Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
poniedziałek, 15 czerwca, 2026
14 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Palą niedozwolonymi materiałami

PawelO przez PawelO
12.03.2020
w Społeczeństwo
0
A A
25
0
UDOSTĘPNIENIA
1
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Pierwsze ze zgłoszeń miało miało miejsce w połowie lutego przy ulicy Sądowej, natomiast drugie 10 marca w miejscowości Świerkówiec. Właściciele posesji w obu przypadkach spalali płyty paździerzowe, a w drugim przypadku właścicielka dodatkowo elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Obie interwencje zakończone zostały przez funkcjonariuszy straży miejskiej mandatami karnymi.

– Zgodnie z zapisami zawartymi w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mogilno oraz ustawą o odpadach zakazane jest spalanie odpadów w piecach i kotłowniach domowych, jak również na wolnym powietrzu. Straż Miejska w Mogilnie apeluje do wszystkich mieszkańców naszej gminy o przestrzeganie przepisów prawa w powyższym zakresie – mówią przedstawiciele Straży Miejskiej w Mogilnie. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

UdostępnijTweetWyślij
PawelO

PawelO

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

COVID-19: Nowe informacje

COVID-19: Sąd bez rozpraw

Komentarze 25

  1. nie smrodz says:
    6 lat temu

    Bardzo dobrze
    dzwonic do oporu , nie ma czym oddychac
    mandaty powinny byc od 5k do 50k to mze by ktos wkoncu zrozumial

    Odpowiedz
  2. elo says:
    6 lat temu

    A to trzeba zgłaszać nie widzą ,że nie ma czym oddychać bo śmieciami palą wystarczy spojrzeć na kominy.. Jak się nie zgłosi to nic sami nie zrobią?

    Odpowiedz
  3. zoa says:
    6 lat temu

    Czy nawierzchnia dla orlików na której grają dzieci w Mogilnie jest rakotwórcza czy ktoś to przebadał pod tym kątem? W niektórych miastach jest a u nas?

    Odpowiedz
  4. Adam says:
    6 lat temu

    na Padniewskiej tez w nocy ludzie pala plastikiem i bog wie czym jeszcze bo az w gardlo szczypie i nie idzie odychac ,a nikt nic z tym nie robi

    Odpowiedz
  5. ody says:
    6 lat temu

    trzeba wytypować krąg podejrzanych, kto kabluje, przyjrzeć się w koło czy w naszym otoczeniu nie ma takiego wirusa, takiej społecznej mendy, a później wiadomo… pomodlić się.

    Odpowiedz
  6. Marek says:
    6 lat temu

    Na poczatku ulicy 11 listopada w bliźniaczych domkach jednorodzinnych co niektorzy miedzkancy pala czym popadnie. Nie idzie tan normalnie przejsc przez ulice, a nie wspomne juz o wyjsciu na ogrodek. Moze ktos sie tym zainteresuje, bo nie idzie tam normalnie żyć !!!

    Odpowiedz
  7. OGNIEM I MIECZEM says:
    6 lat temu

    Spalenie takich rzeczy jest najbardziej optymalnym sposobem pozbycia się ich.

    Odpowiedz
  8. Zdziwiony says:
    6 lat temu

    Proponuję zająć się tematem czym pali się w piecu na ul 900 lecia Pan K. chyba ładuje w pięć wszystko co możliwe Nie ma czym oddychać gdy tylko zacznie się sciemniac

    Odpowiedz
  9. Mogilnianin says:
    6 lat temu

    KONTROLE W MIEJSCOWOSCI ISKRA A MANDATY BEDA SYPAC

    Odpowiedz
  10. RAKOTWÓRCZY says:
    6 lat temu

    Kiedyś też pseudo komendant wciskał ludziom że popiół jest rakotwórczy i niemożna wysypywać na własnej działce. posypało się kilkanaście mandatów. Aż wreszcie przyłapano komunalke jak zasypali wykop nad naprawionym rurociągiem wody szlakom ze swojej kotłowni i się teoria skończyła. Zapłacone mandaty jednak zostały. Choć przyznaję rację STOP palaczom byle czym w piecach.

    Odpowiedz
  11. cmg says:
    6 lat temu

    Też nie rozumiem jak to jest, że strażnicy miejscy spacerują po parku i po mieście i sami nie widzą co sie dzieje. Trzeba ich poinformować. Prosimy o drona panie burmistrzu. W dzień i również w nocy. Mandaty tak wysokie, żeby się odechciało nawet myśleć o włożeniu plastiku do pieca. Buractwo trzeba niestety siłą nauczyć. Po dobroci nie ma szans. \”bo przed wojno poliłym oponami i było dobrze…\”

    Odpowiedz
  12. kama says:
    6 lat temu

    pomiedzy ul. Poznańską a Żabnem proszę o kontrolę staż miejską. Zawsze wieczorem 1 z mieszkańców pali tak mocno jakimś dziadostwem że jadące drogą wojewódzką samochody jadą we mgle.

    Odpowiedz
  13. Sąsiad says:
    6 lat temu

    Przecież komendant straży miejskiej mieszka na osiedlu zachodnim i powinien łatwo zauważyć , kto smrodzi. Wystarczy, że zrobi sobie spacerek po południu, bo wtedy głównie kopciuchy zaczynają dymić różnokolorowymi dymem. Ale po co chodzić i donosić na sąsiadów?!

    Odpowiedz
  14. Joker says:
    6 lat temu

    Jakbyśmy żyli w normalnym kraju a nie rozkradzionym piskatolandzie to każdego byłoby stać na ogrzewanie gazem lub mielibyśmy kotłownie gazowe na osiedlach. A tak? Jest bieda to w piec byle co ładują,oby ciepło było.

    Odpowiedz
  15. PALACZ says:
    6 lat temu

    Moim zdaniem, duży problem tkwi również w złym paleniu. Ludzie nie wiedzą jak palić w piecach. Nie twierdzę, że ludzie nie palą śmieci, bo jest bardzo dużo takich przypadków, lecz również paląc węgiel lub drewno też można mocno zadymiać. Ludzie palą źle w piecach i trudno ich przekonać do innego palenia.
    W piecach górnospalających, a 70% ludzi jeszcze takie posiada, ładuje sie opał do pełna i podpala od góry, a nie od dołu jak to wszyscy robią. Niezależnie czy palą węglem, czy drewnem (w najgorszym przypadku śmieciami). Jak podpalany jest opał od góry, to wszystkie gazy ulatniające się z opału są dopalane przez płomienie. Nie chce mi się tutaj opisywać specyfikacji palenia w piecach, ale bardzo dobrze opisane i zilustrowane jest to na stronie : czysteogrzewanie.pl Tam naprawdę jest to opisane z ogromnymi szczegółami. Mają również konto na FB. Poczytajcie ludzie i się przekonacie.
    Mnie to nie dotyczy, ponieważ mam inny piec niż zwykły tzw. potocznie śmieciak. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

    Odpowiedz
  16. 123 says:
    6 lat temu

    Nie wiem czy wiesz ale żyjemy w normalnym kraju.Masz jakieś dowody na to że Pis rozkradł Państwo ? Przypomnę co robiło PO przez 8 lat
    Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

    Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

    Afera reprywatyzacyjna

    Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

    Próba doprowadzenia LOT do upadłości

    Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

    Afera stadionowa

    Afera wyciągowa

    Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

    Afera z KGHM

    Afera z Elewarrem

    Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!

    Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

    Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

    Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

    Gigantyczne zadłużenie kraju – z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

    Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

    Podniesienie akcyzy na paliwo

    Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej

    Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

    Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

    Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu – podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

    Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

    Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

    Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

    Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

    Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

    Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

    Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

    Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

    Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

    Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

    Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” – tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

    Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

    Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

    Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

    Masowa inwigilacja obywateli

    Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

    Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

    Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

    Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

    Proponuję szklankę melisy na uspokojenie.

    Odpowiedz
  17. qwe says:
    6 lat temu

    Proponuję najpierw zrobić kontrolę na składowiskach węgla.
    Dwa lata temu pewna firma z Mogilna sprzedawała węgiel podobny w strukturze do plastiku ( po potarciu na ręce nie było śladu)
    Zresztą w TVP wyemitowano film dokumentalny w którym śledczy po nitce do kłębka dotarli w okolice granicy Polsko- Rosyjskiej skąd przeładowywano ten pseudo węgiel i dalej do poszczególnych punktów.

    Odpowiedz
  18. fiki says:
    6 lat temu

    ta paczka po cukrze i te trochę wiórków to to są te płyty? Noż sukces na miarę mogileńskiej straży miejskiej. Nie chcę wyliczać tu do których zakładów mogliby się przejść bo nie jestem kapusiem ale gnębić najbiedniejszych to chyba ich cel zawodowy. Ja palę jak mi się podoba bo nie będę o 2 w nocy rozpalał od nowa pieca bo jak się paliwo kończy w piecu palącym \”od góry\” to jak mam dołożyć, od dołu? Zresztą, podoba mi się ten żółty kłębiący dym z \”polskiego\” węgla. I jeszcze ważna sprawa, zobaczcie Państwo co z Wami się stało, czy naprawdę mamy społeczeństwo SYGNALISTÓW? Nie potrafimy iść do sąsiada i powiedzieć: słuchaj stary nie pal plastiku bo mi tu śmierdzi, albo rozpalaj później, weź przeparkuj samochód bo mi tu zawadza, ścisz muzykę… itd. no nie potrafimy bo to trudne i staliśmy się złośliwi. a ch** podp****** go i już – najłatwiej. Cóż z tego jak nie docierają prośby spytacie, nie docierają bo z drugiej strony też jest złośliwy sygnalista czekający na nasz błąd. Sąsiad sąsiadowi sąsiadem. Nie wiem czy to uzależnione politycznie czy medioogłupiające, wiem jedno, że my Polacy tacy nie byliśmy.

    Odpowiedz
  19. Obywatel says:
    6 lat temu

    Proponuję Straży Miejskiej przejechać się wieczorem po miejscowości Gozdanin. Co trzeci dom zwozi ciuchy i pali szmatami z lumpeksów. Głupota ludzka nie zna granic.

    Odpowiedz
  20. Anty says:
    6 lat temu

    Gaz z usraela jest droższy niż ten \”drogi\” i niedobry z Rosji. W myśl powiedzenia \”Na złość mamie odmrożę sobie uszy\”. Jeszcze bedziemy prosić o gaz ze wschodu ale wtedy może być na prawdę drogi.
    Pisz na temat a nie o tym kto co ukradł. Postawiono komuś zarzuty? Nie. Twoimi idolami bedą za to pełne więzienia.

    Odpowiedz
  21. 123 says:
    6 lat temu

    Nie wiem gdzie przeczytałeś że cena gazu jest wyższa. Ceny gazu stanowią tajemnicę handlową. Poza tym mając zdywersyfikowane dostawy można negocjować niższe ceny z Rosji. Przedtem nie mięliśmy takich możliwości.
    Poniżej kilka linków które wskazują że ceny sa podobne lub niższe jesli oczywiście Ciebie to nadal interesuje.
    https://alebank.pl/gaz-z-usa-czy-to-sie-oplaca/
    https://www.energetyka24.com/kaczynski-mial-racje-gaz-z-usa-znacznie-tanszy-od-rosyjskiego-analiza
    Piszę na temat jak widzisz i nie wiem po co te złośliwości.
    Co do nie rozlicznych afer poczekamy zobaczymy. Przy obecnym stanie sądownictwa nie ma szans wtrącić kogoś kto był umoczony w te afery za kraty.
    Co do moich idoli nie jest to PiS ale to temat na inną dyskusję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk