Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
14 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Rozpoczęli rozbiórkę magazynu

Redakcja przez Redakcja
23.10.2020
w Społeczeństwo
0
A A
23
fot. PK
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
Rozpoczęli rozbiórkę magazynu
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Przetarg na przystosowanie Magazynu Zbożowego GS w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu wygrała Hosta Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Grębocina. Oferta przetargowa firmy opiewa na kwotę 3 886 677,57 zł brutto.

– Na rewitalizację tego zakątka miasta otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu unijne dofinansowanie w wysokości aż 95 proc. pierwotnie zakładanych kosztów. Istniejący budynek powstał w 1900r. o trzech kondygnacjach. Ma prostokątną bryłę o wymiarach zewnętrznych 12,33m x 25,40m. Zakres prac dotyczy: rozbiórki konstrukcji dachu i części ścian aż do pierwszego stropu, wykonanie nowego pokrycia dachowego, odbudowanie ścian zewnętrznych z cegły pełnej, wykonania żelbetonowych elementów konstrukcyjnych mających na celu wzmocnienie istniejącej bryły obiektu, wykonania stolarki drzwiowej i okiennej oraz instalacji elektrycznej, montażu wentylacji mechanicznej (na sali głównej wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła za pomocą rekuperatora), rozbiórki istniejących stropów drewnianych ze zmianą podziału kondygnacji z 3 do 2, wykonania nowych posadzek, schodów wejściowych wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych oraz klatki schodowej. Powstanie także część nowa przylegająca do starej – informuje burmistrz Leszek Duszyński na swoim profili na Facebook’u.

Termin zakończenia prac ustalono na 31 lipca 2021 roku. (PK)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Święto inne niż zwykle

Chciał skoczyć z wiaduktu

Komentarze 23

  1. Cm. says:
    6 lat temu

    Po co to nam? Zburzyć i nie rewitalizować… są ważniejsze rzeczy do zrobienia w mieście a nie jakiś magazyn – zachcianka burmistrza (kolejna…)

    Odpowiedz
  2. Piotr says:
    6 lat temu

    Lepiej wieżę ciśnień można podremontować. Miała być naprawiana „systemem gospodarczym” jak zapewniał Ktoś, a wyszło jak zawsze

    Odpowiedz
  3. Miłośnik Mogilna says:
    6 lat temu

    Ten budynek ma duszę. Po remoncie może stać się wizytówką Mogilna. Nie tylko na dziś, ale również na przyszłość. Nawet dla tych, którzy tylko przejeżdżają przez miasto pociągiem. Magazyn dobrze koresponduje z Dworcem PKP, który również ma być rewitalizowany. Popieram pomysł Włodarza Miasta. Tak trzymać Panie Burmistrzu!

    Odpowiedz
  4. zen says:
    6 lat temu

    Ja stawiam że Duszyńskiemu „zabraknie”1,5 mln.A zaradni przegłosują.

    Odpowiedz
  5. ktoś says:
    6 lat temu

    Niby fajnie, że takie miejsce ma być „ożywione”, ale czy na pewno teraz nas na to stać??? tak jak ktoś napisał, wieża ciśnień- ostatni moment, żeby uratować tą budowlę, drogi w mieście i gminie to totalna katastrofa i tutaj należałoby rozsądnie wydawać pieniądze. Z pełną świadomością piszę „rozsądnie” bo tak jak zostały wydane pieniądze na drogę Padniewko-Gozdawa woła o pomstę do nieba, albo raczej o prokuraturę…. Droga niby ładna, ale położona w błocie, pobocza zupełnie nie umocnione, już jak tylko jakieś auto ciężarowe czy rolnicze zjedzie na pobocze to wpada 30-40cm w błoto… Na wiosnę asfalt będzie pozarywany przy poboczach a później droga rozpadnie się momentalnie. Nie wiem kto to w ten sposób zaprojektował i wydał na to tyle kasy, ale moim zdaniem lepiej było wydać odpowiednio więcej i zrobić to raz a porządnie, to co jest zrobione to marnotrawienie publicznych pieniędzy. Zobaczymy jak będzie ta droga wyglądała po wywózce buraków, które przy tej drodze rosną.

    Odpowiedz
  6. Gitarzysta z zespołem says:
    6 lat temu

    Jeden z najbardziej skretyniałych pomysłów. Nie zapomnijmy jacy radni głosowali za tą paranoją. Oby marszałek w porę się wycofał z tego dofinansowania. Ewidentnie rewitalizacja przydałaby się w gminie. Ten cyrk skończy się znowu dołożeniem niedoszacowanych kwot i powstaną nepotyczne stanowiska. Dr, zastępca, kierownik zmiany, palacz, główny diler. Młodzieńcze kaprysy rondotworzyciela pomału zagrażają normalności. Co bedzie następne: podkop pod torami? Sprywatyzowanie i przejęcie mpgk ? Komu ten skansen potrzebny? Młodzi nie potrzebują już meliny do ćpania, potrzebują pracy. Pracy po której mogliby iść do GSu ..tylko c.uj wie po co. Co gmina robi by przyciągnąć przedsiębiorców? No nic nie zrobi bo po co psuć rynek. Tania siła robocza to wizytówka grajdoła. Wincyj marketów, rond, Gieesów. Starcy i urzędnicy z rodzinami – oto co zostawi po swoich rządach.

    Odpowiedz
  7. Bartek says:
    6 lat temu

    Prawda jest taka, że Nasz śmieszny burmistrz robi to pod siebie, będzie tam mógł z kumplami z kapeli wypić piwko albo inny napój i pograć sobie na gitarkach czy co on tam lubi. I taką mamy władzę. TRAGEDIA

    Odpowiedz
  8. Ďżony says:
    6 lat temu

    Rozebrac to wp.. du i nara.. na co to komu i po co ?zeby to bylo w centrum miasta to jeszcze fajbe miejsce na spotkania mlodziezy, a tak melina na uboczu nikomu nie potrzebna. Jakos w innych miastach dbaja o centra miast a tu bez sensu kase sie wydaje na peryferia

    Odpowiedz
  9. turysta says:
    6 lat temu

    Sorry,głosowaliśta,wybraliśta i tę „Radę”,to bydzieta płacić.Ktoś zakłada,że „Władcy” zabraknie ok 1,5 mln zł.Ja stawiam na 2,5 mln zł.Po,takim „przedszkolu”,brakach,tyle zapewne „zabraknie”.Co do „Rady” bezradnej,czy macie w tym „grajdole” innych kandydatów???Wciąż są Ci sami podatni.

    Odpowiedz
  10. Śmiech na sali says:
    6 lat temu

    Połączenie tczaskozkiego i Kaczyńskiego w jednej postaci. Smród i ścieki po kryjomu wylewane, jednoosobowe podejmowanie decyzji, realizacja własnych dyktatorskich pomysłów. Do tego prożność i brak umiejętności samorządowca. Wysokiej klasy poplecznictwo i koligacje klakierów dopełniające wizerunek rozkładu. Znajome to skądś?

    Odpowiedz
  11. Globtroter says:
    6 lat temu

    Ostatnio trochę jeżdżę po kraju i widzę, że moje ukochane Mogilno, tak nobilitowane przez burmistrza Leszka Duszyńskiego jest zwykłym, przeciętnym miastem, niczym się nie wyróżniającym. Niech mi nikt nie mówi, że przez 3,5 kadencji Duszyńskiego TYLE zrobiono, że fontanna, że amfiteatr, że hala, że orliki, że bieżnia, że plaża w Wiecanowie, że obwodnica i że … to już w zasadzie wszystko! Popatrzcie jak prężnie rozwijają się inne miasta w Wielkopolsce (Września, Jarocin) , na Pomorzu. Nie jesteśmy pępkiem świata. A Magazyn Zbożowy GS? No cóż, póki co, po jego rewitalizacji będzie to taka „perełka” wrzucona w zaniedbane otoczenie ulicy Magazynowej. To tak, jakby różę wpiął w klapę waciaka.

    Odpowiedz
  12. Dr.Mercedes says:
    6 lat temu

    Zen masz rację ale przebijam twoją ofertę na 1800000 i brak rewitalizacji drogi dojazdowej.

    Odpowiedz
  13. PKP says:
    6 lat temu

    Tak ponadto… Ludzie przejeżdżając przez Mogilno pociągiem WRESZCIE będą mogli zobaczyć coś pięknego bo teraz hmmm sami wsiądźcie do pociągu i zobaczcie 😉

    Odpowiedz
  14. haha says:
    6 lat temu

    piszecie o wieży cisnien gdzies poza miastem w szczerym polu ? tak ona tez bedzie wyremontowana ale MAGAZYN to miejsce spotkan ludzi, teatrów i tak dalej a wieża ? no sobie jest i tyle! Murem za magazynem, magazyn + dworzec pkp z przejsciem podziemnym, moim zdaniem najpiekniejsza inwestycja i przy okazji pierwsze przejscie podziemne w naszym miescie 🙂

    Odpowiedz
  15. co says:
    6 lat temu

    ktos sie pyta kto to bedzie utrzymywal ? kolego to jest maly obiekt, zobacz hala jest utrzymywana i jakos nikt nie narzeka, magazyn powinien byc nie dosc ze wyremontowany to jeszcze mocno rozbudowany, jego polozenie na pewno temu sprzyja i teren przylegly.

    Odpowiedz
  16. Amatorzy says:
    6 lat temu

    Jest hala, jest MDK, jest muszla i jakoś ta kultura alternatywna nie objawiała się tam. Tu za to objawi się pod postacią koncesji na alkohol a może idąc tropem ruiny pozwoleniem na ćpanie. Takie tęsknoty ciągną mogileńskiego jakże alternatywnego grajka?. Kompleks swojej muzycznej słabości zostanie wyleczony kosztem nas wszystkich. Piniondze skąd by nie były to są z naszych podatków. Za 5lat kiedy zachwyty ułomnych miną przejmie to po znajomości jakiś znajomek i zrobi mieszkania prywatne albo market z gitarami.

    Odpowiedz
  17. Obywatel says:
    6 lat temu

    tak dla informacji, jeżeli umowa z marszałkiem została podpisana to już klamka zapadła, to po pierwsze; po drugie, radzę przeczytać ze zrozumieniem, dofinansowane jest 95% inwestycji, czyli tak szybko licząc, koszt Gminy Mogilno to ok. 200 tys zł, czyli niewiele; problem jest inny, czy zostały podane koszty utrzymania placówki po oddaniu do użytkowania; a po trzecie, burmistrz czy prezydent nie jest od budowania zakładów pracy i tworzenia miejsc pracy, ale przedsiębiorcy, a skoro tereny gminy nie są atrakcyjne dla inwestycji z wielu względów, np. logistycznych czy społecznych to nic takiego tutaj nie powstanie…

    Odpowiedz
  18. sumienie says:
    6 lat temu

    ci co tak obstają za realizacją tego syfu, po prostu wietrzą w tym interes, na uboczu, ekstra miejsce na upłynnianie różnego rodzaju używek, z narkotykami lewą wódą i papierochami, ludzie nie dajcie się nabrać, zablokować, póki jeszcze nie jest za późno, będziecie później żałować, jak wasze dzieciaki tam się stoczą

    Odpowiedz
  19. Mari Chuanna says:
    6 lat temu

    Nie znacie warunków tej inwestycji. To dopiero początek, trzeba się rozliczyć z zadań zdj nr 3. Kwota 200 tyś z podatków gminy a reszta skąd z kosmosu? a Unia skąd ma? Co do stworzenia warunków dla przedsiębiorców to np. tańszy sanikond który wywoził śmieci został oszukany, obwodnica do nikąd bo przemysł znajduje się z drugiej strony grajdoła itd. Ale można koło biedronki zrobić drugą zwężkę by żyło się lepiej. Żadnego pomysłu na miasto. Razem z powiacikiem napchali na kupę urzędy, puszkę, szpitalo przychodnie. Teraz ten magazyn bez drogi dojazdowej. W tym planowaniu to kto bardziej pijany się obudzi ten wymyśla.

    Odpowiedz
  20. Roman says:
    6 lat temu

    Zawsze mnie zastanawiało, jak daleko posunięte jest (było) zaufanie pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, że tak hojną ręką dają nieswoją kasę na zachcianki niektórych samorządowców. Czy ktoś z Torunia w ogóle analizował zasadność takiej rewitalizacji? Dla mnie, Mogilnianina z urodzenia lepiej by było, gdyby Pan Burmistrz Duszyński postarał się w pierwszej chwili o rewitalizację centrum Mogilna, zwłaszcza budynków po byłej kawiarni Wrzos.

    Odpowiedz
  21. o says:
    6 lat temu

    na zdjęciach widać ze co jak co ale w Mogilnie to chyba właśnie magazyn wymaga PILNEGO remontu!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk