Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 5 października w miejscowości Busewo. Około godziny 10:45 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierowcy Volkswagena Transportera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 30-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Zgłaszający wyjaśnił policjantom, że jechał swoim samochodem drogą krajowa nr 15 w kierunku Strzelna. Przed nim poruszał się dostawczy bus, którego kierujący co rusz zjeżdżał na przeciwległy pas drogi. Jadąc tzw. \”wężykiem\”, stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna jechał ostrożnie za najwyraźniej pijanym kierowcą. W Busewie wykorzystał moment, gdy Volkswagen zjechał na przydrożny parking. Wtedy podbiegł do pojazdu, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Chwilę później powiadomił o wszystkim policję, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.
Niewykluczone, że dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie 39-letniego mieszkańca Strzelna nie doszło do kolejnej drogowej tragedii. Sprawcy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
– Zgodnie z art. 243 § 1 kpk każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu, przy czym osobę ujętą należy niezwłocznie przekazać w ręce policji. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach oszacować czy ujęcie takiej osoby nie będzie dla nas zbyt niebezpieczne – informuje asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)
















Bardzo dziękuję temu Panu za godną naśladowania postawę…Podziwiam odwagę, bo niestety wielu ludzi udaje że nie widzi takich i innych przypadków łamania prawa. Proszę nie pisać głupkowatych komentarzy w stylu donosiciel.
Typowy Polak,byle zakapować i człowiekowi w życiu namieszać, można było zabrać kluczyki i zaczekać po kierowcę, a nie od razu na policję, brak słów dla takich ludzi
zadaję sobie pytanie, czy jesteś idiotą od urodzenia, czy nabrałeś tej cechy wraz z doświadczeniem życiowym??? człowiek, naraził się, po to by pijany kretyn nikomu nie zrobił krzywdy, a ty tępy łbie jeszcze mu ubliżasz??? dam ci dobrą radę w gratisie, wleź z powrotem pod kamień, z pod którego wypełzłeś i nie wypowiadaj się więcej na tym forum…
Pies sie zdenerwował 😀 to mi humor poprawiłeś konfidencie 😀
Następnym razem jak pijany morderca za kółkiem przejedzie kogoś z Twojej rodziny czego Ci nie życzę oczywiście też zabież mu kluczyki i poczekaj na innego kierowcę. Cmentarze są pełne ofiar takich debili.
Rozbraja mnie Twój poziom wypowiedzi 😀 brawa dla pana geniusza, czekam na więcej 😀
rozumiem czemu naskoczyliscie na XXX ale z drugiej strony malo bylo ostatnio artykułów o osobach zlapanych na prowadzeniu po pijaku juz z odebranymi prawkami? ale jak najbardziej wasze podejscie: ze zamiast cackac sie z typem lepiej zadzwonic na milicje to biorac pod uwage przepisy w polsce jest najrozsadniejszym rozwiazaniem,
proszę bardzo nie komentować tych ćwierć mózgów typu notoryczny pijak czy xxx, bo chyba opluwanie ich sprawia im przyjemność; tak jak napisał wcześniej max, szkoda czasu i pisania…