Projekt zakładał przebudowę skrzyżowania zwykłego na rondo wraz z doświetleniem miejsc przejść dla pieszych w obszarze ronda. Całość robót wykonała spółka Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog z Inowrocławia.
Warto zauważyć, że już przed otwarciem obwodnicy wielu mieszkańców, a także służby ratunkowe zwracały uwagę na brak ronda w tym miejscu. Pomimo negatywnych opinii zdecydowano wówczas o wybudowaniu zwykłego skrzyżowania. Teraz całkowity koszt jego budowy wyniósł 1 106 685,74 zł. (AS)




















































Wielkie otwarcie – a gdzie Zenek? gdzie orkiestra? gdzie przelatujące F-16? Dalej uważam że to rondo jest w tym miejscu niepotrzebne, a mowienie ze tu zginely 4 os i wiele wypadkow sie odbylo jest wmówiniem ludzią o potrzebie ronda. Czy w innych miejscach gdzie dochodzi do podobnych zdarzen buduja ronda? NIE!!! Bo ludzie maja myslec a nie jezdzic na pałe. Bezsens i niepotrzebnie wydane pieniadze, ale teraz sie beda chwalic jak to uroczyscie otworzyli rondo… a ludzie i tak nie potrafią na rondach jezdzic…
Jaki powiat takie działanie.
Kiedy 7 lat temu, w lipcu 2013 r otwarto obwodnicę Mogilna, to przecięcia wstęgi dokonał samotnie burmistrz Duszyński nie dopuszczając nikogo do tak spektakularnego aktu. Wręcz niemo krzyczał: TO MOJE DZIEŁO I WARA WAM OD TEGO! Z nikim nie chciał się podzielić, ani z sołtysami Wiecanowa czy Świerkówca, ani z wykonawcami, ani np. z przedstawicielem najmłodszego pokolenia. Tym razem aż 7 osób pocięło wstęgę!
A między zdjęciem 16tym i 17tym przyszedł lekarz i prawie wszystkim wypisał zaświadczenie o braku konieczności noszenia maseczki???
Brak szacunku do współobywateli i przepisów. W Chinach by ich wzięli..na otwarcie muru..
A gdzie nasz dobroczyńca poseł Kurzawa ? pewnie to jego zasługa .
Ronda sa uznawane za doskonale rozwiazania przez kierowcow z IQ powyzej 100. Dlatego zdania bywaja podzielone.
Rondo otwarte a w nocy ciemności egipskie, lampy są ale nie świecą.
znaczy się, że mogem już swoim bolidem skakać przez róndo od strony dombrówki??? Z górki bydzie łatwi.
Kiedy nastanie jasność na tym rondzie?????
Czy nie lepiej można było przeznaczyć środki na doposażenie nowego szpitala w Mogilnie? Zamiast na to rondo.
Zacznijcie budować mieszkania komunalne!!!!!!
półobwodnica do nikąd. Tak już zostanie do końca kariery burmistrza, jak ten Wrzos, jak reszta dziurawych dróg z łatami wystającym studzienkami, brakującymi kratkami gazowymi. Taka obwodnica jak nieczynna fontanna odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa, na skale naszych możliwości w oparciu o 60 instytucji.
Model Imprialny-Brytyjski wladza jest po to zeby sluzyc obywatelom. Organizujac i zawiadujac poslugami spolecznosci, wychodzic na przeciw wszelkim publicznym potrzeb.
Model Rewolucyjny-Francuzki wladza jest po to zeby panowac i rzadzic. Pilnowac zeby ludzie nie wprowadzali za duzo balaganu. Zapobiegac wszelkim oddolnym inicjatywom jakie moglyby zaklucic odgornie interpretowany porzadek i odgornie zalozony kurs rozwoju.
Najpierw skrzyżowanie spieprzyli, teraz rondem poprawili i się grupowo ucieszyli.
Policja i straz miejska nie ”wlepiła” mandatu za brak masek i odstępów???????
Ronda są, a ścieki nadal płyną do rzeki i jeziora… W Mogilnie!
ludzie zobaczcie na ul.Groble jak władza bezmyślnie wydaje pieniądze na mini ronda,a kto to projektował to chyba jakis durnen i pozal się boże bezmyślny idiota, robia co chcą a władza nawet nie skonsultowala z mieszkańcami jak ma wyglądać ulica.
Ogłaszam, ze otwarcie ronda jest nieważne – mimo ze tylu oficjeli ciepło wstęgę (więcej was tam nie było?). Przyczyna jest prosta – jako, ze nie poświecono będzie stanowiło większe zagrożenie niż kiedy jego nie było.
Proszę o uroczyste poświęcenie przez Księży (mogą tez przecinać wstęgi).
Jak za komuny,nic ujac ,nic dodac …zenada
Mir – bardzo dobra wypowiedź i celne uwagi.Problem jednak jest w tym, że nasz burmistrz L. Duszyński bardzo często powtarza, że on „nic nie może zmienić, bo projektant tak a nie inaczej zaplanował, zaprojektował, że gmina nic nie może, bo to nie jej teren (np. przy galerii w parku)” itd. itd. itd. Słuchać się tego nie chce! Żeby Ojciec Miasta nie miał wpływu na infrastrukturę i krajobraz, małą architekturę ??? W Mogilnie brakuje urbanisty i z prawdziwego zdarzenia Ogrodnika Miejskiego – osoby czującej zieleń. Wtedy być może na skarpie przy galerii byłyby posadzone drzewa z odmian niezbyt wysoko rosnących, a przy ulicy Dworcowej nikt by nie posadził …. brzóz wśród linii kasztanowców, jak jest teraz. Ogrodnik na bieżąco dbałby o park i nasadzał nowe krzewy, krzewinki, których co roku ubywa. Co do Mrówki, to Mir tez ma rację, z tym, że za taki stan rzeczy odpowiada burmistrz Mogilna. Dlaczego? A dlatego, że rolą Ojca Miasta jest m.in. dbałość o przestrzeń miejską, stąd burmistrz powinien wychwytywać takie tereny, które miastu są potrzebne i zakupić je na majątek komunalny. Wtedy na narożniku ul. Poznańskiej – Benedyktyńska nie byłoby Mrówki (a byłaby piękna perspektywa na Jezioro Mogileńskie), nie byłoby Galerii handlowej w parku miejskim (a byłby porządny plac zabaw dla dzieci), nie byłoby straszącej nieruchomości po byłym przedsiębiorstwie robót drogowych ( a byłby miejski parking). Taki przykładów jest jeszcze więcej.
Wyspy na rondach sa zbyt duze. Wczoraj, w piatek, ok 21.00 musialem pomoc kierowcy trailera ze spychaczem na plycie, jak utkmal na drugim rondzie na ul.Niezlomnych. Nie wiedzac o malych rozmiarach naszych rond, chcial przejechac przez nasze miasto. Przez 15 minut manewrowal, zdenerwowany, dlugim i poteznym pojazdem jak zawrocic spowrotem. Najgosze, ze przy ojazji uszkodzil nowo polozone kamienie brukowe. Moim zdaniem nie ostatni raz taki niepotrzebny problem, i wynikle szkody. Po co takie wielkie wyspy?, i szerokie chodniki?. Czy nie lepiej dopasowac ronda do najwiekszych pojazdow na drogach?
Jechałem dziś tym rondem…. generalnie chyba zaprojektowane i wykonane na minimalnych parametrach… ale detal..
Ciemno jak w d….. po co te lampy?? czyżby ktoś zapomniał umowy z ENEA podpisać?? a na porządne wyspy kanalizujące całe w kostce łacznie z częścią dla pieszych zabrakło? i gdyby tak pomyśleć na przyszłość i wyprowadzić już w zakresie robót ścieżki rowerów a na rodzie przejazdy zrobić i docelowo chcieć skomunikować Dąbrówkę z Mogilnem – to myślenie mogłoby zaboleć…. K*** skoro i tak setki tysiące poszły na to to już można było zrobić to z rozmachem… ale nie… lepiej za lat 5 czy 7 poprawiać…