Przy dworcu kolejowym znajduje się informacja o przeniesieniu parkingu. Między innymi osoby dojeżdżające pociągami mogą pozostawić swoje samochody na placu przy linii kolejowej, gdzie wcześniej znajdował się skup złomu. Spółka PKP na czas prowadzonego remontu nie wyznaczyła parkingu zastępczego. W związku z tym burmistrz podjął decyzję o przeznaczeniu na ten cel gruntu, który obecnie gmina dzierżawi od Polskich Kolei Państwowych.
– Rozpoczęcie prac remontowych budynku dworca PKP w Mogilnie, wraz z jego otoczeniem, siłą rzeczy wymusiło zamknięcie dotychczasowego parkingu. Ponieważ PKP na czas remontu nie wyznaczyło innego miejsca do parkowania postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć takie miejsce. Wybór padł na teren niedaleko wiaduktu drogowego, gdzie do nie dawna znajdowało się złomowisko skorodowanych aut lub ich części. Złomowisko samochodów nie było wizytówką Mogilna. Działka jest duża, a grunt stabilny. Do peronów nie jest daleko, bo zaledwie 200 m. Aby dojechać do parkingu należy zjechać z ronda Engelskirchen w ślepą uliczkę – w stronę przejazdu kolejowego, a następnie skręcić w prawo. Ta nieruchomość, przy deficycie miejsc parkingowych w naszym mieście, ma szansę stać się w niedalekiej przyszłości idealnym miejscem do parkowania dla podróżujących koleją i nie tylko. Wszak w tym celu ją wydzierżawiliśmy – informuje w mediach społecznościowych burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński. (AS)



























no i git
to tyle lat ten grunt jest DZIERŻAWIONY i gmina płaci za dzierżawę i nic na tym gruncie nie robi?? wyrzuca pieniądze w błoto?
Jak nie miasta teren to co to za tekst ”nie było wizytówka”?Ile jeszcze terenów nie jest wizytówką????????
Ja parkuje na nowym parkingu przy gminie. A nie w błocie. O godz. 5 jest pusty parking i równy i bezpieczny. Do bany taka sama droga. Polecam.
Mam nadzieję,że będzie to bezpieczne rozwiązanie dla pieszych,którzy korzystają z przejścia przez tory. Bo do tej pory, gdy samochody zaczęto parkować na placyku przy kurczakach z rożna niestety nie jest to bezpieczne przejście.
cieszę się, że remont dworca się rozpoczął, oby szybko wykonano prace, żeby był gotowy na przyjazd pociągiem naszego obecnego Piłsudskiego. Naczelniku prowadź nas ku wielkiej Polsce!