Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
poniedziałek, 15 czerwca, 2026
11 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Od marca drożej za śmieci

Redakcja przez Redakcja
07.02.2019
w Społeczeństwo
0
A A
33
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W czwartek, 7 lutego odbyła się sesja Rady Miejskiej w Strzelnie, podczas której 15 radnych zagłosowało za zmianą stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

– Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi (…) związana jest ze wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Gminie Strzelno. Podwyżkę opłat wymusza strona wydatkowa systemu, a więc odbieranie i transport odpadów, wzrost cen transportu, energii i tzw. \”opłaty marszałkowskiej\” oraz opłaty ponoszone z tytułu składowania odpadów – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Poniżej znajdują się miesięczne stawki opłat, jakie od 1 marca 2019 roku będą uiszczać mieszkańcy:

Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny:
1) od gospodarstwa domowego jednoosobowego – 14 zł (było 8,50 zł)
2) od gospodarstwa domowego dwuosobowego – 28 zł (było 17 zł)
3) od gospodarstwa domowego trzyosobowego – 42 zł (było 25,50 zł)
4) od gospodarstwa domowego czteroosobowego – 56 zł (było 34 zł)
5) od gospodarstwa domowego pięcioosobowego i powyżej – 70 zł (było 42,50 zł)

Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny:
1) od gospodarstwa domowego jednoosobowego – 30 (było 15 zł)
2) od gospodarstwa domowego dwuosobowego – 60 zł (było 30 zł)
3) od gospodarstwa domowego trzyosobowego – 90 zł (było 45 zł)
4) od gospodarstwa domowego czteroosobowego – 120 zł (było 60 zł)
5) od gospodarstwa domowego pięcioosobowego i powyżej – 150 zł (było 75 zł)

Stawka opłaty za pojemnik z odpadami komunalnymi pochodzącymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny:
1) za pojemnik 120 l – 21 zł (było 16 zł)
2) za pojemnik 240 l – 35 zł (było 30 zł)
3) za pojemnik 1100 l – 140 zł (było 135 zł)
4) za kontener KP7 – 380 zł (było 375 zł)

Stawka opłaty za pojemnik z odpadami komunalnymi pochodzącymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a odpady zbierane i odbierane są w sposób nieselektywny:
1) za pojemnik 120 l – 64 zł (było 32 zł)
2) za pojemnik 240 l – 116 zł (było 58 zł)
3) za pojemnik 1100 l – 490 zł (było 245 zł)
4) za kontener KP7 – 1400 zł (było 700 zł)

W przypadku nieruchomości o charakterze mieszanym tj. w części nieruchomości zamieszkałych i w części nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie się sumować. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

BIELICE: Wizytacja ministerstwa

Zderzenie przy pomniku

Komentarze 33

  1. arczi says:
    7 lat temu

    ciekawy cennik jesli wezmie sie pod uwage fakt ze czym wiecej jest domownikow tym mniej sie produkuje smieci na 1/os w porownaniu z tz singlami http://www.3plus.pl/wpisy/pobierz-zalacznik/id/98&usg=AOvVaw2KVPyuR-GorM5pb9FMs6tf

    Odpowiedz
  2. jan says:
    7 lat temu

    Jak żyć panie burmistrzu jak żyć przy takich cenach

    Odpowiedz
  3. Filip says:
    7 lat temu

    Wzrost opłat za wywóz śmieci segregowanych o 70% a niesegregowanych o 100%. Ładniej brzmi. Trzeba było tak napisać. Dziękujemy panu Burmistrzowi i państwu Radnym. Proponuję zadać sobie trochę trudu i spróbować poszukać drugą taką gminę w okolicy albo nawet dalej. Nie znajdziecie. O samych kwotach już nie wspomnę… Jeszcze raz wielkie DZIĘKI! Jednocześnie wnioskujmy o podniesienie wszystkich możliwych opłat o 100 a nawet 300 procent. Wytrzymamy! Jednocześnie pytam gdzie te inwestycje nowej władzy w Strzelnie. Gdzie ta moc sprawcza? Gdzie te fundusze unijne i ten kapitał splywajacy do Strzelna strumieniami? Przed wyborami tyle było haseł i zapowiedzi. Kwartał rządów nowej władzy za nami a w tle tylko dyskusja o zaciskaniu pasa, podwyżkach, zadłużeniach, likwidacjach, oszczędzaniu. Można to zrozumieć tylko co dla przeciwwagi? Jakoś tak niczym się nowa władza nie chwali…

    Odpowiedz
  4. Juzek says:
    7 lat temu

    I całe szczęście że podnieśli ponieważ miałem już dość płacenia tak śmiesznie niskich rachunków.proponuje jeszcze wprowadzić opłatę Za ŻYCIE.w zależności kto ile ma lat.wasze rządy w całym powiecie to czysta kpina jak w filmie MIŚ…..

    Odpowiedz
  5. Nikoś says:
    7 lat temu

    Bardzo dobrze, Matczak doprowadził Strzelno do ruiny a teraz krzywda się dzieje.Jakoś długi trzeba spłacić zaciągnięte przez Matczak, a ze ten nie potrafił gospodarzy to jest jak jest smród bieda i ubóstwo..

    Odpowiedz
  6. Aeiouy says:
    7 lat temu

    Jak to jest możliwe, ze wszędzie nic się nie kalkuluje, a w takim zadłużonym (najbardziej w Polsce) Toruniu, opłaty za smieci nie zmieniły się od 2014r ? I w tym roku tez się nie zmienią.. A więc 6ty \”sezon\” będzie tyle samo..
    Ceny dla 2 osobowych gospodarstw:
    Domki jednorodzinne za selektywne- 23 zł.
    Jw za nieselektywne- 29 zł.
    Zabudowa wielorodzinna selektywne- 21 zł
    JW nieselektywne- 27 zł.
    Za nieselektywne w gospodarstwach powyżej 4 osób w domkach 53 zł, a blokach 48 zł..
    Czyli można dużo taniej od tylu lat..
    Inna skala/ilości generują aż takie różnice?

    Odpowiedz
  7. bonia says:
    7 lat temu

    piszecie ze rada podniosla, nie rada bylo tlumaczone na sesji ze to tonsmeier podniosl ceny , ale wy swoje madre komentarze nasadzacie

    Odpowiedz
  8. OBI says:
    7 lat temu

    To się zgadza,że im większa rodzina to mniej śmieci ma do segregowania,ponieważ mają większą kwotę z 500+ , i po zakupach, zaraz po wyjściu z Biedronki większość konsumują i mamy w tym czasie bardzo zaśmiecone drogi, co daje się zauważyć. A kto pozbiera i zapłaci za uprzątnięcie ulic.Znowu uczciwy bo ma marną pensję czy rentę,ale z pensji i renty można dokonywać potrąceń, natomiast z 500+ nie.

    Odpowiedz
  9. normalny says:
    7 lat temu

    burmistrzowi dziekujemy szybko skonczy zasiadanie na foteliku

    Odpowiedz
  10. Mieszkanka gminy says:
    7 lat temu

    Oburzenie jest zrozumiałe lecz co robić gdy gmina jest tak zadluzona? Od czegos trzeba zacząć. By wyjść na prostą trzeba iść po trupach do celu.

    Odpowiedz
  11. lizu says:
    7 lat temu

    moje gratulacje dla radnych i burmistrza za wybór najdroższej firmy odbierającej śmieci, super, tak dalej

    Odpowiedz
  12. mimi says:
    7 lat temu

    do wszytskich pieniaczy wysluchac na sesji czym jest spowodowana podwyzka, nie da sie czytac waszych bzdur

    Odpowiedz
  13. lidia says:
    7 lat temu

    To jeszcze nie jest dużo za śmieci w innych miastach płacą dużo więcej ważne żeby te śmieci były wywożone i nie stały na ulicach nie zabierane a ci co płacą tak będą płacić nic za darmo a ci co się uchylają to i tak to będą robić czy to będzie tyle czy mniej ludzie normalna kolej rzeczy ze wszystko drożeje nic w miejscu nie stoi weżmy tylko ceny żywności ,leków itp.

    Odpowiedz
  14. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    No jak smierciarka ma 100 kilometrów w jedną
    stronę z Koła to takie ceny teraz zamias wybierać jakąś firme bliżej z okolicy która by taki kawał nie musiałeś przyjeżdżać brawo dla władz za dobrą ekonomię śmiech na sali

    Odpowiedz
  15. mimi says:
    7 lat temu

    inna firma nie przystapila do przetargu !!

    Odpowiedz
  16. obywatel says:
    7 lat temu

    Gmina nie jest przedsiębiorstwem zajmującym się odbiorem i przetwarzaniem odpadów komunalnych. I to nie gmina podnosi opłaty żeby szukać pieniędzy na inne rzeczy. Pieniadze które wpływają do gminy z tytułu opłaty za wywóz odpadów mysz na to tylko być przeznaczone. Przetarg wygrywa firma ktoś spełnia wymogi zawarte w ogłoszeniu o przetargu i która jest tańsza. Widocznie inni chcieli drożej wywozić. To firma podniosła opłaty i mieszkańcy musza zapłacić więcej. Nikt nie będzie doplacal nam do wywozu.rozdawnictwo sie skończyło. Wiem że przez 16 lat sporo ludzi przywykło do tego ale już sie skończyło i nie ma zmiłuj.

    Odpowiedz
  17. xxx says:
    7 lat temu

    Dlaczego w Strzelnie śmieci odbierane są dwa razy w miesiącu a na wsiach tylko raz za tą samą stawkę? Nie dajcie się oszukiwać! Albo będziemy traktowani Tak samo albo przestajemy płacić!!!

    Odpowiedz
  18. Julia says:
    7 lat temu

    Ty Obi,masz tak zlasowany mózg,że aż szkoda słów.Większa rodzina to mniej śmieci?Kto konsumuje na miejscu?A pewnie mówisz o sobie!Żresz jeszcze w sklepie.Papierki sam posprzątaj!Żal ci dupę ściska co,że niektórzy odbierają 500+!Nie każda rodzina,która odbiera te pieniądze to w Twoich oczach rodzina patologiczna i jakaś inna bo matka w sklepie da dziecku batonika?Nie rozumiem!To nie te rodziny są winne,że biorą jak dawają,bo tylko głupi by nie wziął!Jak Tobie by dawali premię co miesiąc 1000 zł to też byś brał i pierwszy w kasie byś był człowieku!Dobrze,że dawają,bardzo dobrze!A ty człowieku jesteś zwykłym tępym łbem i zazdrość cię ż zżera człowieku.Miej pretensje do rządu o te pieniądze,a nie do ludzi pobierających.A taj swoją drogą tutaj nie chodzi o 500+ tylko o podwyżkę śmieci więc zamiast pisać bzdury idź i pracuj bo od marca więcej już zapłacisz!!!

    Odpowiedz
  19. Ela says:
    7 lat temu

    Ja zwykły człowiek jak będę miał na miesiąc tyle wypłaty co radny lub burmistrz to mogę zapłacić ale nie przy takich zarobkach(najniższa krajowa).A nie mogliście do wywozu śmieci wziąść firmy z Kielc albo jeszcze dalej haaa.Radni głosowali to niech płacą.

    Odpowiedz
  20. Zbyszek says:
    7 lat temu

    Teraz jeszcze więcej ludzi nie będzie płacić za śmieci.

    Odpowiedz
  21. nery says:
    7 lat temu

    Żeby za selektywny produkt do spalarni ob. tyle musiał dopłacac \’i jak radni mogli ustalić więcej jak w toruniu wstyt dla Burmistrza pozdrawiam

    Odpowiedz
  22. Julia says:
    7 lat temu

    Obi,weź przestań.Z Twojego wpisu tak to właśnie odebrałam.Może nie chciałeś a uraziłeś.

    Odpowiedz
  23. OBI says:
    7 lat temu

    Z komentarza nie masz nic \\\”odbierać\\\”.Ty masz czytać i rozumieć dlaczego ulice są tak zaśmiecone.

    Odpowiedz
  24. Filip says:
    7 lat temu

    Osiołku jeden… Może byś wziął do rączki program wyborczy p. Burmistrza, który przedstawiał przed wyborami? Czytałeś chociaż? Może masz problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego? Polecam przeczytać punkt 7. Przede wszystkim ten. To jest to o czym piszę osiołku. Następnie kolejne, z 17 przedstawianych. W sumie 10 z nich dotyczy inwestowania. Skwery, parki, ścieżki, mieszkania+, boiska, obiekt sportowy KUJAWIANKI. Fajnie brzmi i może chwytać… Dlatego osiołku ja nie mam zamiaru tak jak Ty biadolić o tym, że poprzednik narobił bałaganu i teraz będziemy wegetować Bóg wie jak długo. Skoro się obiecuje działać w konkretach i jest się teraz władnym do działania to teraz proszę… DZIAŁAĆ! a nie szukać wymówek jak Ty. Żal mi Ciebie. Ciężko musisz mieć w życiu.

    Odpowiedz
  25. obywatel says:
    7 lat temu

    Prawdziwy filip z konopii…

    Odpowiedz
  26. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    a czy ktoś odpowie mi na pytanie -podwyżki ogólnokrajowe ustanowione przez rząd to muszą być w każdym zakładzie??

    Odpowiedz
  27. Aeiouy says:
    7 lat temu

    Jak Ci g…z wcetu wybijają to najpierw wezwiesz hydraulika czy każesz kłaść kafelki?
    Czego oczekujesz, ze burmistrz zacznie w lutym kujawianke remontować???
    Najpierw trzeba posprzatac po 16 letniej komedii peezelu…

    Odpowiedz
  28. Bolo says:
    7 lat temu

    Źle to zobrazowałeś zupełnie. Parafrazując. Jeżeli kupujesz mieszkanie z rozpieprzonym kiblem i nie masz pieniędzy na jego remont to powinieneś mieć świadomość, że stawiasz się w niezręcznej sytuacji chwaląc się dookoła i opowiadając, że będziesz wykładał marmurem salon i wszystkie pozostałe pomieszczenia. Później możesz się spodziewać, że ludzie będą pytać o postępy w inwestycjach. Te pytania nie powinny frustrować. One z czegoś konkretnego wynikają.

    Odpowiedz
  29. Piotr says:
    7 lat temu

    Tak się tym Toruniem tutaj zasłaniają, a stawka za wywóz śmieci wynosi tam 12 zł. Gdyby może u nas była taka stawka od tak dawna to też by było inaczej. Druga sprawa że gdyby u nas dali teraz 12 zł to i tak pewnie każdy by marudził.

    Jak dajesz przykład tak dużego miasta w stosunku do Strzelna, to co powiesz o Wrocławiu? Tam płacą za śmieci średnio 22 zł od osoby? Czyli da się drożej.

    Odpowiedz
  30. Wyborca says:
    7 lat temu

    Niezły z Ciebie musi być mapet skoro porownujesz Strzelno do Wrocławia. Może od razu ze Szwajcarią nas zestaw. Ułomny jesteś czy faktycznie w jakiejś bajce żyjesz?

    Odpowiedz
  31. Wyborca says:
    7 lat temu

    Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, bo nie miałem takiego zamiaru. Reasumując. Dyskutujmy zachowując kulturę. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  32. Zamyślony says:
    7 lat temu

    A dlaczego firma, która wygrała przetarg na odbiór odpadów, w czasie obowiązywania umowy podniosła cenę?? To tak można?? Bo mi to wyglada na taki mechanizm: przystępujemy do przetargu z niską ceną, wygrywamy i po kilku miesiącach podnosimy stawkę i wychodzimy na swoje 😉

    Odpowiedz
  33. johny says:
    7 lat temu

    inowroclaw ma 34 za niesergregowane i tam nie mardzua

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk