W poniedziałek, 7 grudnia druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwieciszewie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,5/16 marki Kamaz.
Zakup pojazdu był możliwy dzięki środkom finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wysokości 380 000 zł, Gminy Mogilno – 225 000 zł, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 180 000 zł oraz Powiatu Mogileńskiego – 25 000 zł.
Na przyjazd samochodu strażackiego czekali strażacy, mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych. Nowy pojazd prowadziły trzy samochody dotychczas wykorzystywane przez OSP w Kwieciszewie – Żuk, Magirus i Star oraz inne lokalne jednostki. (AS)

































































































































Gratulacje. Godne powitanie.Dla ratowania życia ludzkiego nie należy szczędzić funduszy. Jeszcze raz GRATULACJE. Zasłużyliście na taki WÓZ.
No wreszcie jakiś porządny samochód z gatunku gniotsia-nie łamiotsia… KAMAZ – RULEZZZZZ!!!!
Napiszesz co myślisz o jakimś wyjcu co się ciągle pcha do szansy na sukces czy o tym, że we wsi z 2 ulicami Żuk by im starczył to postu…ni ma….
Dar federacji rosyjskiej dla naszego pięknego kraju. Kamaz to rosyjska marka. Wiadomo w ktorą stronę na pis ciągnie.
Nie wiesz?Całe Kwieciszewo za podwyżkami śmieci.Chyba jednyny Kamaz z napedem 4×4 w ofercie tej firmy
Ponoć jak to mówią nie żyje jeden z najbardziej zasłużonych strażaków.A na portalu zero.Ja tego człowieka podziwiałem bo bez niego nie było by WAS.
Wy we wszedniu to konia podczepcie i możecie jechać na wyjazd. Co z tego, że chłopaki mało jeżdżą? Współpracowałem z nimi i nie ważne jaka jest sytuacja, zawsze są gotowi i pełni sił do działania. Dlatego daruj sobie takie komentarze, bo są one naprawdę żałosne…
kiedy likwidacja straży miejskiej? Co 2 lata można by było kupić nowy np. samochód dla OSP, lub zrobić kanalizę na wioskach, może drogami dałoby się jeździć, nawet odśnieżone mogłyby być, jakieś ich oświetlenie, chodniki, a ścieżki rowerowe… Ludzie mamy 2020r a nie 1920! Kiedy?
Przez takich jak ty później są nie poroumienia między np OSP.może się przedstawisz A nie anomimem dostali wóz i bardzo dobrze należał im się .my we wszedniu mamy Stara i też każdy jest zadowolony lepiej taki wóz niż nie mieć wogole.pozdrawiam
Takie teksty sa nie na miejscu.nie nalezy tak mowic ze straz w kwieciszewie ma malo wyjazdow.nie wiadomo co bedzie np za miesiac moze kilka wyjazdow I uratowane kilka zyc ludzkich.nikt im wozu za friko nie dal.a jak wy chcecie tez to trzeba dzialac I zbierac na taki woz.glupie uwagi.osobiscie bardzo cenie druchow z kwieciszewa.zawsze oddani sprawie.wiele razy razem uczestnilismy w akcjach.tak trzymac kwieciszewo.pozdrawia osp wojcin
Nigdzie nie napisałem, że OSP Kwieciszewo nie zasługuje na nowy samochód, ale uważam, że taki wielki KAMAZ jest zbyteczny. W dzisiejszych czasach potrzebne są lekkie samochody operacyjno-ratownicze… i zdania nie zmienię.
na straż gminną przepadło w tym roku 797 862 zł.
Namierzcie tego gościa o Niku wszedniak. żeby nie psul opini strażakom z wszednia bo przez takiego gada będą na nas jechać.pozdrawiam
Robert, Wojtek gdzie czapeczki. Pozdrawiam
Gratuluje przede wszystkim prezesowi i naczelnikowi tej jednostki jak szybko to się rozwija i działa naprawdę szacunek ps nie to co kiedyś tak dalej chłopaki widzimy wasz entuzjam i chęci jeszcz raz gratulacje dobrze ze wy wzięliście władze bo to co było to załamka trzymajcie się
I znow ten niedobry PIS doplacil do inwestycji w gminie rzadzonej przez komuchow i POpapr…ow.??? super inicjatywa tak trzymac.