Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 6 czerwca, 2026
22 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Reklamują zniszczoną wieżę

Redakcja przez Redakcja
30.01.2020
w Społeczeństwo
0
A A
14
fot. AS
Reklamują zniszczoną wieżę
Reklamują zniszczoną wieżę
Reklamują zniszczoną wieżę
Reklamują zniszczoną wieżę
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Radny Przemysław Majcherkiewicz zwrócił uwagę na panele reklamowe promujące obiekty, budowle i zabytki, wśród których ukazana jest wieża ciśnień. Plansze pojawiły się w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Przemysław Majcherkiewicz w odniesieniu do obecnego wyglądu i stanu technicznego apelował o zdemontowanie fragmentu panela obrazującego wieżę.

– (…) Mamy piękne tablice koło biblioteki przy zejściu tutaj od strony rynku. Piękne tablice przedstawiające budynki leżące w tym rejonie, ale też wieżę ciśnień w Mogilnie, a w zasadzie w Szczeglinie (…) Jest piękna wieża ciśnień na tej rycinie. Panie burmistrzu, to nie jest reklama tej wieży ciśnień. Panie dyrektorze Zieliński, proponuję to zdjąć, bo to jest antyreklama. Bo wieża ciśnień ma w tej chwili dwie dziury potężne i ja nie wiem, czy ona doczeka czerwca, to się zapadnie panie burmistrzu. Więc co my reklamujemy wieżę ciśnień i po co piszemy, że powstała na początku XX wieku, dokładnie w 1905 roku? To nie ma sensu – mówił radny Przemysław Majcherkiewicz.

Pod koniec 2019 roku stan wieży ciśnień oceniany był jako bardzo zły, a ponadto jej górna część musi zostać całkowicie zdemontowana. Gmina miała w styczniu 2020 roku ubiegać się o dofinansowanie na remont tej budowli. Jak już wcześniej informowano – dofinansowanie z LGD może wynieść 130 000 zł.

– Ja myślałem panie Przemku, że pan pochwali inicjatywę pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej za te ryciny. Mogę państwa zapewnić, że mamy już projekt, będziemy składać wniosek o dofinansowanie do Lokalnej Grupy Działania na wsparcie finansowe tej inwestycji. Myślę, że w tym roku jeszcze ta wieża ciśnień zostanie wyremontowana – mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Plac do minigolfa otwarty
Mogilno

Plac do minigolfa otwarty

01.06.2026
Objął obowiązki komendanta
Mogilno

Objął obowiązki komendanta

29.05.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

BIELICE: Powstały dwie szkoły

MOKRE: Ferie zimowe z KGW

Komentarze 14

  1. Kuras says:
    6 lat temu

    Na moje to wysadzic to w powietrze i tak nie mozna z tego korzystac w postaci zwiedzania obiektu jako punkt widokowy, w zninie to chociaz pizzeria znalazla tam swoje miejsce..a tu tylko wydane pieniadze z podatkow ktore burmajster winduje.. moze mi tez chate wyremontuje jak już taki chojny???

    Odpowiedz
  2. UW says:
    6 lat temu

    Szanowny Panie Majcherkiewicz. Czy Pan poniszczył również swoje fotografie i portrety z młodych lat, czyli z okresu swojej świetności? Niech się Pan porówna do tej budowli, to jest to samo.Czy uważa Pan,że twarz ze zmarszczkami nie powinna pokazywać się w publicznych miejscach? Pochwalam inicjatywę Pani Dyrektor

    Odpowiedz
  3. Max says:
    6 lat temu

    Może jakaś wichura zrobi swoje i po kłopocie.

    Odpowiedz
  4. leon says:
    6 lat temu

    Moim zdaniem tam nie ma już co remontować, niestety obiekt nadaje się tylko do rozbiórki. Szkoda.

    Odpowiedz
  5. Dek says:
    6 lat temu

    Po co nam ta wieża? Rozebrać i po problemie a pieniądze na coś ważniejszego przeznaczyć- drogo chodniki itp

    Odpowiedz
  6. Zdzisiu Szyderca says:
    6 lat temu

    Niestety żyjemy w takich czasach, że pomysł, filozofia produktu oraz tzw. \”know-how\” jest w cenie i nikt publicznie nie przedstawi pomysłu, na tyle ciekawego aby władze gminy go wykorzystały. Warto więc zaprosić do współpracy inwestorów prywatnych, którzy zainwestują własne środki w coś ciekawego. Z drugiej strony, gmina nie bardzo się na to zgodzi, bo sukces lubi przecinanie wstęg. Takie czasy, ot taka małomiasteczkowość. Ale życzę sukcesów w tym temacie! Zdzisław.S.

    Odpowiedz
  7. Xxx says:
    6 lat temu

    Punkt widokowy to świetny pomysł

    Odpowiedz
  8. Mogilnianka says:
    6 lat temu

    Piękny obiekt, Trzemeszno, Żnin, mogły zadbać i wykorzystać taki obiekt, a ten co pisze,że należy zburzyć to zwykły prostak, wszystko co tworzy naszą historię to najlepiej zniszczyć, sam się zniszcz.

    Odpowiedz
  9. Gezza says:
    6 lat temu

    Nalezy umiescic urne na placu wolnosci i zbierac skladki na remont od mieszkancow. Tylko dobrze zamknac na klodke.

    Odpowiedz
  10. UW says:
    6 lat temu

    Jeżeli ta wieża jest jako \”wierza\”, to ja wierzę,że się nigdy nie rozpadnie.

    Odpowiedz
  11. cmg_boy says:
    6 lat temu

    Ciekawe, za ile gmina chciałaby sprzedać ten obiekt??? Wie ktoś może?

    Odpowiedz
  12. Zdzichu says:
    6 lat temu

    Mogilno, w którym nie ma zupełnie nic ciekawego do zwiedzania/zobaczenia jest w rozkroku… Bo nic tu ciekawego nie ma, a ta wieża to jak setki innych w Polsce, które stawiali \”z metra\”… Zawali się komuś na łeb to będą latać po prokuraturach i po tefałenach się tłumaczyć…
    Chyba że \”wziąłym\”, \”zrobiłym\”, \”przywiózłym\”..wystartuje w przetargu i wyremontuje:d

    Odpowiedz
  13. fighter says:
    6 lat temu

    Obiekt nalezy jak najszybciej zburzyc bo sam w sobie juz grozi zawaleniem – takich budowli sie nie remontuje gdzie mamy juz dziury w scianach!!!!!!!!!!!!!
    A Ty Mogilnianka sama jestes prostakiem – pomyśl – budowla grozi zawaleniam a Ty chcesz miliony w nią ładowac??? Poza tym po co nam jakaś wieża widokowa? czy w tyym malym miasteczku jest na co patrzec??? Niestety nie… Pieniadze (miliony) przydadza sie na coś innego wazniejszego – drogi, chodniki, kanalizacja itp.

    Odpowiedz
  14. fighter says:
    6 lat temu

    nie wiedzialem ze bedzie rozbierany i stawiany od nowa – tylko po co? i tak tam nic nie ma nikt nie chodzi… jakies chore ambicje burmistrzunia… zburzyc a pieniadze przeznaczyc na takie remonty jak pisales

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Nie zapomnę - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Ada88 - Plac do minigolfa otwarty
  • Ada88 - Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
  • Mieszczanin - Piknik w Parku Zachodnim i urodziny miasta
  • Mieszczanin - Noc Muzeów w Chabsku
  • Info poranek - Stracił prawo jazdy za prędkość

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk