w wybrane dni tygodnia. Gościu a ty z księżyca spadles czy z Łakiego jesteś?
Mieszkańcy Strzelna musimy się zmobilizować i zorganizować referendum odwoławcze!!!!!!!!!!
Jak ty mnie tera zaymponowałes tym strojem Kiler. Jakim ja bym był przyjacielem jakbym nie dał Ci się odwdzięczyć za te drobnom przysługę, którą Ci uczyniłem Kiler. A to moja żona Rysia.
Nie szata zdobi człowieka lecz człowiek szate