Rolnicy protestują dziś przeciwko tzw. „Piątce dla zwierząt” oraz likwidacji branż rolniczych. Akcja rozpoczęła się na terenie stacji paliw w Rudkach koło Trzemeszna. Następnie ciągniki rolnicze z małą prędkością wyruszyły do Jankowa Dolnego, a w drodze powrotnej na teren gminy Mogilno – w kierunku Wylatowa.
Głównym inicjatorem strajków jest AGROunia. Inicjatywę rolników wspierają także Izby Rolnicze. (PK)










































































Brawo. Na pewno dużo osiągnięcie strajkując na dk 15 Chcecie strajkować do wypad do Warszawy a nie utrudniacie życie ludziom, którzy muszą dojechać do pracy lub jazda zawodowa jest ich pracą. Sami jesteście sobie winni tego co teraz Jaruś z wami robi. Tylko „inteligentni” ludzie potrafią uwierzyć w obietnice PiS. Wasz wybór. Chcieliście to macie. Za chwilę elektorat, który skusił się na 500+ będzie płakał.
Co jak co ale sprzęt to mają ładny Ci nasi farmerzy, tylko nie potrzebnie drogę zaśmiecają tymi racami i świecami. Nie walczą.
jakby nic innego do roboty nie było, tylko paliwo spalają na pustych przebiegach i utrudniają tym co chcą na czas dojechać… taki rolniczy klimat
Ponad 70% rolników głosowało na Dudę a tym samym na pis. A teraz wielki lament bo pis zły bo pis niedobry. Macie to na co zagłosowaliście i morda w kubeł. Jak się nie podoba to protestować do Warszawy pod sejm albo pod domami polityków pis a nie utrudniać życie wszystkim obywatelom. Bo wy rolnicy nie robicie w tym momencie nic co mogłoby zwrócić uwagę pisu tylko uprzykrzacie życie zwykłym ludziom.
Wyborcy Pisu z traktorów… ale Was dyktator po wyborach w konia zrobił… A kilka miesięcy wcześniej klaskaliście na wiecach za krowa+ świnia+ traktor+ itp
Brawo rolnicy. Jako jedyna grupa społeczna walczy o swoją przyszłość z Pisowskim socjalistycznym rządem.
A dla tych ktorzy w ten nie wybredny i pogardliwy sposób zabieraj glos życzę smacZnego niemieckieg, duńskiego 30 letniego schabowego.
Czemu nie było strajku na bielicach?
W Trzemesznie potrafią się zorganizować A gmina Mogilno Strzelno nie
Zmień branżę, zdobądź kwalifikacje i przestań być rolnikiem nędzarzem. Przecież wszyscy inni dookoła mają lepiej od was… Weźcie się do uczciwej pracy.
Za robotę by się wzięli nie roby ze wsi
Jak już się wyspałem to przed południem zacząłem się zastanawiać co ze sobą z nudów zrobić. Ale nagle przypomniałem sobie, że przecież dzisiaj jest protest niezadowolonych hodowców futrzaków, znaczy się jest wyśmienita okazja żeby zrobić na złość całemu światu – a przy okazji pochwalić się swoim New Hollandem. Lać na futerkowe, ale niech mój sąsiad pęknie z zazdrości.
robić sie nie chce to bamberstwo drogi blokuje milicyjna guma i rozegnać to
Bidoki wyjechali na ulicę. W du**ch im się poprzewracało do roboty się weźta a nie ludziom życie na drodze utrudniać. K…. na każdym kroku dotacje a to za sucho a to za mokro dotacje.Widły i do roboty bierzcie przykład że swoich dziadków ojców. Prawdziwi rolnicy to byli 30 lat wstecz i więcej ci ludzie się narobili i nie narzekali a teraz szkoda słów. Wiecznie w du**e mało.
Człowiek człowiekowi wilkiem.Tu nie chodzi tylko o rolników bo to co robią Chazarowie w polski niby rządzie dotknie każdego.Poczytajcie o ich prawdziwych nazwiskach.Mysimy się jednoczonych.wszystkie partie prowadzą antypolska politykę od 30 lat więc kogo interesy oni reprezentują.A my durni ludzie cały czas na nich głosujemy.czas zrobić z nimi porządek.A wołowina będzie sprowadzana z USA tak unia dba o wasze interesy
No i co z tego, że ciągniki za duże pieniądze? To nie są samochody, one nie mają ładnie wyglądać lecz pracować na siebie… Współczuję takiego toku rozumowania… I niby wsioki najgorsze…
A gdzie beczki z gnojowicą dla KACZYSTÓW.
Osoby , które się tu wypowiadają ewidentnie nie mają pojęcia na czym polega rolnictwo i ile wymaga pracy, pieniędzy i poświęcenia. Pisząc do rolników tekst, że jeśli nie pasuje mu taka praca i warunki niech idzie do pracy w określonych godzinach, to taka osoba niech sobie wyobrazi lepiej sytuacje kiedy, każdy rolnik rezygnuje z bycia rolnikiem i idzie do pracy. Wtedy to chyba jedynie trawę albo glebę by się jadło. Nie macie zielonego pojęcia jakim ważnym elementem w życiu jest rola rolnika to on was wszystkich żywi. Wbrew pozorom tym wszystkim co się wydaje, że rolnik wymyśla życzę, aby na własnej skórze poczuli, co to znaczy dokładać dwa razy tyle do interesu. Sprzęt w dzisiejszych czasach wciąż jest udoskonalany, aby jak najprościej gospodarzyć i ułatwić życie rolnikowi i oddać mu życie prywatne w jakieś części. Nie można wiecznie tkwić w średniowieczu gdy był szpadel ludzie , wy też kupujecie nowe samochody, bo nie chcecie teraz jeździć czymś co ani nie wygląda dobrze ani nie jest ekonomiczne więc pomyślcie z 20 razy zanim coś napiszecie. Rolnictwo to jeden z elementów gospodarki , który tak jak każdy inny interes domaga się swoich praw które od zawsze były nie na swoim miejscu a to wszystko w dużej mierze z braku wyobrażenia ile znaczy to rolnictwo w życiu. Przemyślcie sobie wszyscy czasem co piszecie, bo nigdy nie jest tak jak widzimy coś na pierwszy rzut oka, zawsze wszystko ma drugą stronę, którą zrozumie tylko rolnik i osoby rozumiejące rolnictwo. Rolnik to właśnie ta osoba, która aby domagać się swoich praw może jedynie w ten sposób pokazać siebie, bo nikt z rządzących nie reaguje na inne łagodne reakcje rolników , a jedynie drastyczne protesty pomagają ich zauważyć.
KRUS co miesiac po 1200 płacić podatek od wszystkiego płacić jak każdy obywatel anie wyróżnienia stale stekania człowiek idzie dorobić musi podatek a ci co mogą sprzedawać pogonić to za dobrze mają nie rozumie obornik wywalają niech siniaka czy cilaka wywal szkoda co śmiech do roboty
O ile nie byłem przeciwko Wam Drodzy Rolnicy – to już jestem !!!
Armatki wodne nie – bo umyją Wam te Wasze mercedesy. Policja powinna załadować samochody gnojówką i najpierw „umyć” te biedne ursusy i Wasze wille. Oj powaliło sie chłopstwu w głowie – oj powaliło …. Bieda, oj bieda – to macie we krwi. Poczytajcie jakie znaczenie ma słowo CHAM. Poczytajcie. Bo ci z miasta Wam internety do domów podłączyli. Oj, oj…… A najgorsze jest to, że sterują Wami ludzie bez rolniczych tradycji, ale mający fermy … Obudzcie się. Zawsze byliście solą naszej polskiej ziemi – dajecie się podpuszczać zwykłym cwaniakom. Ile macie futer z norek w szafie Waszych żon ? Zero, podkreślam – zero
HEJTOWAĆ to każdy potrafi. Ciekawi mnie czy hejterzy też tak chętnie wyrażali by swoje poglądy gdyby było trzeba się pod tym z imienia i nazwiska podpisać?! Szczerze to wątpię. W sieci hejterzy są niestety anonimowi to piszą takie bzdety że aż włos się jeży. Masakra.
Wszyscy tylko widzicie, że rolnik ma. Ale że musi się napracować żeby nieć to nie i walczyć o lepszy byt i równe traktowanie.
Większość nie ma pojęcia o co chodzi i się wymądrza, pewno chodzi tylko do,, bid-ronki,, kupuje zabarwiona wodę która nazywa się mleko, mięso które leży latami w zagranicznych składach, i się cieszy że tanio, obudźcie się!!! Nasze polskie dobre za bezcen ale zachwalacie truciznę
Zdjęcie nr17_Lamborghini Lampo.(ten mały, biały)
Zapraszam na 5 rano i 17 w niedzielę do obory doić, po 6 dniach pracy pon- pt,sobota, kto przyjdzie? A i tak przez cały rok. A może po sylwestrze lub po własnym weselu ma ktoś ochotę na wywalanie obornika…rano.o 7 bo zaspał!!!.KRUS mały!!!chorobowe 10 zł na dzień i to od 30 dni co najmniej… Za 29 dni choroby należy się 0zł .urlop jedziesz z krowami albo głodzisz . 3 dni ok. 2 tygodnie zdechną. Więc nie ma urlopu. Dalej kto się zamieni. Zapraszam pooddychać amoniakiem z obory .a może ktoś na kacu jest odważny!!!!
Przepraszam, ale nie miałem pojęcia, że w Polsce jest ustawowy nakaz bycia rolnikiem. Szkoda, że w majestacie prawa nie możesz wykonywać innej, łatwiejszej pracy w czystości i przyjemnej atmosferze, tylko musisz tyrać 24/7.
To wytłumacz o co chodzi ?? Ale tak w dwóch zdaniach. Dasz radę ?? Wątpię.
I dobrze Wam – 80% z Was głosowało na PIS to macie czego chcieliście. Pretensje do siebie! Podobnie zostaliście wyrolowani jak emerycie. Za głupotę się płaci.
Krew mnie zalewa jak czytam te durne komentarze.5 dla zwierząt nie dotyczy tylko zwierząt futerkowych, proszę się z nią dokładnie zapoznać a potem komentować. Poza tym jak ktoś nie zna dokładnie jak wygląda praca i życie rodzin rolniczych niech się tutaj nie wymądrza. Celowo pisze rodzin bo to praca zespołowa od najmłodszego do najstarszego w rodzinie.Tutaj nikt od pracy nie stroni.Chcemy mieć za tę pracę godziwą zapłatę.Wiele gospodarstw jest ukierunkowanych na hodowlę bydła, drobiu, krów mlecznych, w to uderza ta ustawa, proszę się z nią dokładnie zapoznać. P.S. Co niektórym mieszkającym na wsi, posiadającym pieski a z rolnictwem nie mającym nic wspólnego też się oczy otworzą. Radzę już budować „salony” dla swoich pupili. Pozdrawiam wszystkich którzy nam tak zazdroszczą tego” dobrobytu „
blokad sie zachciało rozegnać to z drogi jak bamberstwu zle to do roboty niech idą nieroby a nie strajki
Szanowny „Grzegorzu”, największym problemem polskiego rolnictwa jest jego przeinwestowanie. Nasz standard, to na 10ha, kombajn zbożowy (a często stary Bizon i nowszy Class), dwa traktory, z tego jeden obowiązkowo nowy, opryskiwacz i inne maszyny używane max. przez 2 tygodnie w roku, oczywiście min. dwa samochody osobowe i to nie Tico, lub stare Polo, czy inne Corsy. Większość z tego kupiona na kredyt i czasami na raty nie starcza. Ale najważniejsze sie pokazać, ma Jasiu, ma Zdzichu i Roman, to i ja muszę mieć. We Francji np. standard to jeden, góra dwa kombajny wspólne na wieś, to samo opryskiwacze i inne maszyny, podobnie we Włoszech i Niemczech. A tym co mówią, że nic się nie opłaca i do wszystkiego się dopłaca, to zapytam skromnie – a z czego dokładasz, jak nic się nie opłaca ?
A ile drogi Mieszczuchu godzin trzeba w tej „super firmie” zap*******ć, żeby coś zarobić ? I w jakich warunkach ?
Do wszystkich s**jących na rolników od jutra kolejne obostrzenia plandemiczne za chwilę będziecie wpr…ać trawę z rowu jak wam te zachodnie markety pozamykają .Pozdrawiam i życzę smacznego.
Dobrze Wam tak p***** Rolnicy! Samo tak glosowaliscie!!! Sami takiej władzy chcieliście!!!!
Typowe !kuźwa ludzie nawet ostatni d..il jakiś rozum ma ! Dają trzeba brać !!! Zazdrość i nie zaradność to argument ? Chłop bierze kiedy dają ! Cyrograf z bankiem na całe życie podpisuje ! Inteligencja pi******** od pierwszego do pierwszego na stałej posadzie urzędniczej czy emeryturze morały ma czelność pisać !? Życia innych uczyć ? A tak na marginesie . Syn wchodzi w dorosłe życie 18 wiosen autko muszę kupić ( do 50 tys)
Nie napinaj się tak, bo popuścisz w porcięta. To nie jest żadne rozdawnictwo, to kupiony głos.