Przetarg na przystosowanie Magazynu Zbożowego GS w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu wygrała Hosta Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Grębocina. Oferta przetargowa firmy opiewa na kwotę 3 886 677,57 zł brutto.
– Na rewitalizację tego zakątka miasta otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu unijne dofinansowanie w wysokości aż 95 proc. pierwotnie zakładanych kosztów. Istniejący budynek powstał w 1900r. o trzech kondygnacjach. Ma prostokątną bryłę o wymiarach zewnętrznych 12,33m x 25,40m. Zakres prac dotyczy: rozbiórki konstrukcji dachu i części ścian aż do pierwszego stropu, wykonanie nowego pokrycia dachowego, odbudowanie ścian zewnętrznych z cegły pełnej, wykonania żelbetonowych elementów konstrukcyjnych mających na celu wzmocnienie istniejącej bryły obiektu, wykonania stolarki drzwiowej i okiennej oraz instalacji elektrycznej, montażu wentylacji mechanicznej (na sali głównej wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła za pomocą rekuperatora), rozbiórki istniejących stropów drewnianych ze zmianą podziału kondygnacji z 3 do 2, wykonania nowych posadzek, schodów wejściowych wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych oraz klatki schodowej. Powstanie także część nowa przylegająca do starej – informuje burmistrz Leszek Duszyński na swoim profili na Facebook’u.
Termin zakończenia prac ustalono na 31 lipca 2021 roku. (PK)

































Po co to nam? Zburzyć i nie rewitalizować… są ważniejsze rzeczy do zrobienia w mieście a nie jakiś magazyn – zachcianka burmistrza (kolejna…)
Lepiej wieżę ciśnień można podremontować. Miała być naprawiana „systemem gospodarczym” jak zapewniał Ktoś, a wyszło jak zawsze
Ten budynek ma duszę. Po remoncie może stać się wizytówką Mogilna. Nie tylko na dziś, ale również na przyszłość. Nawet dla tych, którzy tylko przejeżdżają przez miasto pociągiem. Magazyn dobrze koresponduje z Dworcem PKP, który również ma być rewitalizowany. Popieram pomysł Włodarza Miasta. Tak trzymać Panie Burmistrzu!
Ja stawiam że Duszyńskiemu „zabraknie”1,5 mln.A zaradni przegłosują.
Niby fajnie, że takie miejsce ma być „ożywione”, ale czy na pewno teraz nas na to stać??? tak jak ktoś napisał, wieża ciśnień- ostatni moment, żeby uratować tą budowlę, drogi w mieście i gminie to totalna katastrofa i tutaj należałoby rozsądnie wydawać pieniądze. Z pełną świadomością piszę „rozsądnie” bo tak jak zostały wydane pieniądze na drogę Padniewko-Gozdawa woła o pomstę do nieba, albo raczej o prokuraturę…. Droga niby ładna, ale położona w błocie, pobocza zupełnie nie umocnione, już jak tylko jakieś auto ciężarowe czy rolnicze zjedzie na pobocze to wpada 30-40cm w błoto… Na wiosnę asfalt będzie pozarywany przy poboczach a później droga rozpadnie się momentalnie. Nie wiem kto to w ten sposób zaprojektował i wydał na to tyle kasy, ale moim zdaniem lepiej było wydać odpowiednio więcej i zrobić to raz a porządnie, to co jest zrobione to marnotrawienie publicznych pieniędzy. Zobaczymy jak będzie ta droga wyglądała po wywózce buraków, które przy tej drodze rosną.
Jeden z najbardziej skretyniałych pomysłów. Nie zapomnijmy jacy radni głosowali za tą paranoją. Oby marszałek w porę się wycofał z tego dofinansowania. Ewidentnie rewitalizacja przydałaby się w gminie. Ten cyrk skończy się znowu dołożeniem niedoszacowanych kwot i powstaną nepotyczne stanowiska. Dr, zastępca, kierownik zmiany, palacz, główny diler. Młodzieńcze kaprysy rondotworzyciela pomału zagrażają normalności. Co bedzie następne: podkop pod torami? Sprywatyzowanie i przejęcie mpgk ? Komu ten skansen potrzebny? Młodzi nie potrzebują już meliny do ćpania, potrzebują pracy. Pracy po której mogliby iść do GSu ..tylko c.uj wie po co. Co gmina robi by przyciągnąć przedsiębiorców? No nic nie zrobi bo po co psuć rynek. Tania siła robocza to wizytówka grajdoła. Wincyj marketów, rond, Gieesów. Starcy i urzędnicy z rodzinami – oto co zostawi po swoich rządach.
Prawda jest taka, że Nasz śmieszny burmistrz robi to pod siebie, będzie tam mógł z kumplami z kapeli wypić piwko albo inny napój i pograć sobie na gitarkach czy co on tam lubi. I taką mamy władzę. TRAGEDIA
Rozebrac to wp.. du i nara.. na co to komu i po co ?zeby to bylo w centrum miasta to jeszcze fajbe miejsce na spotkania mlodziezy, a tak melina na uboczu nikomu nie potrzebna. Jakos w innych miastach dbaja o centra miast a tu bez sensu kase sie wydaje na peryferia
Sorry,głosowaliśta,wybraliśta i tę „Radę”,to bydzieta płacić.Ktoś zakłada,że „Władcy” zabraknie ok 1,5 mln zł.Ja stawiam na 2,5 mln zł.Po,takim „przedszkolu”,brakach,tyle zapewne „zabraknie”.Co do „Rady” bezradnej,czy macie w tym „grajdole” innych kandydatów???Wciąż są Ci sami podatni.
Połączenie tczaskozkiego i Kaczyńskiego w jednej postaci. Smród i ścieki po kryjomu wylewane, jednoosobowe podejmowanie decyzji, realizacja własnych dyktatorskich pomysłów. Do tego prożność i brak umiejętności samorządowca. Wysokiej klasy poplecznictwo i koligacje klakierów dopełniające wizerunek rozkładu. Znajome to skądś?
Ostatnio trochę jeżdżę po kraju i widzę, że moje ukochane Mogilno, tak nobilitowane przez burmistrza Leszka Duszyńskiego jest zwykłym, przeciętnym miastem, niczym się nie wyróżniającym. Niech mi nikt nie mówi, że przez 3,5 kadencji Duszyńskiego TYLE zrobiono, że fontanna, że amfiteatr, że hala, że orliki, że bieżnia, że plaża w Wiecanowie, że obwodnica i że … to już w zasadzie wszystko! Popatrzcie jak prężnie rozwijają się inne miasta w Wielkopolsce (Września, Jarocin) , na Pomorzu. Nie jesteśmy pępkiem świata. A Magazyn Zbożowy GS? No cóż, póki co, po jego rewitalizacji będzie to taka „perełka” wrzucona w zaniedbane otoczenie ulicy Magazynowej. To tak, jakby różę wpiął w klapę waciaka.
Zen masz rację ale przebijam twoją ofertę na 1800000 i brak rewitalizacji drogi dojazdowej.
Tak ponadto… Ludzie przejeżdżając przez Mogilno pociągiem WRESZCIE będą mogli zobaczyć coś pięknego bo teraz hmmm sami wsiądźcie do pociągu i zobaczcie 😉
piszecie o wieży cisnien gdzies poza miastem w szczerym polu ? tak ona tez bedzie wyremontowana ale MAGAZYN to miejsce spotkan ludzi, teatrów i tak dalej a wieża ? no sobie jest i tyle! Murem za magazynem, magazyn + dworzec pkp z przejsciem podziemnym, moim zdaniem najpiekniejsza inwestycja i przy okazji pierwsze przejscie podziemne w naszym miescie 🙂
ktos sie pyta kto to bedzie utrzymywal ? kolego to jest maly obiekt, zobacz hala jest utrzymywana i jakos nikt nie narzeka, magazyn powinien byc nie dosc ze wyremontowany to jeszcze mocno rozbudowany, jego polozenie na pewno temu sprzyja i teren przylegly.
Jest hala, jest MDK, jest muszla i jakoś ta kultura alternatywna nie objawiała się tam. Tu za to objawi się pod postacią koncesji na alkohol a może idąc tropem ruiny pozwoleniem na ćpanie. Takie tęsknoty ciągną mogileńskiego jakże alternatywnego grajka?. Kompleks swojej muzycznej słabości zostanie wyleczony kosztem nas wszystkich. Piniondze skąd by nie były to są z naszych podatków. Za 5lat kiedy zachwyty ułomnych miną przejmie to po znajomości jakiś znajomek i zrobi mieszkania prywatne albo market z gitarami.
tak dla informacji, jeżeli umowa z marszałkiem została podpisana to już klamka zapadła, to po pierwsze; po drugie, radzę przeczytać ze zrozumieniem, dofinansowane jest 95% inwestycji, czyli tak szybko licząc, koszt Gminy Mogilno to ok. 200 tys zł, czyli niewiele; problem jest inny, czy zostały podane koszty utrzymania placówki po oddaniu do użytkowania; a po trzecie, burmistrz czy prezydent nie jest od budowania zakładów pracy i tworzenia miejsc pracy, ale przedsiębiorcy, a skoro tereny gminy nie są atrakcyjne dla inwestycji z wielu względów, np. logistycznych czy społecznych to nic takiego tutaj nie powstanie…
ci co tak obstają za realizacją tego syfu, po prostu wietrzą w tym interes, na uboczu, ekstra miejsce na upłynnianie różnego rodzaju używek, z narkotykami lewą wódą i papierochami, ludzie nie dajcie się nabrać, zablokować, póki jeszcze nie jest za późno, będziecie później żałować, jak wasze dzieciaki tam się stoczą
Nie znacie warunków tej inwestycji. To dopiero początek, trzeba się rozliczyć z zadań zdj nr 3. Kwota 200 tyś z podatków gminy a reszta skąd z kosmosu? a Unia skąd ma? Co do stworzenia warunków dla przedsiębiorców to np. tańszy sanikond który wywoził śmieci został oszukany, obwodnica do nikąd bo przemysł znajduje się z drugiej strony grajdoła itd. Ale można koło biedronki zrobić drugą zwężkę by żyło się lepiej. Żadnego pomysłu na miasto. Razem z powiacikiem napchali na kupę urzędy, puszkę, szpitalo przychodnie. Teraz ten magazyn bez drogi dojazdowej. W tym planowaniu to kto bardziej pijany się obudzi ten wymyśla.
Zawsze mnie zastanawiało, jak daleko posunięte jest (było) zaufanie pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, że tak hojną ręką dają nieswoją kasę na zachcianki niektórych samorządowców. Czy ktoś z Torunia w ogóle analizował zasadność takiej rewitalizacji? Dla mnie, Mogilnianina z urodzenia lepiej by było, gdyby Pan Burmistrz Duszyński postarał się w pierwszej chwili o rewitalizację centrum Mogilna, zwłaszcza budynków po byłej kawiarni Wrzos.
na zdjęciach widać ze co jak co ale w Mogilnie to chyba właśnie magazyn wymaga PILNEGO remontu!