Pierwsze ze zgłoszeń miało miało miejsce w połowie lutego przy ulicy Sądowej, natomiast drugie 10 marca w miejscowości Świerkówiec. Właściciele posesji w obu przypadkach spalali płyty paździerzowe, a w drugim przypadku właścicielka dodatkowo elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Obie interwencje zakończone zostały przez funkcjonariuszy straży miejskiej mandatami karnymi.
– Zgodnie z zapisami zawartymi w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mogilno oraz ustawą o odpadach zakazane jest spalanie odpadów w piecach i kotłowniach domowych, jak również na wolnym powietrzu. Straż Miejska w Mogilnie apeluje do wszystkich mieszkańców naszej gminy o przestrzeganie przepisów prawa w powyższym zakresie – mówią przedstawiciele Straży Miejskiej w Mogilnie. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

















Bardzo dobrze
dzwonic do oporu , nie ma czym oddychac
mandaty powinny byc od 5k do 50k to mze by ktos wkoncu zrozumial
A to trzeba zgłaszać nie widzą ,że nie ma czym oddychać bo śmieciami palą wystarczy spojrzeć na kominy.. Jak się nie zgłosi to nic sami nie zrobią?
Czy nawierzchnia dla orlików na której grają dzieci w Mogilnie jest rakotwórcza czy ktoś to przebadał pod tym kątem? W niektórych miastach jest a u nas?
na Padniewskiej tez w nocy ludzie pala plastikiem i bog wie czym jeszcze bo az w gardlo szczypie i nie idzie odychac ,a nikt nic z tym nie robi
trzeba wytypować krąg podejrzanych, kto kabluje, przyjrzeć się w koło czy w naszym otoczeniu nie ma takiego wirusa, takiej społecznej mendy, a później wiadomo… pomodlić się.
Na poczatku ulicy 11 listopada w bliźniaczych domkach jednorodzinnych co niektorzy miedzkancy pala czym popadnie. Nie idzie tan normalnie przejsc przez ulice, a nie wspomne juz o wyjsciu na ogrodek. Moze ktos sie tym zainteresuje, bo nie idzie tam normalnie żyć !!!
Spalenie takich rzeczy jest najbardziej optymalnym sposobem pozbycia się ich.
Proponuję zająć się tematem czym pali się w piecu na ul 900 lecia Pan K. chyba ładuje w pięć wszystko co możliwe Nie ma czym oddychać gdy tylko zacznie się sciemniac
KONTROLE W MIEJSCOWOSCI ISKRA A MANDATY BEDA SYPAC
Kiedyś też pseudo komendant wciskał ludziom że popiół jest rakotwórczy i niemożna wysypywać na własnej działce. posypało się kilkanaście mandatów. Aż wreszcie przyłapano komunalke jak zasypali wykop nad naprawionym rurociągiem wody szlakom ze swojej kotłowni i się teoria skończyła. Zapłacone mandaty jednak zostały. Choć przyznaję rację STOP palaczom byle czym w piecach.
Też nie rozumiem jak to jest, że strażnicy miejscy spacerują po parku i po mieście i sami nie widzą co sie dzieje. Trzeba ich poinformować. Prosimy o drona panie burmistrzu. W dzień i również w nocy. Mandaty tak wysokie, żeby się odechciało nawet myśleć o włożeniu plastiku do pieca. Buractwo trzeba niestety siłą nauczyć. Po dobroci nie ma szans. \”bo przed wojno poliłym oponami i było dobrze…\”
pomiedzy ul. Poznańską a Żabnem proszę o kontrolę staż miejską. Zawsze wieczorem 1 z mieszkańców pali tak mocno jakimś dziadostwem że jadące drogą wojewódzką samochody jadą we mgle.
Przecież komendant straży miejskiej mieszka na osiedlu zachodnim i powinien łatwo zauważyć , kto smrodzi. Wystarczy, że zrobi sobie spacerek po południu, bo wtedy głównie kopciuchy zaczynają dymić różnokolorowymi dymem. Ale po co chodzić i donosić na sąsiadów?!
Jakbyśmy żyli w normalnym kraju a nie rozkradzionym piskatolandzie to każdego byłoby stać na ogrzewanie gazem lub mielibyśmy kotłownie gazowe na osiedlach. A tak? Jest bieda to w piec byle co ładują,oby ciepło było.
Moim zdaniem, duży problem tkwi również w złym paleniu. Ludzie nie wiedzą jak palić w piecach. Nie twierdzę, że ludzie nie palą śmieci, bo jest bardzo dużo takich przypadków, lecz również paląc węgiel lub drewno też można mocno zadymiać. Ludzie palą źle w piecach i trudno ich przekonać do innego palenia.
W piecach górnospalających, a 70% ludzi jeszcze takie posiada, ładuje sie opał do pełna i podpala od góry, a nie od dołu jak to wszyscy robią. Niezależnie czy palą węglem, czy drewnem (w najgorszym przypadku śmieciami). Jak podpalany jest opał od góry, to wszystkie gazy ulatniające się z opału są dopalane przez płomienie. Nie chce mi się tutaj opisywać specyfikacji palenia w piecach, ale bardzo dobrze opisane i zilustrowane jest to na stronie : czysteogrzewanie.pl Tam naprawdę jest to opisane z ogromnymi szczegółami. Mają również konto na FB. Poczytajcie ludzie i się przekonacie.
Mnie to nie dotyczy, ponieważ mam inny piec niż zwykły tzw. potocznie śmieciak. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
Nie wiem czy wiesz ale żyjemy w normalnym kraju.Masz jakieś dowody na to że Pis rozkradł Państwo ? Przypomnę co robiło PO przez 8 lat
Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.
Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan
Afera reprywatyzacyjna
Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa
Próba doprowadzenia LOT do upadłości
Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości
Afera stadionowa
Afera wyciągowa
Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)
Afera z KGHM
Afera z Elewarrem
Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!
Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru
Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego
Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.
Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł
Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
Podniesienie akcyzy na paliwo
Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł
Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie
Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS
Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów
Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego
Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy
Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność
Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
Masowa inwigilacja obywateli
Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia
Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego
Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego
Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
Proponuję szklankę melisy na uspokojenie.
Proponuję najpierw zrobić kontrolę na składowiskach węgla.
Dwa lata temu pewna firma z Mogilna sprzedawała węgiel podobny w strukturze do plastiku ( po potarciu na ręce nie było śladu)
Zresztą w TVP wyemitowano film dokumentalny w którym śledczy po nitce do kłębka dotarli w okolice granicy Polsko- Rosyjskiej skąd przeładowywano ten pseudo węgiel i dalej do poszczególnych punktów.
ta paczka po cukrze i te trochę wiórków to to są te płyty? Noż sukces na miarę mogileńskiej straży miejskiej. Nie chcę wyliczać tu do których zakładów mogliby się przejść bo nie jestem kapusiem ale gnębić najbiedniejszych to chyba ich cel zawodowy. Ja palę jak mi się podoba bo nie będę o 2 w nocy rozpalał od nowa pieca bo jak się paliwo kończy w piecu palącym \”od góry\” to jak mam dołożyć, od dołu? Zresztą, podoba mi się ten żółty kłębiący dym z \”polskiego\” węgla. I jeszcze ważna sprawa, zobaczcie Państwo co z Wami się stało, czy naprawdę mamy społeczeństwo SYGNALISTÓW? Nie potrafimy iść do sąsiada i powiedzieć: słuchaj stary nie pal plastiku bo mi tu śmierdzi, albo rozpalaj później, weź przeparkuj samochód bo mi tu zawadza, ścisz muzykę… itd. no nie potrafimy bo to trudne i staliśmy się złośliwi. a ch** podp****** go i już – najłatwiej. Cóż z tego jak nie docierają prośby spytacie, nie docierają bo z drugiej strony też jest złośliwy sygnalista czekający na nasz błąd. Sąsiad sąsiadowi sąsiadem. Nie wiem czy to uzależnione politycznie czy medioogłupiające, wiem jedno, że my Polacy tacy nie byliśmy.
Proponuję Straży Miejskiej przejechać się wieczorem po miejscowości Gozdanin. Co trzeci dom zwozi ciuchy i pali szmatami z lumpeksów. Głupota ludzka nie zna granic.
Gaz z usraela jest droższy niż ten \”drogi\” i niedobry z Rosji. W myśl powiedzenia \”Na złość mamie odmrożę sobie uszy\”. Jeszcze bedziemy prosić o gaz ze wschodu ale wtedy może być na prawdę drogi.
Pisz na temat a nie o tym kto co ukradł. Postawiono komuś zarzuty? Nie. Twoimi idolami bedą za to pełne więzienia.
Nie wiem gdzie przeczytałeś że cena gazu jest wyższa. Ceny gazu stanowią tajemnicę handlową. Poza tym mając zdywersyfikowane dostawy można negocjować niższe ceny z Rosji. Przedtem nie mięliśmy takich możliwości.
Poniżej kilka linków które wskazują że ceny sa podobne lub niższe jesli oczywiście Ciebie to nadal interesuje.
https://alebank.pl/gaz-z-usa-czy-to-sie-oplaca/
https://www.energetyka24.com/kaczynski-mial-racje-gaz-z-usa-znacznie-tanszy-od-rosyjskiego-analiza
Piszę na temat jak widzisz i nie wiem po co te złośliwości.
Co do nie rozlicznych afer poczekamy zobaczymy. Przy obecnym stanie sądownictwa nie ma szans wtrącić kogoś kto był umoczony w te afery za kraty.
Co do moich idoli nie jest to PiS ale to temat na inną dyskusję.