Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 17:50. Oficer dyżurny mogileńskiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwej rowerzystki na drodze w miejscowości Dąbrówka. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym mieszkaniec powiatu inowrocławskiego zwrócił uwagę na jadącą przed nim rowerem kobietę, która poruszała się całą szerokością jezdni, przez co nie mógł jej wyprzedzić. Mężczyzna w bezpieczny sposób zatrzymał rowerzystkę i powiadomił policjantów. Mundurowi ustalili tożsamość kierującej rowerem i sprawdzili jej stan trzeźwości. 57-letnia mieszkanka gminy Mogilno miała w organizmie 2,3 promila alkoholu.
– Wzorowa postawa kierującego samochodem osobowym zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie – mówi asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)

















wielkie brawa dla tego kierowcy!!!!
Jam zadenuncjował sąsiadkę ,zamiast pomóc odprowadzić do domu zrobić herbatkę mietową….
.