W ten sposób została oszukana 23-letnia mieszkanka Mogilna, która wyjaśniła policjantom, że ktoś włamał się na profil Facebook należący do jej kuzynki. Następnie oszust podszywając się pod nią napisał, że znalazł się w kłopotliwej sytuacji, ponieważ będąc na zakupach nie posiada wystarczającej ilości środków na koncie. Poprosił także o przesłanie kodów BLIK na kwoty 300 i 400 złotych.
Niczego nieświadoma 23-latka uwierzyła i udostępniła kody BLIK ze swojej aplikacji bankowej. Niestety, jak się później okazało, przy pomocy tych kodów przestępca wypłacił z bankomatu 700 złotych.
Pamiętajmy, po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego lub kogoś z rodziny warto zadzwonić i upewnić się, że nikt się pod niego nie podszywa. Bardzo ważne jest również chronienie swoich haseł – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie. (za KPP Mogilno)
















Gratulacje dla tej Pani hahahaha
Nie ma czegoś takiego jak kody blik na określoną kwotę. Są po prostu kody a kwotę wybiera się wedle życzenia. Każdy bank ma własne limity wypłat kodem blik. A i jeszcze nie każdy bank ma płatności blik w swojej ofercie.
Idiotka BU HA HA HA
Chyba głupota na BLIK\’a. Kto o zdrowych zmysłach daje się nabrać na takie coś? No chyba nikt mądry. Pani mieszkanka powinna się spalić ze wstydu, naiwności i niewiedzy. Brak słów na głupotę ludzką. I jeszcze poszła na Policję :). ERROR w głowie do kwadratu.
Najpierw sie wybiera kwote pozniej wpisuje kod BLIK.. WYbral w bankomacie kwote 300 zł i kazał podać kod blik, ona go zaakceptowała i wypłacił pieniądze. Co do tych komentarzy poniżej to skomentuje: \”Dobrze, że wy macie taką inteligencje\” 🙂
proponuję więcej w szkołach religii, plastyki, muzyki, a mniej przedmiotów ścisłych; ogłupienie społeczeństwa postępuje w trybie geometrycznym; nie mam pretensji do tej Pani, to jej pieniądze i nauczka na przyszłość, ale daje to obraz zwykłego zdroworozsądkowego myślenia ludzi, żyjących w wirtualnej rzeczywistości; a wystarczyłoby wykonać telefon i potwierdzić czy dana osoba to faktycznie ta a nie oszust;
Dla mnie jest jeden komentarz całego zdarzenia : łatwo oceniać niż postawić się w tej sytuacji, każdy mądry kto patrzy z odległości na sprawę , a kto jest w danej sytuacji działa pod wpływem emocji i nie zawsze widzi tyle co ktoś poboczny, pozdrawiam tych którzy oceniają to świadczy tylko o kulturze trochę wyrozumiałości ludzie , oby was coś takiego nie spotkało !
Ludzie!Ogarnijcie sie!23-latka wychowana praktycznie od malego na komputerach i telefonach w dobie internetu dala sie tak nabrac… Jedna wielka glupota z jej strony. Nie dziwila bym sie starszej osobie ktorej ;wnuczki; zainstalowaly taka aplikacje…