Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystasz z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla ciebie PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożysz deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to uznamy przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony. Znajdziesz go wtedy na podatki.gov.pl w sekcji \”Złożone dokumenty\”.
Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto twojego urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdziesz na stronie podatki.gov.pl.
Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. (US Mogilno)
















Tytuł sugeruje o obowiązku złożenia rozliczenia czym wprowadza w błąd. Nie ma takiej konieczności jeśli nic nie chcemy zmieniać w naszym zeznaniu przygotowanym przez Urząd Skarb. Tak więc spoko nic się nie stanie jak nie złożymy rozliczenia
pomyliłeś chyba artykuł, tutaj mowa o deklaracjach rocznych PIT a nie o śmieciach; co do Nawrota i Duszyńskiego, to przy urnie był wybór pomiędzy dżumą a cholerą, czyli żaden…
Tytuł nie wprowadza w błąd, jest prawidłowy.PIT to nie tylko z etaciku i czas wolny, to także z działalności.A w tym przypadku US nie ma danych.