Zarzut znieważenia policjantów, naruszenia nietykalności cielesnej i stosowania wobec nich gróźb pozbawienia życia usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet 3 lata pozbawienia wolności.
W czwartek, 25 września o godzinie 20:55 policjanci prewencji z komisariatu w Strzelnie zostali zadysponowani przez dyżurnego na interwencję domową do miejscowości Procyń, gdzie według zgłoszenia doszło do nieporozumień między rodzeństwem. Na miejscu funkcjonariusze zastali bardzo pobudzonego 23-latka, który zaczął się wobec nich zachowywać agresywnie. Policjanci kilkakrotnie wzywali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, jednak agresor nie reagował na żadne polecenia. W trakcie policyjnych czynności zaczął kopać i pluć na funkcjonariuszy. Ponadto kierował wobec nich wulgaryzmy i groźby pozbawienia życia.
23-latek został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty karne. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet 3 lat pozbawienia wolności.
















Procyń to gmina Mogilno! Co tam do tego Policjantom ze Strzelna.