Coroczny piknik organizowany był, by promować profilaktykę uzależnień i bezpieczeństwo wśród młodzieży. Do ośrodka w Bielicach przybyły drużyny z Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Strzelnie, Zespołu Szkół w Bielicach i Gimnazjum w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Strzelnie. Drużyny rywalizowały w zawodach sportowych, brały udział w teście na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki uzależnień oraz w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mogilnie. Turniej wygrał MOW w Bielicach, drugie miejsce zajął MOW ze Strzelna, a trzecie ZPS z Szerzaw.
W przerwach między konkurencjami przybyli goście prezentowali przygotowane programy artystyczne. Podczas tego dnia drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach zaprezentowała gościom pokaz ratowniczo-gaśniczy, którego efektem było ugaszenie symulowanego pożaru i udzielenie ofiarom pierwszej pomocy. Po zakończonym turnieju i odebraniu nagród wszyscy wzięli udział w poczęstunku przy muzycznym akompaniamencie. Koordynatorem tegorocznego Dnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa był Andrzej Guźniczak. Atrakcje sfinansowano dzięki darowiznom od licznych sponsorów. (I | fot. MOW Bielice)



































