Gmina Strzelno w marcu po raz trzeci ogłosiła dwa przetargi. Jeden dotyczył remontu budynku Szkoły Podstawowej im. A.A Michelsona w Strzelnie. Swoje oferty złożyły trzy firmy. Jedną z nich był Zakład Budowlany GRINBUD z Gniezna, który zaproponował cenę 4 996 305,07 zł. Za cenę 5 397 300 zł to zadanie chce wykonać spółka KWK Construction Deweloper z Bydgoszczy. Trzecią propozycję złożyła spółka Constructo z Lubicza i opiewa ona na kwotę 6 589 700 zł. Jednak gmina na ten remont może wydać 4 355 477,27 złotych, tym samym najniższa oferta jest za wysoka o ponad 640 tysięcy złotych.
Drugi przetarg dotyczył zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach wraz z budową zadaszenia nad boiskiem sportowym i infrastrukturą towarzyszącą. Tu gmina zamierza wydać 1 482 576,63 złotych. Najniższa oferta spółki Sport Halls z Wrocławia opiewa na kwotę 2 338 000 złotych, kolejna spółka Matejko Development z Czapury wyceniła prace na kwotę 2 460 000 złotych. Ofertę złożyła także spółka Gardenia Sport z Warszawy i wynosi ona 2 595 323,96 złotych. Najwyższą stawkę za to zadanie zaproponowała spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna i wynosi ona 2 670 189,78 złotych. Tu także brakuje do najniższej oferty ponad 855 tysięcy złotych.
Włodarz gminy musi teraz zdecydować, czy po raz trzeci unieważnić przetargi, czy może dołożyć z budżetu i realizować te inwestycje. (PK)
















Do swojej faworyzowanej szkoły w Markowicach zapewne dołoży. A Michelson to może o tym zapomnieć. Pozdrowienia ze Stodół
A może powierzyć te remonty ecce homo, podobnie jak prowadzenie żłobka gminnego i jeszcze parę innych tematów. Oczywiście wszystko pro publico bono .
Zorganizował żłobek ten kto umiał to zrobić. Przecież to mogło być Twoje i nazywać się „Kicia”. Ale poza prymitywnymi wpisami trzeba umieć trochę więcej. Żłobka w Strzelnie nie było i można było wpaść na ten pomysł i go realizować. Dla mnie to wszystko jedno kto to prowadzi, ważne, że jest.
Dołożyć z czego chyba, że zmniejszy koszty funkcjonowania urzędu tam wzrosło o 1,5 mln wtedy starczyłoby.
Żłobek gminny nie jest, warto się zorientować w rewelacjach przed wylewaniem swoich frustracji w internecie. Ale zawsze zamiast działania można pisać bzdury w internecie bo żal tyłek ściska
Grzybiarze mogą nawet wiosną na grzybki jechać – ponieważ droga w okolicach pewnej hipoterapii została zrobiona, wysypana i jest super. Mam nadzieje, że grzybiarze i mieszkańcy powiatu mogil. doceniają wysiłki pewnej osoby ważnej, a nawet bardzo ważnej i nie będą marudzić, że jest wiele miejsc gdzie mieszka tylu ludzi i jest błoto po deszczu itd.
Doceńmy i na grzyby i nie czepiajmy się ,że droga, gdzie praktycznie nikt nie mieszka została zrobiona .
A ja pamiętam jak burmistrz był radnym i miał” Ecco Homo” ale o stowarzyszeniu i jego działalności nie wiele było słychać! Z chwilą gdy został burmistrzem otworzyły się ” kiesy”! Ale co tu zazdrościć!
Do „Covid” . Masz rację co do wzrostu kosztów urzędowych, ale jak tu nie dołożyć gdy już prawie wszystkich po poprzedniku w różny sposób udało się pozbyć!
I jeszcze jedno co zauważyłem w Strzelnie to wycinka drzew w różnych miejscach miasta, nawet ostatnio na rynku ! A pamiętam gdy obecny burmistrz gdy był radnym to z poprzednikiem toczył boje o prawie każde drzewo! Dziś brakuje takiego obrońcy wśród radnych! Wesołych Świąt!!!
Gdybyś miał dobrą pamięć i inicjatywę sam byś coś zorganizował jeszcze za czasów tamtego burmistrza, ale tym swoim wpisem, to zrobiłeś „REHOT” sam sobie na całe Strzelno. Pamiętaj jedno, że inwestycje i pomysły na nie realizuje się latami. „Papierologia” zajmuje najwięcej czasu, a Ty jako obserwator dostrzegasz dopiero koniec dzieła.
Pomijając waszą dyskusje, Moje zdanie to takie, że Pan burmistrz powinien znależć po prostu sponsorów w końcu ponoć największy przedsiębiorca w gminie to jego dobry kolega. Zna również innych bogatych ludzi więc niech dadzą coś od siebie a nie tylko biją kase na gminie jakby im mało było. Żłobek to dobry pomysł tylko ciekawe gdzie praca dla młodych mam bo chyba nie w chłodni hehehehe tam jest ciężko. Powinien tu powstać jakiś porządny zakład prywatny a nie dofinansowywany z państwa a z tym jest problem bo trza zysk wypracować a nie pieniądze dostawać za pomysł.Pozdrawiam.
Ten gość wyprzedaje majątek gminny a śmieszni radni mu klaskają
UPS ! Czujesz klimat ? Gadać krowie na rowie można nawet kiedy nie kuma ale inteligentne zwierzę jest i nauczy się ! a Demokracja prze na przód i z ludzi robi krowy bez rozumne ! Kumasz, ?
Czy nie dziwi mieszkańców fakt w tym całym zamieszaniu, że nikt nie pyta o zamkniętych trzech szkołach w gminie nie wspominając o służbie zdrowia i zamkniętym szpitalu. Jeżeli burmistrz Strzelna od ponad dwóch lat zapewnia że po sklepie elektrycznym zrobi pomieszczenie dla Klubu Seniora to jak długo będzie trwać adaptacja wyżej wymienionych budynków. O brak pomysłów Pana Burmistrza nie posądzam. Burmistrz bardzo płomiennie mówi w swojej telewizji o planach tylko czy czasu starczy.