Gmina Strzelno w styczniu ogłosiła dwa przetargi. Jeden dotyczył remontu budynku Szkoły Podstawowej im. A.A Michelsona w Strzelnie. Swoje oferty złożyły dwie firmy. Jedną z nich była spółka KWK Construction Developer z Bydgoszczy, która zaproponowała cenę 5 477 788,80 złotych. Natomiast za kwotę 4 996 305,07 złotych to zadanie chciała wykonać firma „Grinbud” Jarosława Sieszchuły z Gniezna. Jednak gmina na ten remont może wydać 4 355 477,27 złotych, tym samym najniższa oferta jest za wysoka o ponad 640 tysięcy złotych.
Drugi przetarg dotyczył zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach wraz z budową zadaszenia nad boiskiem sportowym i infrastrukturą towarzyszącą. Tu gmina zamierza wydać 1 482 576,63 złotych. Najniższa oferta firmy „Grinbud” Jarosława Sieszchuły z Gniezna opiewa na kwotę 2 394 814,65 złotych. Najwyższą stawkę zaproponowała spółka Interhall z Katowic i wynosi ona 2 970 450 złotych. Tu także brakuje do najniższej oferty ponad 900 tysięcy złotych.
Co ważne, było to już drugie podejście do tych zadań inwestycyjnych. W pierwszym przetargu oferty również były o wiele wyższe niż zakładał inwestor. (PK)

















Wczoraj ok.13,30 w Strzelnie kolizja radiowozu z samochodem ciężarowym ,a na Cmg24 cisza,szarego Kowalskiego by opisali.
jak desperacko chodzili wokół fury na parkingu przy polo. Bok zgnieciony i szyby boczne poleciały na drogę. Wcale się tym nie przejęli, że szkła leżą na drodze krajowej. Tak, to była drogówka. Ale do prawienia morałów kierowcom to z wielką zarozumiałością… karma.
A co ty z psiarni jesteś, że się ciskasz? Panie rzeczniku KPP Mogilno wypowiedz się, co i jak było. Jeśli wina niebieskich to też ludzie powinni wiedzieć z naszych podatków się wozicie. To nie sztuka tylko o sukcesach informować media, ale jak coś nie pójdzie chłopcom radarowcom to też trzeba napisać.
Kolejna piękna wizualizacja nie zostanie zrealizowana? A tak nie dawno krytykowali pana Matczaka za wizualizację Rynku. Szkoda że nie masz pan Burmistrz nie zrealizuje tego projektu. Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie czy staw w Parku T.Kosciuszki potocznie nazywany parkiem lotnika będzie zarybiany? Miał być park z fontanną a jest staw może zmieniła się koncepcja. To że coś miało być nie znaczy że będzie. Bo po elektrycznym na rynku miała być kawiarenka a jest jakiś składzik gratów i nieaktualne plakaty w oknie. Widać zmieniła się koncepcja. Dużo propagandy i hałasu a w działaniu póki co mizeria. Takie są moje odczucia i przemyślenia. Zwykłego mieszkańca Strzelna.