Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury minister Piotr Styczeń przekazał posłowi Krzysztofowi Brejzie, że przedmiotem kontroli będą wątpliwości dotyczące SM w Mogilnie, które w swoim zapytaniu poselskim sformułował kujawski parlamentarzysta. Ponadto lustracja obejmie także, wszystkie zastrzeżenia jakie przekazała grupa Spółdzielców Ministrowi Styczniowi na zorganizowanym przez posła spotkaniu w Warszawie, które odbyło się na początku stycznia tego roku.
– W opinii Krzysztofa Brejzy, lustracja przeprowadzona pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury da pełny obraz działalności Władz SM w Mogilnie i pozwoli na szczegółowe zbadanie wszystkich uwag jakie wobec pracy Zarządu i Rady Nadzorczej zgłaszali Spółdzielcy z Mogilna i Strzelna – informuje Patryk Kaźmierczak, asystent posła.
Jednocześnie Minister poinformował, że w toku trwającego postępowania wyjaśniającego uzyskał cyt. \”mamy nowe informacje o zdarzeniach, które w sposób jednoznaczny wskazują na naruszenie prawa przez Spółdzielnię\”. (PK)


















Ten temat tak się ciągnie jak serial \”Moda na sukces\”… Po prostu końca nie widać i nie wiadomo kto ma już w tym winę 😛
Można to określić jednym zdaniem: Wstyd i żenada, że takie coś dzieje się na forum publicznym i w naszym małym miasteczku!
Wiecie co najwieksza wine to maja ci ktorzy tak najwiecej sie w tym udzielaja a nie wiedza o co chodzi!!!!! normalnie co sie w tej spółdzielni dziej to jest Porażka!!!! piwinniscie sie wstydzić takie cos oglaszac niedlugo to beda pisac kto kogo wyzucil lub eksmitowal z mieszkania !!!
Dobrze – już dawno trzeba było zrobić porządki w tym bastionie socjalizmu. W końcu pewna grupa spółdzielców walczy o swoje prawa a nie tak jak inni przez te wszystkie lata jak te barany wszystko akceptowali. Ciemna masa wszystko kupi. Tylko nie rozumie ile na tej swojej obojętności traci.
Ci co się wożą furami i nie płacą to zgoda.
Nie ma się co dziwić, że ludzi nie stać na zapłatę czynszu. Przecież to jest złodziejstwo takie czynsze.Prawie pół pensji za opłatę mieszkania. Wystarczy porównać mogileńskie czynsze z innymi miastami. Ale musi wystarczyć na pensje dla pracowników spółdzielni. A wygląd placów zabaw dla dzieci, a raczej ich brak lub opłakany stan od wielu lat…
dobra fury furami tez sie zgodze,ale niektorych naprawde nie stac na zaplate sami widzicie jaki przyszly czasy!!!!! wszystko idzie w górę ale pensje zostaja caly czas takie same ludzie obudzcie sie!!!! nie mozna tak odrazy wyrzucic kogos z mieszkania bo naprawde na te czasy co u niektorych sytuacje sa naprawe bardzo marne na chleb ludzie nie maja a co tu pomyslec o zaplacie czynszu!!!
…towarzystwo wzajemnej adoracji!!Jednak jeśli chodzi o wpisy na temat CZYNSZU to widze tu wielkie nie zrozumienie co to jest. CZYNSZ- to opłata za mieszkanje CZYNCZOWE Mysle ze w Spółdzielni jst takich mało. Opłata ADMJNJSTRACYJNA(za prowadzenie rozlczenia w Spólnotach Mieszkaniowych też się płaci)to jest dla Spółdzielni. Pozostałe opłaty to woda (ciepla i zimna), kanalizacja,prąd, gaz i fundusz remontowy.Jasli juz to na to ostatnie wpływ ma Spółdzielnia. Prąd i gaz wiadomo-ceny \”pństwowe\”ale tzw.\”komunalka\” to już swobodna twórczość naszych władz i rajców. Po co jakaś tam strefa gospodarcza. Podnosimy ceny komunalne(im więcej oszczedzamy tym wiecej podnosimy) i jakoś sie budrzecik zamknie!Zgodnie z tytułem-nikt o nas nie zawalczy.A mozna jesli jest to tak wialki odbiorca! Pogonić nierobów i basta!!!A zapomniałem o pozdrowieniach dla Redakcji! Brakowało tej stronki a wszystko wiedzacy pisarczyk z pierdusnicy czwartkowej tak sie rozbestwił ze szok!! Był pewien na 100% ze padniecie a tu zong!!Pozdrawiam!
Popieramy prezesa i wszystkich pracowników spółdzielni !! popiera GRUPA NIEZKORUMPOWANYCH FUNKCJONARJUSZY oraz zadowolonych mieszkańców spółdzielni , Prezesie jesteśmy z Panem
15 marca odbędzie się posiedzenie Zebrania Przedtawicieli – oczywiście już nowych, którzy zatwierdzą Statut. Cieszę się niezmiernie, że nowi ludzie dostaną to o co walczyli z zarządem.
Myślę, że grupa inicjatywna zrobi wszystko aby ten statut zatwierdzić – dla dobra spółdzielców.
Ciekawe co to da? Pan G. jest tak obstawiony,że raczej go nie ruszą.To jest kolega Barczaka,żona siedzi w starostwie, córka studiuje zarządzanie więc i tak będzie pod gruszą leżał
W tej grupie jest były szewc z nieposzlakowaną przeszłością, behapowiec, emerytowana nauczycielka, czynna nauczycielka wszystko \”biorąca\” i pewien szanowny jegomość ze Strzelna. Bardzo silna grupa, która postawi spóldzielnię na nogi i to w krótkim czasie.
przewiduję, że pani nauczycielka zrobi ze spółdzielnią tak ,jak w gminie Strzelno gdzie jest radną czyli BANKRUTA
Przepraszam pana prazesa odwołuje to co napisałam
gdzie jest wielkopolanin?
poddrawiam cię
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i pojednania
mam pomysł może ty 3 gazetę wydasz w naszej gminie? ale taką wiesz obiektywną 🙂
Oj będzie się działo. Lubię takie wydarzenia.