Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Inodrog Sp. z o.o. wykonuje ostatnie prace przy przebudowie skrzyżowania ulicy Niezłomnych z Drogą Solidarności w Mogilnie. Projekt zakładał przebudowę skrzyżowania zwykłego na rondo wraz z doświetleniem miejsc przejść dla pieszych w obszarze ronda. Całość robót spółka z Inowrocławia wykona za kwotę 1 106 685,74 zł. Jest to o ponad 200 tysięcy złotych mniej niż zamierzał na to przeznaczyć powiat. Umowny termin zakończenia prac to 31 maja 2020 roku, jednak nastąpi to szybciej.
Warto zauważyć, że już przed otwarciem obwodnicy wielu mieszkańców, a także służby ratunkowe zwracały uwagę na brak ronda w tym miejscu. Pomimo negatywnych opinii zdecydowano wówczas o wybudowaniu zwykłego skrzyżowania. (PK)























No cóż,przygotujmy się na przelatujące nad rondem samochody
Szkoda, że nikt z ratusza w Mogilnie nie dopilnował tego, aby centralnie, na wysepce ronda Hallera- Ogrodowa została zamontowana latarnia oświetlająca to skrzyżowanie, choćby taka jaka jest na zjeździe z wiaduktu w ul. Kilińskiego.
chodniki donikąd
Ha ha ha , rondo na obwodnicy dwu pasmowej bez odpowiedniego oświetlenia ? Kuźwa będzie się działo ! Lotnik nie jeden bez podwozia wyląduje w nocy w kwiatkach ,
Następne rondo dla rowerów ,tego co projektuje te buble drogowe wsadził bym na ciężarówkę i to jeszcze z gabarytem i kazał jechać.Ciekawe,czy oni zakopali tam na środku złoto ,bo przeszło milion za kilka metrów asfaltu i kostki to już przesada.
chodniki donikąd cena za metr około 140zł ale co tam na takiego inwestora ze swoich nie wydaje
Czekam na rekordy skoczni…
Jestem zachwycony!!! Ta lampa w srodku to odpowiedz na moje prosby!!! Nie moge sie doczekac kiedy tam pojade. Chyba bede za kazdym razem kilka razy jezdzil wkolko!!
Po co te chodniki?! To jakiś wymóg?
Nie było ronda-źle,jest rondo-źle.Ludzie ogarnijcie się,żadne rozwiązanie nie zwalnia z myślenia i stosowania się do istniejących przepisów.
Jedyny problem to jak tam jest ciasno. Jeden pas naokolo? Budujmy drogi i ronda na tyle duze zeby kierowcy malych samochodow nie musieli jechac jednym kolem w piachu przy mijaniu.
ŁADNE RONDO CO CHCECIE, ALE REKORDU SKOCZNI CHYBA SIE NIE DA POPRAWIĆ. BY MUSIAŁ WIAĆ MOCNY WIATR POD NARTY TZN KOŁA NO I BY MUSIELI PODNIEŚĆ BELKE, NO I TA LAMPA NA ŚRODKU… ZANIŻY TYLKO NOTY..
Czy mieszkańcy Strzelna śpią, odbiór śmieci 22,00 zł od osoby,poczytajcie materiały na sesję jutrzejszą- strzelno jak Warszawa
Widzę czytając komentarze, większość pisze teraz o przelatujących samochodach.
Bezpieczeństwo najważniejsze.brawo jeszcze kilka rad w Mogilnie i wkoncu zacznie się jeździć jak na zachodzie.
Następne centrum miasta i ZAKAZ WJAZDU SAMOCHODÓW CIEZAROWAYCH.
Ps Zacznijcie od zakazu….
Pozdrawiam
To teraz tam strach będzie jechać widząc ćwoką od strony dabrówki czy nie zajedzie lub nie przeleci w górze zahaczając o dach prawidłowo jadącego auta.STRATA KASY NIC WIĘCEJ!!!
Zmień leki niewiesz co piszesz. Na tym rondku zaczną się sceny jak z tragikomedi. Proponuje nazwę ronda ,,MIŚ,,
Ty moze przestan pisac bo piszesz brednie i tak jak juz ktos napisal odstaw leki. Moze dla Ciebie bedzie zakaz wjazdu i do miasta i na cmg24.
Może warto pomyslec o zaproszeniu gwiazdy na otwarcie? Scena w polu i uroczyste przeciecie wstegi przez słońce mogilna. A sorry zapomnialem, nie stac nas na maseczki a co dopiero na gwiazde … i przestancie pisac o remoncie wieży cisnien – to nie oplacalne i zagrazajace zyciu – lepiej zburzyc to niz pchac kolejne miliony w cos co i tak niczemu nie sluzy
Żeby było jak na zachodzie trzeba zmienić myślenie.Na rondzie cały czas lewy kierunek a przy zjeżdzie bez kierunku.
jakiś żart, wywalić tyle kasy żeby zrobić taki nie potrzebny bubel, wystarczyło zamontować kamery, i na noc lampy, jakoś teraz można było, ale co tam nie swoje pieniądze się wydaje, a jaki sukces 200 tys. mniej, to jakiś kolejny żart
Wyspa zbyt wielka. Exit zbyt wasko z prawej strony. Po co takie ciasne zjazdy?. Przeciez dla dlugich kontenerowych samochodow to koszmar, i dodatkowe przypomnienie ze tu jeszcze nie calkiem Europa. Ale lepiej jak bylo.Przy nastepnym rondzie polecam wiecej testow duzymi samochodami.
Jechałem dużym i w dzisiejszych czasach dziwię się, że tak małe rondo przeszło tą inwestycję. Dużym trudno przejechać, niech mnie ktoś nie porównuje z Janikowem, bo to już była inwestycja kilka lat wstecz. Pozdrawiam