Przedmiotem projektu jest wykonanie nowego zagospodarowania terenu parku przy ulicach Kościuszki i Kolejowej w Strzelnie. Projekt zakłada zrealizowanie m.in. przebudowy istniejących ciągów pieszych, budowę fontanny, zamontowanie oświetlenia oraz monitoringu, wyposażenie terenu w elementy małej architektury, a także nasadzenie nowych roślin.
Park zostanie podzielony na dwie strefy – reprezentacyjną oraz rekreacji i wypoczynku. W strefie reprezentacyjnej położonej w południowej części działki (w sąsiedztwie ulicy Kolejowej) przewidziano centralnie zlokalizowaną fontannę, która będzie posadowiona na utwardzonym placu na planie okręgu. Fontanna ma mieć średnicę 7 metrów i wykonana będzie z piaskowca. Plac otoczony zostanie zielenią dekoracyjną oraz elementami małej architektury. Do projektowanego placu będą prowadziły trzy ścieżki. Natomiast strefę rekreacji i wypoczynku zaplanowano w północnej części terenu. Tutaj w centralnym punkcie zostanie zlokalizowany ogrodzony plac zabaw również na planie okręgu. Ponadto zaprojektowano elementy siłowni zewnętrznej i małej architektury oraz tereny zielone przeznaczone do aktywnej rekreacji. Projekt zagospodarowania terenu parku zakłada również przeniesienie istniejącego pomnika upamiętniającego kpt. inż. pil. Grzegorza Falentę oraz jego renowację. Pomnik zlokalizowany będzie przy wejściu do parku od strony ulicy Kościuszki po zachodniej stronie działki.
Rewitalizacja zostanie wykonana systemem gospodarczym, a poszczególni wykonawcy będą wybierani ma podstawie zapytań ofertowych. (AS)

























super inicjatywa biednego strzelna park rekreacji przy najruchliwszej drodze w kraju, smród tirów , nic tylko sie relaksować, !!!!! a burmistrz krzyczał ,że na nic niema pieniędzy Strzelno w długach , dziwne
Brawo Strzelno bedzie ładnie w tym parku a i pomnik bedzie lepiej widoczny
Strzelno choc male ale ma wiele fajnych miejsc o ktore warto zadbac. Dobry Burmistrz.
Trzeba było sprzedać, teraz jest tam dzicz…
Miało być tak szumnie A wyszło jak zawsze. Przy takim budżecie burmistrz sprzedaje nam ochłapki typu nowe doniczki, parę ławeczek itp. Najlepiej mówić że program naprawczy a burmistrz swoje inwestycje prywatne poprawia aż miło popatrzeć.
Cały czas trwa polityka Rzymu „igrzysk i wina”
Zostanie zamontowany monitoring? A co z monitoringiem miejskim, który nie funkcjonuje (wystarczy popatrzeć Ci się dzieje wieczorami na Rynku)
Panie burmistrzu zamontowanie tabliczek MIASTO MONITOROWANE bez aktywnego monitoringu to następna mistyfikacja i przykrywka nieudolności.
Wizytówką naszego Strzelna są obecnie chlejący alkohol menele przesiadujący na schodach kamienic ul. Św. Ducha i na rynku. Nie wiem z czego to wynika jednak kilka lat temu tego typu obrazki nie były normą tak jak teraz. Rzygać się chce jak się na to patrzy.
Zapmniałeś o wielu innych radnych którzy powinni się znaleźć w twoim wpisie, jedno nazwisko tam nie zasługuje na twoje „wyróżnienie” jakie to mieszkańcy doskonale wiedzą.
„I am” pisze durnoty jak przystało na inowrocławskiego trolla. Chudziński bez pomocy PiS nic by nie zrobił, już by go nie było a Strzelnem rządziłby komisarz. Na kolanach wszystkich błagał o pomoc, począwszy od pisiorów ze Strzelna, Mogilna, na posłach i ministrach kończąc. Czas żeby pisiory rozliczyli Dareczka z tych błagalnych obietnic i zapewnień, jak lokalny PiS albo poseł Kozanecka i Latos nic nie zrobią ludzie sami zwrócą się do Prezesa.
Już od samego początku widać komu przypada zarabianie na tej inwestycji ponownie znany kolega Pana Dariusza świadczy usługi. Pewnie dlatego szumnie Burmistrz mówił że będzie starał się własnymi siłami robić bo cóż nie będzie przetargu i Jarek może działać
„WYBORCO” a co ty możesz i kogo rozliczać? Z czego? Na jakiej podstawie? Chcesz coś w tej partii zmieniać, to idź się zapisz, zapłać kilka składek i działaj. To że nie podoba ci się kto kieruje strzeleńskim komitetem PiS, albo gdzie jest ich siedziba, jest bez jakiegokolwiek znaczenia. Nie twój cyrk, to i małpy też nie twoje. Równie dobrze możesz narzekać na kolor turbana szejka Kuwejtu. Również g…o powinno obchodzić ateistów, kto jest biskupem w Łomży lub pastorem ewangelickim w Łodzi.
Człowieku ty nic nie rozumiesz , co sam mógł zrobić jak był jeden , burmistrz i rada była do niczego , prosił i wyjaśniał , starał się . Ty chyba nie wiesz o czym piszesz . Teraz jest wicestarosta i swoją rolę wypełnia bardzo dobrze – genialnie . Widać że powiat robi wiele, w przeciwieństwie do poprzedniej władzy .
Kicia. Kicia. Pytasz na jakiej podstawie ….Odpowiadam ! Na takiej podstawie , że jestem zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości ,popieram i GŁOSYJĘ NA KANDYDATÓW PiS DO PARLAMENTU KRAJOWEDO ! Powtarzam na poziomie lokalnym Strzeleńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości nie potrafią zintegrować zwolenników tego ugrupowania . Działają w całkowitym oderwaniu od społeczeństwa Strzelna i Gminy !!! Powyższe potwierdza sromotna porażka samorządowa wszystkich kandydatów na radnych jak i burmistrza z czego do dziś nie wyciągnięto żadnych wniosków !!! A przecież tylu Strzelnian korzysta z dotrzymanych i realizowanych od lat obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości !
Zastanawiając się jakie zasługi dla powiatu i Strzelna ma wicestarosta Mikołajczak zdradzasz, że zupełnie nie orientujesz się jak pracuje włądza powiatowa. To w gminie można powiedzieć że rządzi np Chudziński. W powiecie jest 5-osobowy zarząd a starosta jest tylko jego przewodniczącym i jego głos waży tyle co każdego pozostałego członka zarządu. Sam ani starosta ani wicestarosta choćby najlepsz nie jest w stanie nic zrbić. Porównując wicestarostę Mikołajczaka z jego porzednikami to wydaje mi się że radzi sobie bardzo dobrze Strzelno to już odczuwa choćby drogi. Obejrzyj sobie relace z sesji powiatowych i wystąpienia wicestarosty to zmienisz o nim zdanie chyba że jesteś pisior albo matczakopodobny.
mało wiesz na temat kulisów powstawania koalicjui rządzącej powiatem. Mikołajczak nie był zainteresowany stanowiskiem wicestarosty chciał być członkiem zarządu aby móc pracować w szkole. Jego zgoda na wicestarostwo była warunkiem odunięcia psl od władzy. Dobrze to wiem
Potwierdzam, iż Marian Mikołajczak nie był zainteresowany stanowiskiem wicestarosty mogileńskiego. Chciał nadal pracować w szkole i ewentualnie przyjąć stanowisko nieetatowego członka zarządu. Zgodził się zostać wicestarostą, gdyż to był jeden z warunków umożliwiających odsunięcie PSL od władzy w powiecie.
Dziękuję za szczerość i potwierdzenie faktów ; „nie chciał być wicestarostą ale nim został choć były inne rozwiązania …Czyli co- został zmuszony ? To jest dopiero poświęcenie…dla lepszej sprawy…czyjej ???
Czy to ta sama firma zbiera pobocza w Jeziorkach ?.