Nowy parking składa się z 62 miejsc, w tym 3 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Cały parking ma powierzchnię 2545 m2. W ramach prac została wykonana kanalizacja deszczowa. Zamontowano także 7 słupów oświetleniowych, a cały obiekt jest pod stałym nadzorem monitoringu.
– Inwestycja ta, to kolejna odsłona rewitalizacji Mogilna. Kilka lat temu odrestaurowany został budynek ratusza (Biały Dom ;-)). Teraz przyszedł czas na odnowienie jego otoczenie. Nowy parking ma obsługiwać mieszkańców załatwiających swoje sprawy w starostwie i gminie, ale i także ma być dostępny dla osób odwiedzających chorych w mogileńskim szpitalu, czy tez korzystających z opieki zdrowotnej. Parking o pow. 2545 m.kw. posiada do dyspozycji 62 miejsca postojowe o wymiarach 2,7 m x 5,5 m, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,9 m x 5,5 m. – informuje w mediach społecznościowych burmistrz Leszek Duszyński.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 640 000 zł, przy czym kosztorys inwestorski opiewał na kwotę ok. 1 100 000 zł. Z informacji przekazywanych przez włodarza gminy wynika również, że planowana jest dalsza rozbudowa parkingu w stronę ulicy Dworcowej.
– W planach jest dalsza rozbudowa parkingu w stronę ulicy Dworcowej. Niewątpliwie odnowiony ratusz mogileński, wraz z jego otoczeniem, jest obecnie przepiękną wizytówką Mogilna, a dalsze prace rewitalizacyjne miasta, które rozpoczną się wkrótce (modernizacja budynku dworca PKP i jego otoczenia, remont byłego magazynu zbożowego GS), przyczynią się do poprawy estetyki i ładu przestrzennego na tym obszarze – pisze burmistrz Duszyński. (AS)


























U tyle betonu? Teraz trzeba będzie(do wyborców pis) zapłacić podatek od deszczu. Tak od deszczu, taka nowa danina.
Mam pytanie. 640 tys zł koszt inwestycji, a kosztorys inwestorski 1 100 000 zł ?
jak znam życie, w połowie miejsca będą zajęte przez pracowników a w pozostałej przez tych z dworca kolejowego;
Drogi Panie radny .Ponieważ to twój rejon wyborczy mam propozycję byś zainteresował się następującą sprawą:zostało zrobione zejście z ul.KIlińskiego na tzw.łączkę-i chwała za to.Ale skąd koszt tej „inwestycji”na kwotę ponad 10 tysięcy złoty!!!( z publicznych pieniędzy)???3-4 schodki ,kawałeczek podjazdu dla osób z wózkami,2 metry barierki-liczę,że materiał plus robocizna to maks.4 tysiące,czyli 6,5 tysiąca to zysk???no jeżeli na takim czymś robi się tyle zysk,to strach mnie ogarnia ile zysku planuje się na większych inwestycjach.Pozdrawiam cię
szkoda że nie pomyślano o chodniku przy ratuszu wzdłuż ul narutowicza i o podjeżdzie do sali ślubów
Parking piękny ale …. szkoda, że nie ma zastosowanego odwodnienia w postaci studni chłonnych oraz kostki brukowej przepuszczającej wody opadowe…
Głosujcie nadal na Duszyńskiego to napewno wam to wyjdzie bokiem.Ludzie żyć nie mają za co a on sobie parkingi robi przed ratuszem.Nie Pozdrawiam
Ten „bubel” miał kosztować 640tys.? Hehehe dobre. Tak trzymać Władzo
Zainteresuję się tym tematem. Z tego co wiem, to „w ramach” tych 10 tys. zł zostało umocnione otoczenie pompy publicznej przy ul. 11 listopada.
Dzień dobry. Licząc średnio 150 zł za m2 położenia kostki brukowej przez firmy z okolicy koszt położenia tych metrów parkingu to 381750 zł. Pytanie brzmi gdzie podziało się 258250 zł ??? ( 150 to już i tak duży zapas bo można położyć i za 120 zł m2 kostki )
Piekny parking. Wyremontowany budynek „Gminy” od tej wewnetrznej strony prezentuje sie w koncu jak nalezy. Brawo LD
Co za pajac pisze o 150 zł za m układania kostki, a gdzie cena rozegrania starej nawierzchni,zrobienie podbudowy, wykonanie kanalizacji deszczowej pod całym parkingiem wraz ze studiami, montaż 7 lamp i nowy monitoring, do tego nowe chodniki i schody. 640 tyś. To bardzo mało za taką robotę, a jak nie macie pojęcia o budownictwie to się nie wt
Wypowiadajcie publicznie
Witam Panią/Pana. Pisałem o kwocie za położenie m2 kostki brukowej. Nie wiem czy reszta tyle kosztuje ( tzn kanalizacja i lampy oświetleniowe). W cenie 150 zł za m2 wydaje mi się, że firma robi wszystko ( szykuje pod kostkę zapewnia żwir i cement ). Skoro jest Pani/Pan takim znawcą branży budowlanej to poprosimy jakieś konkrety. Chciałbym również zauważyć, że raczej nikogo nie uraziłem moim wpisem pytając co wchodzi w koszt tej inwestycji w przeciwieństwie do Pani/ Pana więc sama/sam Pani/Pan jesteś ” pajac „.
To jest Inwestycja na skale Naszej Gminy.. Pierwsza do której nie trzeba było dopłacić bo od razu oszacowali budżet 2 razy większy ;), żeby się wyborca nie burzył.
Czy ktoś wie gdzie w Nogi mnie można kupić półprzyłbice
piejecie zachwyty nad czymś co już powinno być od dawna. Mnie ciekawi dalszy ciąg, jaki GS? Może jeszcze przekop i tor kajakowy pod torami? Razem z powiatem napchaliście do centrum urzędy, szpital i sklepy zacieśniając drogi, i te ronda. Ludzie wyjdą na ulice jak w Białorusi.
Faktycznie zatłoczone miasto to koszmar… Co dzień ten sam mega Korek od czasu jak powstało zwężenie przy galerii mogileńskiej. Dziękujemy starym stałym bezradnym którzy zatwierdzili ten projekt i naszemu Burmistrzowi. Ale tak serio to Podziękujmy sobie że ich wybieramy -ciągle tych samych niby niezależnych POlityków.
Chyba Rada i Burmistrz nie są palaczami w domach naszych mieszkańców! Za taki stan jesteśmy winni sobie sami