Obchody rozpoczną się na mogileńskim rynku przy Pomniku \”Wolności\”. W programie: złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy. Następnie przejście do kina \”Wawrzyn\”. W holu kina zaprezentowana będzie okolicznościowa wystawa pt. „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci Danuta Siedzikówna \”Inka\” 1928-1946”. Ponadto zostanie wyświetlony film \”Żołnierze Wyklęci\”. Wstęp bezpłatny. (MDK)















Ciekawe czy SLD stawi się na uroczystości? Akurat to święto mogliby sobie odpuścić, tfu!
Kogo chcecie czcić? Tych, co napadli na mleczarnię w Dąbrowie i narobili tyle nieszczęścia? Tych, co nie potrafili przejść na życie w pokoju po zakończeniu II Wojny Światowej? Moja Mama (rocznik 1926) mówiła o nich \”bandy\”
Bez powody ich nikt nie przeklną.
Nie w Dąbrowie a mi sie wydaje, że w Słaboszewie i może by poczytać bardziej dlaczego napadli? może dla tego, że ukrywał się tam niemiecki żołnierz i wziął imię i nazwisko po polskim żołnierzu i chcieli siuę z nim rozprawić? może warto przyjrzeć się historii i faktom? sam znam to z opwiadań więc mogę sie mylić ale bez powodu nie działali…
O bohaterach najlepiej zapomnieć, by zdrajcy mogli nosić medale i przywileje. Chwała Bohaterom.
\”CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM\”.Czy \”czerwoni towarzysze\” wezmą udział????Oni się nie \”sprzedali\” sowieckiemu okupantowi,jak czerwoni towarzysze,sowieccy kolaboranci.
Wyklęci i przeklęci.Byli bandyci i zwyrodnialcy ale i Ci którzy mieli zasady i byli patriotami. Niestety tych drugich było mniej. Archiwa IPN i historycy rozwiewają entuzjazm niektórym.
Pewnie ten \”niemiecki żołnierz\”, który przejął nazwisko \”polskiego żołnierza\” mówił płynnie po polsku i dlatego \’wiejska ciemnota\” tego nie zauważyła a jedynie \”czujnym patriotom\” rzuciło się to w uszy i zorganizowali napad w Słaboszewie? Miejscowa MILICJA kryła faszystę?
Nie wstyd Tobie \”żw pisać takie bajki?