Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, uważa, że w odbudowywanym po spaleniu budynku byłego kina powinny znaleźć się mieszkania dla stomatologów, jednak nie powinno tam być mieszkań socjalnych.
– Jestem zdania, stoję na stanowisku, oczywiście od państwa to będzie zależało, że ryzykowanie podzielenia tego parteru na kostki po trzydzieści parę metrów i czekanie, aż znowu coś się spali jest dla mnie mało takie zasadne działanie. Wprowadzania w takim budynku i w takim miejscu i przy takiej instytucji jakim jest dom kultury czy kino, czy jakby to się nie nazywało, lokali socjalnych, mieszkalnych jest dla mnie totalną porażka. Ja wiem, że jest tam jedno mieszkanie wykupione na środku i trzy wytyczone w trakcie pierwszego etapu. Na pewno będziemy chcieli, żeby tą górę zostawić, bo od tego zależy funkcjonowanie opieki stomatologicznej w Strzelnie – informował radnych burmistrz Dariusz Chudziński.
Według burmistrza gminie brakuje lokali dla własnych potrzeb, stąd też pomysł, aby rodziny wcześniej zamieszkujące spalony budynek przy ulicy Gimnazjalnej nie wracały do swoich mieszkań, a otrzymały innego gminne lokale. Jednocześnie dzięki zagospodarowaniu górnej części budynku na potrzeby mieszkań dla stomatologów, w Strzelnie mogłaby funkcjonować nocna opieka stomatologiczna.
– Część rodzin lokujemy w mieszkaniach, które posiadamy w zasobie. Zapraszamy te osoby do rozmowy, rozmawiamy z nimi, żeby w jakiś sposób znaleźć im inne miejsce, lepsze – mówił Dariusz Chudziński.
Przy okazji tego tematu, nowe władze Strzelna poinformowały, że rozpoczęto procedurę zbierania wniosków na wykup mieszkań komunalnych. Jednak, aby to nastąpiło radni muszą podjąć stosowną uchwalę, bo jak się okazuje gmina od roku nie ma aktualnych przepisów dotyczących procedury sprzedaży lokali komunalnych.
– Mieliśmy spotkanie z mieszkańcami trzech nieruchomości, które mamy zamiar przekształcić we wspólnoty. To nie jest żadna łaska z naszej strony tylko bezwzględny, ustawowy obowiązek burmistrza – poinformował burmistrz Chudziński.
Zdaniem włodarza, utworzenie wspólnot we wspomnianych trzech budynkach powinno przywrócić w nich normalność. Jak się okazuje, przez ponad 20 lat budynki nie były remontowane, a nawet nie były prowadzone dla nich odpowiednie dokumentacje techniczne, czy też badania gazowe i elektryczne.
– To są długofalowe działania. Tego nie zrobi się w jeden dzień. Zauważcie państwo, że dzięki temu, że radca prawny umie czytać dokumentację wpadliśmy, że uchwały tej nie ma i od tego trzeba zaczynać. Musimy tworzyć program gospodarowania nieruchomościami gminnymi i jak najszybciej, ile tylko się da tego sprzedać. Mamy ponad 500 mieszkań w gminie – mówił Dariusz Chudziński.
Dokumentację związaną z gospodarowaniem mieszkaniami w gminie Strzelno ma w ciągu najbliższych tygodni przygotować radca prawny. (PK)















A tych którzy nie chcą wykupić lub nie płacą czynszu (większość ludzi na to stać), wyeksmitować na wioskę lub na pokój z kuchnią. Trudno się mówi, tyle lat się nie płaciło, to teraz nastał czas na porządki !
myślę że wszystkie mieszkania komunalne będą wystawione na przetarg i kupi je ten kto da więcej a nie ten kto pomieszkuje czasowo
z gazem i instalacjami elektrycznymi w budynkach komunalnych prawdopodobnie jest bardzo słabo, zaniedbania od pokoleń.
Brawo Panie Burmistrzu za błyskawiczne i konkretne działania.Strzelno będzie miastem pięknym i bogatym w atrakcje i oferty dla mieszkańców oraz gości spoza miasta 🙂
Co z wnioskami złożonymi o wykup mieszkania komunalnego złożonymi do poprzedniego burmistrza zarejestrowanymi w księdze przyjęć korespondencji, na które do dziś nie ma żadnej odpowiedzi? Jak się czują w tym temacie wszyscy poprzedni radni oraz dziś zasiadający w R.M? Pieszak , Cieślik .Dubicki ,Mikołajczak, Repulak , PułkownikI. , Chudziński R. Co teraz mają do powiedzenia w tym zlekceważonym wobec WYBORCÓW bardzo ważnym i istotnym dla gminy temacie? Słuchamy !
Powoli , małymi krokami ,(bez \”wielkiej\” zbędnej polityki) a z Mieszkańcami i dla Mieszkańców ! Będzie dobrze !
Panie Burmistrzu rada i sposób na to jest jeden,tych wszystkich radnych bez radnych wysłać w kosmos,bo żeby doradzać, radzić i reprezentować mieszkańców w różnych sprawach trzeba się choć trochę na tych problemach znać a nie udawać wielkiego radnego bez wiedzy!!!.CZAS NA ZMIANY!
A TY NIE WIESZ ZE RADA Z BURMISTRZEM SIE SPOTYKA I USTALA WSZYSTKO NA KOMISJACH ?
Warszawka !handluje ? , paserstwo !
Panie Burmistrzu,będzie pan sprzedawał mieszkania to super ale jeżeli dłużnikom pozwoli pan żeby spłacali na raty to myślę że do tego nie można dopuścić,bo ci ludzie wiecznie będą mącić i zwlekać ,dlatego jeżeli nie będą w stanie wykupić za gotówkę to wtedy take mieszkanie sprzedać komu innemu
Pan Chudziński otacza się samymi madrymi ludźmi, jeśli już kogoś przyjmuje do pracy to napewno kogoś komu chce się pracować i zrobić coś dobrego dla tej gminy, osoby kompetentne.
dlaczego nie można ufać łysym i siwym??? bo oni kiedyś mogli być rudzi
Ale błysnąłeś chłopie no no.
Czy ktoś wie ile będą kosztować mieszkania?
Kota w worku ? , ale jaja !
Śmiech i wyrazy współczucia dla maluczkich ! Żałoba w Polsce ,!
Sprzedawać cudze mienie poniemieckie czy pożydowskie jest niemoralne.Te domy mieli lub mają prawowitych właścicieli.A to że wojna zmieniła prawowitych właścicieli na gminę nie znaczy że mamy prawo je rozsprzedawać.A pozbywanie się mieszkań komunalnych świadczy o pozbywaniu się obowiązków i gospodarności burmistrza.Pozdro
\”cudze mienie poniemieckie czy pożydowskie…:?! Za chwilę udowodnisz tezę, że Strzelno jest niemieckie tylko coś poszło nie tak i przypadkowo jest polskie? Ogarnij się człowieku. Albo inaczej: od tego są lekarze i specjaliści. Szczególnie od głowy.
Poczytajcie sobie lekture Strzelna ( INNE DŁUGI STRZELNA) to ciekawe jak niektórzy udają panów a długów więcej jak włosów na głowie.
Jasiu z tymi pytaniami zwróć się najlepiej do właściwych adresatów : obecny radny Pieszak , radni ; Dubicki , Cieślik . Radni powiatowi Mikołajczak , radna Pani Zawodniak ! Wszyscy wymienieni ponoszą również współodpowiedzialność wobec nas WYBORCÓW za katastrofalną sytuację finansową GMINY! Dużo mieli i nadal mają czasu by o tym społeczeństwo skutecznie ! informować ! Ale oni wybrali wygodnictwo osobiste i trwanie przy władzy od sesji do sesji , od kadencji do kadencji ! Nie ma tłumaczenie dziś, że byli bezsilni wobec poprzedniej władzy , którą w naszym imieniu sprawowali ! Wystarczyło referendum o odwołanie burmistrza lub co najmniej jego inicjatywa ! Tylko ,że tu potrzebna była ODWAGA ! Trzeba było się narazić burmistrzowi , staroście , którym było się podległym !WYSTARCZYŁO WCZEŚNIEJ ZWRÓCIĆ SIĘ DO WYBORCÓW I UZYSKAĆ ICH WSPARCIE ! Dziś ci sami ludzie, którzy są współodpowiedzialni za tę sytuację finansową lepiej niech milczą i nie biorą udziału w uzdrawianiu finansów gminy! Dość zmarnotrawili NASZYCH PIENIĘDZY !!!
WYBORCA-piszesz moimi słowami! Masz 100% racji. Szkoda, że radni przez Ciebie wymienieni biernie akceptowali to co się działo w ostatnich latach. Wielką winę ponosi P.Pieszak. Tyle lat był przewodniczącym rady, a nawet burmistrzem i co? I NARÓD go znowu wybrał. Porażka.Zawsze mówiłem, że w przypadku Strzelna, 25% winy ponosił E. Matczak, a 75% radni.
WYBORCA-wreszcie ktos pisze prawde. Oczywiscie ze radni wymienieni to hieny idace tylko na kase i robiace wielkie zero. Nie wiem dlaczego glupi ludzie ciagle ich wybieraja choc nic nie robia.
Wystarczy wejść na stronr wwdługi.info i sa wszystkie imiona i nazwiska z kwotą zadłużenia danych osób .
A ci ludzie co są na stronie..INNE DŁUGI STRZELNA. Przechodzą obok nas i udają wielkich panów a toną w długach i jeszcze dojdą długi niektórym za czynsze to mają namioty jak w banku,i to będzie sprawiedliwe bo wiele rodzin oszczędza na jedzeniu a zeby zapłacić za mieszkanie a ci oszuści mają pieniądze ale zawsze mówili z uśmiechem a co mi Matczak zrobi ,jak wyrzuci to musi dać inne i tak ten młyn się kręcił,dlatego mieszkańcy strzelna są zgodni aby zakupić blaszane kontenery i tam umieszczać rodziny które są dłużnikamyi bo jeżeli mogą brać porzyczki na byle co np:na prawo jazdy to i na zadłużenie mieszkania mogą brać ,bo nam uczciwym lokatorom nikt nie mówi żebyśmy płacili na raty po 10 zł .
PAN BURMISTRZ ZWALNIA OSOBY KTÓRE NIE SĄ CHRONIONE PRAWEM ,TO TERAZ PYTANIE-JAK MYŚLICIE CZY ZWOLNI SPRZĄTACZKĘ PRYWATNIE SWOJĄ LOKATORKĘ KTÓRA MOŻE IŚĆ NA RENTĘ PO MĘŻU ,GDYŻ TEŻ NIE JEST CHRONIONA A DRUGA SPRAWA CZY PAN PALACZ KTÓRY MA DWA STANOWISKA PRACY,JEDNO W URZĘDZIE JAKO PALACZ A DRUGĄ JAKO ORGANISTA W KOŚCIELE I CZĘSTO WYKONUJE PRACĘ W KOŚCIELE W TRAKCIE PRACY W URZĘDZIE -CZY TEN PAN ZOSTANIE ZWOLNIONY ,BO NIE JEST CHRONIONY PRAWEM NO I MA PRACĘ W KOŚCIELE,