W ramach projektu „Inicjuj z FIO na start” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich panie zakupiły do tej pory dwie maszyny do szycia, żelazko i deskę do prasowania w celu uszycia firan, obrusów i pokrowców na krzesła do wyposażenia świetlicy wiejskiej. Mają także w planach opracowanie własnego produktu – bielizny ogrodowej, a dochód z jej sprzedaży przeznaczą na rozwój działalności statutowej. Część kwoty przeznaczono na zakup namiotu handlowego oraz składanych mebli cateringowych, które pozwolą na utworzenie profesjonalnego stanowiska wystawienniczego na wszelkich wyjazdach, gdzie KGW promuje własną organizację oraz gminę. Przedsiębiorcze panie zdobyły także środki na profesjonalny sprzęt nagłaśniający, który zakupią w czerwcu. (I | fot. nad.)












