Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
19 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Radny był „przeciw”, a nawet „za”

Redakcja przez Redakcja
17.12.2020
w Społeczeństwo
0
A A
71
0
UDOSTĘPNIENIA
2
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Przypomnijmy, że w przeprowadzonym przetargu najniższa oferta złożona przez spółkę Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej opiewała na kwotę 6 560 533,35 zł, a gmina zakładała wydać 4 467 175,68 zł. Tym samym oferta mogileńskiej spółki przekroczyła zakładany budżet na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy. W związku z tym burmistrz zaproponował podwyżkę.

– Mój wniosek jest, żeby ta opłata była w wysokości 25 złotych. To nie jest ani moja wina, ani państwa radnych, że w całej Polsce rosną ceny za śmieci (…) Firma wykonuje dobrze te obowiązki wywozu śmieci. Ma w swoich zasobach nowoczesny sprzęt, też w formie leasingu. Też pan prezes odpowiada za pracowników. Rozumiem jego troskę i to, aby nie ogłaszać przetargów nieograniczonych. Naprawdę nie wiadomo kto przystąpi do przetargu – mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Burmistrz powoływał się na wzrost kosztów niezależnych od gminy i tak na przykład „opłata marszałkowska” od każdej tony składowanych odpadów od 2015 roku wzrosła z kwoty 24 złotych do kwoty 301,84 zł w 2021 roku. Jednocześnie wskazywał, że systematycznie mieszkańcy co roku wytwarzają coraz więcej ton śmieci, za których wywóz trzeba płacić.

Radni wnioskują o kompostownię

– Oczywiście, tak jak pan mówi nie mamy wpływu na wiele rzeczy. Nie mamy wpływu na opłatę marszałkowską podnoszoną co rok, czy tam co dwa lata. Nie mamy wpływu na to, że musimy wozić do Inowrocławia. Ale mamy wpływ na to, że MPGK jest naszą spółką, to nasi mieszkańcy płacą za te śmieci. I tutaj panie burmistrzu od lat upominamy się o kompostownik – o kompostowanie BIO, gdzie po prostu widzimy, że 2,75 co miesiąc to są koszty BIO. Panie burmistrzu, nasza gmina potrafi pozyskiwać środki. Jesteśmy dobrym przykładem, że wykorzystujemy i unijne środki bardzo dobrze i krajowe, z Urzędu Marszałkowskiego, gdzie tylko możemy staramy się, jesteśmy na piedestale pozyskiwania środków. Czy naprawdę nie możemy pozyskać środków na ten cel i obniżyć dla naszych mieszkańców? – mówiła radna Małgorzata Źrałka.

Koszt inwestycji polegającej na stworzeniu kompostowni musiałby być zawarty w kalkulacji odbioru odpadów komunalnych. Wstępnie wyceniono to na 4,5 miliona złotych. Burmistrz i prezes MPGK wskazali również, że przedsięwzięcie to byłoby na tzw. granicy opłacalności. Bioodpadów zbieranych z terenu gminy Mogilno jest zbyt mało, by wybudować w sposób racjonalny finansowo kompostownię. Zdaniem radnej Katarzyny Barczak gminie zawsze nic się nie opłaca.

Strażnicy poszukują osób niepłacących

Od września tego roku strażnicy miejscy mają uprawnienia do kontrolowania, czy mieszkańcy danej nieruchomości złożyli deklaracje lub czy też zadeklarowana liczba osób zgadza się ze stanem faktycznym.

– Ustaliliśmy 48 osób. Największa rodzina, która nie płaciła w ogóle to 10-osobowa rodzina. 48 osób – niektóre czynności nadal prowadzimy. Wiele osób dowiedziawszy się o nowych uprawnieniach straży miejskiej (…) samoczynnie zgłosiło się. Nie znam ilości osób, które się zgłosiły. Jedne panie z Wylatowa twierdziły, że wróciły ze Stanów Zjednoczonych i dlatego nie płaciły. Według innych informacji wiemy, że te panie nigdy nie wyjeżdżały do Stanów Zjednoczonych – mówił Mirosław Kuss, komendant Straży Miejskiej w Mogilnie.

Ponadto jeżeli zostanie wykryte, że dana osoba lub rodzina nie płaci za śmieci, wówczas zobowiązana będzie do zapłaty należności za odpady 3 lata wstecz bez odsetek. Mirosław Kuss w środę poinformował o kolejnych 4 osobach, które nie były wpisane do systemu odbioru odpadów.

Radny zaproponował obniżkę o 1 zł

Radny Robert Przepiórka wnioskując o obniżkę stawki z 25 zł do 24 złotych podkreślał, że we wcześniejszych rozmowach z burmistrzem padała kwota 24 złotych. Robert Przepiórka zauważał, że być może złotówka to niewiele, ale zawsze to jakaś ulga dla mieszkańców przy tak drastycznej podwyżce.

– Wnioskuję, aby w projekcie niniejszej uchwały dokonać zmiany w paragrafie drugim i tutaj treść „ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny w wysokości 24 złotych miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość” – proponował radny Robert Przepiórka.

Wniosek radnego nie spodobał się burmistrzowi Leszkowi Duszyńskiemu, który podkreślał, że kwota została skalkulowana dla 11 miesięcy, a nie 12 jak pierwotnie zakładano. Czas jej obowiązywania jest krótszy, bo mieszkańcy muszą zostać skutecznie powiadomieni o zmianie kwoty. Ostatecznie rajcy zdecydowali, aby pod głosowanie przyjąć stawki 24 zł od osoby segregującej odpady i kwoty podwyższonej wynoszącej 50 zł od osoby, która nie segreguje odpadów.

W trakcie dyskusji wielokrotnie podkreślano, że mieszkańcy mogą skorzystać z różnych form wsparcia finansowego, gdy nie będzie ich stać na wnoszenie opłat za śmieci. Osoby samotne z niskim dochodem mogą wnioskować do MGOPS w Mogilnie o zasiłek celowy w kwocie łącznie 300 złotych rocznie, który miałby być przeznaczony na opłatę za śmieci. Dodatkowo każdy mieszkaniec w trudnej sytuacji może wystąpić do burmistrza o umorzenie podatku lokalnego, jakim jest opłata za odpady.

Głosowanie z naruszeniem statutu gminy?

W zarządzonym przez wiceprzewodniczącego Karola Nawrota głosowaniu wzięło udział 20 radnych (nieobecny był Paweł Molenda). Wynik głosowania był następujący:

za: Alina Dobersztyn, Łukasz Drzazgowski, Łukasz Gapiński, Teresa Kujawa, Ewa Kwit, Robert Przepiórka, Stanisław Radtke, Stanisław Redmann, Małgorzata Staniek, Grzegorz Stochliński

przeciw: Katarzyna Barczak, Zofia Gąsior, Barbara Lech, Przemysław Majcherkiewicz, Maria Malczewska, Wioleta Michalak, Karol Nawrot, Zbigniew Spólnik, Ewa Szarzyńska, Małgorzata Źrałka.

Tym samym Karol Nawrot ogłosił, że uchwała nie została przyjęta. Jednak nagle głos zabrał burmistrz Leszek Duszyński, który zażądał reasumpcji głosowania, bo jak sam zaznaczył – będzie musiał ogłosić nowy przetarg.

– Wysoka rado, chyba nastąpił błąd. Proszę o reasumpcję głosowania. Wydaje mi się, że nie wszyscy głosowali. Zagłosujcie jeszcze raz, bo… To czeka nas przetarg nowy – powiedział zaraz po głosowaniu burmistrz Leszek Duszyński.

Ostatecznie wiceprzewodniczący zarządził ponowne głosowanie. W reasumpcji głosowania zdanie zmienił Zbigniew Spólnik, który był już „przeciw” podwyżce. Pozostali radni zagłosowali tak jak za pierwszym razem.

Warto podkreślić, że reasumpcja głosowania została zarządzona niezgodnie ze statutem Gminy Mogilno, który mówi, że „rada rozstrzyga o reasumpcji głosowania na wniosek co najmniej 1/3 ustawowego składu rady”. Natomiast w tym przypadku wniosek złożył burmistrz, który nie jest do tego uprawniony. Dodatkowo radni nie przegłosowali, czy chcą ponownego głosowania. Tym samym można sądzić, że uchwała została przyjęta z naruszeniem procedury podejmowania uchwały, co zgodnie z orzecznictwem może stanowić istotną wadę uchwały, skutkującą stwierdzeniem jej nieważności przez wojewodę. (PK)

Fragment statutu gminy Mogilno:
§ 30. 1. W razie, gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości, rada może dokonać reasumpcji głosowania.
2. Wniosek może być zgłoszony wyłącznie na posiedzeniu, na którym odbyło się głosowanie.
3. Rada rozstrzyga o reasumpcji głosowania na wniosek co najmniej 1/3 ustawowego składu rady.
4. Reasumpcji głosowania nie podlegają wyniki głosowania imiennego

Co zalicza się do istotnych wad uchwały:

Do istotnych wad uchwały, skutkujących stwierdzeniem jej nieważności, zalicza się naruszenie przepisów wyznaczających kompetencję organów samorządu do podejmowania uchwał, naruszenie podstawy prawnej podjętej uchwały, naruszenie przepisów prawa ustrojowego oraz prawa materialnego poprzez wadliwą ich interpretację oraz przepisów regulujących procedury podejmowania uchwał (por. Z. Kmieciak, M. Stahl, Akty nadzoru nad działalnością samorządu terytorialnego, Samorząd terytorialny 2001/1-2, s. 102).

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Maseczki od zagranicznej spółki

Szykują świąteczne paczki

Komentarze 71

  1. Ddd says:
    5 lat temu

    Mi nikt nie chce dać podwyżki w pracy… Z czego mam zapłacić?

    Odpowiedz
  2. Pola says:
    5 lat temu

    Tak wlasnie rzadzi Lechu i jego POddani bezradni.. Lupic nas mieszkancow zeby fanaberie swoje spelniac. Lechu przeczuwa ze na rondo czy Magazyn kasy zabraknie i lupi Nas ile sie da. A Przepioreczka sadzilam ze ma wiecej oleju w glowie?? no z reszta tych 11 i burmistrz mojego glosu nie dostanie. Za chwile na forum wyskocza POpaprancy ze to wina pis.. A wystarczy przeczytac oswiadczenia majatkiwe Prezesa MPGK i wice burmistrza ile zarabiaja na zarzadzaniu naszymi smieciami – dostepne na bip mogilno. Do tego sanikont trzeba splacic bo w sadzie gmina przegrala i wychodzi jak nieudolnie rzadza. Jedyny ich pomysl to POdwyzki POdatkow roznych A ty placz i plac glupi wyborco.. Przy nich Pis to prawie jak janosik ktory oddaje kase biednym likwidacja podatku dla pracujacych mlodych , slynne 500 plus, 13 emerytura itd Za Po byly tylko podwyzki ale podatkow.

    Odpowiedz
  3. Anty says:
    5 lat temu

    Że będzie 23.50 od osoby jest 24 dużo się nie pomyliłem. Wiecie już komu dalej dawać głosy poparcia w wyborach. Od lat te same twarze które wiecznie głosują za podwyżkami. Powoli wywóz śmieci staje się,, towarem,, luksusowym. Niektórzy mają 400 zł samej podwyżki rocznie. Jak ta podwyżka ma się do ceny w Żninie 11 zł od osoby, tylko że tam nie rządzi po tak jak u nas. Nie będę wchodził w politykę ale nie pamiętam roku żeby nie było u nas podwyżki wszystkiego. Brak dobrego gospodarza,publiczne pieniądze łatwo się wydaje.

    Odpowiedz
  4. Mieszkanka says:
    5 lat temu

    Wcale mnie to nie dziwi że burmistrz za wszelką cenę dąży żeby postawić na swoim. Pytam tylko dlaczego radni milczą? Nie znają przepisów czy się boją odezwać?

    Odpowiedz
  5. NEMO says:
    5 lat temu

    Te głosowanie odbyło się identycznie jak w sejmie.Weź unieważni bo przegramy?

    Odpowiedz
  6. UPS says:
    5 lat temu

    Za głosowali Ci co nie mają pojęcia o zasadach zarzadzania i liczeniu przychodów i kosztów. A paluszek w górę podnieśli, bo tak robią co zdolniejsi uczniowie i w ten sposób chcieli zaakcentować swoją wiedzę. Co ciekawsze, to paluszek w górę ma znaczenie przy wynagradzaniu nauczycieli „podstawówek” i niektórych pracowników np SPZOZ.A z wypowiedzi Pana Burmistrza wynika, że żadnych kalkulacji nikt nie robił, tylko wystarczy ogłosić nowy przetarg. Ale o to tu chodzi, kto komu dogodzi.

    Odpowiedz
  7. Ja says:
    5 lat temu

    Płacić a nie ględzić. Skąd kasę na te kilkanaście tysięcy pensji dla prezesów? Skąd na nowe samochody (do użytku prywatno służbowego).
    Brawo Mogilno – co tam pandemia, co tam kryzys, podatki do góry to może odkupimy od upadających ludzi domy czy mieszkania.
    Was chyba kompletnie po…liło! Cały świat robi na odwrót – obniżając opłaty i podatki ale mondrale” z Mogilna wiedza lepiej bo Całe Miasto Głupków nas wybrało… wiec Teraz K..a My.
    Ktoś ich wybrał – wiec nie płaczcie tylko dajcie się znów kupić chodnikiem, bieżnia czy asfaltem.
    Na marginesie, który z radnych wygra kolejne przetargi czy córunia dostanie podwyżkę w referacie?!

    Odpowiedz
  8. Mieszkancy says:
    5 lat temu

    (…) aby nie ogłaszać przetargów nieograniczonych. Naprawdę nie wiadomo kto przystąpi do przetargu.” Nosz kurka mać, to lepiej zrobić taki przrtarg, że od razu wie się, że wygra MPGK i mieć spokój. To jest jawne barbarzyństwo i nadaje się do prokuratury. To jest działanie na szkodę mieszkańców. Skoro budżet.przeznaczony na śmieci jest wiele niższy od tego, co chce MPGK to trzeba do jasnej cho*ery ogłosić nowy przetarg, NIEOGRANICZONY, czyli taki jakiego boi się i spasmów dostaje burmistrz Duszyński i wybrać wtedy firmę, która zaproponuje taką kasę, na jaką opiewa budżet. W obecnej chwili radni z Duszyńskim na czele po raz kolejny ograbiają mieszkańców, którzy naprawdę nie mają juz za co kupić chleba i co do gara włożyć, bo co roku podwyżki za śmieci, wodę, gaz, prąd, czynsz w spółdzielni najwyższy w okolicach. Naprawdę to się nadaje do prokuratury. Burmistrz i rada wiejska do dymisji! Wiceburmistrz do zwoknienia w teybie natychmiastowym, bo nic nie robi a wielką kasę zbiera co miesiąc. A do tego głosowanie niezgodne ze statutem. Co to jest? Przedszkole? Wolna amerykanka, że sobie robią co chcą na tej radzie wbrew prawu i przepisom? Prokurator i NIK powinny tu zajrzeć

    Odpowiedz
  9. kwak says:
    5 lat temu

    Dlaczego zaRadni nie zareagowali na łamanie prawa przez tego niekompetentnego megalomana Duszyńskiego?Przecież to Białoruś a nie Europa.Czy znajdzie się odważny by zaskarżyć tę pseudouchwałę do Wojewody?.Bo ci co głosowali ponownie,nie ważne, za czy przeciw,są zwykłymi półanalfabetami skoro nie znają zapisów Ustawy o Samorządzie.Czas na REFERENDUM.Jest ustawowa możliwość przeprowadzenia korespondencyjnego głosowania.

    Odpowiedz
  10. Mogilno says:
    5 lat temu

    brawo dla wyborców obecnego burmistrza, niestety to jedyny sposób naszego włodarza SAME PODWYŻKI. Mamy spółkę gminną a i tak wyżej płacimy za śmieci jak inni Strzelno? Żnin? Rogowo? czegoś tu nie rozumiem chyba powinniśmy płacić mniej… Pan burmistrz stanowczo nie działa na korzyść gminy tylko swoją dlaczego swoją zastanówcie się!

    Odpowiedz
  11. mieszkaniec says:
    5 lat temu

    A spokojnie jeszcze podatek pójdzie do gory no co się dziwić jak takie luksusowe smieciarki wożą śmieci to za wygodne płaci się gmina janikowo traktor i przyczepa a u nas jest na bogato a sportowo jeszcze sportowe no ale w naszej gminie więcej emerytów jak sportowców zas szkoly sa nie rentowne to sie po zamyka a za niedlugo po stowce bedzie zeczywiscie ulgą ta złotówki chwalcie pana he jak by było podniesione ino o zlotowke to oki zrozumiale polska w kryzysie gospodarczym pandemia itd a u nas na bogato

    Odpowiedz
  12. Kubala says:
    5 lat temu

    Licze ze wojewoda uchyli to uchwale ze wzgledu o tym o czym piszecie. Nowy przetarg by sie przydal zeby utrzec nochala tym radnym i burmistrzowi i zeby dac nam mozliwosc zachowania pieniedzy.

    Odpowiedz
  13. Sasiad says:
    5 lat temu

    Macie sklepy gó*no robicie dla osiedla a jesteście za podwyżka ?O co walczycie o pieniądze ale dla kogo?Wstyd nawet choinki na osiedlu nie potraficie ubrać ale śmieci podwyższyć to tak brawo wy popaprancy

    Odpowiedz
  14. podatny od Judasza says:
    5 lat temu

    No i oto kolejny przykład z tego „grajdołka”.Róbta,co chceta???Nie kwiczeć teraz,głosowaliśta,wybraliśta miernoty bezradne na tych „radnych”(może,bo pączków się nażarli wyborcy?) to teraz za kieszeń i płaćta.Panie Władco,Burmistrzu,po co się rozdrabniać,podnieść od razy na 50 zł/m-c za segregowane,tak zagłosują za te bezradne ,a reszta niech płaci,przecież głosowali i wybrali/

    Odpowiedz
  15. Tomasz says:
    5 lat temu

    A radna z wiecanowa oczywiście za podwyżka. Się pytam kto z mieszkańców panią wybrał pani fryzjerko na radną. Pani chyba zapomiala kogo ma reprezentować. Nic kompletnie nic dla mieszkańców. A tak w ogóle to Pani zabiera głos na sesjach czy tylko chodzi się podpisać byle dieta była co miesiąc. Proszę się zastanowić czy ten cały spektakl jest wart tych pieniędzy.

    Odpowiedz
  16. kieras says:
    5 lat temu

    Czy redakcja może przeprowadzić wywiad z Karolem Nawrotem, Leszkiem Duszyńskim aby odnieśli się do tego co sie stało na głosowaniu? Będzie to wypełnieniem misji lokalnego dziennika

    Odpowiedz
  17. Tomasz says:
    5 lat temu

    Panie Zbyszku brawo, ma Pan jaja. Bo tak zmienić zdanie to trzeba być odważnym. Ale jak mówi staropolskie przyslowe Jak mac taka nac. Tato też siedzal w pierwszej ławce w kościele i był kapelmistrzem orkiestry dętej, za komuny to była dobra fucha.

    Odpowiedz
  18. Jan says:
    5 lat temu

    Je….ł was pies i cała wieś! Który z Was zawiesił diety albo obniżył pensje na czas pandemii?

    Odpowiedz
  19. Oj.oj says:
    5 lat temu

    Może tak ktoś powie co robi się z tymi odpadami,plastikiem,papierem,komunalnymi.Gdzie są zawozone,może sprzedawane?

    Odpowiedz
  20. Mogilnianin says:
    5 lat temu

    P. Duszyński woli zadbać o stawianie „pomników” swojej działalności mam na myśli inwestycje, które nie są potrzebne zadłużając przy tym gminę, a kto za to zapłaci my podatnicy. Po co remontować np: ulicę Hallera czy Dworcową lepiej zrobić kolejny orlik, położyć kolejny metr kostki brukowej czy budować obwodnicę, która wyjdzie na osiedlu na stawiskach . Widać nasz włodarz bardziej myśli o swoich ambicjach niż o mieszkańcach i pokoleniach, które jeszcze długo będą spłacać zadłużoną przez niego gminę.

    Odpowiedz
  21. prywaciarz says:
    5 lat temu

    Skoro tak ochoczo wspiera jedno przedsiębiorstwo , to
    poco ogłasza przetargi , czy konkursy ?
    Sypnij kasą kolesiom i gitara.

    Odpowiedz
  22. OLga says:
    5 lat temu

    bardzo dziękuję,że jako jeden z nielicznych nie boi sie pan zadawać trudnych pytań….i wyjaśnia jak należy.tak powinni brać z pana przykład inni.Dzięki…a propozycja o komentarz p.Nawrota i p.Duszyńskiego – byłyby mile widziane.Nieobecności przewodniczącego p.Molendy nie trzeba się domyślać- dlaczego nie obecny???ach ta nasz mogileńska ośmiornica powiązań….ech życie….

    Odpowiedz
  23. xxx says:
    5 lat temu

    Spółka będąca spółką gminy robi kalkulacje o 50 % (2mln) wyższe niż gmina, kto się z kim nie dogadał (lub dogadał). dlaczego przy takich rozbieżnościach nie rozpisano nowego przetargu. Jeśli MPGK zaproponowało by 15 mln to też burmistrz by była za?

    Odpowiedz
  24. idzi says:
    5 lat temu

    Panie”Wielkopolanin”zamiast wypisywać peany na własną cześć proszę wstąpić do Wojewody o uznanie za nie ważną Uchwałę tzw.”Rady”Gminy której legalności Pan też nie zakwestionował(co świadczy o nieznajomości Statutu Gminy) dot.”śmieci”.

    Odpowiedz
  25. wirus says:
    5 lat temu

    Ja,tak tylko przypomnę tym bezRADNYM,słowa Marszałka:”Wam,to kury szczać wyprowadzać,a nie brać się za politykę”—-pytanie dodatkowe,kto mógł oddać głos na tak bezRADNYCH???No,ale w taki „grajdołku” kolesiowskim,widać wszystko możliwe.Teraz płacić,nie kwiczeć,no może „spacerek” z błyskawicami po ulicach „grajdołka” i robienie selfie z bezRADNYMI??Polecam.

    Odpowiedz
  26. Krol Julian says:
    5 lat temu

    Drodzy moi platnicy. Musicie wszyscy sie spiac i placic. W 2021 czeka nas szereg bardzo potrzebnych w naszym cmgzoo inwestycji. Muzycy Potrzebuja miejsca libacji dlatego buduje im nie tylko sklepik osiedlowy a Caly Magazyn. Napewno gmina zaczyna byc slynna z rond. W 2021 roku mam zamiar wybudowac pierwsze w Polsce, swiecie a nawet ameryce rondo dwupoziomowe. Jak wplywy ze smieci beda duze to nawet trzy poziomy sie trzasnie z hopsalnia dla sportowcow i innych biegaczy. Ale na to potrzeba waszych pieniedzy. Pomozecie?? Jak sie przemeczycie to wam to wszystko obiecam.

    Odpowiedz
  27. max says:
    5 lat temu

    Informuję, że odpowiednie osoby z otoczenia wojewody zostały już poinformowane o całej sytuacji i nie pozostanie to zamiecione pod dywan. A w kwestii zmiany zdania przez radnego to zacytować można jedynie słowa Leszka Millera skierowane do Ziobry….

    Odpowiedz
  28. Mikołaj says:
    5 lat temu

    Na vice przewodniczącego Rady wybraliście człowieka wysokiego, ale niekoniecznie znającego regulamin podmiotu którym kieruje!!! Czytałem wszystkie komentarze, ale nikt nie zwrócił uwagi że na nagraniu burmistrz (celowo z małej )nie poprosił prowadzącego o udzielenie mu głosu tylko tak samo jak ten mały gnom w Sejmie sam sobie tego głosu udzielił, pewnie też bez żadnego trybu!!! Arogancją pseudo włodarza naszego miasteczka normalnie poraża, a po przeczytaniu wyjaśnień Wielkopolanina nasuwa się tylko jeden wniosek – burmistrz działa tylko i wyłącznie na niekorzyść lokalnej społeczności i jej mieszkańców. TYLKO REFERENDUM.

    Odpowiedz
  29. xxx says:
    5 lat temu

    To kuźwa ciekawe a jak worek ze śmieciami cięższy to pretęsje mają że następnym razem nie zabiorą i co pan na to?

    Odpowiedz
  30. Mieszkaniec CMG says:
    5 lat temu

    Tylko patrzeć jak przez budowę mogileńskiego centrum libacyjnego w magazynie gs oraz innych tego typu inwestycjach m.in obwodnicy na bagnach, opłaty w Mogilnie będą rosły i rosły

    Odpowiedz
  31. Majster says:
    5 lat temu

    Dziękujemy Panu Leszkowi D, kiedy kolejne podwyżki?

    Odpowiedz
  32. nick says:
    5 lat temu

    Wszelkie pytania proszę kierować do Lorczaka…

    Odpowiedz
  33. UPS says:
    5 lat temu

    Nie ma Pan ( z dużej litery, bo takie są zasady pisowni) własnego zdania, jak żona podniesie głos, to Pan już spodniami trzęsie. Prawdziwy mężczyzna ma zawsze własne zdanie.

    Odpowiedz
  34. nie zgadzam się says:
    5 lat temu

    nie wyrażam zgody na podwyżkę kto tak uważa niech napisze

    Odpowiedz
  35. Radny says:
    5 lat temu

    No tak do MGOP i co żebrać pare groszy . Sprawdzić trzeba prywatnych włascicieli ile płaca ilu maja lokatorów .Segreguje a płace jak nie segregowane smieci to teraz za 3 osoby 150 mam płacic żyje z renty i zasiłku .Straż miejska powinna chodzic po wszystkich domach sprawdzac ilu lokatorów maja zameldowanych a ilu mieszka w danych lokalac

    Odpowiedz
  36. o says:
    5 lat temu

    a za co ten chłopak z Gozdanina by zył, przecież to jego główny srodek do zycia- 0czywiście dieta radnego.A że Gozdanina wybiera soBIE takiego RADNEGO – COZ WIDOCZNIE W GOZDANINIE NIEMA MĄDRZJESZEGO.

    Odpowiedz
  37. Lol says:
    5 lat temu

    Proponuję tym radnym co tak chcą podwyżki za śmieci żeby im podnieść. Na początek 100 zł od osoby .

    Odpowiedz
  38. Statut says:
    5 lat temu

    czy na sesji obecny był sekretarz gminy?

    Odpowiedz
  39. Prawy says:
    5 lat temu

    Kiedy pikieta w sprawie Braku Naszej zgody na Podwyżki? Pan Nawrot pikietował jak chodziło o aborcje na życzenie, to może poprowadzi tą akcje. Będę na pewno tylko wyznaczcie miejsce, date i godzinę.

    Odpowiedz
  40. podatny od Judasza says:
    5 lat temu

    Czytając,opinie,zastanawiam się kiedy jakieś rondo,ulica,bieżnia,może w parku jakiś obelisk,ku czci „pracowitego” Władcy,Burmistrza??Przecież widać,że sam tylko ciężko pracuje,gdyż wybrali mieszkańcy bezRADNYCH,nie ma z kim pracować,wszystko na Jego barkach.Może i bezRADNI,coś „postanowią” zrobić i wydadzą stosowną w tej materii Uchwałę?Panie Burmistrzu Zdrowia i wytrwałości m.in w podwyżkach,ktoś proponował,że może 50 zł/m-c za segregowane,zrobić raz a dobrze,może wystarczy.

    Odpowiedz
  41. Sprawa says:
    5 lat temu

    Nasz burmistrz, żyje w świecie fantazji co pokazują jego pomysły i po prostu brak zdrowego rozsądku.

    Odpowiedz
  42. Kandydat says:
    5 lat temu

    Szanowni Państwo, należałoby przypomnieć p. Duszyńskiemu, że gmina to nie jest jego prywatny plac zabaw, że przede wszystkim należy do mieszkańców i to ich interes jest najważniejszy, a nie realizowanie swojego widzi mi się. Widzicie państwo jak te pomysły wyglądają w praktyce. Wydawanie milionów na inwestycje nikomu nie potrzebne, a później wyciąganie ręki do kieszeni mieszkańców.

    Odpowiedz
  43. mieszkanka mogilna says:
    5 lat temu

    Burmistrz twierdzi że śmieci przybywa,mieszkam na 900-lecia w bloku,śmieci wywożone są bez zmian od lat raz w tygodniu a segregowane rzadziej.

    Odpowiedz
  44. Ja says:
    5 lat temu

    K. Nawrot właśnie skierował pismo do właściwego organu o swoim błędzie związanym ze złamaniem regulaminu do właściwego urządu. Zobaczymy co z tego będzie. Choć nie sadze aby szable Duszynskiego nie dały rady jeszcze raz przegłosować (w końcu radni tez musza z czegoście żyć – ich dzieci także).

    Odpowiedz
  45. Yhy says:
    5 lat temu

    A my w gminie Orchowo 12 zł

    Odpowiedz
  46. Hejka says:
    5 lat temu

    Portal Cmg kto teraz sponsoruje ? Szwab ? Czy jego przydupas ?

    Odpowiedz
  47. Hejka says:
    5 lat temu

    Wicie rozumicie ? Frajerstwo gada gada !( Kasę za coś bierze ) a ciemny naród ( sorki wykształcony ) łyka jak Gąsior kluchę ! ( Wątroba )inteligentny zrozumie albo nie !!

    Odpowiedz
  48. pierze smoła taczki says:
    5 lat temu

    w Pakułach napisali jak gminny prawnik nieudolnie próbuje tłumaczyć burmistrza. Tłumaczy, że maszynki do głosów się zacinały, jednak z relacji tygodnika przy wcześniejszym głosowaniu było dobrze. Pisze, że przecież radni się zgodzili na powtórne głosowanie bo…. bo się nie sprzeciwiali! (?)wtf? Okradałem sklep ale właściciel nic nie mówił więc jest ok. Kogo oni tą farsą chcą przekonać? Także na te Święta życzę sobie i wszystkim jak najszybszej reasumpcji rady i burmistrza. Niech ta podwyżka stanie im ością w gardle.

    Odpowiedz
  49. Zbiniu says:
    5 lat temu

    to się radny popisał, nie sądziłem że go na to stać, akurat jego, a jednak się pomyliłem, dla kasy wszystko się da i sprzeda, nawet honor, a taki miły i grzeczny , ha ha ha,
    był kiedyś w Mogilnie (starsi to wiedzą), taki Zbiniu, ale tamten to chociaż nie kojarzył

    Odpowiedz
  50. GS says:
    5 lat temu

    Czy ktoś powie mi dlaczego za śmieci płacimy tyle samo co mieszkańcy wsi.Zaznaczam że mieszkam na osiedlu zachodnim.
    Dojazd do Padniewa,Wydartowa,Wylatowa i innych wiosek więcej kosztuje.

    Odpowiedz
  51. abc says:
    5 lat temu

    Pytanie zadaj Swojemu radnemu który zgodził sie na zahamowanie ruchu i wybrał mpgk na odbiorce Twoich odpadów.

    Odpowiedz
  52. Oburzenie says:
    5 lat temu

    Koszty rosną, a wypłaty stoją w miejscu. Pozdrawiam naszego „wspaniałego” burmistrza.

    Odpowiedz
  53. Szwagier says:
    5 lat temu

    Ty GS nie blubrej mi tu! Ja mieszkam w bloku i nie produkuję bio odpadów a za nie muszę płacić! Szwagrowski ma gospodarkę w Niestronnie i też płaci za BIO chociaż worków brązowych nie wystawia, bo ma gnojówki i tam idzie biomasa. I co Ty GS chcesz?

    Odpowiedz
  54. normalny człowiek says:
    5 lat temu

    prosze podać wynagrodzenia całej mogilenskiej bandy -oczywiscie z komunalką włącznie.TO WSZYSTKO WYJAŚNI.Z GMINY I STAROSTWA USUWANI SĄ FACHOWCY ILUDZIE SŁUŻĄCY SPOŁECZEŃSTWU .NATOMIAST PRZYJMOWANI NIEUDACZNICY -KOLESIE SIOSTRZENICE ITD I TP.GARDZE TAKĄ WŁADZĄ .ŻYGAĆ MI SIĘ CHCE.DZIŚ JESTEŚ U WŁADZY -JUTRO cię TAM MOŻE NIE BYĆ.DLA MNIE JUŻ JESTEŚ NIKIM .JEŚLI KTOŚ TAKI JAK ty POTRAFI JESZCZE MYŚLEĆ -TO POMYŚL -KIM ty jesteś-mały człowieczku.

    Odpowiedz
  55. Kubala says:
    5 lat temu

    Czy bedzie pikieta a moze juz opozycja zorganizowala?? W koncu 10 radnych niby bylo przeciw. Kazdy z nich by zaprosil po 4 znajomych i mamy dobry poczatek strajku mieszkancow.

    Odpowiedz
  56. Hejka says:
    5 lat temu

    Śmieci to ” czysty ” biznes ! Fortuny ” rodzin” mafijnych rodziły się na wysypisku albo na złomowisku ! W odpadach każdy lewy przekręt łatwo ukryć ! Cieszcie się że nie każą wam jeszcze płacić za powietrze i prawo do życia ( haracz ) naiwniacy !

    Odpowiedz
  57. OLga says:
    5 lat temu

    Panie radny Wielkopolanin – ma Pan wyraziste poglądy,ale pana głos jest tylko słyszany tylko na obradach sesji Rady Miejskiej.Znasz dobre ,ale i też złe strony obecnych władz Mogilna.Na swojej ul.Ustronie masz juz długo wyczekiwaną 'kosteczkę” i ,oświetlenie i pozostałe media.Pana Zona Jolanta(bardzo sympatyczna i dobra osoba i wspaniały pedagog) nie jest już poniewierana przez obecnego Burmistrza.Prawicowi radni mogliby się też przyłączyć-reprezentują szerokie poparcie udzielone im przez społeczeństwo.proponuję na razie w formie pikiety – może przed dawniejszym Domem Towarowym Centrum, w którąś sobotę? Wiem ,wiem – jest zakaz obecnie zgromadzeń – ale to już dziś trzeba pomyśleć jak to dobrze zorganizować. Deklaruję ,że i ja kilka osób zaproszę i mi nie odmówią.Co Pan na to???Pozdrawiam wszystkich radnych RM stojących po stronie społeczeństwa!!!

    Odpowiedz
  58. wielki elektronik says:
    5 lat temu

    bardzo się ciesze z podwyżki śmieci , jestem za , na obecnego burmistrza nie głosowałem ale popieram w 100% wszystkie jego pomysły .

    Odpowiedz
  59. Wielkopolanin says:
    5 lat temu

    OLga! Dziękuję za miłe słowa, przede wszystkim te dotyczące mojej małżonki Elżbiety, nie Jolanty ( Jolanta była moją Mamą i stomatologiem mogileńskim z ponad 40 letnim stażem pracy). Co do pikiety przed Centrum, to uważam, że nic to nie da! Zwłaszcza w okresie pandemii. Można mieć pretensje tylko do siebie, że jest tak jak jest. To MY, w demokratycznych wyborach wybieramy takich, a nie innych posłów, takich a nie innych radnych, w tym wielu takich, co to nigdy, albo raz na rok zabiorą głos na komisjach czy sesji rady ( przy tym często spoglądają na zegarek)….

    Odpowiedz
  60. OLga says:
    5 lat temu

    …biję się w swoje piersi 0 oczywiście,że Pana żona to Elżbieta , a śp.mama Jolanta -świetna p.stomatolog-leczyła ząbki również moich dzieci.Niedawno odbyły się 2 krotnie w Mogilnie protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego,przy okazji przeciw rządom PiS-u.czy one coś dały?-gremialnie nie, ale zostały zauważone m.in. przez lokalne media (m.in poprzez robienie sobie selfie przez 2 radnych byłej „Komuny”.Ciekawe co by napisały po takiej pikiecie/czy byłaby zauważona przez nie?.Takie milczenie z naszej strony to tak jakbyśmy mimowolnie akceptowali jako mieszkańcy to co się dzieje.W następnych wyborach wygra dotychczasowy burmistrz,bo jest to zbyt gęsta sieć powiązań biznesowo-zaściankowo-rodzinnych.jakby policzyć…to burmistrz jest….największym pracodawcą w Mogilnie!!!Po Duszyńskim nastanie Nowacki – po Nowackim starostą zostanie Duszyński…także przez kolejne naście lat kiepsko widzę szansę rozwoju Mogilna, a tym bardziej naszych okolicznych wiosek.Do Siego Roku

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk