Każdego roku odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Czasem jest to także próba ogrzania się niesprawnymi urządzeniami w prowizorycznych lokalach, spowodowanie pożaru i zatrucie czadem.
– Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, aby przekazywali je do właściwych instytucji, także policji. Zwróćmy również uwagę na osoby samotne zamieszkujące w naszym otoczeniu, być może są to osoby schorowane, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie nie bądźmy obojętni. Pamiętaj – Twoje zgłoszenie może ocalić komuś życie, wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112 – przypomina st. asp. Tomasz Bartecki z KPP w Mogilnie. (za KPP Mogilno)
















Obywatelu uważaj na PSY. Ostatnio nasz kraj ogarnęła pandemia wsiekłych PSÓW. Jak rozpoznać wściekłego psa? – wściekły pies sprawia wrażenie półgłówka, bity przez byle osiłków i patoli swoje ukryte kompleksy rozładowuje na żonach, dzieciach a ostatnio na strajkujących kobietach. Właściciel trzyma swojego PSA na smyczy oraz uzbraja go w gaz i w palki teleskopowe. Pies który wmiesza się w tłum przypomina zwykłego kibola na sterydach. Obywatele uważajcie na PSY.
Do „Obywatela”-ale ty głupi jesteś
Ja się nie boję „PSÓW”, a dlaczego, po prostu nie szwędam się po ulicach i nie drę ryja w proteście, że władza chce decydować o mojej macicy a także nie pluję na funkcjonariusza, kimkolwiek on by był. Na szczęście niebawem zdziczałe watahy znikną z ulic, to i „PSÓW” również zabraknie…
Pomagać to można potrzebującym ale nie alkoholikom i nierobom, co się uczciwą robotą w życiu nie pokalali, im w ramach „pomocy” najlepiej dać po 2 litry płynu od odkażania z Orlenu i po sprawie. Opieka społeczna zaoszczędzone tym sposobem na degeneratach pieniądze może dać na szpital.
A ja stwierdzam, że w Mogilnie mamy bardzo inteligentnych Policjantów i chwała im za to. W marszach obie strony zachowywały się prawidłowo. Dziękuję Wam wszystkim za prawidłową postawę. Żałuję, że rząd wprowadza segregację, czego przykładem są godziny dla seniorów w sklepach i brak możliwości zakupu przez ludzi młodszych. Nie nawołuję do strajków, ale obsługujmy wszystkich.