Z naszych ustaleń wynika, że inspektor wydziału finansów mogileńskiego magistratu miała dokonywać bez wiedzy innych pracowników przelewów z kasy zapomogowo-pożyczkowej na własne konto bankowe. Kobieta do dziś nie oddała tych pieniędzy. Po wykryciu tych nieprawidłowości włodarze zdecydowali się zawiadomić o wszystkim mogileńską prokuraturę. Obecnie kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na postawienie zarzutów pracownicy urzędu.
– Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod kątem art. 284 &2 kodeksu karnego, dotyczące nieprawidłowości powstałych wskutek realizacji rozliczeń finansowych przez pracownika Urzędu Miejskiego w Mogilnie. Aktualnie sprawa jest na etapie zbierania materiału dowodowego – informuje st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.
O komentarz i wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy drogą elektroniczną i przez platformę ePUAP burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego, jednak od 30 września nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.
Warto przypomnieć, że w latach 2005-2011 z kasy urzędu zniknęło blisko 160 tysięcy złotych i dokonała tego ówczesna kasjerka Anna G. Została ona skazana wyrokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu i obowiązkiem naprawienia szkody. (PK)














budowniczy GS nie panuje nad garstką ludzi, a co ma powiedzieć taki prezend Czas of sky?
No i gitara.Normalka w tym „grajdołku”,co najwyżej „zawiasy” ?Głosowaliśta,wybraliśta,płaćta.
Podniesie się podatek radni zagłosują i kasa będzie się zgadzać.
Mam pytanie: Czy aby Anna G, która dostała wyrok w zawieszeniu i obowiązek naprawienia szkody wywiązała się z obowiązku i szkodę tą naprawiła? Czy też potraktowała to wszystko jako długoterminową nieoprocentowaną pożyczkę częściowo bezzwrotną? Jeśli tak, to nie dziwota, że inni biorą przykład! I będą dalsze owocne przywłaszczenia.
Może ktoś wie gdzie robią testy/pobierają próbki/na COVID w naszym mieście. Porady przez telefon,gdy lekarz usłyszy temperatura 39 i ból głowy ,kaszel ,jest odpowiedź proszę się leczyć tym do dotychczas.Jak będzie gorzej proszę zadzwonić.DO KOGO?
W naszym grajdole nie wykonywane są testy na covid-19. Ja zostałem skierowany w niedzielę do Bydgoszczy na ul. Św. Floriana.
Andrzej do burmistrzunia zadzwoń, do jego zastępcy, no co nie wiesz, ci panowie wszystko mogą
Za stan finansów odpowiada skarbnik urzędu. Widocznie nie ogarnia zasad gospodarki finansowej, albo się na niej nie zna. Chyba, że to taki jeden incydent i już została osoba wyprowadzająca pieniądze z kasy zapom-poż przyłapana. Jeżeli to trwało znacznie dłużej, to brak kontroli.
Krasnalu no pewnie nic się nie stało. A jak myślisz skąd się biorą poniondze na wasze ładne pensje? Przynosi krasnal? Czy może z podatków. A urząd gdzie trzymał ten fundusz pod poduszką czy w skarpecie? To pokazuje nam jakie podejście mają urzędnicy do obywateli. Pachnie kolejnymi trupami z szafy. Przed następnymi wyborami będą na nowym parkingu palić teczki jak Psach.
A co robi taka pani inspektor w urzędzie , jakie czynności wykonuje. Może allegro, OLX i pierdoły.
Oczywiście, że urzędnicy pracują za nasze pieniądze i z tej pracy należy ich rozliczać a to u nas niestety niemal nie istnieje- państwo w państwie.
Natomiast, gdy taki urzędnik już wykona swoje obowiązki, odbierze wypłatę to dalej mnie nie interesuje co z nimi zrobi, bo są jego. W tym sensie napisałem, że to nie mój problem. Pełna zgoda, że w naszych urzędach dobrze się nie dzieje zarówno w gminie jak i powiecie. Anna G. oddała pieniądze? Nic mi o tym nie wiadomo, niedawno podobna afera dotknęła powiat- czy w kasie wydziału komunikacji jest już posprzątane? Teraz znowu Gmina, jeśli to tylko kasa zapomogowo-pożyczkowa to ich problem, ale jak zaraz wypadnie kolejny „trup z szafy” to faktycznie coś trzeba zrobić z tym porządek. Z tego co pamiętam, to po aferze z Anną G, skarbnik gminy złożyła wypowiedzenie, gdy sprawa ucichła to wróciła na stanowisko a teraz znowu jest problem!
Jako przedsiębiorca, podatnik i obywatel tej Gminy nie godzę się na ten bałagan. A za całokształt pracy i doboru ludzi odpowiadają Burmistrz i Starosta. Szkoda, że nie pamiętamy o tym podczas wyborów.
To przecież stara sprawa sprzed 3 miesięcy tylko dobrze wyciszona .
Najlepsze to ,że ta pani inspektor nie została zwolniona dyscyplinarnie tylko upomniana za kradzież naganą .
To się nazywa mieć plecy ……
Ktoś pytał o inicjały to pani E.J burmistrz bedzie krył tę komórkę w urzędzie. Tam są realizowane przelewy za faktury np na remont pomnika i za wiele innych zleceń wydawanych z wolnej ręki Chroniona komórka,która kryje poczynania burmistrza
Kasa-Odpowiedz masz dużo racji. Ten wydział będzie chroniony, bo przez niego idzie kasa o której szeregowy obywatel nic nie wie, nawet radni też! Co prawda niektóre sprawy wyszły na jaw, ale nic to nie zmieniło. Np. kosztorys na remont podworskiego czworaka z pecy – świetlicy w Twierdziniu – kosztorys 380 000 zł, a remont przez tę sama firmę za blisko 600 000 zł. Podobnie było z remontem przedszkola nr 3 – też przez wiadoma, ulubiona przez burmistrza firmę. A z pomnikiem? Gdyby właściciel tej firmy miał odrobinę honoru, to powiedziałby do burmistrza: ja daję za darmo swoich ludzi, a pan burmistrz daje materiały i robimy remont pomnika!!! No, ale trzeba mieć honor! W Strzelnie z tego co wiem, to firma Pana Wojciecha Rutkowskiego wyremontowała podobny pomnik za własne pieniądze, bez złotówki z budżetu gminy. Można? Można!
Siara! A co tu się przyglądać przydzielaniu mieszkań socjalnych? Przecież o wszystkim i tak w konsekwencji decyduje burmistrz Duszyński, a komisja socjalna to tylko atrapa.
a co na to sławny szeryf z ratusza nie wywąchał sprawcy ?
No raczej nie burmistrz tylko Pani przewodnicząca przyznaje …temat otwarty, będzie komisja śledcza ….wkrótce
olo dobrze zauważyłeś. Burmistrz Duszyński wypalił się zarówno fizycznie, jak i mentalnie, psychicznie. Nie ma co liczyć na jakieś zmiany. Jego zachowanie, wypowiedzi przebijają premiera Morawieckiego.
Nie wiedziałem że bezDuszyński ma lokaja z byłego UB.Moje dane potrzebne Ci do porannego najazdu panów w kominiarkach,czy też może zostanę pobity przez „nieznanych sprawców”?Dlaczego Ty nie podałeś swojego nazwiska?
nie podałem nazwiska bo nie mieszkam w pow. mogileńskim.