W piątek, 8 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Mogilnie pojawiło się zarządzenie burmistrza w sprawie ustalenia stawek czynszu za najem lokali mieszkalnych i lokali socjalnych wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego gminy Mogilno.
Burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński ustalił nową stawkę bazową czynszu z tytułu najmu lokalu mieszkalnego w wysokości 7 zł za 1m2 powierzchni użytkowej lokalu w stosunku miesięcznym. Dotychczas była to kwota 6,70 zł/m2. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka miała miejsce 1 maja 2020 roku. Wówczas nastąpiła zmiana kwoty z 4,90 zł na 6,70 zł.
Przy naliczaniu czynszu należy uwzględnić następujące czynniki obniżające ich wartość użytkową:
– lokal znajduje się w budynku przeznaczonym do rozbiórki: wartość czynszu –10%
– lokal znajduje się w suterenie lub na poddaszu: wartość czynszu -10%
– lokal posiada kuchnię bez naturalnego oświetlenia: wartość czynszu –5%
– lokal posiada wspólną kuchnię: wartość czynszu –5%
– lokal nie posiada kuchni: wartość czynszu –10%
– lokal posiada wspólną łazienkę: wartość czynszu –5%
– lokal nie posiada łazienki: wartość czynszu –10%
– lokal nie posiada C.O.: wartość czynszu –5%
– lokal bez wody oraz kanalizacji w mieszkaniu: wartość czynszu –10%
– lokal bez wody lub kanalizacji w mieszkaniu: wartość –5%
– lokal położony na terenie wiejskim: wartość –5%.
W przypadku wystąpienia dwóch lub więcej czynników obniżających stawkę czynszu, łączna obniżka czynszu nie może przekroczyć 25% na terenie miasta lub 35% na terenie wiejskim.
Inną stawką objęte są lokale socjalne i tymczasowe, gdzie wysokość czynszu wynosi 30% stawki bazowej, czyli w tym przypadku będzie to 2,10 zł za metr kwadratowy (dotychczas 2,01 zł/m2). Do stawki czynszu za lokale socjalne nie stosuje się obniżek z tytułu czynników obniżających wartość użytkową.
Nowe stawki czynszu będą obowiązywały od 1 kwietnia 2021 roku. (PK)

















Co z tego???
Na bieznie za to mogą sobie isc, do biblioteki czy magazynu GS..
Zaplaca czynsze, wywoz smieci, na kablowki, internety i glupoty juz nie starczy..
Taki jest koszt jaki spoleczenstwo musi placic za wizje „wizjonera”, ktory mysli ze z bagienka w ktorym pływa uczyni jezioro..
Magazyny, pierdoly, a rowem syf do jeziora splywa..
Tak,trzymać. Tylko dlaczego nie od razu po 10 zł/m???Kiedy „Włodarzu” następne podwyżki, czekają wyborcy niecierpliwie. Czekamy,czekamy. A,jak z płatnym parkowaniem w tej „mieścinie”??? Byłoby i z tego trochę kasy.
90% komentarzy drukuja osoby która żyją z rozdawnictwa PIS. Wszystko było by piękne gdyby PIS dal na to środki a tak wszystko spadło na gmine: 500+, cała zgraja nierobów na utrzymaniu MOPS – wystarczy o 13 pod opiekę przyjść żeby poznać te znamienitosci, podniesienie najniższej krajowej i inne. No jeszcze zapomniałem o uciemiezonym i będącym na skraju bankructwa rolnictwie gdzie biedny zarobiony właściciel traktora za ponad 500.000 pln dostaje zwrot za paliwo z gminy, dziwne dodatki i inne profity. Więc skąd na to brać, burmistrz ze swoją swita mają ze swoich dołożyć??
Spójrzmy na sąsiednie Strzelno gdzie przez wiele lat życie było proste, niskie podatki, śmieszna opłaty a teraz ten grajdolek stoi nad przepaścią gospodarczą. Cieszmy się że nasze słoneczko buduje m.in. bieżnie, hale, stadion, biblioteka i inne rzeczy.
Jak ktos się wcześniej wypowiedział że jak za drogo to niech se chate w kredyt wezmie to zobaczy. Można też poszukać lepszej pracy niż żyć z MOPS-u.
Dziękuję za uwagę, miłego wieczoru.
Widzicie sami państwo, co z tego że Pan Duszyński postawi skocznie czy inny swój wymysł inwestycyjny, jeżeli odczują to wszyscy mieszkańcy po kieszeni, a szczególnie ci najmniej zamożni, miejmy nadzieję, że kolejną kadencję obejmnie Pan Molenda.
A w dobie kryzysu i obniżania podatków wszędzie na świecie – komentarze je wychwalające piszą idioci popierający kretyńskie pomysły – pożal się Boże – Burmistrza, najczęściej będący u niego na garnuszku i to w 100%!
Socjalne mieszkanie 2,10 za metr?
I jeszcze narzekają, że coś cieknie, coś nie działa…
Tak jak ktoś słusznie napisał – proponuję aby socjalce sami wynajęli mieszkanie. 800 odstępnego + 500 czynszu.
Tyle to kosztuje. W porownaniu do tych ich 100-120zł. A co z resztą? A reszta się na to składa.
Sami filozofowie na tym portalu do roboty sie wziąść a duszyński i tak za długo już stołek grzeje czekamy na wybory!!!
Dlaczego tutaj tyle płaczu? Przecież i tak zagłosujecie na Pana Leszka. A że śmieci do góry? Podatki? Prezesik zarabiający z 17 tys? Przecież mieliśmy szanse to zmienić. Był fajny kandydat. Więc miejmy nadzieję że wystartuje znów lub pojawi się ktoś równie ciekawy. Pamiętajcie że to od nas zależy kto nami rządzi.
Ten Burmistrz i część radnych wspierających Platforme nie ma w ogóle pomyslu na rządzenie tą gminą. Jedynie POdwyzki potrafią ustalać. Rondo w centrum koło galerii zakorkowalo całe miasto. Obwodnica nie z tej strony miasta.. ci ludzie nieudolnie rządzą od lat i mają takie poparcie.. ich wyborcy to dopiero patrole. Co do wypowiedzi J23 to przecież gmina nie opłaca 500 + a mops dostaje kasę państwowa. Rządziło PO i nie było na nic kasy tym bardziej na dzieci a dziura budżetowa rosła co roku. Czas na zmianę w naszej gminie.
Chyba jesteś odklejony od rzeczywistości. Do tych marnych czynszów chcąc utrzymać zasoby podatnicy muszą dokładać. Grzeją tam tyłki ludzie, którzy mają niezłe niekiedy dochody i się ze wszystkich śmieją , udając przy tym ofiary. mieszkania takie powinny mieć przyznawane osoby naprawdę w trudnej sytuacji nie zawinionych przez siebie. Po ustąpieniu a poprawie sytuacji materialnej to wylotka, bądz czynsz z wolnego rynku. Mieszkania przyznawane na czas określony, a nie bezterminowo.
Oj Panie Duszyński miejmy nadzieję, że to Pana ostatnia kadencja, ponieważ pańskimi pomysłami czyści Pan portfele mieszkańców.
jaki prezesik to twój kolega czy co? a ty pewnie na nawrota żes głosował co? ja na wybory nie chodzę a nie którzy nie wyobrażają sobie iść do urny i oddawać głosy bo im tak wygodnie.
Zgadzam się z Tobą w 100% co do zasadności weryfikacji lokatorów.