Pierwsze świętowanie odbędzie się o godzinie 11:00 na Placu Św. Wojciecha w Strzelnie, gdzie zgromadzi się orszak Trzech Króli. Przejdzie on ulicami miasta do bazyliki, gdzie odbędzie się pokłon Jezusowi w żłóbku. Następnie odprawiona zostanie msza święta o godzinie 11:30. Organizatorzy zachęcają rodziców z dziećmi przebranymi w stroje karnawałowe do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Mieszkańcy proszeni są o wcześniejsze przybycie, by odebrać śpiewniki i korony.
Kolejne uroczystości zaplanowano w Mogilnie, gdzie o 15:00 z Rynku wyruszy kolorowy orszak świąteczny do Betlejem w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbędzie się tam złożenie darów i wspólne kolędowanie. Bracia Kapucyni zachęcają dzieci do przebrania się w stroje królów i zabranie ze sobą papierowych serc z wypisanym dobrym uczynkiem. (AS)















