Przy wlocie do jeziora zgromadziła się duża ilość piany. Strażnicy miejscy za pomocą balotów słomy utworzyli zaporę w taki sposób, aby substancja nie miała możliwości przedostania się do zbiornika wodnego. Wspólnie z pracownikami Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Mogilnie oraz mieszkańcem Mogilna dokonano oględzin całego odcinka rowu zachodniego. W wyniku podjętych czynności ustalono prawdopodobnych sprawców zanieczyszczenia cieku wodnego.
Strażnicy miejscy ustalili również, że co najmniej kilku właścicieli nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu rowu odprowadza do niego ścieki bytowe. W stosunku do powyższych osób podjęte zostały czynności wyjaśniające. (I | fot. PK)































No nareszcie ktoś jest winny zanieczyszczaniu jeziora.
W rowie koło szkoły nr 2 też śmierdzi ściekami, widać szlam ale zawsze nic się nie dzieje. Winnych nigdy nie ma. Teraz widać, woda nie płynie to nie widać.
POZNIEJ WYGLĄDA NASZE JEZIORO JAK WYGLĄDA , park jest wizytowka miasta a w srodku smierdzace jezioro, ktore jest zanoeczyszczane przez IDIOTOW ktorzy maja gdzies srodowisko w ktorym zyja albo chcociaz przebywaja ! Brak slow, ukarac wiezieniem albo niech wypija po wiadrze tej pseudo wody !
To jest po prostu kpina jakaś… dojeb.. mandaty i to takie żeby zabolało…
Od soboty już piana była. A swoją drogą to jak tam rybki smakują?
Kara finansowa z 5 tys na łeb i sprzątanie miasta po 8h dziennie przez tydzień. I by się już nikomu nie zachciało tego robić. Jak można być tak ograniczonym.
zbadajcie rowy i zbiorniki wodne koło darchemu. Tam sie możecie wykazać Strażnicymiasta.
W jakiej wysokości był ten mandat, pewnie 500 zł. Jakby zapłacił 10 % od dochodu to może coś by odczuł bo tak dla niego te parę stówek to tak jak dla większości Polaków 1 zł. Ala jak to mówią co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
Moje ścieki są ważniejsze niż wasze.
O,śmieci w tym „grajdołku” nawet pienią się,super.Może „rondo” dla tej piany,bo tak popularne w wpisach „miejscowych”???
Proszę wladze Mogilna o to żeby sprawdziły co jest wylewane do stawku koło krzyża i do pobliskich rowów….