W czwartek, 7 lutego odbyła się sesja Rady Miejskiej w Strzelnie, podczas której 15 radnych zagłosowało za zmianą stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
– Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi (…) związana jest ze wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Gminie Strzelno. Podwyżkę opłat wymusza strona wydatkowa systemu, a więc odbieranie i transport odpadów, wzrost cen transportu, energii i tzw. \”opłaty marszałkowskiej\” oraz opłaty ponoszone z tytułu składowania odpadów – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
Poniżej znajdują się miesięczne stawki opłat, jakie od 1 marca 2019 roku będą uiszczać mieszkańcy:
Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny:
1) od gospodarstwa domowego jednoosobowego – 14 zł (było 8,50 zł)
2) od gospodarstwa domowego dwuosobowego – 28 zł (było 17 zł)
3) od gospodarstwa domowego trzyosobowego – 42 zł (było 25,50 zł)
4) od gospodarstwa domowego czteroosobowego – 56 zł (było 34 zł)
5) od gospodarstwa domowego pięcioosobowego i powyżej – 70 zł (było 42,50 zł)
Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny:
1) od gospodarstwa domowego jednoosobowego – 30 (było 15 zł)
2) od gospodarstwa domowego dwuosobowego – 60 zł (było 30 zł)
3) od gospodarstwa domowego trzyosobowego – 90 zł (było 45 zł)
4) od gospodarstwa domowego czteroosobowego – 120 zł (było 60 zł)
5) od gospodarstwa domowego pięcioosobowego i powyżej – 150 zł (było 75 zł)
Stawka opłaty za pojemnik z odpadami komunalnymi pochodzącymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny:
1) za pojemnik 120 l – 21 zł (było 16 zł)
2) za pojemnik 240 l – 35 zł (było 30 zł)
3) za pojemnik 1100 l – 140 zł (było 135 zł)
4) za kontener KP7 – 380 zł (było 375 zł)
Stawka opłaty za pojemnik z odpadami komunalnymi pochodzącymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a odpady zbierane i odbierane są w sposób nieselektywny:
1) za pojemnik 120 l – 64 zł (było 32 zł)
2) za pojemnik 240 l – 116 zł (było 58 zł)
3) za pojemnik 1100 l – 490 zł (było 245 zł)
4) za kontener KP7 – 1400 zł (było 700 zł)
W przypadku nieruchomości o charakterze mieszanym tj. w części nieruchomości zamieszkałych i w części nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie się sumować. (AS)

















ciekawy cennik jesli wezmie sie pod uwage fakt ze czym wiecej jest domownikow tym mniej sie produkuje smieci na 1/os w porownaniu z tz singlami http://www.3plus.pl/wpisy/pobierz-zalacznik/id/98&usg=AOvVaw2KVPyuR-GorM5pb9FMs6tf
Jak żyć panie burmistrzu jak żyć przy takich cenach
Wzrost opłat za wywóz śmieci segregowanych o 70% a niesegregowanych o 100%. Ładniej brzmi. Trzeba było tak napisać. Dziękujemy panu Burmistrzowi i państwu Radnym. Proponuję zadać sobie trochę trudu i spróbować poszukać drugą taką gminę w okolicy albo nawet dalej. Nie znajdziecie. O samych kwotach już nie wspomnę… Jeszcze raz wielkie DZIĘKI! Jednocześnie wnioskujmy o podniesienie wszystkich możliwych opłat o 100 a nawet 300 procent. Wytrzymamy! Jednocześnie pytam gdzie te inwestycje nowej władzy w Strzelnie. Gdzie ta moc sprawcza? Gdzie te fundusze unijne i ten kapitał splywajacy do Strzelna strumieniami? Przed wyborami tyle było haseł i zapowiedzi. Kwartał rządów nowej władzy za nami a w tle tylko dyskusja o zaciskaniu pasa, podwyżkach, zadłużeniach, likwidacjach, oszczędzaniu. Można to zrozumieć tylko co dla przeciwwagi? Jakoś tak niczym się nowa władza nie chwali…
I całe szczęście że podnieśli ponieważ miałem już dość płacenia tak śmiesznie niskich rachunków.proponuje jeszcze wprowadzić opłatę Za ŻYCIE.w zależności kto ile ma lat.wasze rządy w całym powiecie to czysta kpina jak w filmie MIŚ…..
Bardzo dobrze, Matczak doprowadził Strzelno do ruiny a teraz krzywda się dzieje.Jakoś długi trzeba spłacić zaciągnięte przez Matczak, a ze ten nie potrafił gospodarzy to jest jak jest smród bieda i ubóstwo..
Jak to jest możliwe, ze wszędzie nic się nie kalkuluje, a w takim zadłużonym (najbardziej w Polsce) Toruniu, opłaty za smieci nie zmieniły się od 2014r ? I w tym roku tez się nie zmienią.. A więc 6ty \”sezon\” będzie tyle samo..
Ceny dla 2 osobowych gospodarstw:
Domki jednorodzinne za selektywne- 23 zł.
Jw za nieselektywne- 29 zł.
Zabudowa wielorodzinna selektywne- 21 zł
JW nieselektywne- 27 zł.
Za nieselektywne w gospodarstwach powyżej 4 osób w domkach 53 zł, a blokach 48 zł..
Czyli można dużo taniej od tylu lat..
Inna skala/ilości generują aż takie różnice?
piszecie ze rada podniosla, nie rada bylo tlumaczone na sesji ze to tonsmeier podniosl ceny , ale wy swoje madre komentarze nasadzacie
To się zgadza,że im większa rodzina to mniej śmieci ma do segregowania,ponieważ mają większą kwotę z 500+ , i po zakupach, zaraz po wyjściu z Biedronki większość konsumują i mamy w tym czasie bardzo zaśmiecone drogi, co daje się zauważyć. A kto pozbiera i zapłaci za uprzątnięcie ulic.Znowu uczciwy bo ma marną pensję czy rentę,ale z pensji i renty można dokonywać potrąceń, natomiast z 500+ nie.
burmistrzowi dziekujemy szybko skonczy zasiadanie na foteliku
Oburzenie jest zrozumiałe lecz co robić gdy gmina jest tak zadluzona? Od czegos trzeba zacząć. By wyjść na prostą trzeba iść po trupach do celu.
moje gratulacje dla radnych i burmistrza za wybór najdroższej firmy odbierającej śmieci, super, tak dalej
do wszytskich pieniaczy wysluchac na sesji czym jest spowodowana podwyzka, nie da sie czytac waszych bzdur
To jeszcze nie jest dużo za śmieci w innych miastach płacą dużo więcej ważne żeby te śmieci były wywożone i nie stały na ulicach nie zabierane a ci co płacą tak będą płacić nic za darmo a ci co się uchylają to i tak to będą robić czy to będzie tyle czy mniej ludzie normalna kolej rzeczy ze wszystko drożeje nic w miejscu nie stoi weżmy tylko ceny żywności ,leków itp.
No jak smierciarka ma 100 kilometrów w jedną
stronę z Koła to takie ceny teraz zamias wybierać jakąś firme bliżej z okolicy która by taki kawał nie musiałeś przyjeżdżać brawo dla władz za dobrą ekonomię śmiech na sali
inna firma nie przystapila do przetargu !!
Gmina nie jest przedsiębiorstwem zajmującym się odbiorem i przetwarzaniem odpadów komunalnych. I to nie gmina podnosi opłaty żeby szukać pieniędzy na inne rzeczy. Pieniadze które wpływają do gminy z tytułu opłaty za wywóz odpadów mysz na to tylko być przeznaczone. Przetarg wygrywa firma ktoś spełnia wymogi zawarte w ogłoszeniu o przetargu i która jest tańsza. Widocznie inni chcieli drożej wywozić. To firma podniosła opłaty i mieszkańcy musza zapłacić więcej. Nikt nie będzie doplacal nam do wywozu.rozdawnictwo sie skończyło. Wiem że przez 16 lat sporo ludzi przywykło do tego ale już sie skończyło i nie ma zmiłuj.
Dlaczego w Strzelnie śmieci odbierane są dwa razy w miesiącu a na wsiach tylko raz za tą samą stawkę? Nie dajcie się oszukiwać! Albo będziemy traktowani Tak samo albo przestajemy płacić!!!
Ty Obi,masz tak zlasowany mózg,że aż szkoda słów.Większa rodzina to mniej śmieci?Kto konsumuje na miejscu?A pewnie mówisz o sobie!Żresz jeszcze w sklepie.Papierki sam posprzątaj!Żal ci dupę ściska co,że niektórzy odbierają 500+!Nie każda rodzina,która odbiera te pieniądze to w Twoich oczach rodzina patologiczna i jakaś inna bo matka w sklepie da dziecku batonika?Nie rozumiem!To nie te rodziny są winne,że biorą jak dawają,bo tylko głupi by nie wziął!Jak Tobie by dawali premię co miesiąc 1000 zł to też byś brał i pierwszy w kasie byś był człowieku!Dobrze,że dawają,bardzo dobrze!A ty człowieku jesteś zwykłym tępym łbem i zazdrość cię ż zżera człowieku.Miej pretensje do rządu o te pieniądze,a nie do ludzi pobierających.A taj swoją drogą tutaj nie chodzi o 500+ tylko o podwyżkę śmieci więc zamiast pisać bzdury idź i pracuj bo od marca więcej już zapłacisz!!!
Ja zwykły człowiek jak będę miał na miesiąc tyle wypłaty co radny lub burmistrz to mogę zapłacić ale nie przy takich zarobkach(najniższa krajowa).A nie mogliście do wywozu śmieci wziąść firmy z Kielc albo jeszcze dalej haaa.Radni głosowali to niech płacą.
Teraz jeszcze więcej ludzi nie będzie płacić za śmieci.
Żeby za selektywny produkt do spalarni ob. tyle musiał dopłacac \’i jak radni mogli ustalić więcej jak w toruniu wstyt dla Burmistrza pozdrawiam
Obi,weź przestań.Z Twojego wpisu tak to właśnie odebrałam.Może nie chciałeś a uraziłeś.
Z komentarza nie masz nic \\\”odbierać\\\”.Ty masz czytać i rozumieć dlaczego ulice są tak zaśmiecone.
Osiołku jeden… Może byś wziął do rączki program wyborczy p. Burmistrza, który przedstawiał przed wyborami? Czytałeś chociaż? Może masz problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego? Polecam przeczytać punkt 7. Przede wszystkim ten. To jest to o czym piszę osiołku. Następnie kolejne, z 17 przedstawianych. W sumie 10 z nich dotyczy inwestowania. Skwery, parki, ścieżki, mieszkania+, boiska, obiekt sportowy KUJAWIANKI. Fajnie brzmi i może chwytać… Dlatego osiołku ja nie mam zamiaru tak jak Ty biadolić o tym, że poprzednik narobił bałaganu i teraz będziemy wegetować Bóg wie jak długo. Skoro się obiecuje działać w konkretach i jest się teraz władnym do działania to teraz proszę… DZIAŁAĆ! a nie szukać wymówek jak Ty. Żal mi Ciebie. Ciężko musisz mieć w życiu.
Prawdziwy filip z konopii…
a czy ktoś odpowie mi na pytanie -podwyżki ogólnokrajowe ustanowione przez rząd to muszą być w każdym zakładzie??
Jak Ci g…z wcetu wybijają to najpierw wezwiesz hydraulika czy każesz kłaść kafelki?
Czego oczekujesz, ze burmistrz zacznie w lutym kujawianke remontować???
Najpierw trzeba posprzatac po 16 letniej komedii peezelu…
Źle to zobrazowałeś zupełnie. Parafrazując. Jeżeli kupujesz mieszkanie z rozpieprzonym kiblem i nie masz pieniędzy na jego remont to powinieneś mieć świadomość, że stawiasz się w niezręcznej sytuacji chwaląc się dookoła i opowiadając, że będziesz wykładał marmurem salon i wszystkie pozostałe pomieszczenia. Później możesz się spodziewać, że ludzie będą pytać o postępy w inwestycjach. Te pytania nie powinny frustrować. One z czegoś konkretnego wynikają.
Tak się tym Toruniem tutaj zasłaniają, a stawka za wywóz śmieci wynosi tam 12 zł. Gdyby może u nas była taka stawka od tak dawna to też by było inaczej. Druga sprawa że gdyby u nas dali teraz 12 zł to i tak pewnie każdy by marudził.
Jak dajesz przykład tak dużego miasta w stosunku do Strzelna, to co powiesz o Wrocławiu? Tam płacą za śmieci średnio 22 zł od osoby? Czyli da się drożej.
Niezły z Ciebie musi być mapet skoro porownujesz Strzelno do Wrocławia. Może od razu ze Szwajcarią nas zestaw. Ułomny jesteś czy faktycznie w jakiejś bajce żyjesz?
Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, bo nie miałem takiego zamiaru. Reasumując. Dyskutujmy zachowując kulturę. Pozdrawiam.
A dlaczego firma, która wygrała przetarg na odbiór odpadów, w czasie obowiązywania umowy podniosła cenę?? To tak można?? Bo mi to wyglada na taki mechanizm: przystępujemy do przetargu z niską ceną, wygrywamy i po kilku miesiącach podnosimy stawkę i wychodzimy na swoje 😉
inowroclaw ma 34 za niesergregowane i tam nie mardzua