Trzech oferentów wyraziło chęć realizacji przystosowanie Magazynu Zbożowego GS w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem ternu. Gmina Mogilno zamierzała przeznaczyć na ten cel 4 990 044,97 zł. Termin wykonania tego zadania to 30 lipca 2021 roku.
Najtańszą ofertę przedstawiła Hosta Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Grębocina – 3 886 677,57 zł. Koleje oferty złożyli: Zakład Budowlany GRINBUD z Gniezna – 4 058 723,50 zł i P.H.U. „MEGA” z Inowrocławia – 4 165 275,87 zł. Podane ceny są cenami brutto i każde z przedsiębiorstw zapewnia 60 miesięcy gwarancji.
Burmistrz Leszek Duszyński wyniki otwarcia ofert skomentował na łamach mediów społecznościowych.
– Dziś otwarto oferty w przetargu na „Przystosowanie Magazynu Zbożowego w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu”. Na tę inwestycję zarezerwowaliśmy kwotę w wysokości ok. 5 mln. zł. Złożono 3 oferty, każda poniżej tej kwoty. Najtańsza oferta wynosi ok. 3,9 mln. zł. Obecnie trwają prace związane z weryfikacją złożonych ofert. Drodzy Magazynowicze, jesteśmy blisko, coraz bliżej – pisał na swoim oficjalnym profilu na Facebook’u burmistrz Mogilna. (AS)

















Tak trzymać! Oby remont zakończył się jak najszybciej, powstanie przepiękne miejsce w Mogilnie!
Oczywiście wybiorą najtańszą ofertę i za chwilę burmist napisze że kasy nie starczy bo jakiś urzędas źle obliczył.
Co bedzie natomiast za Starą Harcówką oraz MDK? Sprzedane ?
po co marnowac pieniadze na tę ruine??? jest wiele innych ważniejszych spraw w miescie gminie i powiecie – chocby rzenującej jakisci drogi
mamy już ronda i cieśninę koło PUSZKI, teraz To, za 5 mln. Jakie jeszcze pomysły siedzą w głowach oświeconych. Ile trzeba będzie znowu dołożyć? Stalinowski pomnik ucisku stał się dzikim barem gdzie ani rodzice ani władza nie wiedziała kiedy ich dzieci zawali gruz. Teraz nikt nie potrzebuje emocji tej szopy, poza wspomnieniami, gdy w parku był już zakaz chlania to w GS można było dodatkowo walnąć ścieżkę przy dźwiękach alternatywnego bębna. Czy na głównego dilera też będzie przetarg? Jak nie, to nie ma sensu tego ruszać. Wygląda to tak jakby dziadek kupił nastoletniemu wnuczkowi kolejkę elektryczną. Wnuczek ma wy***ane a dziadziunie chętnie popuszczacie wagoniki na starość. Kaprys młodości, tylko dlaczego naszym kosztem!! Pozbierali po świecie podpisy a radni łykają wszystko co im burmistrz podsunie w zamian za swoje malutkie interesiki. Niech miłośnicy magazyńskiej muzyki odkupią ruinę za swoje i w ramach swojej organizacji realizują remont. Dopiero wtedy okaże się ilu ma zwolenników i czy jest aż tak potrzebny.
Przepraszam, ale czy ktoś zrobił wycenę pobudowania nowego takiego budynku? Moim zdaniem koszt będzie mniejszy, a budynek bardziej energooszczędny. Ile będzie kosztować utrzymanie tego budynku łącznie z ogrzewaniem i zatrudnionym personelem? I pytanie podstawowe; komu to potrzebne…garstce ludzi?
Nic się nie robi by w Mogilnie był przemysł i nowe bardziej interesujące miejsca pracy.
to jest próba wytrzymałości wku ..ienia mieszkańców czy o co chodzi?
BUDOWA NOWEGO BUDYNKU BYLABY TANSZA. KOSZTOWNE PODNOSZENIE RUINY. BRAWO RADNI
Szczęście że to twoja ostatnia kadencja. Taki potencjał mieć jakim jest gmina Mogilno i tego nie wykorzystać to trzeba być mistrzem świata.Linia kolejowa Mogilno orchowo perełka na skalę Europejską, wiem że to kwestia dogadani się z PKP ale potrzebne są chęci. Jezioro i choćby ścieżka pieszo rowerowa co rok wystarczyło zrobić 500 metrów, to przez te kadencje byłoby już skończone. No i radni którzy raz są przeciw ale księciunio pogrozi palcem i już są za,obojetnie czy podwyżki bo jak narazie wszystko drożeje czy też większość przepłaconych nikomu nie potrzebnych inwestycji.
W super tygodniku jest wymiana zdań między wielkimi tego małego świata na ostatniej stronie. Proponuję żeby odnaleźć potomków tych Prusakow może oni Wam wybudują od nowa w starym stylu. A co do zapachu niech producent choinek zapachowych zrobi Wam na zamówienie zapach zboża, starych belek i moczu i olej ie Nas tak jak do tej pory.
Doprawdy priorytet. Kolejne speluno za miliony. Wasci urzedujący to jest 1/4 oczyszczalni. To są kpiny z ludzi. A gdzie jest kanalizacja w gminie? Odp w….. e
Proponuje odwołać Duszynskiego injesgo durne pomysły. Burmistrz powinien słuchać ludzi a nie robić co mu się podoba (a pomysły ma dziadowskie). Skończ marnotrawić nasze pieniądze.
Duszynski do dymisji!!!!!!!!!
Już nie mogę się doczekać jak piękne będzie wyglądać ten obiekt, a z okien pociągu… będą nam zazdrościć podrózni
Na pomoc dla pracodawców w sytuacji kryzysowej burmistrz się nie zdecydował.
Pewnie teraz , zainwestuje w lokalny biznes .
Ja już wiem jaki , a Państwo ?
w 2010 roku Trzaskacz Tusek i inne z Po Komorosie też zarzekali się że Nigdy wieku emerytalnego nie podniosą. I co po wyborach Podnieśli kobietą do 67 lat. Rafałek nawet miał szanse naprawić ten błąd ale zagłosował przeciw obniżeniu wieku. teraz kłamał że tak nie głosował. Ile podatków podnieśli na nic nie było pieniążków i żyło się bardzo ciężko pomimo że oboje z mężem pracowaliśmy i nie jesteśmy patologią i nierobami. Ja Panu Trzaskoskiemu jako kobieta już nie wierze. Może są osoby które zagłosują na niego bo taki przystojny jak słysze od kobiet i mężczyzn ale na szczęście niewielu.. Śmiać mi się chce jacy ludzie są naiwni. Mój głos ma Duda bo przez te 5 lat lepiej mi się żyje z mojej pracy. I wolę żeby z moich podatków wspierano dzieci nasze Polskie niż młodych nic nierobiących afrykańczyków. I nie dajmy sobie wmówić że jesteśmy nietolerancyjni bo w Mogilnie dużo Ukrainców pracuje znam ich i szanujemy się nawzajem ale dzięki temu że wspólnie pracujemy.
Jak to we wrzesniu zabraknie pieniedzy na godziny dla nauczycieli trzeba bedzie laczyc lekcje i kroic na czym sie da najlepiej zamknac ze dwie szkoly a my sami dzieci wyksztalcimy i wytlumaczymy dlaczego bo 4 miliony poszly na czyjas wizje brawo
Każdy pisze, ze Mogilno ma taki potencjał oraz że ten potencjał się marnuje. Wreszcie jest okazja żeby zrobić coś fajnego, pomysłowego, łączącego ludzi to państwu się nie podoba. To już nie rozumiem jak ten potencjał inaczej wykorzystywać? Skoro jest okazja rozbudować społeczna kulturę to dlaczego nie? Ciekaw jestem jak według państwa ten „potencjal” inaczej wykorzystać. No cóż, taka nasza mentalność polaczków cebulaczków – nieważne co się robi, zawsze jest źle i się nie podoba 😉
Gdzie i w czym widzicie ten potencjał?
Nie ma tu nic godnego uwagi, zadnych atrakcji, zabytków, ciekawostek. Gdyby ktoś się na chwilę tu zatrzymał to..skorzystalby z WC i pojechał dalej..
Przecież nie pójdzie se pobiegać czy poczytać do biblioteki..
Do XXX.
Jeśli chodzi o potencjał, to ja bym te pieniądze co mają być wydane na magazyn wydał na przerobienie całej kanalizacji i deszczówki która wpływa do jeziora mogileńskiego. Przy gwałtownych opadach fekalia wylewają na ul. Kościuszki. Warto to przerobić i zainstalować pieniądze w oczyszczenie jeziora. Proszę pomyśleć, już bile lat to trwa i nic!
Ja bym zrobił plaże od strony harcówki. Rozbudował ośrodek na nowoczesny dom kultury, by mogli spotykać się tam wszyscy nie tylko młodzi. Plaża była by perełką naszego miasta Mogilna. Do tego chodnik asfaltowy wkoło jeziora, tak by można było jeździć na rolkach, rowerach, biegać ( kostka brukowa nie nadaje się). W przyszłości połączył bym jezior mostem dla pieszych.
Nie widzę sensu wywalania pieniędzy w stary magazyn i dziwię się że go kupiło miasto od GS.
Brrraawo Panie Burmistrzu. TO BYŁO I BĘDZIE NIEZWYKŁE MIEJSCE :))))